• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Testvériségi kaland - 2018. február 1.

Erica

Veterán
Nem tudom megszámlálni, hányezerszer kaptam már meg azt, hogy "ez csak egy játék", a tipikus "ne vedd ilyen véresen komolyan" felhanggal, miközben épp azt próbáltam megértetni másokkal, hogy a játék csak addig játék, amíg szórakoztat, és ha engem nem szórakoztat, akkor nem vagyok képes csak úgy legyinteni rá és vállat vonni azzal, hogy "áh, ez csak egy játék". Mert abban a pillanatban, hogy felbosszant, vagy kényelmetlenül érzem magam miatta, esetleg bármilyen más módon rontja el a szórakozásom, a játék megszűnik játéknak lenni. A kidobós is addig játék, amíg nem nyolcan vágják hozzád teljes erőből a labdát.
Én úgy vagyok vele,hogy ami nem szórakoztat,azt nem csinálom;)
 

creatin

Erős harcos
Csak egy tény a felszólalásom alátámasztására:

Ebben a pillanatban 1422 csapat vesz részt a kalandban. Mi a 93. helyen állunk úgy, hogy a 3. ládában félútig sem fogunk eljutni, mindezt végig a legkönnyebb utakon haladva. Itt valami nagyon nincs rendben! Valahol a 500-700. hely körül kellene állnunk.

Érdekes statisztikát lehetne készíteni (a jelenlegi állás alapján)
1428 testvériség van (jelenleg), természetesen ezek között vannak 3-4 tagúak is - 100%
497 testvériségnek van egyáltalán pontja, azaz ennyien kezdték el - 35%
176 testvériségnek van 1500 pontja, azaz ennyien jutottak el az első pálya végéig - 12%
91 testvériségnek van 3300 pontja, azaz ennyien jutottak el a második pálya végéig - 6%

Hátravan 3 nap, biztos javulnak még a mutatók. Még mi is a 3. pályán téblábolunk...
Azért innen is látszik, hogy bizony nagyfokú együttműködésre van szükség: ヽ༼ ຈل͜ຈ༼ ▀̿̿Ĺ̯̿̿▀̿ ̿༽Ɵ͆ل͜Ɵ͆ ༽ノ
 
Utoljára szerkesztve:

Dizel1

Veterán
Érdekes statisztikát lehetne készíteni (a jelenlegi állás alapján)
1428 testvériség van (jelenleg), természetesen ezek között vannak 3-4 tagúak is - 100%
497 testvériségnek van egyáltalán pontja, azaz ennyien kezdték el - 35%
176 testvériségnek van 1500 pontja, azaz ennyien jutottak el az első pálya végéig - 12%
91 testvériségnek van 3300 pontja, azaz ennyien jutottak el a második pálya végéig - 6%

Hátravan 3 nap, biztos javulnak még a mutatók. Még mi is a 3. pályán téblábolunk...
Azért innen is látszik, hogy bizony nagyfokú együttműködésre van szükség: ヽ༼ ຈل͜ຈ༼ ▀̿̿Ĺ̯̿̿▀̿ ̿༽Ɵ͆ل͜Ɵ͆ ༽ノ
Harmadik pálya?? Majd holnap.
 

DeletedUser2223

Vendég
A fenti csevegésekből idézgethetnék itt-ott, de összegzem.
1. Tényleg egy játék és azért játszunk, hogy szórakozzunk. Sok játékba kezdtem bele és hagytam abba, mert már idegesített, nem szerettem folytatni. Ez a játék jó alapvetően :)
2. A testvériségi kalandok szerkezete elég nehéz. Ha nem az összes, hanem csak 497 testvériséget számolunk akkor is nagyjából a harmada érte el az 1. ládát? Háááát...
3. Jutalmak. Egy erős hümm. Az akik a vendégfajok miatt nem tud tp felhasználni a tudásfán, örül a csodába dobáláshoz. De ennyi.
Sztem a pályák túl nehezek kis játékosoknak, túl kicsi a jutalom a nagyobbaknak (aki végig ért a technológia fán és unatkozik, annak van kedve csinálni)

Saját gondolat: Van három láda, mindegyikhez három út. Szerintem a fejlesztőknek úgy lenne jobb (s ezzel értelme lenne kalandokat kreálni) ha az első láda tartalma tartalmazna mondjuk 10 tp-t, néhány perces gyorsító 1 jó kultúrát (s esetleg kevés lakost) adó épület. Ez megérné a az első 5 korszakban tobzódónak. Feladat lenne treantos, törpsör, luxus üvegcsés jelvények.
A második láda tartalmazhatna tp bűbájt, pár órás gyorsító, orkot adó épület stb. Törp korszkatól erdei elfekig lévőknek jó volna. Feladat lenne arany karkötő, bájital, ács jelvény.
Harmadiknak lehetne piszok jó lakosságot, manát, 14 és 20 órás gyorsítót adó cuccok. Ott lehetne elegáns szobor, kovács és más durva jelvény kérés. A sárkányostól elementálig a játékosok tudnák nyomni.

Persze egy szöviben mindenféle játékos van, de a toplistás szövik között kevés a kicsi. Minálunk a testvériségünk egyharmada minimum törp korszakos, de vannak még sokkal kisebbek is. Az első két láda meglehetne együttműködéssel és akkor mindenki nyer.

Nem vagyok fejlesztő (mentesen az ég tőle!!!), de ilyen kalandokat nem fogják csinálni a játékosok, jobbat ad egy kisebb event vagy a bajnokság. Ezzel nem lehet csapatot építeni vagy együtt játszani, ha a kisebb játékosok megijednek a nehéz feladatoktól.
 

Dizel1

Veterán
Nem vagyok fejlesztő (mentesen az ég tőle!!!), de ilyen kalandokat nem fogják csinálni a játékosok, jobbat ad egy kisebb event vagy a bajnokság. Ezzel nem lehet csapatot építeni vagy együtt játszani, ha a kisebb játékosok megijednek a nehéz feladatoktól.
Mindegyik hozzászólásom erről szól, de mégis valaki más mondta ki helyettem konkrétan.

Most a 60. helyen állunk, és nem fogunk átmenni a 3. ládába, mert itt még tudunk pontot gyűjteni, ami amúgy pont nem érdekelt volna, ha el tudjuk hozni a nyereményt.

Nem értem. Az utóbbi változtatások mindig valami hangulat pusztítást végeztek ezen az amúgy csodálatos játékon. Miért?
- Nyeremény épületekben az alapanyagtermelés megváltoztatása visszamenőlegesen
- Ugyanez várható a kultúrális épületeknél visszamenőlegesen
- A kalandokban a bűbájok megjelenésére való felháborodás nyomán további nehezítés (ellehetetlenítés)

Mi a cél?

Egyébként meg szerintem mindhárom ládában kellene egy tényleg könnyű út kevés pontért,, egy közepes és egy ilyen út, amik most vannak, és szintén mindhárom ládába kellene egy nem sokat érő épület. Ez motíválná a kisebb csapatokat, kisebb játékosokat. A TP áldás sokakat nem hat meg. (Engem sem, pedig nekem már bőven van hova tenni.) Az igazi nagyok meg harcoljanak a ranglistáért! De így ...! A következőn elég nagy valószínűséggel nem indulunk.
 

nlstemplar

Veterán
Namost, MIND A HÁROM útvonal kér legalább egy ilyen elixirt,
És a kufárnál nem tudtok venni? Az aranymennyiséggel általában nem szokott akkora gond lenni...

Amíg a tech-fán a harmadik fajta (elixir, varázspor, drágakő) termelés növelés nincs kikutatva és feloldva, nem lehet ezeket az árukat vásárolni a kufárnál. A manufaktúrák kikutatása és feloldása nem elég hozzá.
 

DeletedUser1121

Vendég
Bocsi, fiúk-lányok, mostanság kicsit sok a gondom és teli velük a fejem. Valaki mondja el nekem, lécci, hogyan jönnek sorban az örvényben a kérések?! Meg is jegyeztem anno, meg el is mentettem, most meg képtelen vagyok meglelni itt is, ott is. Nagyon szépen köszönöm előre is! :)
 

DeletedUser1121

Vendég
Néhány előző megnyilvánuláshoz, elsősorban ehhez: ilyen kalandokat nem fogják csinálni a játékosok, Mi csináljuk! :) :Mi a kaland miatt alakultunk újjá, - meg persze azért, mert eltűnt a főmágusunk - így azóta a harmadik kalandra szinte már tökéletes a csapat.Senkit nem igazán a jutalom érdekel, de mindenki, ahogy ráér, jön, beteszi, ami van és kérdi, hogy merre tovább, ő mit gyártson? Szinte álomcsapat lett lassacskán, mert mindenkit a csapatszellem hajt! Nagyjából lekakiljuk, - mi régi nagyobbak és az újoncaink is -hogy milyen jutalmat érünk el, az a lényege, hogy együtt értük el, sosem voltunk még ennyire elöl! Csudaklassz embereket ismertem meg , szóval csak kalandra fel, bármikor! :)
 

Dizel1

Veterán
Néhány előző megnyilvánuláshoz, elsősorban ehhez: ilyen kalandokat nem fogják csinálni a játékosok, Mi csináljuk! :) :Mi a kaland miatt alakultunk újjá, - meg persze azért, mert eltűnt a főmágusunk - így azóta a harmadik kalandra szinte már tökéletes a csapat.Senkit nem igazán a jutalom érdekel, de mindenki, ahogy ráér, jön, beteszi, ami van és kérdi, hogy merre tovább, ő mit gyártson? Szinte álomcsapat lett lassacskán, mert mindenkit a csapatszellem hajt! Nagyjából lekakiljuk, - mi régi nagyobbak és az újoncaink is -hogy milyen jutalmat érünk el, az a lényege, hogy együtt értük el, sosem voltunk még ennyire elöl! Csudaklassz embereket ismertem meg , szóval csak kalandra fel, bármikor! :)
Az jó, hogy ilyen a csapatod, de azt azért ne akard elfogadtatni velünk, a háborgókkal, hogy ez a kaland jó így, ahogy van! Az egész Elvenar arról szól, hogy csinálj valamit, aminek lesz valami eredménye. Építkezel, kutatsz, fejlesztesz, gyarapodsz. Aztán Bajnokizol növekvő nyereményekért, több fordulóban. Küldetéseket teljesítesz növekvő nehézségi fokozatokban, egyre értékesebb nyereményekért. Aztán kalandozol, erőlködsz gyenge, elérhetetlen nyereményekért, és csalódsz. Aki kiáll a kaland mostani felépítettsége mellett, az olyan csapatban játszik, mint Te. De azt azért fogadjátok el, hogy a többséget a feltöltögetés nem motíválja, ha nem tudunk átjutni a játékon, és még a köztes nyeremények is csak a játékosok egy részének hasznos! Ez olyan, mint a kocogás. Minden nap körbefutod ugyanazt a tömböt. Nem jutsz el sehova, nem kapsz érte semmit, csak úgy futsz. Aki szokott kocogni, annak jó, de a többség nem kocog. Vagy ha igen, akkor el akar jutni valahova.
 

DeletedUser1121

Vendég
Az jó, hogy ilyen a csapatod, de azt azért ne akard elfogadtatni velünk, a háborgókkal, hogy ez a kaland jó így, ahogy van! Az egész Elvenar arról szól, hogy csinálj valamit, aminek lesz valami eredménye. Építkezel, kutatsz, fejlesztesz, gyarapodsz. Aztán Bajnokizol növekvő nyereményekért, több fordulóban. Küldetéseket teljesítesz növekvő nehézségi fokozatokban, egyre értékesebb nyereményekért. Aztán kalandozol, erőlködsz gyenge, elérhetetlen nyereményekért, és csalódsz. Aki kiáll a kaland mostani felépítettsége mellett, az olyan csapatban játszik, mint Te. De azt azért fogadjátok el, hogy a többséget a feltöltögetés nem motíválja, ha nem tudunk átjutni a játékon, és még a köztes nyeremények is csak a játékosok egy részének hasznos! Ez olyan, mint a kocogás. Minden nap körbefutod ugyanazt a tömböt. Nem jutsz el sehova, nem kapsz érte semmit, csak úgy futsz. Aki szokott kocogni, annak jó, de a többség nem kocog. Vagy ha igen, akkor el akar jutni valahova.
Ó, ne gondold, hogy nincsenek ellenérzések ezzel a kalanddal! Az ötleteimet fel is fogom vetni a megfelelő helyen, a kaland végén.Egyébként többnyire én is "háborgó" vagyok, a jutalmak valóban nem érnek sokat most sem, hiába lett több, én személy szerint az első helyért sem hajtanék. Amit szeretek, hogy ezért a kis semmiségért fogott össze úgy a mostani csapat, hogy vadidegen emberek próbálnak segíteni egymásnak, játékon kívül is. Egy emberünk kilépett kaland közben, aki bejelentkezett a helyére, pont közénk való,nagyon sajnáljuk, hogy beszállni már nem tud Folyamatosan figyeli, hol állunk és nagyon drukkol a szinte semmiért.. Mi a kalandot a kihívás miatt csináljuk, nem a jutalomért. Mindenki tisztában van vele, hogy mit kap, mégis sokan bontottunk is azért, hogy a csapat előrébb végezhessen, mert azt mutatjuk meg, hogy kicsi összefogással, odafigyeléssel mindent el lehet érni! Szóval csak pozitívan! :)
 

DeletedUser3

Vendég
Azóta ritkán írok, mióta megszóltak, hogy negatívak vagyunk a fórumon ( ami elvileg kibeszélő lenne..)
Nem azért lettél "megszólva", mert negatív vagy, hanem valószínűleg azért, mert van a negatívkodás és az építő jellegű negatív kritika között egy halvány különbség.

A kalanddal kapcsolatos visszajelzéseket pedig már továbbítottuk az illetékesek felé.
 

nlstemplar

Veterán
Sziasztok!

Bétás jelzések alapján csütörtökön várható a következő Testvériségi Kalandok. Ez már a legutolsó verzió, amiben a Csodacsapat és társai is jelen vannak. Feltettem a szokásos helyre. Kicsit megváltozott a tábla szerkezete, bocs, ha ez gondot okoz. :rolleyes:

Finoman fogalmazva:
Érdekes elképzelésük van arról, melyik jutalom mennyire értékes.
 

mircipirci

Tapasztalt építő
Sziasztok!
Láttam, hogy új dolgok is megjelentek a testéviség kalandban amit termelni lehet.
Valakinek nincs esetleg egy listája az egészről???

Köszönöm: Mircipirci
 
Fent