• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Portál profit felhasználás

DeletedUser4286

Vendég
Nem tudom volt-e már, de én most ütköztem ebbe, kimaradt városbővítés az előző korszakokból a kutatásfán.
Szeretném megcsinálni, de vendég faj cucc kell érte, ezért újra fel kellene építenem minden hobelevancot a korábbi vendég fajból, újra. + millió idő hogy letermeljem az épületekben a nyersit mert a portál profit nem műxik. Vagy többezer gyémánt és a gond megoldódik.
Javaslatom:
Jó lenne ha a portál profitot a városban felépített portálhoz igazítanák, azt töltené fel és nem csak kizárólag azt a korszakot amiben vagy.
Csak egy portál lehessen felépítve a városban, hogy a visszaéléseket megakadályozzák, mégis megoldást találjon az akinek kimaradt ez-az.
 

Mihaszna

Veterán
Nem szeretnélek elkeseríteni, de (szerintem) ez nem fog megvalósulni, mivel nem játék, hanem játékos "hiba", hogy kimaradt egy kutatás. A portál profit mindig az adott korszak vendégfaj nyersanyagainak feltöltését teszi lehetővé, ahogy te is írtad. Ami pedig a "hóbelevancot és társait" illeti:
"Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derül! " / Kölcsey Ferenc ( :) )

Jó lenne ha a portál profitot a városban felépített portálhoz igazítanák, azt töltené fel és nem csak kizárólag azt a korszakot amiben vagy.
Ez pedig úgy hangzik, mintha egy multifunkcionális portált szeretnél letenni, és ha Portál profitot használsz, akkor magad választhatod ki, hogy mit töltsön fel.. aminek szintén nem sok értelmét látom, mert (magamból kiindulva) biztos nem fogok Törp korszakos nyersanyagokat használni, ha már régen túl vagyok rajta.
 

DeletedUser4286

Vendég
Nem szeretnélek elkeseríteni, de (szerintem) ez nem fog megvalósulni, mivel nem játék, hanem játékos "hiba", hogy kimaradt egy kutatás. A portál profit mindig az adott korszak vendégfaj nyersanyagainak feltöltését teszi lehetővé, ahogy te is írtad. Ami pedig a "hóbelevancot és társait" illeti:
"Hass, alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derül! " / Kölcsey Ferenc ( :) )

Tévedsz ha azt gondoltad a véleményedet kérdeztem hogyan játszok vagy kellene játszanom, mit fogadjak el vagy mit ne. Ez a fórum az ötletek bedobásáról szól. A személyemet légyszi hagyd ki.
A kérdésem arra vonatkozik hogy támogatja valaki az ötletet vagy sem, akarnak változást vagy sem.

Ez pedig úgy hangzik, mintha egy multifunkcionális portált szeretnél letenni, és ha Portál profitot használsz, akkor magad választhatod ki, hogy mit töltsön fel.. aminek szintén nem sok értelmét látom, mert (magamból kiindulva) biztos nem fogok Törp korszakos nyersanyagokat használni, ha már régen túl vagyok rajta.
Nem hangzik úgy, nem azt írtam hogy a portál multifunkciós legyen, hanem azt hogy a profit a városban éppen felépített portálhoz igazodjon. Nem egy darab portált kértem amiben válogatok.
 

Mihaszna

Veterán
Tévedsz ha azt gondoltad a véleményedet kérdeztem hogyan játszok vagy kellene játszanom, mit fogadjak el vagy mit ne. Ez a fórum az ötletek bedobásáról szól. A személyemet légyszi hagyd ki.
Én kérek elnézést, hogy megszólítottalak.

nem azt írtam hogy a portál multifunkciós legyen, hanem azt hogy a profit a városban éppen felépített portálhoz igazodjon
A játék érzékeli, ha korszakot váltasz. A Profit az előrehaladást segíti, nem pedig a utánpótlást. Valószínűleg mégiscsak marad a "Hass, alkoss, gyarapíts" metamorfózis.. ha csak valakinek nincs rá gyógyírje, amit meg is oszt veled, hogy hogyan.

Nem támogatom az ötletet.
 

Tejinashi

Erős harcos
Nem hangzik úgy, nem azt írtam hogy a portál multifunkciós legyen, hanem azt hogy a profit a városban éppen felépített portálhoz igazodjon. Nem egy darab portált kértem amiben válogatok.
És mi történne, ha valaki több portált is meghagy, mert mondjuk tetszik neki? Akkor melyik szerinti nyersanyagot adná? :D
 

Erica

Veterán
Szia
Nem akarlak elkeseríteni, de ez a multifunkcionális portál profit nagyon leegyszerűsítené a játékot. Minden fajhoz van idő bőven , ezáltal ugye lehetőség is végig vinni a Techfat. Mindenki addig csinál egy fajt ameddig akar. A játék érzékeli, hogy új faj van, így csak azt a portál profitot fogadja el. Jól is van ez így.Nem támogatom.
 

Mihaszna

Veterán
ez a multifunkcionális portál profit nagyon leegyszerűsítené a játékot
Erica, ő úgy értette (ha jól értettem), hogy visszamenőlegesen lehessen felhasználni. Ha például túl vagy az első két vendégfajon, és a harmadiknál (az Orkoknál) észre veszed, hogy kimaradt egy Technológia kikutatás például a Törpöknél, s ha te visszaépíted a Portáljukat, akkor a Portál profit felhasználásával után tölthetnéd a korlátozott (Gránit és Réz) nyersanyagokat, hogy ne kelljen mindent ismét felépítened és felfejlesztened négyes szintre. S ez a visszamenőleges dolog érvényes lenne minden olyan vendég fajra, amit már egyszer letudtál.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Szia
Nem akarlak elkeseríteni, de ez a multifunkcionális portál profit nagyon leegyszerűsítené a játékot. Minden fajhoz van idő bőven , ezáltal ugye lehetőség is végig vinni a Techfat.
annyiban igaza van h kellemetlen ha utólag karsz vmit fejleszteni. de miért gyszerűsítené le? a régi korokból nagyon kevés dologra van szükség ami ténylgesen számít. talán az utak de idővel az se gond
 

DeletedUser4286

Vendég
Ha a 15 korszak végén kimarad egy város bővítés, a térképen nem szerezhetsz többet harccal mert elérted a limitet.
20ezer gyémántot kér a kutatásfa hogy befejezd.
A időd-érző nyersanyagod (több százezer)-összes gyorsítód megint rámegy hogy felépítsd újra a portált az épületekkel, és kitermeled bennük a nyersanyagot. Ezek a vendég fajok már nem törp szintűek, hetekről-hónapról beszélek.
Ezt sokkal egyszerűbben el lehetne intézni a portál profittal, mint hogy az összes épületet felhúzd ne csak a portált és még le is termeld benne a cuccot.
Ha ennyien ellenzik nem marad más, erről a bővítésről lemondok, 20ezer gyémántból több bővítés jön ki ha akció van a játékban, nem éri meg.
Akármennyire is kell minden bővítési lehetőség mint egy falat kenyér.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Wiccara

Veterán
egyszerűbben el lehetne intézni a portál profittal,
Szia,

a portálprofit már eleve lényegesen egyszerűbbé tesz sok mindent.
A techfán látható, mi kell a teljesítéséhez, mi az, ami " bármikor " előhúzható a kalapból egy event alkalmával; pl. sokan szándékosan hagyjuk ki ezekre a zsákutcás dolgokat.
Ha egy olyan állomást hagysz hátra, amihez az adott kor nyersanyagai kellenek, az szimplán figyelmetlenség. A haladás lineárisan előre mehet csak, még Elvenarban sincs időutazás. Írom mindezt úgy, hogy biza egy bővítést én is benéztem; már eladtam a portált - de legalább még nem léptem át a köv. korba - szórtam egy kis hamut a fejemre, és újrahúztam a szükséges maxra a portált. A saját hibám miatt nem kértem, hogy újítsanak a rendszeren. Megértem a problémád, de nem támogatom.

W.
 
Üdv! Értem hogy mire gondol Corciers! Azonban én is úgy gondolom, hogy teljesen felesleges kavart okozna. De ha mindenáron ki akarjuk küszöbölni a "hibát" , akkor a techfán ki lehetne hagyni a zsákutcákat, tehát minden újabb oszlop igényelje az előtte lévő oszlopban található összes technológiát. Magyarán a legtöbb(lehet hogy mindegyik) egységnövelő és terület szerző kutatást ugyanúgy kérje a következő oszlopban lévő kutatás a feloldáshoz, mint ahogyan az összes többit. Így elkerülhető az hogy valakinek kimarad valami. A programozóknak ez nem kerül sok idő és fejfájásba megcsinálni, már ha hajlandók rászánni egy kis figyelmet a dologra.
 

DeletedUser4286

Vendég
Szia,

a portálprofit már eleve lényegesen egyszerűbbé tesz sok mindent.
A techfán látható, mi kell a teljesítéséhez, mi az, ami " bármikor " előhúzható a kalapból egy event alkalmával; pl. sokan szándékosan hagyjuk ki ezekre a zsákutcás dolgokat.
Ha egy olyan állomást hagysz hátra, amihez az adott kor nyersanyagai kellenek, az szimplán figyelmetlenség. A haladás lineárisan előre mehet csak, még Elvenarban sincs időutazás. Írom mindezt úgy, hogy biza egy bővítést én is benéztem; már eladtam a portált - de legalább még nem léptem át a köv. korba - szórtam egy kis hamut a fejemre, és újrahúztam a szükséges maxra a portált. A saját hibám miatt nem kértem, hogy újítsanak a rendszeren. Megértem a problémád, de nem támogatom.

W.

Ok, ha nem léptem volna át másik korszakba, én se írnék itt, mert nem lenne probléma, rávágnám a portál profitot és kész. De már nem tudom, hiába húzom újra a vendég portált...
senki nem kerülne hátrányba ha utólag lehetne pótolni ezeket a dolgokat, csak rugalmasabb lenne a rendszer ha a portálhoz kötnék a profit használatát és nem a korhoz.
Ezért írtam a bevezetőben azt is, hogy csak 1 fajta portál lehessen egyszerre egy városban és mindenki boldog akinek elmaradása van. (úgy tudom nem én vagyok az egyetlen akinek lóg ez a semmiben)
Aki időben használja a profitot nem kerül hátrányba mert van aki visszalép mert elcseszte. Bárkivel megeshet.
 
Az a baj a portálhoz kötéssel, hogy együtt jár azzal, hogy ha kort lépsz és megépíted az új portált, akkor feltölti a korább kor áruinak a mennyiségének megfelelően, csak immár az új árukból. Problémás megoldani hogy nullázza le magát korlépéskor, főleg hogy bár nem látszik, némi árukészlet mégis elérhető marad a korábbi korból.
 

DeletedUser4286

Vendég
Az a baj a portálhoz kötéssel, hogy együtt jár azzal, hogy ha kort lépsz és megépíted az új portált, akkor feltölti a korább kor áruinak a mennyiségének megfelelően, csak immár az új árukból. Problémás megoldani hogy nullázza le magát korlépéskor, főleg hogy bár nem látszik, némi árukészlet mégis elérhető marad a korábbi korból.
hát ha így van megírva a program hogy automatice töltené az összes portált az gáz, és így intézik el hogy ne történjen meg.
de valahogyan megjegyzi azt is mennyi maradt a korábbiakból, mert látod ha utólag felépítesz egyet és van maradékod, szóval talán nem lenne nagy probléma ha csak ezt állítanák át hogy ne minden portált töltsön.
 

bandi1815

Újonc
Már többször felvetettük ezt itt a fórumon, sosem érkezett rá hivatalos válasz, hogy miért nem lehet. Akár úgy is meg lehetne oldani, hogy mint egy bűbájt, közvetlenül a portálra kelljen rányomni, és akkor nem lenne kérdés, hogy mit tölt fel.
 

Tejinashi

Erős harcos
Viszont még senki sem válaszolt arra, hogy mi történne, ha valaki egyszerre több portált is megtart, mert mondjuk tetszik neki a kinézetük. Ilyen esetben melyik portál nyersanyag át emelné? A lehetőség nincs letiltva, hogy több portál is legyen a városban. Én annak idején gondoltam rá, hogy mi lenne, ha visszaépíteném az előzőt és milyen jól nézne ki, ha a városban az összes eddigi portál ott lenne.
 

bandi1815

Újonc
Viszont még senki sem válaszolt arra, hogy mi történne, ha valaki egyszerre több portált is megtart, mert mondjuk tetszik neki a kinézetük. Ilyen esetben melyik portál nyersanyag át emelné? A lehetőség nincs letiltva, hogy több portál is legyen a városban. Én annak idején gondoltam rá, hogy mi lenne, ha visszaépíteném az előzőt és milyen jól nézne ki, ha a városban az összes eddigi portál ott lenne.
Szerintem aki az összes portált megépíti a városában, azt amúgy sem érdekli, hogy hogyan halad. Mondjuk szerintem mindegy is, sokat nem nyernél vele, ha mindegyikbe adna a portál profit. De amit írtam megoldást, azzal ez is kiküszöbölhető lenne.
 

DeletedUser4286

Vendég
Akár úgy is meg lehetne oldani, hogy mint egy bűbájt, közvetlenül a portálra kelljen rányomni, és akkor nem lenne kérdés, hogy mit tölt fel.
tökéletes megoldás lenne

haha, támogatom hogy a portál profit alakuljon át mint a bűbáj és arra a portálra lehessen használni amelyikre épp akarom :D
 

Rikari

Veterán
Nem tudom volt-e már, de én most ütköztem ebbe, kimaradt városbővítés az előző korszakokból a kutatásfán.
Szeretném megcsinálni, de vendég faj cucc kell érte, ezért újra fel kellene építenem minden hobelevancot a korábbi vendég fajból, újra. + millió idő hogy letermeljem az épületekben a nyersit mert a portál profit nem műxik. Vagy többezer gyémánt és a gond megoldódik.
Javaslatom:
Jó lenne ha a portál profitot a városban felépített portálhoz igazítanák, azt töltené fel és nem csak kizárólag azt a korszakot amiben vagy.
Csak egy portál lehessen felépítve a városban, hogy a visszaéléseket megakadályozzák, mégis megoldást találjon az akinek kimaradt ez-az.
Nem támogatom. A játék a fajokra épül, azok kikutatására és ezáltal a saját fejlődésedre. A techfán egyszerűen végig kell menni és nem érdemes átugrálni a fejlődési pontokon. Építő vagy egy városépítő stílust képviselő játékban, s ha ezt nem teszed meg némelyik fajban, akkor a hiányosságok visszaütnek. Ismerek olyan játékost, aki hasonlóan járt, mint te, de nem adta fel. Amikor rádöbbent, hogy amíg a haladásával volt elfoglalva figyelmen kívül hagyta a faj által megszerezhető előnyöket. Szerencsére meg tudtam győzni, bontott és visszafelé játszott a régi portállal, a szükséges vendégépületekkel (helye volt, mert már az új fajt csinálta), mindaddig amíg be nem érte magát a techfán. Ma már csak mosolygunk rajta. A techfa nem véletlen van és annak az ágai sem adhoc jellegűek. Nincsen mese ha egészséges ütemben akar valaki fejlődni, annak minden korban, mindent meg kell csinálnia (olykor a zsákutcásokat ki lehet hagyni pl. egységfejlesztések). Ezzel elkerülhető az, hogy az előző kor nyersanyagait termeld, a jelenlegiben.
Tejinashi a portálhalmozásnak nincsen akadálya, ha egyszerűen nem bontod el, csak akkor nem tudsz továbbhaladni. Erre van kitalálva a fajos feladatoknál az, hogy add el a portált, amiért több esetben gyémánt a jutalmad. Hát ki az aki a saját ellensége? :gyémánt:
Fontos a kinézet, de én nem nézegetni akarom a városomat, hanem működtetni és azt is a lehető legmagasabb volumenben.;)
 
Fent