• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Offtopic a kreatívoknak

DeletedUser69

Vendég
na jó... csak neked, az udvari piktor készített egy föstményt róla a minap... Csak a creative commons tiszteletbentartásával osztom meg... és csak nektek. Nem a képet, ne legeltesse bárki a szemét, csak aki veszi a fáradságot a klikkhez...
Hát ha nem ér meg egy veder kakajóspályinkát, ide a rozsdás bökőt, teee..
http://ru.fishki.net/picsw/082010/23/bonus/zhest/001.jpg
 

DeletedUser69

Vendég
Na fennakadt a szemed, elakadt a hangod, he?
És élőben nézheted egész este... nem is tudom, még a pályinkán meg wadkanon kívül asszem kérek valamit ráadásba, me' erősen ráfizetek a boltra....
 

DeletedUser

Vendég
ÁU!

(1 nap 7 óra ) és megvagy.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser69

Vendég
Hát nem is tudom:)
Minálunk más jelentése van a megvagynak, azt inkább kihagyom, de sok sikert kívánok az utolsó, birodalmaink között húzódó, útonállók lakta terület (de)militarizálásához:)
 

DeletedUser

Vendég
Ne csak az egyik nővéredet hozd! Egyszerűen nem tudok elmozdulni a kép mellől!

A mai napomat sikerült bearanyozni. Ez az őszintén mosolygó üde tekintet, ahogy gyermeki szeretet árad belőle, de még is kikacsint a huncut, tapasztalatlanságot mellőző kacér, dévaj istennő. Látszik a mosolyán, amint mindennapok megszokása számára, hogy a férfiember megcsodálja és szinte félve tekint rá, a megközelíthetetlen gyönyörűség élő szobrára. Nincs olyan megveszekedett nőgyűlölő, aki ne állna meg és ne csodálná birka módon, ahogy fennkölt tüneményként vonul el előtte, miközben árad minden mozdulatából a szépségének tudata. Azt érzem, hogy vasmarokkal szorítja a szívemet az az érzés, hogy egyszer le kell vennem a pillantásomat erről a sudár termetről, hogy lesz olyan pillanat, amikor nem áll fenn a lehetősége, hogy elmerüljek ennek a két csillámlóan gyönyörű szempárnak szelíd szépségében. Keserű a tudat, hogy nem hallhatom hangjának bársonyos trilláit.

Kutja! Valahol megöltél most engem. Hogyan tudom tovább vonszolni magam a mindennapok posványában.
(ezért NEMKAPSZ kakaópálinkát)
 

DeletedUser69

Vendég
Kedves Csudribudri, láss át a léhaságomon, érezd, mint fecseg a felszín, hallgat a mély- ahogy szegény Attila írta...
S ha kevésled őszinte fájdalmam, érezd át Villonnal:

Jó herceg, íme láthatod, tömérdek
dolgot tudok, de semmihez sem értek,
s törvényeket se vétek szem elől.
Hát küldd a pénzem: Vagy tán ez önérdek?
Engem mindenki megölel s megöl.







...ÉS NE TAGADD EL A PÁLINKÁT!!!!!!!!
 

DeletedUser69

Vendég
Bár ez inkább az "idézgessünk klasszikusokat" offtopikba, mint a kreatív offtopikba való (ri)poszt volt, de oly mélyen megérintettek költői soraid, hogy sekélyes lelkem poétai segélyért sikoltott sietve, magam ily fennkölten kifejezni képtelen lévén... Köszönöm, hogy lemeztelenített lelked önnön valójában csodálhattam, s hidd meg, ennyi s nem több volt igényem e tárgyban:)
 

DeletedUser69

Vendég
Megcsíptelek, Biri néne:)
Benedek a nőkről szólván önmagát dicsőíti, de én láttam rokonom iránti önzetlen rajongásod, s megértem pillanatnyi elmezavarodat is:
Hisz, mint Romeoé, borult késhegynyi agyad imádott nővérem látványába zavarodva...

Még szebbnek érzem őt, tökéletesbnek.
Fekete álca hölgyek homlokán
Arról beszél, milyen fehérek ők.
Ki megvakul, az nem feledheti
Szemevilága régi, drága kincsét.
Egy nőt mutass, kinél nincs szebb a földön,
S arcáról én azt olvasom ki majd,
Hogy nála is különb, százszorta szebb.
Eh, nem tanítsz feledni engemet.

De megteszem: s Mercutio szavait formálom::)


Hisz álomról beszélek,
Amit csupán a henye agyvelő szült
És semmiből a képzelet koholt.
Matériája vékony, mint a lég
És csapodárabb, mint a szél, mi mostan
Észak fagyott keblén kacérkodik,
De nyomba megharagszik, délre rebben
S csorgó harmatba fürdeti az arcát.

Huss, nővérem feledd el, a káprázatot, mit reád bocsátott a kép, ím, visszaveszem:

Légy férfi....

Ha férfi vagy, légy férfi,
S ne hitvány gyönge báb,
Mit kény és kedv szerint lök
A sors idébb-odább.
Félénk eb a sors, csak csahol;
A bátraktól szalad,
Kik szembeszállanak vele...
Azért ne hagyd magad!

Szóval tölcsed a pálinkát, forrajjad a malatzot, mer ez jó mulatság, férfi munka lesz:)
 

DeletedUser

Vendég
enézést az 2 ell. Nem úgy mint a híres pojéta aki viszont Vilon, helyessen.

Ja, ide beszállok. A téma kissé elmaradott, mert egész nap lóti-futi, pirosban-zöldben termékbegyűjtés...

Nállatok-éknál azért értitek másképp mer' valószínűleg nincs már hubi. Az egy fejlettebb társadalom unicummal, amibe mi azért nem feccölgetnénk.

Tehát az ami náll (!) atok megvagy, az nállunk MEGVAGYOL.
Imígyen történik .. Végignyalom a mezitlábas szimfóniját és csak úgy szanzsén, mintegy figyelem felhívás képpen belekrákogok a pultnál támaszkodó hölgyek arcába.. Jobb ha mélyebbről jön, súlya van. Ezek után multikultúrális (fehérek, feketék sárgák mind együtt) fogsoromat kivillantva, odabokázok az egyik mellé (melléje). Persze a könnyed meghajlás jár. Picit mélyebbre is a kelleténél, így a vasalatlan, de rendkívül csíkos ingem zsebében, előre elhelyezett kedvcsinálónak megjön a hatása. A kedvcsináló egy köteg pénz, amit gondosan összehajtogattam előtte. Kívül egy nagyobb címlet, mondjuk EZER forintos (ritka kincs), belül a kisebb címletek úgy mint KÉTSZÁZ forintos, (az is jó), száz forintos, satöbbi, ötösökig bezárólag. Ezek mind szépen összehajtogatva. Az aprót a zsebemben csörgetem. A meghajlással egyben, azért még kitekintek az ártáblára, nem kell a tévedés. Majd konstatálva, hogy az elmúlt egy percben mióta utoljára rábárgyultam, nem változtak az árak, nyájasan belekérdezek a hölgy arcába :
- Kishubi?- És a választ meg sem várva, rendkívül széles mozdulattal, kiemelem a pénzköteget, a zsebemből. Itt nagyon fontos, hogy a hölgy érezze az illatát, ezért egészen közel vezetem el a tenyerem, az arca előtt. Általában már ennek megjön a hatása és boldog kokketálással válaszol.
- Hárman vagyunk! - Na erre én, mert nem estem a fejem lágyára :
- Jeneű! Gyere mán! -Legalább a kiadásokba beszállhat, Ha az aratásra már nem is lesz meghívva...Jeneűről aza mondás járja, hogy aki gyorsan Jeneű, annak hamar kishubi.
Hölgyek közzül azt választom amiből valamelyiknek a legnagyobb van. Általában egyen öltözékben flangálnak, így már messziről sárgállik a pisifolt a fehér zsebesmelcsin, ehhez alanyi jogon jár a citrus színű fuszekli, (ugye lehet narancs, citrom, grapefruit szín, néha kettő is egyszerre), rózsás szandál, fekete fehér strasszhiányos blúz, obligált kávéfolt, a hiányos reggeli emléke. Kikandikáló, szürkébe hajló rózsaszín melltartópánt (ez a viselet ünnepi része) Világosbarna táska, nyomokban zippzárral. Rúzs az ajakon, a szemhéjon, kevés a nyakon és a tenyéren. Külsőleg a demizson a boyler és a latyak keveréke, de mit nekem Te zordon kishubi.
Imígyen indul nállunk ez a megvagyol de a vége csiszolásra szorul még, mert sose szokott meglenni, viszont rendszeresen az árok parton ébredek dideregve. Cipő nélkül.

Közben látom rácsörtettetek az irodalom pástjára akkor : kis intelem.

Párizsban a nagy irhaszáritón hol nyakravalót kaphat a balek,
Öt-hat jófirma barnul a napon, ha dolgoznak a fogdmegek,
Zsiványoké a felső emelet, hol legjobban hintáz a szél,
Csak kapdovába ne kerüljetek, körülmetélt fülű vagány gyerek,
Ha lebukott soká nem él, kerüld, kerüld a kötelet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Kutja :AJAJ, ÚJRA RÁNÉZTEM!
Nem baj, hogy nem a nővéred, de ő most, olvasni készül, lenyelt valamit, halott vagy villamos?

Hoshi : Nem velünk, a többiekkel. Ebből is kimaradnak...
 

DeletedUser

Vendég
Ezazzzz....
Vijlyon! Az elátkozott költő! A reneszánsz rapper.
Sosem szerettem, ezért nem ismertem fel! Gondolatai egyetemesek, képesek átlépni az idők és kultúrák közötti korlátokat. Most is helytállóak. Ezért csodálom a mai napig, de nem tudok azonosulni vele. Kispolgár vagyok (és tetszik nekem a kispolgári lét).
:D
 

DeletedUser

Vendég
Az élet feketén-feketén. Az ő színe erről a korról lehet a fekete és a fehér is. Kíváncsi vagyok, ha elkezdeném, az akkori Párizs térképét színezni, hol lennének a sötétebb árnyalatok. A térképen vagy a versekben. .... Nem vagyok tántoríthatatlan híve, mindenesetre érdemes lenne látni mennyire kontrasztosak a versei, ha ott és akkor sétálnék a város utcáin vagy inkább belesimulnak az akkori valóságba.. Egy hegedű fenomén volt, zongoraversenyei utánozhatatlanok.
A másik érdekesség : szerintem nem Villont szereti aki szereti, hanem Mészöly Dezsőt. Lehet, hogy jobbak a versek, mint eredetiben. Nekem jobban tetszenek mint a Szabó Lőrinc fordítások. A harmadik Vas István, (nálam) itt-ott megtörik a versek lendülete, pedig balra istenáldotta tehetséggel cselezett. Az igazi polgárpukkasztó Faludy, ha kispógárnak érzed magad, ehhez ne nyúlj. Ez az én "rangsorom" bár korántsem teljes, mert 3 versenyzőnek hátra van még a hatodik dobása és aki írni tudott, egy időben mindenki neki futott.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nem tudom mit keresnél ott, nekem a fentieket a kocsmába' a pultoslány mondta. Lehet be volt má' kábszerezve... De nagyon komolyan vette magát. Így van ez, ha nem tudom magam függetleníteni az élettől. Azt keresem amit ott nem találtam meg. Ha nem vesznek komolyan, keresek egy felületet, ahol kiélhetem magam... Mint én, kevesebbet röhögök mint kellene, feljövök hát ide...Analógia van...
 

DeletedUser69

Vendég
Elftársaim, embertársaim:)
Nem baj, hogy nem a nővéred, de ő most, olvasni készül, lenyelt valamit, halott vagy villamos?
Eccerűen csak cép. Ne kritizájjad, me megsértődik, és megen az árokparton ébredssssz, ssszép kisz elfecke....ésssz nem lessz fejed...
Egy hegedű fenomén volt, zongoraversenyei utánozhatatlanok.
KICSODA???????????????? És ha m31oti még két kishubit benyom, balettművésszé is avatja a nyomorultat...:)
szerintem nem Villont szereti aki szereti, hanem Mészöly Dezsőt.
Karinthy bácsi fordításában idéztem, ha jól emléxem, bár az általad idézett Mészöly is jó, de az utsó sorokban nála nem szerepel a megöl, amivel Csudrinak reflektáltam:)
Faludy nekem is erősen problémás:)

Köszönöm a mai napi röhögést is, élmény volt:)
 

DeletedUser678

Vendég
Először is sziasztok!
Örömmel olvasom, hogy itt aztán pezseg az élet :)
Némelyik kommentnél a könnyeimet törölgettem :)
Én is köszönöm a jókedv csinálót!;)
 
Fent