• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Testvériségi bajnokságok

DeletedUser1068

Vendég
Sziasztok!
Szerintem ez egy jó változtatás, igen időszerű is volt kezdeni vele valamit. Én még a bajnokságozás elején próbáltam motiválni az aktív szomszédokat, hogy ugyan mégegyszer teljesítsék már a tartományt, hogy elérjük a kövi mérföldkövet, mert egyedül nem tudom összehozni - nem sok foganatja volt. Így egész biztosan jobb lesz a motiváció, illetőleg jelenleg csak és kizárólag a ranglista pontok száma határozza meg a testvériségek közötti sorrendet, ami nem túl életszerű. Az első helyen lévő szövikben vannak a régóta játszó nagyok, a középmezőnyben a 6+hónaposok jellemzően, a kicsi szövetségek meg sehol nincsenek. Pedig ennek az aktivitáshoz nincs köze. Anno amikor szövetséget kerestem, nekem az volt fontos, hogy olyan helyre kerüljek, ahol tudok fejlődni, a tagok nagy része legalább naponta egyszer fellép (nem fakadok sírva, ha egy héten csak 5-ször), látogat, ne kelljen a kereskedésre napokat várni... Nem volt egyszerű, harmadikra találtam meg a helyemet és a játék semmi kapaszkodót nem adott annak feltérképezésére, hogy jól választok-e. Hónapjaim mentek el ezzel és már kvázi elkönyveltem magamban, hogy itt csak amolyan alvó szövetségek vannak. Néha azt is megkérdőjeleztem játszanak-e még akár feleannyian, mint ahányan a pontlistán látszanak.

Pedig még ilyen nem motiváló helyzetben is sok múlik egy jó szövetségen, az event is gyorsabban megy, ha valaki mindig van online és van segítség, ha pl árucserénél jár a küldetésekben az ember. És mivel jelenleg a játékosoknak egyéni szinten sincs sok motivációjuk a bajnokságra, ami egy napi szinten itt tartó erő kéne legyen, ezért a szövivezetőkre hárul marha nehéz feladat, amikor aktív tagokat kell keresni. Az átalakulás utáni időkben könnyebben fogják megtalálni egymást a fejlődés pártiak és aktív szövik, illetve akinek ez nem számít (bár ezt sose értem meg, hogy akkor miért), azok meg nyilván nem választanak majd olyan szövit, ahol ilyen "agyatlan" elvárások vannak, hogy játszani járunk ide, nem ad hoc szinten, hanem napi kikapcsolódásként. :)

A könnyebb tájékozódás miatt egy olyan fejlesztés is jó lenne, ahol mondjuk nyilakkal jelölve lenne az előző héthez képesti helyezés, egyéni és testvériségi szinten is. Az is motiváció szerintem. :)
 

DeletedUser1068

Vendég
Arról nem is beszélve, hogy míg a játék elején valóban el lehet evickélni önerőből, mert a kultúrát még magasan lehet tartani, de ez gyorsan elmúlik. A 3-4. fejezet tájékától már örökös a szerszám hiány, ha kevés a motiváció a városban - és pl nem 2 napos termelésekkel akar az ember haladni. Egyszóval aki időt, energiát fektet a játékba, mert élvezi, annak egyszerűen nem mindegy, hogy egy szövetségben hányan aktívak. És ez nyilván nem azt jelenti, hogy az ember nem érti meg, hogy munka és magánélet is van a világon, csak ne 25 emberből 20 legyen olyan, aki hetente kétszer esik be és pl főépületet motivál a kiírt kérés helyett. :)
Nah, szóval bízom benne, hogy ez a fejlesztés jó lesz és nem hagy máshol elvarratlan szálakat, esetleg krátereket a játékmenetben egyéb helyeken (sajnos az eddigi fejlesztések többsége is rosszul átgondolt volt elsőre, néha másodjára is). De ez jó irány és ígérem türelmes leszek :D
 

DeletedUser1432

Vendég
Tisztelt Staff

Érdeklődnék, mikor várható a változások érkezése?
Gondolok arra, hogy a bajnokságok kedd este (javítva @mimo111) 7-kor indulnak, a frissítések pedig szerdánként érkeznek. Ezúttal ez össze lesz hangolva, avagy kedden még a szomszédokkal küzdünk, majd szerda napközben valamikor ez megváltozik és átugrik az új rendszerre?

Köszi,
Roo
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser434

Vendég
Tisztelt Staff

Érdeklődnék, mikor várható a változások érkezése?
Gondolok arra, hogy a bajnokságok kedd este 6-kor indulnak, a frissítések pedig szerdánként érkeznek. Ezúttal ez össze lesz hangolva, avagy kedden még a szomszédokkal küzdünk, majd szerda napközben valamikor ez megváltozik és átugrik az új rendszerre?

Köszi,
Roo

Kedves @Rooland ! :)

Bétán is csütörtökön indult el, így valószínűleg ha csúszik, akkor itt is így lesz majd! :)
Gondolom, hogy ha nem lesz "gáz" (se víz, és villany :D), akkor csak egy napot fog - igazodva a frissítési menetrendhez - , és szerdán kezdünk majd bajnokizni! :)
Persze, ez csak egy feltételezés, majd valaki "illetékes" megerősíti (vagy nem)! :p

Szép napot! :)
 

DeletedUser

Vendég
a bajnokságok kedd este 6-kor indulnak
Nem akarok kötekedni, de nem kedd este 7 kor kezdődnek a bajnokságok? (vagy mégis, mert előbújt belőlem egy kis gonosz törpike :) )
Régebben 20 órakor indultak, majd az óra átállítással 19 órára ugrott vissza.
(Helyére zavartam a törpikét, rendre utasítottam. :) ) Mivel ez is régió függő, hiszen itt Magyarországon 19 óra, de ahogy haladunk keletre, nyugatra időnként, az egy órákat vissza/rá kell számolni.
 

DeletedUser3

Vendég
Tekintve, hogy hétfőn még végső simítások és javítások készülnek a verzióhoz, nem látom a problémát.
De egyébként persze, más megoldás is lett volna, mint pl. a teljes bajnokság kihagyása.
 

DeletedUser1637

Vendég
Miért kellett volna kihagyni? Lemegy a következő keddtől szombatig, majd jövő hétfőn frissítés, keddtől új bajnokság.
És nem kell hétvégén sem dolgozni
Ne sarkíts már annyira
Kedves Roland! A frissítések idejét nem mi határozzuk meg, mi annak csak asszisztálunk! A bétán nem volt ekkora probléma, szerintem itt se lehet akkora, és hálás lennék, ha a jövőben a szívélyességnek csak a legkisebb látszatát meg tudnád őrizni a hozzászólásaidban! A frissítéseknek is megvan a szokásos menete, az legfeljebb akkor csúszik, ha az utolsó tesztelésekkor valami azonnal észrevehető hiba található, de amúgy a megszokott időben zajlik, befolyásolni nem tudjuk, segítőként vagyunk jelen.
 

DeletedUser1075

Vendég
"Az egyik megszerezhető új jutalom a Tervrajz. Ezzel az új elemmel lehet a Varázslatos Lakóépületeket és Varázslatos Műhelyeket fejleszteni. Nem lesz könnyű megszerezni őket, de ha az egész testvériség együttműködik, lehetőségetek lesz ezt a nagyerejű tárgyat megkaparintani."


Ez pl az én testvériségemben senkinek nincs hasznára.
nekem van ilyen épületem
 

DeletedUser

Vendég
Ha valaki bajnokság közben vált Testvériséget, az összes addig megszerzett pontja is az újhoz számolódik és a régiből eltűnik?
És felmerült itt korábban egy kérdés, amire asszem nem lett válasz. A közös jutalomból való részesüléshez mit kell teljesíteni (hány pontot, találkozót, tartományt, szintet) ?
 

DeletedUser925

Vendég
A teljesített mérföldenkénti jutalmat lehet látni valahol mérföldenként?
 
Fent