• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Szerencsés Kis Uszonyos

Kira7

Veterán
Mindenképp megéri csinálni, még akkor is ha igazából tudod, hogy maga az eventes főépület kuka.
Szia!
Azért kukába nem dobnám ki, valamire lehet használni. Nálam volt több olyan eventes fődíj amit mikor kellett a hely a vendégfajokhoz, nem találtam érdemesnek hogy letegyem, de az idézéseknél elfért sok másikkal együtt. Most mikor végeztem és várom a következőt van elég helyem nagyon más nem kell, így lepakoltam az összes ilyen eventes épületet a városomba. Már ezt is az elején, valamit mindegyik ad és a helyen kívül nem kerül semmibe ( az meg most van ) . Amennyiben kidobod törmelékért azzal még ennyit se érsz......
 

Calyr

Veterán
Egyetértek Kirával, a teleport azért lehetővé tette azt is, hogy bármilyen kevésbé megérős cucc is termelhessen mondjuk két faj között ideiglenesen. Pl. van jópár tp termelő cucc, ami nem lejárós, és ha összesen már napi 20 is bejön belőle, az azért mégicsak sok kicsi sokra megy. :)
 

Herannin

Erős harcos
20 TP/nap mondjuk 5-6 db 4x4es épületért annak érheti meg, aki nem láncol és nem vadászik, különben sok 100 TP meg egy csomó rúna jön be naponta. Két kor közt meg úgyse tudod hova rakni a tudáspontot kutatásba.
Aranyat, kalapácsot, nyersit, manát, magot, érzőt, unuriumot, katonát termelni eventes főépülettel mindig nagyon gazdaságtalan szerintem, de számoljátok ki nyugodtan. 3 óránként többet lehet ezekből termelni plussz manukkal, mint amit ezek az eventes főépületek 1 nap alatt termelni tudnak. Akkor inkább rak le az ember műhelyt, manukat, manatermelő eventes épületet, vagy ork fészket, azok legalább jól termelnek.
Nem azt mondom hogy nincsenek jó eventes épületek, mert vannak, de ez speciel szerintem nem lesz nálam lerakva, ezért megy a többi szemét mellé amivel tele a raktár.
 

Kira7

Veterán
Aranyat, kalapácsot, nyersit, manát, magot, érzőt, unuriumot, katonát termelni eventes főépülettel mindig nagyon gazdaságtalan szerintem, de számoljátok ki nyugodtan. 3 óránként többet lehet ezekből termelni plussz manukkal, mint amit ezek az eventes főépületek 1 nap alatt termelni tudnak. Akkor inkább rak le az ember műhelyt, manukat, manatermelő eventes épületet, vagy ork fészket, azok legalább jól termelnek.
Azért ezzel nem értek egyet (eventes épületek között ) , a Hullámok diadala 4x4-s helyen adja a legtöbb isteni magot, Az elfelejtettek visszhangja 4x4 helyen 24 óra alatt ad annyi orkot mint 2 db fegyvertár , a Boszorkánykunyhó ad annyi orkot mint 1 fegyvertár és termel még + katonát ad kultúrát lakosságot, A varázslok ünnepsége szett nálam 28 csempe helyen 24 óra alatt több mannát ad mint 2db láva tojás együtt . A fürge dicsőségét letettem az első nap azóta adott kb. 20 ezer T3 érzőt ezért a 4x4-s helyen kívül nem kellett semmi hozzá , naponta több 10 ezer érző árukat termelek eventes épületekkel és nem kerül semmibe a számukra biztosított helyen kívül. A manukkal igazad van jóval többet termelek, de ahhoz szükséges isteni mag, meg normál árú, ezekhez meg nem kell semmi.
 

Mihaszna

Veterán
Egyetértek Kirával. :) Zarándok szett, nekem 2 is van belőle. Napi szinten (azaz 24 óránként) összesen 56.000 Márvány és Deszka, valamint kicsivel több, mint 22.000 Acél. Van 2 db Sellők paradicsoma (nem azonos szinten), ezek összesen (kerekítve) 15.000 Acél, 14.000 deszka, 16.000 márvány. Vagyis több, mint 72.000 Márvány, 70.000 deszka és 37.000 Acél. És ez csak kezdet - a többit meglehet tekinteni a városomban. NINCS az manufaktúra mennyiség, ami ezt helyettesíteni tudná 24 óránként. Vagyis van, mert van, de valószínűleg rámenne az összes lakos és kultúra, mire azt felhúzná bárki.. a helyről nem is beszélve. :)
 

Putyika

Veterán
Vagyis több, mint 72.000 Márvány, 70.000 deszka és 37.000 Acél. És ez csak kezdet - a többit meglehet tekinteni a városomban. NINCS az manufaktúra mennyiség, ami ezt helyettesíteni tudná 24 óránként.
5 acélmanufaktúra 12 óránként (4x3 óra) termel 201 440 acélt, ami 22 440-nel több, mint amennyit neked termelnek a fent említett épületeid. Nincs kedvem kiszámolni, de saccra azt mondanám, hogy 3 manuval simán lehet hozni azt a termelést 24 óránként és szerintem még kisebb helyet is foglalna...bár lakos valóban kell hozzá, de csupán 60e körüli. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb megoldás manufaktúrákat tartani, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nagyon erős túlzásba estél a "NINCS az a manufaktúra mennyiség..." kijelentéseddel.
Egyébként pedig osztom Kira és Calyr véleményét, a techfa végén várakozva szinte minden épületet megéri lerakni. Hely van nekik és semmi sem veszik kárba, amit adnak.
De mint már többször említettem, pont attól szép ez a játék, hogy sokféle módon lehet játszani. ;)
 

Zaron

Felderítő
5 acélmanufaktúra 12 óránként (4x3 óra) termel 201 440 acélt, ami 22 440-nel több, mint amennyit neked termelnek a fent említett épületeid.
Ez bónuszos manufaktúrákra igaz. De mint mondtad, "pont attól szép ez a játék, hogy sokféle módon lehet játszani."
 

Herannin

Erős harcos
Azért ezzel nem értek egyet (eventes épületek között ) , a Hullámok diadala 4x4-s helyen adja a legtöbb isteni magot, Az elfelejtettek visszhangja 4x4 helyen 24 óra alatt ad annyi orkot mint 2 db fegyvertár , a Boszorkánykunyhó ad annyi orkot mint 1 fegyvertár és termel még + katonát ad kultúrát lakosságot, A varázslok ünnepsége szett nálam 28 csempe helyen 24 óra alatt több mannát ad mint 2db láva tojás együtt . A fürge dicsőségét letettem az első nap azóta adott kb. 20 ezer T3 érzőt ezért a 4x4-s helyen kívül nem kellett semmi hozzá , naponta több 10 ezer érző árukat termelek eventes épületekkel és nem kerül semmibe a számukra biztosított helyen kívül. A manukkal igazad van jóval többet termelek, de ahhoz szükséges isteni mag, meg normál árú, ezekhez meg nem kell semmi.
Magot kereskedővel termelsz 100-150k/nap, ehhez képest a 10k hullámok elég kevés. Persze a magtermelő épületek annyira gyengék, hogy még a hullámok is erősnek tűnik mellettük, de összességében a hullámok is eltörpül a napi kereskedő termelés mellett. Ha sok mag kell, a hullámok is édeskevés.
A boszi kunyhót elismerem, az tényleg jó ork termeléshez. De nem is azt mondtam, hogy az összes eventes főépület rossz lenne.
Lávatojáshoz annyit, ha a varázslók ünnepsége (nekem nincs, nem ismerem) termel 28 mezővel kicsivel több manát termel, mint 2x16 mező lávatojás, akkor majd nézd meg a lávatojás mennyit termel jószomszédság tornyával, amikor +90-105%-os bónusz manatermelést ad hozzá. Segítek, 100k körül van naponta 16 csempével.
A zarándok kastély+tér éppúgy jó manatermeléshez, mint a figyelmes téli bagoly. Viszont a bagolyra nem hat a jószomszédság bónusza mert nem lehet bűbájozni, a zarándok kastély meg a tér az alacsony 2000-4000 kultúrpontja miatt nem nagyon lesz pacsizva a bűbáj ellenére, így ezek bónusza se nő.
A katona termelésről meg annyit, hogy katonát az ember D222+barnamaci+eledel+gyorsító kombóval termel tonnaszámra 30 perc alatt. Ez mellett bármelyik eventes épület katona termelése nehezen érzékelhető. Még ha nem is barnamacizol, akkor is a napi sima termelésedhez képest töredék katonát termel bármelyik eventes épület.
Érző áruról csak annyit ennyit: Piramis. Nincs érző áru termelésem ezen kívül, de így is hegyekben áll a felesleges érző, nem tudom már hova dobáljam, mert napi 200k érző jön.
Ahhoz meg hogy a manukhoz kell isteni mag, meg más áru: az eventes épületekhez a koronkénti fejlesztéshez meg királyi restauráció kell. Na melyik az olcsóbb?
15. fejezet előtt, egy fejezet kb 1-2 hónap. Ez kb 4-8 bajnoki hét, ami 5-10 restauráció/hét, összesen 20-80 restauráció/kor. Persze ez később már inkább 100-200 restauráció is lehet koronként, mert belassul. De akkor is, új kor: tűzfőnix, hamvas, alkony, barnamaci, jegesmaci ~ 84 restauráció. Ami marad, azt inkább a lakosságadó eventes épületeket restaurálom a kövi korra, mint a goblin ajándékbolt, kalliográfia, vagy a téli csillag.
Lakosságot fogyasztanak a manufaktúrák igen, de a magtermelés a kereskedőnél a dolgozó lakosságtól is függ. A másik meg, hogy a manufaktúráidat tudod fenséges fabrikálással turbózni EKK-val 200%-ra is. Gondolom ezzel is kevesen számolnak.
Aki meg benyögi hogy ez csak a bónuszos manufaktúrákra igaz, mert sokféleképp lehet játszani...hát...igen, köszi, játssz akkor így, vagy olvasd el a tutorialt...
 

Zaron

Felderítő
Aki meg benyögi hogy ez csak a bónuszos manufaktúrákra igaz, mert sokféleképp lehet játszani...hát...igen, köszi, játssz akkor így, vagy olvasd el a tutorialt...
Már elnézést, egyrészt nem neked válaszoltam, másrészt, ha átgondolod, és nem zsigerből vágsz rá valamit, nem nagy fejszámolást igényel: nem bónuszos 3 db acélmanuval napi 12=4x3 óra alatt 15. fejezetben csak 3x440 acélt tudok termelni, ennél többet adnak az eventes épületeim. Már bocs, ha egyetértek azokkal, akik szintén így tapasztalták, viszont nem oktattak ki senkit, főleg ok nélkül.
 

Herannin

Erős harcos
Már elnézést, egyrészt nem neked válaszoltam, másrészt, ha átgondolod, és nem zsigerből vágsz rá valamit, nem nagy fejszámolást igényel: nem bónuszos 3 db acélmanuval napi 12=4x3 óra alatt 15. fejezetben csak 3x440 acélt tudok termelni, ennél többet adnak az eventes épületeim. Már bocs, ha egyetértek azokkal, akik szintén így tapasztalták, viszont nem oktattak ki senkit, főleg ok nélkül.
Nem akartalak megsérteni, de hát végülis az is csak stílus kérdése, hogy tolom a biciklit, vagy tekerem. Szerencsére ez egy fórum ahol mindenki hozzászólhat mindenki mondandójához. Azért van bónuszos árutermelés, hogy legyen értelme kereskedni másokkal.
De lehet én értettem félre, és nem a nem bónuszos manukra gondoltál.
 

Kira7

Veterán
Magot kereskedővel termelsz 100-150k/nap, ehhez képest a 10k hullámok elég kevés. Persze a magtermelő épületek annyira gyengék, hogy még a hullámok is erősnek tűnik mellettük, de összességében a hullámok is eltörpül a napi kereskedő termelés mellett. Ha sok mag kell, a hullámok is édeskevés.
A boszi kunyhót elismerem, az tényleg jó ork termeléshez. De nem is azt mondtam, hogy az összes eventes főépület rossz lenne.
Lávatojáshoz annyit, ha a varázslók ünnepsége (nekem nincs, nem ismerem) termel 28 mezővel kicsivel több manát termel, mint 2x16 mező lávatojás, akkor majd nézd meg a lávatojás mennyit termel jószomszédság tornyával, amikor +90-105%-os bónusz manatermelést ad hozzá. Segítek, 100k körül van naponta 16 csempével.
A zarándok kastély+tér éppúgy jó manatermeléshez, mint a figyelmes téli bagoly. Viszont a bagolyra nem hat a jószomszédság bónusza mert nem lehet bűbájozni, a zarándok kastély meg a tér az alacsony 2000-4000 kultúrpontja miatt nem nagyon lesz pacsizva a bűbáj ellenére, így ezek bónusza se nő.
A katona termelésről meg annyit, hogy katonát az ember D222+barnamaci+eledel+gyorsító kombóval termel tonnaszámra 30 perc alatt. Ez mellett bármelyik eventes épület katona termelése nehezen érzékelhető. Még ha nem is barnamacizol, akkor is a napi sima termelésedhez képest töredék katonát termel bármelyik eventes épület.
Érző áruról csak annyit ennyit: Piramis. Nincs érző áru termelésem ezen kívül, de így is hegyekben áll a felesleges érző, nem tudom már hova dobáljam, mert napi 200k érző jön.
Ahhoz meg hogy a manukhoz kell isteni mag, meg más áru: az eventes épületekhez a koronkénti fejlesztéshez meg királyi restauráció kell. Na melyik az olcsóbb?
15. fejezet előtt, egy fejezet kb 1-2 hónap. Ez kb 4-8 bajnoki hét, ami 5-10 restauráció/hét, összesen 20-80 restauráció/kor. Persze ez később már inkább 100-200 restauráció is lehet koronként, mert belassul. De akkor is, új kor: tűzfőnix, hamvas, alkony, barnamaci, jegesmaci ~ 84 restauráció. Ami marad, azt inkább a lakosságadó eventes épületeket restaurálom a kövi korra, mint a goblin ajándékbolt, kalliográfia, vagy a téli csillag.
Lakosságot fogyasztanak a manufaktúrák igen, de a magtermelés a kereskedőnél a dolgozó lakosságtól is függ. A másik meg, hogy a manufaktúráidat tudod fenséges fabrikálással turbózni EKK-val 200%-ra is. Gondolom ezzel is kevesen számolnak.
Aki meg benyögi hogy ez csak a bónuszos manufaktúrákra igaz, mert sokféleképp lehet játszani...hát...igen, köszi, játssz akkor így, vagy olvasd el a tutorialt...
Szia!
Először is 1 kis pontosítás a kereskedőnél a magtermelés függ a befejezett tartományaid számától, és a fő épület szintjétől, a begyűjtési bónusz hozzá meg függ a főépületed szintjétől és az ősi csodák szintjeitől. Az unurium termelés függ a dolgozó lakosságtól.
Az unuriumot és a magot is termeli a kereskedő, de vagy ezt vagy a másikat, ha unuriumot termelsz a kereskedőnél akkor jól jön az eventes épületek magtermelése. Tudom most majd jössz a szellemek templomával,( 19-s végén jön még a Vallorián pecséttorony is ) de mikor elkezded az unurium termelést akkor még nincsen ez a csoda, a fejlesztéseknél is van amihez elég jelentős mennyiségű unurium kell ( pl aki nincsen tele varázslatos lakóépületekkel ott a lakó épületekhez is rengeteg unurium kell ) , + a felemelkedett áruk gyártásához is kell unurium, így van mikor a kereskedőnél azt gyártasz és nem magot. Tudom mi a piramis , azzal is tisztába vagyok hogy hely/lakosság/ranglista pont arányába legjobbak a fegyvertárak, de nem mindenki akar katona város lenni 30-40-60 fegyvertárral, a nem katona városokba manuval gyártasz ( amihez mag kell ) vagy eventes épülettel. A katona gyártáshoz meg annyit hogy a kaszárnya, zsoldostábor, kiképző nonstop gyártása hozza a legtöbbet, az eventesek termelése ehhez képest elenyésző ebben teljesen igazad van :)

Mint putyika írta :
"De mint már többször említettem, pont attól szép ez a játék, hogy sokféle módon lehet játszani. ;) "
 

Zaron

Felderítő
Szia,

itt álljunk meg egy szóra.

pontosan erre gondolt: nem bónuszos manuval nem termelünk! Lehet, persze, fizikailag megoldható, de ennyi erővel faraghatnál mammutfenyőből fogpiszkálót is...
vagy te írtad félreérthetően, ez is lehetséges ;)
Aki akar, bármit félreérthet.
Hol írtam, hogy bónusz nélküli manu termeléséből szeretném fedezni vagy fedezem az acél- és egyéb anyagigényemet? Nyilván sehol.
Csupán hozzászóltam valamihez, amiről volt véleményem.
A rá adott reakciók pedig túl erősek. Részemről a témát lezártam.
 

Wiccara

Veterán
Hol írtam, hogy bónusz nélküli manu termeléséből szeretném fedezni vagy fedezem az acél- és egyéb anyagigényemet?
ebben a kis matekban:
15. fejezetben csak 3x440 acélt tudok termelni
A rá adott reakciók pedig túl erősek.
vagy te írtad félreérthetően, ez is lehetséges ;)
sajnálom, ha ez bántó volt, nem akartam félreérteni, de a számok alapján te nem bónuszos manu termeléshez viszonyítottál.
Aki nem bónuszos manuban termel, annak szembesülnie kell azzal, hogy nem érti a kereskedelem lényegét. Nincs ezzel gond, bárhogyan lehet játszani, de ettől még nem bűn az, ha valaki ésszel teszi.
Mindenki a saját stílusában, de segítő szándékkal van a többiek felé; igyekszünk építő kritikát is csempészni a karaktereinkbe.
Ismerve a többieket, bárkihez lehet bármikor tanácsért fordulni, vagy kérdezni!
 

Zaron

Felderítő
ebben a kis matekban:



sajnálom, ha ez bántó volt, nem akartam félreérteni, de a számok alapján te nem bónuszos manu termeléshez viszonyítottál.
Aki nem bónuszos manuban termel, annak szembesülnie kell azzal, hogy nem érti a kereskedelem lényegét. Nincs ezzel gond, bárhogyan lehet játszani, de ettől még nem bűn az, ha valaki ésszel teszi.
Mindenki a saját stílusában, de segítő szándékkal van a többiek felé; igyekszünk építő kritikát is csempészni a karaktereinkbe.
Ismerve a többieket, bárkihez lehet bármikor tanácsért fordulni, vagy kérdezni!
Akkor értelmezésként ennyit mégis:
  • A 3x440 acélt tudok gyártani = csak azt jelenti, hogy ennyit lehet gyártani, és ha akarom, megteszem ( pl. ha nincs elég isteni magom, és nem akarom üresen hagyni a manukat), nem jelenti, hogy ezzel szerzem meg az acélszükségletemet, és nem ismerem a „kereskedelem” lehetőségét.
  • Putyika hozzászólásához írtam: "A bónuszos manufaktúrák esetében igaz": eventes épületek és bónuszos manuk összehasonlításának van csak értelme. ( Mivel a példaként felhozott acélmanuból nekem nincs bónuszos, nyilván én az eventes termelést preferálom.) A hozzászólok közül van, aki eventes, más manufaktúrás termelést talált jobbnak. Ezért idéztem Putyikát: "pont attól szép ez a játék, hogy sokféle módon lehet játszani."
  • Ez nem „benyögés”volt, csak kulturált ténymegállapítás.
A hozzászólásokban csak termelési típusokról van szó, a kereskedés nem termelés, az szóba sem került. Nem értem, miért emlegeted.
  • A reakciók túl erősek
Valóban mindenki a saját stílusában reagál.
Tutoriált emlegetni és ésszerűtlenséget feltételezni, különösen, ha mint írtad félreérthető voltam számotokra, úgy érzem, nem túl elegáns.
 

Herannin

Erős harcos
Kicsit elkanyarodtunk megint a témától. Valaki nagyon a szívére vette hogy kb mindenki félreérti :D
Tudja valaki, hogy mikor lesz megint napidíj a rája? Lehet mégis beszereznék belőle párat, mert meggyőztek itt néhányan, hogy nem olyan rossz az :)
 

Rikari

Veterán
Tudja valaki, hogy mikor lesz megint napidíj a rája?
Rossz hírem van a számodra Herannin. Szerintem nem lesz már a Csikóhalas Eventben napidíjas Rája (elúszott). Sőt még manát adó épület sem, már azon kívül, hogy lesz még egy a kölünböző korokban lévőknek megosztva manát, vagy magot adó item és slussz ebben a kategóriában, de azt is mondhatnám, spongyát rája. ;)
 
Utoljára szerkesztve:
Fent