• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Rúna szilánk készítés

  • Témaindító Deleted User - 204368
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Deleted User - 204368

Vendég
@Bereny 5lete inspirált erre az újításra. engem nagyon fáraszt h meg kell építenem egy nem használt csodát fölöslegesen majd lebontani majd újrabeletörni a rúnákat majd mikor 11 db rúnából feltöltöm az egészet sírva újra felépítem h szilánkokhoz jussak... fárasztó és értelmetlen... alapvetően pofon egyszerű a megoldás. az akadémiában lehetne egy plusz "rublika" a katalizátor mellett és épp úgy nézne ki mint a bűbáj töredék csak az a szilánkok számát mutatja és plusz jelben rúnákat lehetne beletörni. nyilván 1 rúna 1 töredék arányban lenne mint ahogy megszoktuk és a "+" jelnél lehetne megnyitni ezt a töredék készítőt. így nem kéne kínlódni a csodák felépítésével és hozzá férnék azon csodák rúnáihoz is amik jelenleg is használatban vannak. nagyon örülök h van 710 arany szakadék tokenem csak minek?.... ezáltál fel tudnám őket részelgesen használni
 

Mihaszna

Veterán
nagyon fáraszt h meg kell építenem egy nem használt csodát fölöslegesen majd lebontani majd újrabeletörni a rúnákat majd mikor 11 db rúnából feltöltöm az egészet sírva újra felépítem h szilánkokhoz jussak..

Feltételezem, hogy itt a Törött Szilánkokra gondolsz. (ez eddig oké)

fárasztó és értelmetlen

Akkor minek/miért csinálod?

pofon egyszerű a megoldás. az akadémiában lehetne egy plusz "rublika" a katalizátor mellett és épp úgy nézne ki mint a bűbáj töredék csak az a szilánkok számát mutatja és plusz jelben rúnákat lehetne beletörni.

Ha jól értem, akkor a Törött Szilánkok gyártását szeretnéd szorgalmazni úgy, hogy felehessen használni azokat a Rúnákat, amikből sok felhalmozódott?

Törött szilánkokat lehet Barkácsolni és a Bajnokságokon is lehet nyerni. Ezt azért írtam (függetlenül attól, hogy te is tudod), mert, ha konkrétan nem is erről szól a dolog, a véglet mégis ez lenne (Törött Szilánk).


Ha esetleg nem így gondoltad, akkor sorry, valamit félreértettem.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Mihaszna ugye a lényeg h van pár csoda amibe kevés a rúna pl nekem D222-be való. mikor rúnából kell fejlesztenem akkor szükségem van olykor 30-40 vagy akár több szilánkra is. vagy azt csinálom h várok 1-2 hetet h legyen rúna szilánkom vagy ugye csodákból szerzek még szilánkokat. én nem használom a végtelen ásatás nevű csodát. tehát mikor a D222-met fejlesztettem 6os szintre kellett még 5 db rúna a 9ből. logikus h az ásatás csodából szerzem meg a szilánkokat h 10ből tudjak csinálni még 1 rúnát a D222be. nem voltam boldog h 11 rúnából sikerült összeraknom és kinyertem belőle 2 db szilánkot. ezért leraktam az ásatást megépítettem majd megint leromboltam és megint pakoltam bele rúnát h sikerüljön szilánkot knyerni belőle. és kezdődik előről. ezt tartom értelmetlennek ezt a fölösleges körforgást. miért ne lehetne simán mint a bűbájtöredéket pár kattintással összeszedni ahelyett h ezzel szenvedek? ez lenne a lényege ennek a fejlesztésnek
 

Wiccara

Veterán
miért ne lehetne simán mint a bűbájtöredéket pár kattintással összeszedni ahelyett h ezzel szenvedek?
Miért kell egyáltalán különböző rúna..? Nem lenne elég, ha darabra megvan..? Esetleg minek szenvedjünk a rúnakörrel....?

Már azzal jelentősen gyorsabban tudsz haladni, ha a szilánktörősdit ismered. Sokaknak még az se egyértelmű a játék elején, hogy a szilánkokat bármelyik csodába tehetik. Mégse élik meg "szenvedésnek" a játékot.
ezt tartom értelmetlennek ezt a fölösleges körforgást.
Nézőpont kérdése. Örüljünk, hogy van egyáltalán rúnaszilánk, és nem szimplán kipattan a semmibe, ha nem illik a helyére; akkor micsoda szenvedés lenne!
Összességében értem a motivációt, de nem támogatom az ötletet, véleményem szerint ez a játék egyik kihívása és nem akadálya,

W.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Nézőpont kérdése. Örüljünk, hogy van egyáltalán rúnaszilánk, és nem szimplán kipattan a semmibe, ha nem illik a helyére; akkor micsoda szenvedés lenne!
Összességében értem a motivációt, de nem támogatom az ötletet, véleményem szerint ez a játék egyik kihívása és nem akadálya,
mi abban a kihívás h újra és újra felépítem ugyanazt az épületet?? megtervezni a várost h elférjen benne minden formájú épület az kihívás. de itt nincs semmi. csak megépítem h lebonthassam. hát.... nem értem. a játék gyakorlatilag "megadóztat" h hozzáférjek ahhoz amit már egyszer tisztességesen kifizettem. szerintem nincs értelme ennek ilyen formában és nem is lenne könnyebb ettől a játék csak gördülékenyebb
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Rikari

Veterán
Hova ez a sietség? Több helyről be lehet szerezni a szilánkokat (kapásból itt olvashatóan Mihasznától akár három helyről is), csak tenni kell érte. Sokszor érzem azt a játékban, hogy rohannak, mindent azonnal akarnak a játékosok. Magam is estem már többször ebbe a hibába, de rá kellett jönnöm, hogy komolyabb áldozatok nélkül is elérem azt amit akartam, legfeljebb pár nap késedelemmel. A városom nem szalad el és benne rejlenek a lehetőségeim. Ettől jó a játék, ha mindig van előttünk cél. Kell a szilánk?... hát akkor ráteszek a bajnokságban még néhány tartománnyal, mert onnan szépen jön a muníció. Gyártok az Akadémiában és végső soron jön a pihentetett csoda letétele, majd bontása. Ez utóbbi nagyon hasznos, bár sokkal több áldozatot kíván meg (rúnák-időgyorsítók), mint amit valójában ér. Minden azon múlik mennyire vagyunk türelmesek és mennyire használjuk ki a lehetőségeinket, amelyek adottak. Nem támogatom az ötletet. Amit egyébként is több helyről megszerezhetek kitartással és előregondolással, ahhoz nekem nincsen szükségem még egy negyedik verzióra is. Kihívás az igen, az kell nekem, mert ettől marad meg a lendületem és ez az, ami miatt még mindig itt tart engem Elvenar.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Rikari több helyről szerezhetek. ez egy látszat igazság. akadémiában vagy van vagy nincs. ha meg 10 szilánkod van megy a kukába a megszerzett töredék pedig épp úgy beleölöm azt az egységet bajnokin. itt nem az a baj h sietek hanem az h nem tudom felhasználni az általam szerzett "értékeket" akkor amikor szükségem van rá. továbbra is fenntratom h fölösleges köröket futok azzal h fel-le rombolom a csodáimat. miért van erre szükség? miért nem lehet egyszerűen megoldani ezt? ebben nincs kihívás nincs logika mögötte csak annyi h fogadd el h hátráltatunk mert megtehetjük. én nem tudok szerezni előre látással sem kitartással 40-50 db szilánkot. miért? mert nem tudok raktározni sokat belőle azt tudom csinálni h üresen hagyom a nem használt csodákat h tudjak beletörni rúnát. csak minek? minek kell ezzel szöszölnöm? mi ebben az értelem?
 

Deleted User - 204368

Vendég
7fcu41hi2re41.png
A jelenlegi rendszert így tudom jellemezni. Hab a tortán h amit tudnék szerezni sem tudok akkor hozzáférni amikor akarok
 

Mihaszna

Veterán
Nagyjából eljutottunk erre a pontra: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/portál-profit-felhasználás.3248/

A játékos elfelejtette kikutatni az egyik Terület Bővítést ( :D ). Erre javasolta ötletként, hogy a Portál Profitot lehessen bármikor felhasználni úgy, hogy az visszamenőlegesen is feltöltse a korlátozott árukat, mert neki nincs kedve (ergo: türelme), se ideje megépíteni annak a korszaknak a vendégfajos épületeit, amivel ezt megtermelhetné.

Amire te hivatkozol RED, az hasonló eset, mert fogytán van a türelmed, hogy a Kedvenc Ősi csodádat úgy kel fejlesztened, hogy trükköket kell alkalmaznod. Azt írod (idézem): " továbbra is fenntratom h fölösleges köröket futok azzal h fel-le rombolom a csodáimat. miért van erre szükség?"
Szerintem senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy "márpedig ezzel a taktikával kell előrehaladnod a játékban". A kérdésedre a válasz, hogy mi értelme, azt csak te tudhatod, hogy miért teszed, ha számodra nincs értelme a dolognak. Leegyszerűsítve a dolgot azt is írhattad volna ötletként, hogy a Bajnokságokon megszerzett Rúnák esetében csak olyan Rúnákat adjon, amelyek kompatibilisek a már megépített csodáimmal. :)

Egyébként nagy bajban lennél (ahogy sokan mások is), ha a Csodákat csak egyszeri alkalommal lehetne megépíteni, aztán ha úgy döntesz, hogy törlöd, akkor azt véglegesen törölné a játék úgy, hogy többé már nem lehetne megépíteni. Hiába van sok Csoda, addig jár a korsó a kútra.. :)

UI: A Mém nagyon tetszik :D :D :D
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Mihaszna senki nem tart fejemhez fegyvert... de igenis rá vagyok kényszerítve erre a megoldásra h képes legyek haladni. ha felakarom ma építeni a csodát akkor ezzel kell kínlódni.
a példa azért nem jó mert a játékos azt akarja h a portál áldás többet adjon. magyarul egyszerűsíti a játékot. ellenben én nem akarom h egyszerűbb legyen csak azt h rövidebb mert így ugyanazt csinálom mint eddig semmivel nem használok több v kevesebb rúna szilánkot (utána néztem melyik melyik) h több törött szilánkom legyen hanem azt akarom h ne kelljen építenem a csodákat le csak azért h elromboljam. ennyi a probléma h egy fölösleges játék elem van a játékban ami nem visz előre csak hátráltat
 

Deleted User - 204368

Vendég
igazából értem mi a problémátok ötlettel csak nem tudok veletek egyetérteni ezzel. ez a csoda építős szilánk szerzés miért nem tetszik nektek fogalmam sincs semmi kihívás nincs benne h lelököm a végtelen ásatásomat majd kitörlöm. ezt egy 3 éves is megcsinálja. itt egy épkézláb ötlet h a rúnákat amit egyszer már megszereztem fel tudjam használni őket rendeletésük szerint anélkül h bármit is elvennék a játékból.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

SirSmithy

Veterán
igazából értem mi a problémátok ötlettel csak nem tudok veletek egyetérteni ezzel. ez a csoda építős szilánk szerzés miért tetszik nektek fogalmam sincs semmi kihívás nincs benne h lelököm a végtelen ásatásomat majd kitörlöm. ezt egy 3 éves is megcsinálja. itt egy épkézláb ötlet h a rúnákat amit egyszer már megszereztem fel tudjam használni őket rendeletésük szerint anélkül h bármit is elvennék a játékból.
Teljes mértékben egyetértek RED-el. Hatalmas kupac runa felett ülünk, amit nem vagy nehezen tudunk felhasználni. (Értsd építés, bontás, építés, bontás...) egyértelmű hogy egy 6os feletti csodát már nem bontunk le, h legyen töredék.
Szóval egy konvertálni opció nagyon jó lenne. Küldenek néhány sört a fejlesztőknek, ha ezt bele tennék a játékba.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Hatalmas kupac runa felett ülünk, amit nem vagy nehezen tudunk felhasználni.
egyet értek (csak megemlíteném hogy ugyan ez igaz egyes ereklyékre is) - na de... ez a csoda felépítés, lebontás, stb. ez nem más szerintem, mint egy kiskapu, ez nem a játékmenet része, csak egy felismert lehetőség, éppen ezért lehetne módosítani ezen és "hivatalossá tenni" egy vállalható, játékon belüli megoldással
 

Deleted User - 204368

Vendég
örülök h megjelent a másik tábor is. kicsit elszomorító volt látni ennek az 5letnek a nem támogatottságát
 

Calyr

Veterán
Adnék ennek egy másik megközelítést. Ez a probléma évek óta ismert az Inno részéről. Ha utánaolvastok külföldi fórumokon is, látható, hogy nagyon sokan nagyon sokféleképpen jelezték ezt már nekik. Azaz ha meg akarnák ezt oldani, már rég megtették volna.

És ha kicsit mögé gondoltok, érthető is, miért nem nyúlnak hozzá - mert olyan mértékben halmozódtak fel régebbi játékosoknál rúnaszilánkok, hogy ha ez bármilyen módon felhasználható lesz új rúnákhoz, töredékekhez, csodákhoz, akkor azzal a játék egyik fontos korlátozó eleme veszne el a semmibe.
De úgy is mondhatnám, hogy ha azt szeretnéd Red, hogy átmenjen ez az ötlet, azt is ki kellene találnod mellé, hogy lehet a kellő játékegyensúly megtartásával lekezelni azt, akinek minden csodából több száz (!) rúnája van raktáron. Mert amíg ezzel nem számolsz, addig csak durva aránytalanságokat hoznál be a képbe, bármilyen hasznos is lenne amúgy ez az ötleted.

A problémakör egyféle "kezelése" amúgy kb. folyamatban van - az új bajnoki rendszerben, ha marad az EN szerverre kiküldött verzió, olyan szinten vissza lesz szabva a bajnokikban megoldható tartományok (és az így megszerezhető nyeremények) sora, hogy a felhalmozás jelenség tuti meg fog szűnni. Lehet utána majd nagyobb eséllyel nyúlnak hozzá ehhez is.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr igazad van csak tévedsz. nekem jelenleg 7 csodám van használaton kivül. ebből 5 tuti nem fog megépülni a következő 2 évben arra a nyakamat teszem. ez az 5 csoda engem bőven ellát töredékkel ha kell és van bennük "végtelen" rúna... magyarul mikor kell a rúnákhoz töredék mindig van és mindig lesz. teljesen m1 h van-e lehetőség bezúzásra vagy nem engem nem jutattna semmilyen előnyhöz. ebből profitálni egyedül a frissen kezdők tudnának v akik rúna hiányban szenvednek. de nem fair engem büntetni emiatt h mindig ismétlődő köröket kell tennem a játékban mert rosszul oldották meg.
értem h mit mondasz h majd lehet foglalkoznak ezzel a gonddal de mondjuk addig is miért kéne engem szivatni? a régiek már felhalmoztak annyit h sose lesz gondjuk az újak meg biztos örülnének ennek az újításnak főleg annak fényében h új bajnoki rendszer milyennek tűnik. ebből kiindulva még inkább előnyösebb ezt tovább küldeni mint 5letet h ne akkor kelljen kaparni mikor már meg a baj
 

Calyr

Veterán
@RED1 Teljesen mindegy, kinek van igaza. Én csak próbáltam rávilágítani, hogy szerintem miért kb. nulla százalék az esély arra, hogy ez az ötlet megvalósuljon. De akkor megírom konkrétabban.
Ha lassú tempóban is, de mindig lesz új faj. Azaz mindig jönnek új csodák. Amelyekhez rúna kell. A játék egyik fontos fékje, hogy az új csodák rúnáit csak nehezen lehessen összegyűjteni. Erre most meg is van a rendszer, hogy miket kell teljesíteni hozzá (pl. felteszem te is tudod, hogy a bajnokiban jellemzően a 18+ tartomány felett a hatodik körben jöhetnek legnagyobb eséllyel új/legmagasabb korhoz tartozó rúnák).

Bármilyen ötlet karolja fel a rúnaszilánkokat, ezzel megszűnne ez a nehézség, ez a fék - ezért kb. a nulla az esélye ezen ötletek bevezetésének.

EN fórumon láttam olyan ötletet is, hogy minden kor csodái kapnának egy szorzót, és így pl. a 16. kor csodáinak egy rúnája 16 db első koros rúnával érne fel. Kiszámolták, hogy ez a fék hatás még így is semmivé olvadna, tehát ilyen arányokkal sincs értelme ezt bevezetni.
És akkor ennek tükrében gondold végig, hogy mik a reális esélyek.

Egyébként egyetértek veled abban, hogy a rúnatördelés felesleges szívatás, ráadásul sok játékos nem is ismeri, ezért jó lenne elengedni ezt, és akár a fent említett megoldással kiváltani. De ettől a fejlesztői irány még változatlanul az, ami.
Persze ha azt nézzük, hány helyen nyúltak már bele a tűzfőnixxel kezdődően a játék éveken át nagy gonddal épített koncepcióiba, akkor lehet hogy egy rém progresszív huszárvágással romba döntik ezt is.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok
kénytelen vagyok ismételni magam innen:
"Én mint kezdő/középhaladó - és szerintem sok hasonló játékos - ötleteket adunk, de ezek ötletek az adott szintünkről származnak - PLUSZ, amihez nem mindig érzem a támogatást - egy igényt is kifejeznek afelé, hogy miben szeretnénk javulást, változást kérni, elérni - és aki tapasztaltabb, ehhez kellene hozzátennie azt, hogy a későbbi játék lehetőségekkel ezt hogy lehetne összevetni
...
véleményem szerint a tapasztalat játékos így tudnák segíteni a mi szintünkön lévő játékosokat is, illetve a játék további fejlődését - egyszerűen lesöpörni sok ötletet mert ezt meg azt nem tudunk még, szerintem nem jó út "

vannak olyan dolgok a játékban, amiket csak egyféle képen lehet felhasználni, és ennek sok értelme nincs, a rúna szilánkoknál pont lett találva egy kiskapu, ami nem a terv része, de mégis átjárhatóságot biztosít a különbözős rúnaszilánkok és különböző csodák között - rendben, működik, de vacakolás az egész - nekem pl. a javaslataim egy része ezen vacakolások csökkentése és egy GÖRDÜLÉKENYEBB (jobb, gyorsabb, hatékonyabb stb.) játékmenet keresése a játék élmény megtartásával

1. vagy lehessen őket cserélni valahol, valamilyen arányban másokkal a piacon
2. kufárral lehessen beváltatni valami másért (másik rúna szilánkokra, vagy egyébre pl. árú) - ha mégis beszívjuk, mert meggondoltunk magunkat, hát így jártunk, várhatunk, aztán idővel megint lesz elég
3. legyen sorskerék épület
4. legyen BOLT épület, aminek van nyitva tartása, van aktuális árukészlete, vannak akciók, stb. ahol mindent mindenért lehetne adni venni, de csak időközönként, lehessen megtenni ezt baromi drágán is, meg lehessen néha akciósan is - ezzel pl. a játékba való belépések számot is lehetne növelni - legyen bazi nagy épület, tehát gondolkodjunk el rajta megéri e leépíteni, de akkor biztosítana egy olyan lehetőséget, ahol a kínálattal és a mögötte levő képlettel folyamatosan tudnák szabályozni azt, hogy ne legyen aránytalanság az eddig felgyülemlett rúnák, szilánkok, ereklyék, stb. felhasználásával
5. Zálogház hasonló mögöttes gondolatokkal
6. Kaszinó hasonló mögöttes gondolatokkal
7. szétszórni a térképen, és egyes tartományokban másoknál megjelennének ezek a rúna szilánkok, amikor teljesítik azt a tartományt - mert nem kell, eldobom, de majd jó lesz másnak

ez lehet nem teljesen ide való poszt volt (elnézést is érte) de lehet tényleg csak az a gond, hogy eddig nem volt olyan ötlet, amivel a fejlesztőket meg lehetett volna győzni arról, hogy lehessen mindent mindennel cserélni, még akkor is, ha ezt nem követlenül tesszük meg, de az ne az legyen, hogy leépítek meg lebontok csodákat, mert az nem agyalás, az nem logikázás, hanem csak egy kiskapu, meg szöszölés, ahol egyedül a helyet kell megcsinálnom neki egy pl. teleport megoldással
 

Calyr

Veterán
@MesterAlma13 szerintem kimondtál egy kulcs szót: teleport. Most képzeld el azokat az időket, amikor éveken át még ilyen sem volt, akkor mennyire lehetett ez "kényelmes". Hát nagyon nem volt az.
Én ezért mondom, hogy ha az akkori játékosi nyomásra nem történt változás, akkor ennek most, egy azóta jelentősen könnyített helyzetben még kisebb esélye van.

> véleményem szerint a tapasztalat játékos így tudnák segíteni a mi szintünkön lévő játékosokat is, illetve a játék további fejlődését - egyszerűen lesöpörni sok ötletet mert ezt meg azt nem tudunk még, szerintem nem jó út

Értem, hogy miért írod ezt - és szerintem jó, hogy leírtad, mert akkor az esetleges félreértéseket ebben is helyre tudjuk tenni.
Értem, miért gondolod lesöprésnek azt, amikor érvekkel alátámasztott, kb. kategorikus jellegű "nem" reakció jön. De abba gondolj bele légyszíves, hogy ha valamire logikusan, tételesen le lehet vezetni, hogy mit miért nem vesz figyelembe, és így miért nem jó, akkor azt elég nehéz úgy tálalni, hogy ne "lesöprés" érzete legyen. Szerintem konkrétan lehetetlenség is lenne, én ezért nem is szánok arra energiát, hogy szivárványos unikornisokba csomagoljam. Amiről azt gondolom, hogy jó, arra azt írom, hogy jó. Amiről azt gondolom, hogy rossz, arról meg leírom, hogy rossz, és szerintem miért.
De ebben nincs semmi személyes, ezért légyszi ezt ne is vedd magadra. Ilyenkor szimplán csak érvek feszülnek egymásnak - és ha erősíteni akarod az ötleted, akkor írj jobb érvet annál, hogy"neked úgy lenne kényelmesebb". Mert abból mindenki véleménye darabra ugyanannyit ér. Egy ötlet univerzálissága pedig akkor nő, ha figyelembe veszi az egyénen túlmutató szempontokat is, mások érdekét, és egyáltalán nem utolsósorban a fejlesztők érdekeit is.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent