• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Tiltott Romok

Ferenc99

Erős harcos
Az hogy a varázslatok gyűlnek a bűbájraktárban mert az eventek erre lehetőséget adnak az szerintem egy olyan dolog amiről megfeledkeznek játékostársaim , pedig nagyon jó lenne ha még többet lehetne szerezni .
Egyébként elégedett voltam , nekem ez jöhetne folyamatosan , ahogy vége az egyiknek már jöhetne a másik , csak nekem a szintezhető épületek jönnek be .
 

Deathfolk

Veterán
Szia!

Először is köszönjük a visszajelzést a teljesíthetőség kérdés körében, több oldalról megkaptuk ezt, továbbítani fogjuk és várjuk a pozitív módosításokat! :)

Azonban itt oldjunk fel egy logikai buktató, ami az írásodban van:
Te 'szerencse' néven reflektálsz arra, hogy mennyi Varázslótudást, illetve mennyi pontod lett a ligában vagy mennyi volt potenciálisan elérhető. Ez így nem teljesen igaz, hiszen nem a szerencsén múlik minden, bármikor vehetsz Gyémántot, Varázslótudást vagy aktívabban további Varázslótudást tudsz összegyűjteni a városod körül. Ez kapásból 3 olyan dolog, ami nem a szerencse függvénye, természetesen egyéni döntésed, hogy melyikkel hogyan élsz vagy sem. Miután a 'kötelező' köröket az ember teljesíti, akkor már ezeken múlik minden, ezért is lehet az, hogy mások mondjuk előtted végeztek, ezt a kérdést sokszor megkapjuk, így szerettem volna itt is megválaszolni.
Megint egy más kérdés az is, hogy mire használtad fel a Varázslótudást. Ha mindig a legjobb ár/érték arányú ládát választottad, akkor nagy esélyed volt arra, hogy megszerezd a szettet, azonban itt sokkal kevesebb a plusz Varázslótudás szerzési lehetőség ezeknél a ládáknál, úgymond valamiféle valamit valamiért logikában kell ezt elképzelni. Ez lehet, hogy válasz a kérdésedre is, hogy miért nem kaptál Varázslótudást, hiszen a legtöbbször ezekben a ládákban vagy nincs, vagy nagyon kicsi az esélye, hogy legyen Varázslótudás.

Az évek alatt az események igen sokat változtak, ha megnézzük a tavalyi évet is sok újítás érkezett, emiatt többek között a kiosztott esemény fizetőeszközök is át lettek dolgozva, más mennyiséggel kell már dolgozni és más mennyiséget is lehet összegyűjteni.

Természetesen a mi oldalunkról is látjuk ezt a problémát, amit mindenképpen fel fogunk vetni a fejlesztő csapatnál. :)

Arról panaszkodok hogy csak szerencsével vagy vásárlással lehet nyerni és akkor erre azt a tanácsot kapom hogy bármikor vehetek gyémántot vagy varázslótudását :) Erre inkább nem is írok semmit... :D
A játékba pedig fél - 1 óránként belépek, konkrétan olyan gyakran lépek be hogy nincs is minden belépésnél új felszedhető aktuális cucc a város körül az eventeknél, éjjel tartok kb 5óra szünetet és ennyi.
Ami az ár/érték arányt illeti ebben igazad van, a legjóbb arányú nyitásoknál kisebb az esély varázslótudást nyerni, a 75, 79-esnél 6% volt, kivéve a 23asnál mert ott 12% volt az esély 30at nyerni, ebből nyertem 2x és ennyi. A nem olyan jó arányúaknál 29,30,58,60 asnál pedig 9-13% volt. De ezeknél meg az arány rossz, 4-5 ponttal kértek többet 1db-ra levetítve, vagyis 5 ilyen nyitással már 1 el kevesebb nyitási lehetőség lenne mintha csak 23-75-79-eseket nyitottam volna, így szerintem valamivel jóbb taktika inkább a jobbakat nyitni, igaz kevesebb az esély a varázslótudásra de többet is lehet nyerni, 150-200at, ahol pedig több az esély de rosszabb az arány ott csak 40-120 pontot, akárhogy is nézem a jóbb aranyúakat éri meg nyitogatni. Én ezeket nyitottam mind a 2 városomba, az egyikbe nyertem 60 pontot a másikba meg 1500 felett, mi ez ha nem szerencse? Ez túl nagy különbség, ennél még az is igazságosabb lenne ha mind a 2 városba nullát nyertem volna, és ez a probléma a játék más területein is jelentkezik, pl a toronyba, valaki nyer 1év alatt 10 varázslatos épületet más pedig csak 3at pedig mind a 2 ember maxolja a tornyot... vagy a barkácsolásnál, én október óta felírtam az össze láda nyitás eredményét és arányaiban nézve majdnem fele annyi gyémántot kaptam mint akivel összehasonlítottam... na az ilyen dolgok miatt idegesítő a játék, ezt a szerencse faktort valahogy arányosabbra kéne alakítani. Na de szóval ugyanúgy csináltam mind a kettő városomba az eventet az 1ikbe ép hogy bronz, másikba pont arany lett, ráadásul ahol a bronz ott még volt +100 pont előnyöm is a emailba érkezett 100 ajándék pont miatt, de így is csak bronz lett. (amúgy ezt se értem, hogy ezt az ajándék 100 pontot miért nem lehet mind a 2 városba aktiválni, hisz 2 külön város, bár ez annyira nem érdekel csak most eszembe jutott)
Mind a 2 városomba kérdezgettem a többieket és csak páran végeztek ezüstbe, de mindannyian nyertek néha 150-200 varázslótudást, és 1 ember mondta hogy ő aranyba végzett, szintén úgy hogy nyert 1 tonna varázslótudást ahogy én a kicsi városommal, a nagyon nagy többség vas és bronz ligában végzett és nem lett meg a szett, bár senki se vásárolt + varázslótudást... Mert erre nem éri meg költeni, (bár ez szubjektív, de nekem biztos nem éri meg, ha valami barnamedve vagy tűzfőnixhez hasonló épület lenne arra talán költenék) Szerintem ez nagyon rossz irány ha úgy alkotnak meg 1 eventet hogy ha fizetsz vagy ha szerencséd van talán nyersz, ennek nem így kéne működnie, hanem úgy hogy aki fizet az nyilván megnyeri, de annak is megkéne nyernie aki nem fizet de odateszi magát és mindent elkövet hogy megnyerje, vagyis fizetve könnyen megnyerhetőnek kéne lennie ez működik is, de megdolgozva is megnyerhetőnek kéne lennie szerencse nélkül... Lehet a liga arányokat kéne állítani hogy ne 5% legyen az ezüst és 1% az arany, hanem mondjuk 10 és 2%, aki pedig fizet az a egyszerűbb nyerés mellett kapna + dolgokat, erre pedig ott a királyi nyeremények sáv, felőlem akár rakhatnak még 1 sávot, van játék amivel játszok ott tripla sáv van a 3. at akkor lehet megvenni ha a 2. at már megvették :) és persze vannak akik megveszik... ameddig ezekbe a + sávokba olyan dolgok vannak amik nem adnak hosszútávon nagy előnyt addig engem nem érdekel miket nyernek akik fizetnek, de az alap fődíj legyen megnyerhető mindenkinek aki végig viszi a feladatokat. Hozzáteszem a fejlődő épületeknél ezzel nincs is gond, azoknál mindig meglett a 10es szint, sőt a kalandok miatt mindegyikből van még + fejlesztőm is a raktárba, de ez a varázslók event se tavaly se idén nem lett meg.

Mindenesetre ez azért pozitív :)
"Természetesen a mi oldalunkról is látjuk ezt a problémát, amit mindenképpen fel fogunk vetni a fejlesztő csapatnál. :)"
 

Deathfolk

Veterán
De hogy őszinte legyek olyan nagyon nem is érdekel ez a szett, eleinte tetszett mert sok mannát ad, de van már 1 szettem ami még több mannát ad :) A karnevál szett. Így valószínűleg ezt ki se raktam volna mert nagy helyet foglal. Az ezüst liga azért kellett volna mert ott adtak 1 tetszőleges épületet az 1 évvel korábbi eventhez, aminél nekem 1 épület hiányzik mert anno szintén nem kaptam akkor se + elkölthető pontokat... Hozzáteszem azóta hogy játszok csak ez a 2 event volt ahol nem szereztem meg a fődíjat, az összes többinél meglett a szett, vagy a 10es szintű fejlődő épület, ebből is gondolom hogy nem az én taktikámmal van a gond. Na de visszatérve a hiányzó darabhoz, a zarándok kovácsműhely hiányzik, ez a szett kivan téve, és jelenleg is lényegében teljesértékű, mert ad minden ajándékot, a katalizátort is adja, szóval a kovácsműhely így nézve igazából lényegtelen, egyszerűen csak zavarja a szemem hogy nem teljes az a kint lévő szettem :) ha meglenne akkor adna naponta 36 ezer acélt, de jelenleg 21 milliom van :) szóval tényleg csak azért kéne hogy teljes legyen a szett, ez viszont nekem gyémántot nem igazán ér, talán max 200at adtam volna érte, de kb 2000 gyémántot kellett volna költenem hogy meglegyen az ezüst liga ami viccnek is rossz... Szóval az igazság az hogy se a szett nem érdekel igazából és a régi darab se nagyon... csak simán jó lett volna. Ennek ellenére mégis rohadtul zavar hogy nem lett meg az ezüst liga, de ugyanakkor igazából mind1... :) De akkor mégis miért zavar ennyire? :D Ezen sokat gondolkoztam pár napja és talán rájöttem, ez inkább pszichológiailag idegesítő, vagyis az igazságtalanság érzete miatt, és az egészséges ego miatt :D Én jó játékosnak tartom magam... mindent megtettem a siker érdekébe, na meg eleve már a első héten a lakatnál tartottam a feladatoknál, ha engednék 10x ennyi feladatot is megcsinálnék és akkor ezek ellenére nem kapom meg a nyereményt, ez így olyan érzés mintha a játék azt mondaná hogy béna vagy, pedig ennél többet senki nem tud tenni, de ha meg mindent megtettem akkor miért nem kaptam meg? Na ez a dühítő... és az ilyenekkel nem a gyémánt vásárlás felé terelnek hanem pont ellenkezőleg, csak azt erősítik, hogy véletlen se költsek gyémántot... Mert ha költenék az olyan lenne mintha azt mondanám hogy ez a rendszer így tökéletes, pedig nagyon nem!
 

Rikari

Veterán
Én jó játékosnak tartom magam... mindent megtettem a siker érdekébe, na meg eleve már a első héten a lakatnál tartottam a feladatoknál, ha engednék 10x ennyi feladatot is megcsinálnék és akkor ezek ellenére nem kapom meg a nyereményt, ez így olyan érzés mintha a játék azt mondaná hogy béna vagy, pedig ennél többet senki nem tud tenni, de ha meg mindent megtettem akkor miért nem kaptam meg? Na ez a dühítő... és az ilyenekkel nem a gyémánt vásárlás felé terelnek hanem pont ellenkezőleg, csak azt erősítik, hogy véletlen se költsek gyémántot... Mert ha költenék az olyan lenne mintha azt mondanám hogy ez a rendszer így tökéletes, pedig nagyon nem!
Nem vagy béna, sőt kifejezetten szorgalmas vagy. Az utóbbi Eventekben, ha semmi pluszt (Kupacos bástya, gyémántvásárlás...és egyéb Hókuszpókok) nem használtál, akkor minden azon múlt, hogy hányszor kapsz a pörgetésekkor 200, vagy 150-es bónusztekercset/bónuszkulcsot jutalomként. Ez ugye random, tehát nem lehet vele számolni, csak az esélyt lehet rá megadni. A nagy számok törvénye alapján, ha egyszerre pörgetsz sokat (összevárod ezeket a holmikat) és mindig a legnagyobbat, akkor nagyobb valószínűséggel kapod ezeket a bónuszokat, amivel már ki lehet ugrasztani a nyulat a bokorból.
Tapasztalatból mondom: Van olyan városom, ahol semmi extrát nem tettem bele, és még csak nem is voltam ennyire rendszeres a gyűjtögetésben mint te, és összejött simán a nagy szett. Az event vége előtt egy nappal pörgettem ki mindent, addig nem is foglalkoztam vele, csak gyűjtögettem. Van viszont olyan városom is ahol mindent ugyanúgy csináltam ahogy a példaként hozott városban és a közelébe sem értem el a szett teljességének, mert ebben a városban sokkal kevesebb random jutalmat kaptam bónusztekercsből/kulcsból. Ez a "szerencsefaktora" az Eventeknek, ami ha bejön boldogság, ha nem akkor ennyire futotta. Valószínűleg még kapunk visszacsatolást a hiányzó elemhez egy másik alkalommal. Ha mégsem, akkor engedd el Death, mert a hiba nem a te gépezetedben volt, ez biztos.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Arról panaszkodok hogy csak szerencsével vagy vásárlással lehet nyerni és akkor erre azt a tanácsot kapom hogy bármikor vehetek gyémántot vagy varázslótudását :) Erre inkább nem is írok semmit... :D
A játékba pedig fél - 1 óránként belépek, konkrétan olyan gyakran lépek be hogy nincs is minden belépésnél új felszedhető aktuális cucc a város körül az eventeknél, éjjel tartok kb 5óra szünetet és ennyi.
Ami az ár/érték arányt illeti ebben igazad van, a legjóbb arányú nyitásoknál kisebb az esély varázslótudást nyerni, a 75, 79-esnél 6% volt, kivéve a 23asnál mert ott 12% volt az esély 30at nyerni, ebből nyertem 2x és ennyi. A nem olyan jó arányúaknál 29,30,58,60 asnál pedig 9-13% volt. De ezeknél meg az arány rossz, 4-5 ponttal kértek többet 1db-ra levetítve, vagyis 5 ilyen nyitással már 1 el kevesebb nyitási lehetőség lenne mintha csak 23-75-79-eseket nyitottam volna, így szerintem valamivel jóbb taktika inkább a jobbakat nyitni, igaz kevesebb az esély a varázslótudásra de többet is lehet nyerni, 150-200at, ahol pedig több az esély de rosszabb az arány ott csak 40-120 pontot, akárhogy is nézem a jóbb aranyúakat éri meg nyitogatni. Én ezeket nyitottam mind a 2 városomba, az egyikbe nyertem 60 pontot a másikba meg 1500 felett, mi ez ha nem szerencse? Ez túl nagy különbség, ennél még az is igazságosabb lenne ha mind a 2 városba nullát nyertem volna, és ez a probléma a játék más területein is jelentkezik, pl a toronyba, valaki nyer 1év alatt 10 varázslatos épületet más pedig csak 3at pedig mind a 2 ember maxolja a tornyot... vagy a barkácsolásnál, én október óta felírtam az össze láda nyitás eredményét és arányaiban nézve majdnem fele annyi gyémántot kaptam mint akivel összehasonlítottam... na az ilyen dolgok miatt idegesítő a játék, ezt a szerencse faktort valahogy arányosabbra kéne alakítani. Na de szóval ugyanúgy csináltam mind a kettő városomba az eventet az 1ikbe ép hogy bronz, másikba pont arany lett, ráadásul ahol a bronz ott még volt +100 pont előnyöm is a emailba érkezett 100 ajándék pont miatt, de így is csak bronz lett. (amúgy ezt se értem, hogy ezt az ajándék 100 pontot miért nem lehet mind a 2 városba aktiválni, hisz 2 külön város, bár ez annyira nem érdekel csak most eszembe jutott)

Köszi a választ, egy pillanatig nem úgy szerettem volna megfogalmazni vagy átadni, hogy mondjuk bénának gondoltalak vagy eltaktikáztad volna az eseményt.

Szedjük két felé szerintem a problémát:
  1. A teljes szett megszerezhetősége
  2. Liga helyezések
A teljes szett megszerezhetőségénél csapat szinten mondhatom, hogy mi is úgy érezzük, hogy magas volt a határ és sokaknak nem sikerült elérni Gyémánt nélkül a teljes szettet, pedig aktívan játszottak. Erre írtam azt én is, hogy evvel nem értünk egyet és ezt jeleztük már a héten, mint az egyik legfontosabb visszajelzés az eseménnyel kapcsolatban. :)

A másik része a ligák. Ugye itt a többi játékossal versenyzel, itt pl. sokaktól megkaptuk azt, hogy hogyan lehet az, hogy kiesett az utolsó pillanatban az arany vagy ezüst ligában és hogy ez mennyire nem fair. Ugye ez azért egy fura kérdés kör, mert itt a befolyásoló tényező a játékosok. Ahogy látom az eredményeket az arany liga nagy része, akik sikeresen befértek abba a pár %-ba vagy sok Varázslótudást szereztek a nyitások során, tehát inkább erre mentek rá, hogy a lehető legjobb esélyekkel kapjanak plusz tudást és bejött nekik, vagy olyan játékosok akik pl. szerették volna az előző szettből még 2 darabot megszerezni és ezért Varázslótudást vettek az összeszedett vagy vásárolt Gyémántokból. Erre a versengésre igazából nem nagyon van befolyása sem nekünk sem a fejlesztőknek. Ha nem ezt a két 'taktikát' követted, akkor sajnos lecsúsztál az arany ligáról. Olyan szempontból viszont én jónak tartom, hogy van benne egy ilyen versengés, ami megerősíthet minket és a fejlesztőket is, hogy van értelme a ligáknak és nem mondjuk egy olyan besorolás következik, hogy aki minden nap játszik az garantáltan arany ligában van, aki kihagyott egy pár napot az ezüstben és így tovább.

Mind a 2 városomba kérdezgettem a többieket és csak páran végeztek ezüstbe, de mindannyian nyertek néha 150-200 varázslótudást, és 1 ember mondta hogy ő aranyba végzett, szintén úgy hogy nyert 1 tonna varázslótudást ahogy én a kicsi városommal, a nagyon nagy többség vas és bronz ligában végzett és nem lett meg a szett, bár senki se vásárolt + varázslótudást... Mert erre nem éri meg költeni, (bár ez szubjektív, de nekem biztos nem éri meg, ha valami barnamedve vagy tűzfőnixhez hasonló épület lenne arra talán költenék) Szerintem ez nagyon rossz irány ha úgy alkotnak meg 1 eventet hogy ha fizetsz vagy ha szerencséd van talán nyersz, ennek nem így kéne működnie, hanem úgy hogy aki fizet az nyilván megnyeri, de annak is megkéne nyernie aki nem fizet de odateszi magát és mindent elkövet hogy megnyerje, vagyis fizetve könnyen megnyerhetőnek kéne lennie ez működik is, de megdolgozva is megnyerhetőnek kéne lennie szerencse nélkül... Lehet a liga arányokat kéne állítani hogy ne 5% legyen az ezüst és 1% az arany, hanem mondjuk 10 és 2%, aki pedig fizet az a egyszerűbb nyerés mellett kapna + dolgokat, erre pedig ott a királyi nyeremények sáv, felőlem akár rakhatnak még 1 sávot, van játék amivel játszok ott tripla sáv van a 3. at akkor lehet megvenni ha a 2. at már megvették :) és persze vannak akik megveszik... ameddig ezekbe a + sávokba olyan dolgok vannak amik nem adnak hosszútávon nagy előnyt addig engem nem érdekel miket nyernek akik fizetnek, de az alap fődíj legyen megnyerhető mindenkinek aki végig viszi a feladatokat. Hozzáteszem a fejlődő épületeknél ezzel nincs is gond, azoknál mindig meglett a 10es szint, sőt a kalandok miatt mindegyikből van még + fejlesztőm is a raktárba, de ez a varázslók event se tavaly se idén nem lett meg.

A 2 város témaköre valóban egy érdekes kérdés, sajnos mi Support oldalról nem rendelkezünk megfelelő adattal, illetve adatmennyiséggel, hogy bármi biztosat tudjunk mondani. :)
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Azért a város körül osszeszedheto cuccokat nem emelnem ki. Az nem sokat ad ahhoz, h elérje valaki az arany ligát.
Becsukhatjuk a szemünket, de attól meg akkor is igaz, h túl nagy lett a szerencse faktor az eventeken. Így a liga rendszer nem túl fair.
amennyiben a “nem fizetős” játékosoknak nincs szerencse faktora, akkor tényleg csak a taktika határozná meg az o helyüket a ligában. Ami a helyes irány lenne. (Az Inno testvér játékában így van.) Mellette természetesen a fizetős játékosok tuti arany ligában lennének, ami nem is gond, hisz fizetnek.
Szóval, értem én, Simple, h védeni kell a mundér becsületet, de remelem legbelül te sem hiszed el, amit leírtál.

Szia!

Itt az utolsó hozzászólásomban is kitértem, de szeretnék neked is válaszolni.
Nem gondolnám, hogy a mundér becsületét védem főleg akkor nem, ha az ellentétes állítás, amivel 'szembe megyek' nem igaz.

Így a liga rendszer nem túl fair.
Ezt írtad és én vissza is kérdeznék, hogy mi nem fair? A liga rendszer eredményeit a játékosok befolyásolják és az, hogy ki mennyi pontot ért el. Lehetőséged van az ingyenes Varázslótudásokkal taktikázni vagy plusz tudást vásárolni. Ahogy a fenti írásomban is leírtam az arany ligához vagy egy nagyon jó taktika és jó nyitások kellettek vagy olyan játékosok, akik az összegyűjtött gyémántból szívesen áldoztak Varázslótudásra. Ebben mi nem fair? Ezek a lehetőségek neked is megvoltak szerintem, a nyitásoknak a szórása szerintem nem elegendő arra, hogy befolyásoló tényező legyen vagy legalábbis így érzem én az adatokat látva. Ahogy írtad a fizetős játékosok 'garantáltak' az arany ligában, de mi van akkor, ha másnak nincs helye ott, mert a 'fizetős' játékosok 'elfoglalják' azt teljesen? Akkor hogyan tudod felróni mondjuk a játéknak vagy a fejlesztőknek azt, hogy ez nem fair?

Az Inno testvér játékában így van.
Maga a ligák rendszer onnan is jön, sok játékos nagyon szereti, DE fontos megjegyezni hogy nem azonos a csapat, aki a játékon dolgozik. Más az elképzelés és más a megvalósítás, azonban az mindenképpen egy hasznos visszajelzés, hogy pl. te a másikat jobban szereted. :)
 
ok
Kik küzdnek mi ellen, és mit titkolnak? (mesélj, oszd meg velünk a tapasztalataidat)



Tegnapelőtt (18.-án) kezdődött. Január 6.-án írtam a "Bétára", hogy ez várható. Hogyan kell felkészülni egy Eseményre? :rolleyes:
Kik küzdnek mi ellen, és mit titkolnak? (mesélj, oszd meg velünk a tapasztalataidat)



Tegnapelőtt (18.-án) kezdődött. Január 6.-án írtam a "Bétára", hogy ez várható. Hogyan kell felkészülni egy Eseményre? :rolleyes:




3403 bővítmény megtekintése
Ok. félreérhetően, illetve, rosszul fogalmaztam meg az event irányú "igényemet" .. egyszerűen, nem találtam a hivatalos oldalon, az eventet..és a mai napig se jelent meg.. bár lehet, a hiba, az én készülékemben van..
 

Csatolmányok

  • event list.PNG
    event list.PNG
    471,2 KB · Megtekintések: 25
hal
Szia!

Itt az utolsó hozzászólásomban is kitértem, de szeretnék neked is válaszolni.
Nem gondolnám, hogy a mundér becsületét védem főleg akkor nem, ha az ellentétes állítás, amivel 'szembe megyek' nem igaz.

Így a liga rendszer nem túl fair.
Ezt írtad és én vissza is kérdeznék, hogy mi nem fair? A liga rendszer eredményeit a játékosok befolyásolják és az, hogy ki mennyi pontot ért el. Lehetőséged van az ingyenes Varázslótudásokkal taktikázni vagy plusz tudást vásárolni. Ahogy a fenti írásomban is leírtam az arany ligához vagy egy nagyon jó taktika és jó nyitások kellettek vagy olyan játékosok, akik az összegyűjtött gyémántból szívesen áldoztak Varázslótudásra. Ebben mi nem fair? Ezek a lehetőségek neked is megvoltak szerintem, a nyitásoknak a szórása szerintem nem elegendő arra, hogy befolyásoló tényező legyen vagy legalábbis így érzem én az adatokat látva. Ahogy írtad a fizetős játékosok 'garantáltak' az arany ligában, de mi van akkor, ha másnak nincs helye ott, mert a 'fizetős' játékosok 'elfoglalják' azt teljesen? Akkor hogyan tudod felróni mondjuk a játéknak vagy a fejlesztőknek azt, hogy ez nem fair?

Az Inno testvér játékában így van.
Maga a ligák rendszer onnan is jön, sok játékos nagyon szereti, DE fontos megjegyezni hogy nem azonos a csapat, aki a játékon dolgozik. Más az elképzelés és más a megvalósítás, azonban az mindenképpen egy hasznos visszajelzés, hogy pl. te a másikat jobban szereted. :)
Szia!

Itt az utolsó hozzászólásomban is kitértem, de szeretnék neked is válaszolni.
Nem gondolnám, hogy a mundér becsületét védem főleg akkor nem, ha az ellentétes állítás, amivel 'szembe megyek' nem igaz.

Így a liga rendszer nem túl fair.
Ezt írtad és én vissza is kérdeznék, hogy mi nem fair? A liga rendszer eredményeit a játékosok befolyásolják és az, hogy ki mennyi pontot ért el. Lehetőséged van az ingyenes Varázslótudásokkal taktikázni vagy plusz tudást vásárolni. Ahogy a fenti írásomban is leírtam az arany ligához vagy egy nagyon jó taktika és jó nyitások kellettek vagy olyan játékosok, akik az összegyűjtött gyémántból szívesen áldoztak Varázslótudásra. Ebben mi nem fair? Ezek a lehetőségek neked is megvoltak szerintem, a nyitásoknak a szórása szerintem nem elegendő arra, hogy befolyásoló tényező legyen vagy legalábbis így érzem én az adatokat látva. Ahogy írtad a fizetős játékosok 'garantáltak' az arany ligában, de mi van akkor, ha másnak nincs helye ott, mert a 'fizetős' játékosok 'elfoglalják' azt teljesen? Akkor hogyan tudod felróni mondjuk a játéknak vagy a fejlesztőknek azt, hogy ez nem fair?

Az Inno testvér játékában így van.
Maga a ligák rendszer onnan is jön, sok játékos nagyon szereti, DE fontos megjegyezni hogy nem azonos a csapat, aki a játékon dolgozik. Más az elképzelés és más a megvalósítás, azonban az mindenképpen egy hasznos visszajelzés, hogy pl. te a másikat jobban szereted. :)
Hali. :) szóval..az arany liga... a játék, utolsó 30 percében szántam rá magam, a gyémántokra..2x egymás után, hogy meglegyen..az ezüst liga,és az abban található előző eventes épület szett részletei... és a 2. gyémánt kör után, a nyitott láda..kiadott 200 tekercset, majd a következő..150 tekercset,és az utána nyitott,150 tekercset,..és ebben a pillanatban..vége lett az eventnek.. . :D mintegy..500 tekercs bentragadt... ..lehet akár..az arany liga is meglett volna.. szóval.. ha áldozol, akkor vált a randomgenerátor?? :D .
 

Dallas1975

Felderítő
Üdv.

Én volt amikor számoltam régen az 1-2-3 éri e meg jobban dolgot ,de ennél a játéknál szigorúan a 3 mezőket toltam az extra kulcsok miatt ( meg ott az "egyéb" nyeremény is jobb )és nem hogy nem jött össze a szett ,de még az előtte levő se !!! az elmúlt eventeknél is a mindig a legdrágábbra toltam és nem volt gond. Viszont én úgy emlékszem ? régen 500 kulcsok is voltak most már csak 200 ,ha mindig a legnagyobbra nyomunk és beadja 4-5 x ,nem mindegy hogy 800-1000 vagy 2000-2500 kulcs ,kb. azzal meg lehetett volna szerezni az utsó darabot is. A fő dokk helyére szántam mert az ronda :) de főleg le van maradva fejezet ügyileg ,de annyira bosszantó hogy hiányos hogy még most se indítottam szőnyegbombázást a dokk ellen ,pedig ez a hiányos szett valszeg még igy is 7-8 x annyit ér :)

Ergo a nagyra tolunk nem működött.... persze mindenki máshogy látja de régebben az egyéb nyerhető épületekből mindig volt olyan amit elég értékesnek találtam hogy kirakjam de nekem olyan érzésem van hogy a vége felé fejezeteknél mintha már nem elégé arányosan növekedne ezeknek az értéke ,de lehet ez csak a helyhiány miatt van , vagyis pasz :)
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
most már csak 200 ,ha mindig a legnagyobbra nyomunk és beadja 4-5 x ,nem mindegy hogy 800-1000 vagy 2000-2500 kulcs

Nos.. az a 200, .. nem 200, hanem csak 121. Ugyanis "hiába" írja, hogy 200-at nyertél, ha te előtte elnyomtál 79-et. Így, ebben az esetben, az a ,,800-1000 kulcs" is, csak 484-605. Akkor lenne a nyeremény ténylegesen 200, ha 279 lenne a nyeremény. Vagyis a belefektetett összeg is hozzárendelődne. A régi nyerőgépek szisztémája szerint van ez kidolgozva. ;) :)
 

SirSmithy

Veterán
Szia!

Itt az utolsó hozzászólásomban is kitértem, de szeretnék neked is válaszolni.
Nem gondolnám, hogy a mundér becsületét védem főleg akkor nem, ha az ellentétes állítás, amivel 'szembe megyek' nem igaz.

Így a liga rendszer nem túl fair.
Ezt írtad és én vissza is kérdeznék, hogy mi nem fair? A liga rendszer eredményeit a játékosok befolyásolják és az, hogy ki mennyi pontot ért el. Lehetőséged van az ingyenes Varázslótudásokkal taktikázni vagy plusz tudást vásárolni. Ahogy a fenti írásomban is leírtam az arany ligához vagy egy nagyon jó taktika és jó nyitások kellettek vagy olyan játékosok, akik az összegyűjtött gyémántból szívesen áldoztak Varázslótudásra. Ebben mi nem fair? Ezek a lehetőségek neked is megvoltak szerintem, a nyitásoknak a szórása szerintem nem elegendő arra, hogy befolyásoló tényező legyen vagy legalábbis így érzem én az adatokat látva. Ahogy írtad a fizetős játékosok 'garantáltak' az arany ligában, de mi van akkor, ha másnak nincs helye ott, mert a 'fizetős' játékosok 'elfoglalják' azt teljesen? Akkor hogyan tudod felróni mondjuk a játéknak vagy a fejlesztőknek azt, hogy ez nem fair?

Az Inno testvér játékában így van.
Maga a ligák rendszer onnan is jön, sok játékos nagyon szereti, DE fontos megjegyezni hogy nem azonos a csapat, aki a játékon dolgozik. Más az elképzelés és más a megvalósítás, azonban az mindenképpen egy hasznos visszajelzés, hogy pl. te a másikat jobban szereted. :)

leirom akkor, h mi nem fair.
regi motoros vagyok a ligás eseményekkel. Inno testvér játékában már évek óta működik ez a rendszer. Nagyon ismerema taktikát, h jó helyet szerezzek a ligaban. Tehat ezt tudva írom visszajelzeskent, h a két városokban ugyan azt a taktikát használtam.
az egyik város 1700 plusz cuccal elérte az ezüst ligát, míg a második 200 cuccal éppen a vasban érkezett meg. Szóval ez a fajta szerencse faktor nagyon el lett túlozva, es ezért írtam, h ebben a formában a liga nem fair rendszer.
 
úgy tűnik, félúton a pc-és server közt eltünt az üzim. de valami olyasmit írtam, hogy az event utolsó 10 percében vettem gyémántért tekercseket,amikkel újra nyitottam ládát, (mert az ezüst ligában volt szett kiegészítő) ..és az utolsó 30 mp-ben nyitott ládákból, egymás után kaptam 150-150-200..tekercset...amikor vége lett az eventnek..és így bentragadt..(elveszett) mintegy 400-500 tekercs.. (amivel lehet..arany liga is meglett volna? ) tehát..aki áldoz..azt jutalmazza a véletlen generátor.... de ez sem igaz..mert pl.. pont az előző eventnél,hiába gyémántoztam, a nyitott ládák, nem adtak bonusz útpontokat..
 

Mihaszna mondta:
Kik küzdnek mi ellen, és mit titkolnak? (mesélj, oszd meg velünk a tapasztalataidat)



Tegnapelőtt (18.-án) kezdődött. Január 6.-án írtam a "Bétára", hogy ez várható. Hogyan kell felkészülni egy Eseményre? :rolleyes:
Mihaszna mondta:
Kik küzdnek mi ellen, és mit titkolnak? (mesélj, oszd meg velünk a tapasztalataidat)



Tegnapelőtt (18.-án) kezdődött. Január 6.-án írtam a "Bétára", hogy ez várható. Hogyan kell felkészülni egy Eseményre? :rolleyes:




3403 bővítmény megtekintése
Ok. félreérhetően, illetve, rosszul fogalmaztam meg az event irányú "igényemet" .. egyszerűen, nem találtam a hivatalos oldalon, az eventet..és a mai napig se jelent meg.. bár lehet, a hiba, az én készülékemben van..
1644871281133.png

sorry..másik levelet néztem.. . :(
 

Erica

Veterán
az event utolsó 10 percében vettem gyémántért tekercseket,
Szia!
No ez a pech és a bénaság tipikus keveréke. Miért az utolsó 10 percben veszel cuccot, amikor volt rá több mint 20 napod?
tehát..aki áldoz..azt jutalmazza a véletlen generátor.... de ez sem igaz.
..persze hogy nem igaz...de ki állította, hogy igaz lenne?? A Lottón se nyer mindenki! De lényegesen több eséllyel jutsz az arany ligáig!
Legközelebb több sikert kívánok!
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Szia!
No ez a pech és a bénaság tipikus keveréke. Miért az utolsó 10 percben veszel cuccot, amikor volt rá több mint 20 napod?

..persze hogy nem igaz...de ki állította, hogy igaz lenne?? A Lottón se nyer mindenki! De lényegesen több eséllyel jutsz az arany ligáig!
Legközelebb több sikert kívánok!
Szerintem azért, mert akkor már látta, hány pont kell a különböző szi tekhez, így tudott kalkulálni
 
Szerintem azért, mert akkor már látta, hány pont kell a különböző szi tekhez, így tudott kalkulálni
így van.... mivel az ezüst ligának volt a jutalma,egy régebbi event épület pótlásának lehetősége, így azt kalkuláltam, hog kéne az ezüst liga... de a végéig nem lehet tudni mennyi is kell hozzá.. az külön vicc volt,hogy a végén..hozzámvágott a rendszer mintegy 450 pontot... amit el se tudtam költeni..mert vége lett.. lehet..meglett volna azzal az arany liga is... de azt már a homály fedi.. . ..:D
 
Szóval azt gondolod, hogy amikor én ez elkezdtem (kb 1,5 - 2 évvel a szerver indulása után), akkor voltak szettek, vagy szerezhető gyémántok, ami most ott van mindenkinek.
A bajnokság olyan volt, hogy akkor a szomszédokkal lehetett volna szövetkezni, event-ek is ritkábban voltak (ennek most is örülnék) kalandok, mini eventek, torony.... phuu semmi és akkor is fejlődtünk. Közben, ha megnézed a hsz-eimet többször készültem törölni, meg kicsit nyavalyogtam ..., de még itt vagyok.

Vettem-e gyémántot: IGEN, de az tényleg nagyot dobott rajtam 2db csigát vettem és utána sokáig, event-es épületekkel haladtam, majd egyszer csak utolértem a techfát.

ÉS vannak olyanok, akik még nálam korábban kezdték, szerintem sokkal cudarabb helyzetük volt, mint nekem..

Nekem pl. az volt egy idő után a legnagyobb bajom, hogy a csaták végén már nem lehetett az ESC gombot használni, csak a patkánnyal lehet a csaták végén megnézni az eredményt és jutalmat, kit érdekel(t) tudom, mit nyerek és a veszteségemért meg nem fizetek gyémánttal....



Ha pörgős játékot akarsz, akkor már kezd is keresni, mert gyémánt nélkül sokra nem mész. Ha kitartasz, addig amíg a toronyba felmásztok, akkor lesz "ingyé" gyémánt, bár más szempontból sokba lesz, de nincs nagyon mit csinálni és annyit megér..
Joka tapauksessa Kayak on oikeassa, jätä se veljellesi!
 
Fent