• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Portál profit felhasználás

bandi1815

Újonc
Nyilván, fel lehet újra húzni a régi portált, faji épületeket, és újra megtermelni ami kell. Bár én városbővítést nem hagytam ki, de 2 osztagméretet igen, mert akkor még szinte sosem harcoltam. Most már egyre inkább eltolódott harc irányába a játék, szerettem volna a régi osztagbővítéseket is kikutatni. Szerintem nem lenne nagy kérés ha nem kéne megint egy halom ork faji épületet felhúznom ezért. De igazából együtt tudok ezzel élni, annyira nem hat meg a dolog. Csak nem értem, hogy miért az ellenérzés, ettől nem lesz a másiknak unfair előnye.
 

Mihaszna

Veterán
Csak nem értem, hogy miért az ellenérzés, ettől nem lesz a másiknak unfair előnye.
Az én szemszögemből ez: Kihagyott egy Városbővítést, ami a játék mozgató rugója. Ő felajánlja azt, hogy visszaépíti a Portált, cserébe viszont a Portál profit pedig töltse fel azokat a korlátozott nyersanyagokat, amikhez egyéb épületek szükségeltetnek. Most őszintén. Portál profitot manapság már sok helyen lehet beszerezni (Varázsakadémia, Torony, ládás Event). Ha mérlegelni kellene a között, hogy mennyit ér egy db Városbővítés, és mennyit egy Portál profit megszerzése + egy portál megépítése.. szerinted? Még köszönő viszonyban sincs egymással a kettő. Lehet drasztikusan hangzik, de majdhogynem arról van szó, hogy megszerezhesse a bővítést lehetőségét ingyen. Nem véletlen, hogy a Kutatás bővítésnél lehetőség van + területet venni, + gyémántért cserébe, illetve ott van még a Prémium lehetőség is, szintén gyémántért cserébe.
 

bandi1815

Újonc
Az én szemszögemből ez: Kihagyott egy Városbővítést, ami a játék mozgató rugója. Ő felajánlja azt, hogy visszaépíti a Portált, cserébe viszont a Portál profit pedig töltse fel azokat a korlátozott nyersanyagokat, amikhez egyéb épületek szükségeltetnek. Most őszintén. Portál profitot manapság már sok helyen lehet beszerezni (Varázsakadémia, Torony, ládás Event). Ha mérlegelni kellene a között, hogy mennyit ér egy db Városbővítés, és mennyit egy Portál profit megszerzése + egy portál megépítése.. szerinted? Még köszönő viszonyban sincs egymással a kettő. Lehet drasztikusan hangzik, de majdhogynem arról van szó, hogy megszerezhesse a bővítést lehetőségét ingyen. Nem véletlen, hogy a Kutatás bővítésnél lehetőség van + területet venni, + gyémántért cserébe, illetve ott van még a Prémium lehetőség is, szintén gyémántért cserébe.
Azért van a portál profit, hogy feltöltse a portált azokkal a korlátozott nyersanyagokkal. Az, hogy nem akkor szeretné feltölteni vele, amikor a fajt csinálja (az én esetemben még bőven a portál profit bevezetése előtt maradtak ki), hanem később, nem hinném, hogy változtat ezen. Ennyi erővel teljesen ki kéne venni a portál profitot, mert vannak fajok amikhez termelő épületet sem kell felhúzni ha van elég portál profitod.
 

DeletedUser4286

Vendég
A techfán egyszerűen végig kell menni és nem érdemes átugrálni a fejlődési pontokon.

nem tudom miért többes számban írtam hogy korszakokból, csak 1 db korszakról van szó, 1 db városbővítés. Pechemre pont a 15 faj, így horribilis kétszer fizetni mindent amit egyszer már fizettem érte időben, anyagban stb.
Mindegy, elengedtem.
 

DeletedUser4286

Vendég
Ha mérlegelni kellene a között, hogy mennyit ér egy db Városbővítés, és mennyit egy Portál profit megszerzése + egy portál megépítése.. szerinted? Még köszönő viszonyban sincs egymással a kettő. Lehet drasztikusan hangzik, de majdhogynem arról van szó, hogy megszerezhesse a bővítést lehetőségét ingyen.
Akkor ezek szerint Aki az adott korszakban szerzi meg így a portál áldással, az is ingyen szerezte.
Amúgy aki utólag szerezné meg ami elmaradt, többet fizet érte mint aki nem később pótolja, mert 2x kellett felépítenie a portált.
 

Mihaszna

Veterán
Akkor ezek szerint Aki az adott korszakban szerzi meg így a portál áldással, az is ingyen szerezte.
Amúgy aki utólag szerezné meg ami elmaradt, többet fizet érte mint aki nem később pótolja, mert 2x kellett felépítenie a portált.
Ez így van, ahogy leírtad! :) Amikor ott tart az ember, hogy kikutassa és feloldja, akkor bizonyos értelemben ingyen van, mert amúgy is megtenné, vagy megteszi, mert szüksége van rá. Ám ha véletlenül lemarad és későn veszi észre, akkor utána már bizony fizetni kell érte keményen. Nos. Hogy te gyémántból, vagy időből vagy e milliomos, azt neked kell eldönteni, amit egyébként is (már) tudsz, különben nem hoztad volna létre ezt a jegyet, hogy megoldd a problémád. :)
 

DeletedUser4286

Vendég
Ez így van, ahogy leírtad! :) Amikor ott tart az ember, hogy kikutassa és feloldja, akkor bizonyos értelemben ingyen van, mert amúgy is megtenné, vagy megteszi, mert szüksége van rá. Ám ha véletlenül lemarad és későn veszi észre, akkor utána már bizony fizetni kell érte keményen. Nos. Hogy te gyémántból, vagy időből vagy e milliomos, azt neked kell eldönteni, amit egyébként is (már) tudsz, különben nem hoztad volna létre ezt a jegyet, hogy megoldd a problémád. :)
szóval akkor van az a kettős mérce, ha valaki az adott korszakban jut hozzá ingyen annak oké, akinek meg lemaradt annak nem. Mindezt úgy hogy senki nem jár rosszul azzal ha valaki később szerzi meg. A többi játékosra nézve tökmindegy, a többi játékos városa ettől nem kerül hátrányba.
 

Calyr

Veterán
szóval akkor van az a kettős mérce, ha valaki az adott korszakban jut hozzá ingyen annak oké, akinek meg lemaradt annak nem. Mindezt úgy hogy senki nem jár rosszul azzal ha valaki később szerzi meg. A többi játékosra nézve tökmindegy, a többi játékos városa ettől nem kerül hátrányba.
Nem támogatom az ötleted.

Emellett bevallom, nem értelek. Van egy érthető igényed - elrontottál valamit, rájöttél, hogy macerás lenne újragyártani a dolgokat, megpróbáltad, hátha el lehet ezt adni előbb hibaként, majd fejlesztési igényként, ez tiszta sor, képviselted az érdekeidet, rendben is van. Az már kevésbé, hogy rendre előjön valamiféle sérelem a kommunikációdban - tessék már onnan kiindulni, hogy nem a világ esküdött össze ellened, és bárki leszólna, egyszerűen elrontottál valamit, és így jártál sajnos.
Ha kicsit kilátnál a magad nézőpontjából, arra is összpontosíthatnál, mennyivel könnyebb helyzetben vagy még így is, mintha ezt a hibát mondjuk két éve csináltad volna. Mert akkor nem volt ám pl. teleport, nem volt ennyi gyémi szerzési lehetőség plusz területekre - ezek mind segíthetnek abban, hogy viszonylag gyorsan, egyszerűen megoldhasd a problémádat. Régebben a játékosoknak sokkal drasztikusabb árat kellett fizetni az ilyenekért, és ők is túlélték valahogy. Szerintem ha el tudnád engedni a sérelmedet, ami abszolút nem jogos, hisz ezt alapvetően te rontottad el, akkor már rég a megoldás felé járhatnál félúton. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Rendben. Még egy utolsó próbálkozás, aztán tényleg elengedlek. :) Először is reagálnák a gondolatodra.

szóval akkor van az a kettős mérce, ha valaki az adott korszakban jut hozzá ingyen annak oké, akinek meg lemaradt annak nem.
Nem azt írtam/mondtam, hogy " ha valaki az adott korszakban jut hozzá ingyen annak oké, akinek meg nem, annak nem", hanem hogy (általánosságban fogalmazzak) a problémára van megoldás, méghozzá alternatív. Csak el kell dönteni, hogy a könnyű, vagy a nehezebb utat választja e az ember.

A másik dolog.. az ötletednek (ha megvalósulna) gyakorlatilag nagyon kevés játékos venné hasznát, mivel az esetek 95%-ában mindenki odafigyel előrehaladás közben, hogy ne maradjon le semmi. Ha a zsákutcás technológiákat kihagyja akár véletlenül, akár direkt, az az ő felelőssége, mivel "nem hajt a tatár". Ha esetleg egy olyan szituáció lépne fel, amit RED is említett, hogy utólag valakinek megtetszik az egyik vendégfaj útja, de ő már (régen) túl van rajta, van lehetősége megteremteni magának, mivel nincsenek korlátozások a játékban. Megint visszakanyarodunk oda, hogy valaki vagy kapkodott, vagy sietett, vagy csak benézte, s ott vagyunk, ahol elindultunk: ki tehet róla?

S részemről ezzel zártam is a dolgot. :)

Szép napot
 

GreenKnight

Veterán
Ennek az ötletnek akkor lenne létjogosultsága, ha menet közben változtattak volna a kutatáshoz szükséges cikkeken és később került volna bele a fajos cucc. De ha ez nem így van, akkor ez a játékos hibája, viselje a következményeit. Én is hagytam ki kutatásokat, de előtte meggyőződtem róla, hogy csak olyan áruk kellenek hozzá, amik alapban rendelkezésemre állnak és nem fajspecifikusak.
Amúgy meg mire ebből az ötletből lesz valami (már ha egyáltalán lesz), addigra felhúzod a korábbi faj épületeit és meg is termeled amire szükséged van a kutatáshoz. Én ezt az utat választanám a fölösleges gittrágás és az igazad bizonygatása helyett.
 

DeletedUser4286

Vendég
Nem támogatom az ötleted.

Emellett bevallom, nem értelek. Szerintem ha el tudnád engedni a sérelmedet, ami abszolút nem jogos, hisz ezt alapvetően te rontottad el, akkor már rég a megoldás felé járhatnál félúton. :)
calyr téged is megkérlek hogy a személyiségemet hagyd ki, nem ez a téma. Az ötletet kell kivesézni és nem azt hogy ki hogyan cseszett el és miért. Van-e joga változtatást kérni a játék elemeiben vagy ne. Meg ne akarjanak dönteni arról hogy miről indíthatok topicot. Köszi.
 

Calyr

Veterán
calyr téged is megkérlek hogy a személyiségemet hagyd ki, nem ez a téma. Az ötletet kell kivesézni és nem azt hogy ki hogyan cseszett el és miért. Van-e joga változtatást kérni a játék elemeiben vagy ne. Meg ne akarjanak dönteni arról hogy miről indíthatok topicot. Köszi.
Rém egyszerű helyzet ez, ne kommunikálj sérelemből (segítek: ne használj olyan szavakat, mint pl. kettő mérce), és akkor nem fogsz kapni rá olyan reakciókat, amelyek esetleg nem tetszenek. Gondban lennél, ha megkérnélek, idézd már vissza, pl. én mivel írtam olyat, hogy miről indíthatsz topikot. :)
Már eleve ez a reakció is sérelem és teljes félreértelmezés tőled: senki nem foglalkozott a személyiségeddel, csakis azzal, amit ide írtál, meg hogy ennek voltaképpen mi a miértje.
Ugye erre való egy fórum - valaki elindít egy kommunikációt, más folytatja azzal, hogy reagál.
 

DeletedUser4286

Vendég
Rém egyszerű helyzet ez, ne kommunikálj sérelemből (segítek: ne használj olyan szavakat, mint pl. kettő mérce), és akkor nem fogsz kapni rá olyan reakciókat, amelyek esetleg nem tetszenek. Gondban lennél, ha megkérnélek, idézd már vissza, pl. én mivel írtam olyat, hogy miről indíthatsz topikot. :)
Már eleve ez a reakció is sérelem és teljes félreértelmezés tőled: senki nem foglalkozott a személyiségeddel, csakis azzal, amit ide írtál, meg hogy ennek voltaképpen mi a miértje.
Ugye erre való egy fórum - valaki elindít egy kommunikációt, más folytatja azzal, hogy reagál.
ez az utolsó, az a vélemény az ötletemre hogy "így jártál" "ez van" "szorgoskodj és meglesz" "ne így írj hanem máshogy" nem arról szól hogy jó az ötlet vagy nem. Csupán ítélet rólam. Ha ezt nem érzékeli aki ír, arról nem én tehetek. Én leléptem.
 

DeletedUser4286

Vendég
kérem az admint hogy zárja le a topicot ha lehet, visszavonom az ötletem, úgy is elutasította aki írt. Ebből már nem lesz semmi.
Vagy törölje, ha van ilyesmi, az még jobb lenne. Köszönöm.
 

Tejinashi

Erős harcos
Tejinashi a portálhalmozásnak nincsen akadálya, ha egyszerűen nem bontod el, csak akkor nem tudsz továbbhaladni.

Tovább tudsz menni. Ugyanis a feladat meg van adva, hogy bontsd le a portált, de az nincs megtiltva hogy miután lebontottad, újra felépítsd. Nézd meg, menj be a Vendég fülre és bármelyik portált bármikor visszaépítheted és egyáltalán nem akadályoz, maximum elveszi a helyet,...
 

DeletedUser4917

Vendég
Egy tipp : mielőtt eladjatok a 4 es szintű portált (ez az összes fajra érvényes) érdemes teletölteni , mert ha elmarad valami kutatás akkor abból nem lesz gond később
 
Viszont még senki sem válaszolt arra, hogy mi történne, ha valaki egyszerre több portált is megtart, mert mondjuk tetszik neki a kinézetük. Ilyen esetben melyik portál nyersanyag át emelné? A lehetőség nincs letiltva, hogy több portál is legyen a városban. Én annak idején gondoltam rá, hogy mi lenne, ha visszaépíteném az előzőt és milyen jól nézne ki, ha a városban az összes eddigi portál ott lenne.
Érdekes gondolatmenet. De szerintem azért nem foglalkoztatta az embereket ez korábban, mert egy bizonyos kor után eléggé szembetűnő a helyhiány a fejlődés biztosításához. Főleg ha többféle árut is termel a piacoláshoz több ezres nagyságrendben. De a legvégén ha már elértük a végső kort, akkor ráállhatunk a városkép kialakítására, és ott tényleg tök jó lenne, ha minden faj ott mászkálna az utcán a galaktikus, dimenzionális béke jegyében :)
 
Már többször felvetettük ezt itt a fórumon, sosem érkezett rá hivatalos válasz, hogy miért nem lehet. Akár úgy is meg lehetne oldani, hogy mint egy bűbájt, közvetlenül a portálra kelljen rányomni, és akkor nem lenne kérdés, hogy mit tölt fel.
Érdekes elgondolás, de működhet. A szükségességére nem tudok mit nyilatkozni, mivel igyekszem minden kutatást feloldani, mielőtt kort váltok, épp ezért nem futottam bele ilyen hibába. Amúgy sem érdemes rohanni a korlépéssel. Előbb javasolt megszedni magunkat minden áruval ami szükséges lehet az építésekhez, meg a terjeszkedéshez. Aztán amikor úgy gondoljuk hogy elengendő üres helyünk van, és a raktár is roskadozik, akkor szépen kényelmesen továbblépünk. Ezalatt az idő alatt bőven gyűlik annyi pontunk amivel fel tudjuk oldani a még elmaradt kutatásokat. De menet közben is marad annyi.
A TP mennyiségével nekem az a gondom, hogy jó lenne hatékonyabban fejleszteni a csodákat is, de arra már nincs elegendő pontkapacitásom, még a csodapontokkal sem. A piacolásban segítek sokmindenkinek, és ők bár nem kértem tőlük, segítenek a csodák építésében, így tudok haladni. De sajnos így is lassan, pedig még alacsony szintű a legtöbb csodám.
 

Tejinashi

Erős harcos
Azért megjegyezném, hogy volt már többször is a játékban olyan, hogy utólag tettek be valamit az egyik korhoz, amit ki kellett kutatni akkor is, ha már azt rég lezártad, de úgy oldották meg, hogy ne kelljen ahhoz a korhoz köthető nyersanyag hozzá. Tehát nem kellett visszaépíteni annak a kornak az épületeit.
 
Fent