• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Szerencsés Kis Uszonyos

Herannin

Erős harcos
Tök jól néz ki az épület, szívesen letenném.
Viszont ami a funkciót illeti (ami miatt ugye lerakják vagy épp nem rakják le az emberek és amiért kinézetébe fektetett munka hasznosulna): Méret: 4x4, 8600 lakos, 7200 kulti

Napi random termelés:
-20% 6 400 ősásvány (ennyit termel 3 óránként 1db manufaktúra)
-20% 6 400 öntvény (ennyit termel 3 óránként 1db manufaktúra)
-20% 6 400 sarj (ennyit termel 3 óránként 1db manufaktúra)
-25% 25 000 unurium (ennyit kb 3 óránként termel a kereskedő, vagy kvázi korlátlant a szellemek temploma)
-10% 10 TP ( (ez átlagosan napi 1 TP-t jelent)
-5% 50 TP (ez átlagosan napi 2.5 TP-t jelent)

Szerintem az első szintű felemelkedett áru miatt nem érdemes lerakni, mert ha kell is épp a felemelkedett áru, akkor ez édeskevés és úgyis manufaktúrával +fenséges fabrikálással termelnek (~10 000--14 000/3 óra/ manufaktúra.)
Unurium miatt még talán érdemes lenne letenni annak akinek kevés van, de csak 25% hogy azt termel, pont amikor kellene lehet nem ezt dobja.
3.5 TP/nap ért meg lehet inkább lerak az ember 3db 2x1es kordérköyvtárat, vagy valami mást...
Még talán a lakos miatt megérheti letenni, de egy sima 3x3as eventes épület is 10 000 lakost tud adni...

Szóval nálam ez nagy valószínűséggel megint megy a szemetesbe úgy mint a virággoblin. Event során szerezhető bónusz nyersanyagok, vagy 1-2 épület persze jól jön.
Jó lenne ha olyan eventes épületek lennének, amelyek valami speciálisat, különlegeset tudnak nyújtani, amit mással nem lehet ellensúlyozni, vagy pótolni mert így akkor le is raknák az emberek a városaikba még akkor is ha esetleg nem valami erős. Így lenne értelme a fejlesztőknek időt és energiát tenni ezeknek az épületeknek a megtervezésébe.
 

Deathfolk

Veterán
Tök jól néz ki az épület, szívesen letenném.
Viszont ami a funkciót illeti (ami miatt ugye lerakják vagy épp nem rakják le az emberek és amiért kinézetébe fektetett munka hasznosulna): Méret: 4x4, 8600 lakos, 7200 kulti

Napi random termelés:
-20% 6 400 ősásvány (ennyit termel 3 óránként 1db manufaktúra)
-20% 6 400 öntvény (ennyit termel 3 óránként 1db manufaktúra)
-20% 6 400 sarj (ennyit termel 3 óránként 1db manufaktúra)
-25% 25 000 unurium (ennyit kb 3 óránként termel a kereskedő, vagy kvázi korlátlant a szellemek temploma)
-10% 10 TP ( (ez átlagosan napi 1 TP-t jelent)
-5% 50 TP (ez átlagosan napi 2.5 TP-t jelent)

Szerintem az első szintű felemelkedett áru miatt nem érdemes lerakni, mert ha kell is épp a felemelkedett áru, akkor ez édeskevés és úgyis manufaktúrával +fenséges fabrikálással termelnek (~10 000--14 000/3 óra/ manufaktúra.)
Unurium miatt még talán érdemes lenne letenni annak akinek kevés van, de csak 25% hogy azt termel, pont amikor kellene lehet nem ezt dobja.
3.5 TP/nap ért meg lehet inkább lerak az ember 3db 2x1es kordérköyvtárat, vagy valami mást...
Még talán a lakos miatt megérheti letenni, de egy sima 3x3as eventes épület is 10 000 lakost tud adni...

Szóval nálam ez nagy valószínűséggel megint megy a szemetesbe úgy mint a virággoblin. Event során szerezhető bónusz nyersanyagok, vagy 1-2 épület persze jól jön.
Jó lenne ha olyan eventes épületek lennének, amelyek valami speciálisat, különlegeset tudnak nyújtani, amit mással nem lehet ellensúlyozni, vagy pótolni mert így akkor le is raknák az emberek a városaikba még akkor is ha esetleg nem valami erős. Így lenne értelme a fejlesztőknek időt és energiát tenni ezeknek az épületeknek a megtervezésébe.
Pontosan, és arról nem is beszélve hogy akik már befejezték a utolsó fejezetet, és a jövőbe is ép 2 fejezet közt lesznek nekik akkor abba az időszakba semmi szükségük felemelkedettre, én pl 3 hónapja befejeztem a fejezetet, a manukat is elpakoltam, nem gyártottam már jóval előtte se mert sehová nem kellett a felemelkedett, 0-ra van szükségem, akkor mit kezdjek vele ha most ezt kapnék, olyan mintha nem nyernék semmit :D (Ugyanez a idegesítő helyzet van a toronyba is, mikor fejlesztő ereklyét dob 1 olyan épülethez amiből nincs +alapom XD szóval felesleges mert nem lehet vele mit kezdeni)
Én most megnéztem az unuriumot, én 3 óra alatt 26 ezret kapok a kereskedőbe, de ja ott a szellemek temploma ami nekem csak 11-es szinten van de mégis kb végtelen unuriumot hoz így is :D kötelező csoda! Később pedig ott a vallorián is... bár én még le se raktam mert egyenlőre nincs rá szükségem, de ha a későbbiekbe unurium problémám lesz akkor vagy emelek a szellemeken, vagy lerakom a valloriánt.
Néztem a nyereményeket kisebb fejezetekbe, ott pl magot ad unurium helyett, de szintén nem jók a számok, lehet ép nem is kell annak aki ott tart, vagy ha kell akkor az a mennyiség semmit se ér amit ad... A 10tp az eleve vicc, bár még ez is jobb mint a felemelkedett mikor ép nem kell semmire :) De még az 50 Tp is olyan hogy csak igy gyors ránézésre tűnik jónak, de amúgy azóta hogy a rúnákat be lehet váltani a TP kb értéktelen lett... Szóval igen az egész épület nem jó semmire, bár én többnyire ezeket is kiteszem disznek ameddig van helyem, aztán ha majd nagyon kell a hely leveszem, de ennek ahhoz hogy érjen is valamit kb úgy kéne kinéznie, hogy olyan dolgokat adna véletlenszerűen hogy pl
5db királyi restauráció
25db gyémánt
3db 50%-os életerő hullám
1db spektrális kő
5db 5órás gyorsító
50TP
Valami ilyesmi, a lényeg hogy ne árukat kapjunk...
 

MoonlightAnnis

Felderítő
Sajnos nagyon régóta csak a kinézet miatt érdemes lerakni a főnyereményeket. Hasznuk nem sok van. :( Ha nem lennék maximalista, nem is csinálnám az eseményeket.
 

Herannin

Erős harcos
Sajnos nagyon régóta csak a kinézet miatt érdemes lerakni a főnyereményeket. Hasznuk nem sok van. :( Ha nem lennék maximalista, nem is csinálnám az eseményeket.
Ezzel azért nem teljesen értek egyet. Szerintem az alkonyfőnix, a vöröspanda mester, az elfelejtettek visszhangja, a hamvas főnix szerintem tök jó eventes épületek. Korszaktól függően a figyelmes téli bagoly, a zarándok kastély+tér kombó, a hullámok diadala is hasznos tud lenni.
 

Herannin

Erős harcos
Pontosan, és arról nem is beszélve hogy akik már befejezték a utolsó fejezetet, és a jövőbe is ép 2 fejezet közt lesznek nekik akkor abba az időszakba semmi szükségük felemelkedettre, én pl 3 hónapja befejeztem a fejezetet, a manukat is elpakoltam, nem gyártottam már jóval előtte se mert sehová nem kellett a felemelkedett, 0-ra van szükségem, akkor mit kezdjek vele ha most ezt kapnék, olyan mintha nem nyernék semmit :D (Ugyanez a idegesítő helyzet van a toronyba is, mikor fejlesztő ereklyét dob 1 olyan épülethez amiből nincs +alapom XD szóval felesleges mert nem lehet vele mit kezdeni)
Én most megnéztem az unuriumot, én 3 óra alatt 26 ezret kapok a kereskedőbe, de ja ott a szellemek temploma ami nekem csak 11-es szinten van de mégis kb végtelen unuriumot hoz így is :D kötelező csoda! Később pedig ott a vallorián is... bár én még le se raktam mert egyenlőre nincs rá szükségem, de ha a későbbiekbe unurium problémám lesz akkor vagy emelek a szellemeken, vagy lerakom a valloriánt.
Néztem a nyereményeket kisebb fejezetekbe, ott pl magot ad unurium helyett, de szintén nem jók a számok, lehet ép nem is kell annak aki ott tart, vagy ha kell akkor az a mennyiség semmit se ér amit ad... A 10tp az eleve vicc, bár még ez is jobb mint a felemelkedett mikor ép nem kell semmire :) De még az 50 Tp is olyan hogy csak igy gyors ránézésre tűnik jónak, de amúgy azóta hogy a rúnákat be lehet váltani a TP kb értéktelen lett... Szóval igen az egész épület nem jó semmire, bár én többnyire ezeket is kiteszem disznek ameddig van helyem, aztán ha majd nagyon kell a hely leveszem, de ennek ahhoz hogy érjen is valamit kb úgy kéne kinéznie, hogy olyan dolgokat adna véletlenszerűen hogy pl
5db királyi restauráció
25db gyémánt
3db 50%-os életerő hullám
1db spektrális kő
5db 5órás gyorsító
50TP
Valami ilyesmi, a lényeg hogy ne árukat kapjunk...
Hát azért ez már elég tápolás lenne szerintem. De ha olyasmit adna, mint a dzsinn, akkor azért meggondolandó lenne.
 

Mihaszna

Veterán
Csóri kis uszonyos, pedig ő igazán nem tehet semmiről. :( Na majd én játszok veled. :) Ezután úgyis egy unalmas Testvéri Kaland jön.. (bleeeee)..
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!
Valahol azért nem értelek titeket, ha így nézem mindenbe lehet hibát találni. Írjátok a felemelkedett árút ezen az eventes épületen kívül még nincsen 1-se ami azt adna, de ha azt nem akartok akkor egyébként , ha nem fejleszted fel 8-s szintig akkor csak T3 érzőt fog adni. Igaz hogy felemelkedett árut tudok gyártani a manukkal ( gyártok is) , de ahhoz hogy a másikfajtához is jussál azt a kalapossal tudod csak kereskedni. Itt meg esélyed lesz másikat is nyerni. A 19-s fejezet mikor elkezdtem sokszor jól jött volna , ha nyerek más fajta 1-s felemelkedettet mint amit én gyártok, tudtam volna mással kereskedni helyette,. Igaz a 19-st befejezve nincsen szükségem ( meg már a végén se igen volt rá szükségem) felemelkedett árukra , de tudom az eddigiekből kiindulva hogy a következő fejezet , ha bejön szükségem lesz rá, nem 0-s raktárral várom. Addig is tudok cserélni és a raktárat feltölteni más árukkal amit nem gyártok, jól fog még az jönni. A 19-s ösi csodáit se azért teszed le most hogy a végén szükséged van rá, hanem mire kell akkor már ott legyen és így több lesz addig is a raktáron.

Hát azért ez már elég tápolás lenne szerintem. De ha olyasmit adna, mint a dzsinn, akkor azért meggondolandó lenne.


A Dzsinnél 1-2-5 % esélyed van gyémántra, ha úgy nézem a többit amit ad arra sincsen szükség
5% pp, ott a torony, van eventes épület több ami 48 óránként ad
manna, a 19-snél annyi manna igény volt hogy amit a Dzsinn néha ad az elenyésző ugyan ez a helyzet az isteni maggal is

Igazatok van lehetne jobb is a fődíj, de azért erre se lehet azt mondani hogy teljesen haszontalan.
 

Kira7

Veterán
Pontosan, és arról nem is beszélve hogy akik már befejezték a utolsó fejezetet, és a jövőbe is ép 2 fejezet közt lesznek nekik akkor abba az időszakba semmi szükségük felemelkedettre, én pl 3 hónapja befejeztem a fejezetet, a manukat is elpakoltam, nem gyártottam már jóval előtte se mert sehová nem kellett a felemelkedett, 0-ra van szükségem, akkor mit kezdjek vele ha most ezt kapnék, olyan mintha nem nyernék semmit :D (Ugyanez a idegesítő helyzet van a toronyba is, mikor fejlesztő ereklyét dob 1 olyan épülethez amiből nincs +alapom XD szóval felesleges mert nem lehet vele mit kezdeni)
Én most megnéztem az unuriumot, én 3 óra alatt 26 ezret kapok a kereskedőbe, de ja ott a szellemek temploma ami nekem csak 11-es szinten van de mégis kb végtelen unuriumot hoz így is :D kötelező csoda! Később pedig ott a vallorián is... bár én még le se raktam mert egyenlőre nincs rá szükségem, de ha a későbbiekbe unurium problémám lesz akkor vagy emelek a szellemeken, vagy lerakom a valloriánt.
Néztem a nyereményeket kisebb fejezetekbe, ott pl magot ad unurium helyett, de szintén nem jók a számok, lehet ép nem is kell annak aki ott tart, vagy ha kell akkor az a mennyiség semmit se ér amit ad... A 10tp az eleve vicc, bár még ez is jobb mint a felemelkedett mikor ép nem kell semmire :) De még az 50 Tp is olyan hogy csak igy gyors ránézésre tűnik jónak, de amúgy azóta hogy a rúnákat be lehet váltani a TP kb értéktelen lett... Szóval igen az egész épület nem jó semmire, bár én többnyire ezeket is kiteszem disznek ameddig van helyem, aztán ha majd nagyon kell a hely leveszem, de ennek ahhoz hogy érjen is valamit kb úgy kéne kinéznie, hogy olyan dolgokat adna véletlenszerűen hogy pl
5db királyi restauráció
25db gyémánt
3db 50%-os életerő hullám
1db spektrális kő
5db 5órás gyorsító
50TP
Valami ilyesmi, a lényeg hogy ne árukat kapjunk...
Szia!
Érdekes városod lehet, ha 3 óránként kapsz a kereskedőbe 26 ezer unuriumot ahhoz kell olyan 1,7 millió dolgozó lakosság , ha a manuidat kipakoltad mint írtad akkor kell 100 körüli fegyvertáradnak lenni a városodba......
A kereskedőnél ami megjelenik termelés( 24 órára írja ) azt nem 3 órára adja meg utána van zárójelbe az óránkénti, alatta van külön a bónusz
 
Utoljára szerkesztve:

Herannin

Erős harcos
Szia!
Érdekes városod lehet, ha 3 óránként kapsz a kereskedőbe 26 ezer unuriumot ahhoz kell olyan 1,7 millió dolgozó lakosság , ha a manuidat kipakoltad mint írtad akkor kell 100 körüli fegyvertáradnak lenni a városodba......
A kereskedőnél ami megjelenik termelés( 24 órára írja ) azt nem 3 órára adja meg utána van zárójelbe az óránkénti, alatta van külön a bónusz ( az is 24 órára van meg adva )
Tudod, aki 3 óránként begyűjti a többi termeléssel, annak van még begyűjtési bónusz is. Nekem csak 900 ezer lakosom van, mégis 20k felett jön 3 óránként ha termelem.
 

Kira7

Veterán
Tudod, aki 3 óránként begyűjti a többi termeléssel, annak van még begyűjtési bónusz is. Nekem csak 900 ezer lakosom van, mégis 20k felett jön 3 óránként ha termelem.
Szia!
Nem mondtam hogy nem lehet annyit begyűjteni ( a testvériségedben is vannak páran akik szerintem ennél többet is begyűjtenek ) ,abban igazad van hogy túl lőttem az 1,7 millióval...ki lehetne számolni a fegyvertárakkal alacsonyabb a dolgozó lakosság viszont nagyobb a szükséges kultúra és a begyűjtési bónusz így más lakosság szám kell ha manukkal éred el meg megint más ha fegyvertárakkal ....( de nem számoltam ki ) azért annyi biztos manuk nélkül elég sok fegyvertár kell
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Szia!
Érdekes városod lehet, ha 3 óránként kapsz a kereskedőbe 26 ezer unuriumot ahhoz kell olyan 1,7 millió dolgozó lakosság , ha a manuidat kipakoltad mint írtad akkor kell 100 körüli fegyvertáradnak lenni a városodba......
A kereskedőnél ami megjelenik termelés( 24 órára írja ) azt nem 3 órára adja meg utána van zárójelbe az óránkénti, alatta van külön a bónusz
A városom a kaland óta még mindig nincs vissza építve normális állapotára, kb 3 manú és 4 fegyvertár még nincs visszatéve, 1,18M lakos és 1,4M kultúra, így jelenleg 3 óra termelés után kapok 13 956 unuriumot + 13 128 begyűjtési bonuszt, vagyis összesen 3 óránként 27 084-et (A 24 órás termelés az 111 648 lenne, de én beszedem 3 óránként, kivéve 1x éjjel nem) A normális városommal ha minden ki lenne téve és nem lennének üres helyek mint most akkor a 30 ezer is megvan 3 óránként.

De egyébként nagyon ritka hogy unuriumot termelek, 90% ba magra van állítva, unuriumot a szellemek temploma hozza, persze most nem is nagyon kell semmire. Bár fejlesztegetek előre újabb manukat a következő felemelkedett áruhoz ami majd a következő fejezetbe lesz, hogy ne akkor keljen majd nulláról kezdenem, csak ki keljen őket tennem a raktárból :) meg pár csoda is kér fejlesztésnél, pl orákulum elég sokat, ezekhez kell most csak. Meg hát most nincsenek kint fejezet specifikus épületek így van hely sok manu és fegyvertárra, aktív fejezet közbe értelemszerűen a fél városom el van pakolva és nem kapok ennyit.
 
Utoljára szerkesztve:

Herannin

Erős harcos
Szerintem egy kicsit elkalandoztunk ezzel az unurium dologgal.
Mindenesetre, szerintem a rák luxushotel és a rája jó épületek, amikre érdemes tartogatni a csikóhal eledelt.
Rák luxushotel elég jó népességet ad, nagy méretű, ami azért jó, mert jobban megéri 1db 4x5ös épületet teleportálni, mint 2 db 3x3ast.
A rája manatermelésben pedig a láva tojáshoz hasonlít, ami az egyik legjobb manatermelő épület.
 

Mihaszna

Veterán
Nem tudom, hogy a sors iróniája e vagy csak a véletlen műve, de úgy érzem, alaposan lecsökkentek az extra haleledel megszerzésére való esélyek. :rolleyes: Legalábbis eddig több, mint 20 alkalomból 20-szor semmi. :oops: A napi nyereményekről már nem is merek beszélni. Az 1. napi nyereményt összesen 2-szer sikerült megszerezni. Jelenleg 3 ereklyével rendelkezem, azaz hátra van még 6 db. Ha így megy tovább - hogy a 40. feladaton is túl vagyok és sehol semmi plusz -, akkor elég nagy a valószínűsége, hogy még a 8. szintet se fogom tudni elérni. Még kész szerencse, hogy a közepes városomban ér ez az "atrocitás", különben eléggé csalódott lennék.
 

Kira7

Veterán
Nem tudom, hogy a sors iróniája e vagy csak a véletlen műve, de úgy érzem, alaposan lecsökkentek az extra haleledel megszerzésére való esélyek. :rolleyes: Legalábbis eddig több, mint 20 alkalomból 20-szor semmi. :oops: A napi nyereményekről már nem is merek beszélni. Az 1. napi nyereményt összesen 2-szer sikerült megszerezni. Jelenleg 3 ereklyével rendelkezem, azaz hátra van még 6 db. Ha így megy tovább - hogy a 40. feladaton is túl vagyok és sehol semmi plusz -, akkor elég nagy a valószínűsége, hogy még a 8. szintet se fogom tudni elérni. Még kész szerencse, hogy a közepes városomban ér ez az "atrocitás", különben eléggé csalódott lennék.
Szia!
Nem volt szerencséd, nálam első nap 4 rája, 1X300 extra haleledel teljesítve 8 feladat. Ma 3 kapuból 1 napi nyeremény.
 

Deathfolk

Veterán
Szerintem egy kicsit elkalandoztunk ezzel az unurium dologgal.
Mindenesetre, szerintem a rák luxushotel és a rája jó épületek, amikre érdemes tartogatni a csikóhal eledelt.
Rák luxushotel elég jó népességet ad, nagy méretű, ami azért jó, mert jobban megéri 1db 4x5ös épületet teleportálni, mint 2 db 3x3ast.
A rája manatermelésben pedig a láva tojáshoz hasonlít, ami az egyik legjobb manatermelő épület.
A luxushotel méretű épületeket én soha nem használtam, csak is a 3x4 / 4x3-as épületeket, de ez egyéni döntés kérdése :)
A rája viszont tényleg jó, sőt konkrétan a legjobb mannás épület amit csak eventeken nyerni lehet, vagyis a varázslatos manna kunyhó hely arányosan nézve többet adna, de az valahogy már jó ideje eltűnt a játékból... Szóval a rája a legjobb ilyen épület, ráadásul méretileg kompatibilis a fesztivál kereskedővel, így teleporttal lehet cserélgetni ha ép mag vagy manna kell :)

Viszont kicsit szemétségnek tartom hogy az első napra tették be, amikor még kevés elkölthető pontja van a játékosoknak, így nehéz belőle sokat szerezni, bár gondolom pont ez volt a cél... :( Én megcsináltam tegnap 42 feladatot, nyertem 300+180 eledelt, így összesen 2400 pontot használtam el és 5db ráját kaptam, ami nekem bőven elég, bár ha azt nézem hogy nálunk van aki 420 csikóeledellel vágott neki a rája vadászatnak, nyert +300 eledelt és végül 4db ráját :D Így nézve ez a 5db nekem kevés, de igazából nincs többre szűkségem, szóval mindegy.

Akinek viszont nagyon kéne a rája és most nem volt szerencséje, az gyűjtögetheti a pontokat az utolsó napig, és akkor majd a napi díj újrasorsolásával ha szerencséje van még beadhatja újra a ráját... Az újrasorsoláshoz az 5 pontot 2-3 nyitásból össze lehet szedni, szóval lehet 1 csomót próbálkozni a végén.
 
Fent