• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári Sellők

DeletedUser3199

Vendég
Kedves Hoshi!

Egyszer már leírtam, ( az a posztom 20 percen belül törlésre került, mily véletlen :D) neked, mint moderátornak egyetlen játékossal szemben sem lehet(ne) lekezelő és személyeskedő megnyilvánulásod. Az pedig, hogy a supporton keresztül küldött üzenetet itt megosztod, az egyszerűen érthetetlen számomra. A vitákat nem gerjesztened kellene, hanem normális, senkit sem sértő módon levezetned, az esetleg sértő hozzászólásokat törölni. Az sajnos nem értem, hogy miért nem érted meg, hogy egy úgymond negatív kritika is lehet segítő szándékú, építő jellegű, mert gondolom ezért is jött létre a kibeszélő.
Régen voltam a fórumon, mivel az adott témában némítottál is, de úgy látom semmi sem változott.
És hogy ne tudd törölni amit írok a témához is hozzászólnék: ez egy játék, ez az event valakinek tetszik, valakinek nem. Dehát nem vagyunk egyformák! Hála istennek!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
az a posztom 20 percen belül törlésre került, mily véletlen
Három posztod van a fórumon, egy sem lett törölve.
Van egy, ami csak egy [ karakter, de az nem volt szerkesztve, moderálva.

Az pedig, hogy a supporton keresztül küldött üzenetet itt megosztod, az egyszerűen érthetetlen számomra.
Nem az üzenetet osztottam meg, hanem az időpontokat, hogy az alaptalan vádaskodásokat eloszlassam. De úgy látszik hiába, hisz amit egy-két ember egyszer a fejébe vesz, azt úgysem lehet megváltoztatni.

Régen voltam a fórumon, mivel az adott témában némítottál is, de úgy látom semmi sem változott.
Ilyenre viszont nem emlékszem.
 

DeletedUser

Vendég
Meg vagyok lepődve. A hőskorban 5-öd ennyiért is ki lettünk szórva a fórumról, ahhoz képest ez a topic a liberalizmus csúcsa.

Üdvözlöm az új @Hoshi -t :)

És hogy legyen a témához is köze: 12k fölötti izébizé :p
 

Hunlau

Tapasztalt építő
Én (is) maradnék valamelyest az eventhez kapcsolódó beszélgetésnél, most nincs kedvem csapkodni (bár lenne néhány gondolatom):

Két karakterrel játszom, méghozzá úgy, hogy nem néztem meg előre pontosan az adott korallokhoz tartozó küldetéseket és végképp nem gyártottam előre szinte semmit, ahogy eddig tettem.
Szinte biztos, hogy egyik karakteremmel sem fogok eljutni a 64 korallt adó questekig (vagy az egyikkel épp hogy el fogom kezdeni).
A sellőkkel sem fogok eljutni a 10. szintig (igen, én kíváncsiságból kiraktam, de le fogom majd szedni valószínűleg).
Szóval kb. odáig jutok el a végére előre gyártás nélkül, mint az eddigi eventeknél tervezéssel-előre gyártással.

Csak az érdekelne, hogy a játék fejlesztőinek ez volt a célja, vagy bele volt kalkulálva, hogy a nem hivatalos "elvengems" oldalt használva lesz azért előre tervezés, gyártás.

Most, hogy már 137-szer leírtam az "előre tervezést", be is fejezem az írást.
 

DeletedUser3

Vendég
Csak az érdekelne, hogy a játék fejlesztőinek ez volt a célja, vagy bele volt kalkulálva, hogy a nem hivatalos "elvengems" oldalt használva lesz azért előre tervezés, gyártás.
Is-is.
Amikor erről beszéltem az ezt tervező gamedeignerekkel, elmondták, nem lehet és nem is szándékoznak teljes mértékben megállítni az előretervezést, egyszerűen lehetetlen, hiszen 1 - annyi féle küldetést lehet adni, amennyit, egyszerűen nincs több, 2 - külön küldetéslista készítése bétára és ide nem tűnik jó ötletnek.

Igen, szerették volna, hogy előretervezés nélkül is el lehessen olyan szintre jutni, hogy a nagydíjat viszonylag magas szintre, ha nem is pont 10-re lehessen fejleszteni, kis szerencsével, nagyobb aktivitással, előretervezéssel vagy kevés gyémánttal pedig max szintre mehessen a dolog.
 

DeletedUser3108

Vendég
Lesz még kút??? :O
Szia,
EGOK szerint nem.
Én a holnapi időnyerőkre várok még. Már, ha tényleg az lesz. :)
Eddig nem szóltam hozzá a témához, de így, a vége felé közeledve már leírhatom, hogy nekem tetszett/tetszik az Event. A fődíj ugyan nem álmaim netovábbja, de rengeteg, számomra hasznos item jött össze. (kutak, időnyerők, portálprofitok, stb...) Bár nem számoltam pontosan, de megközelítőleg 15k korall jött össze eddig, jóval több, mint az ezeket megelőző Event-eken. 2 fődíjat is sikerült szereznem, és egy gyöngynyire vagyok a 16. sellőereklyétől. Tény, hogy meglehetősen gyakran ismétlődik pár, számomra nehézséget okozó feladat, különösen a 64 korallt adó feladatok között. Gondolok itt mind a felfedezésre, mind pedig a 2 befejezendő tartományt kérő feladatokra. 5. szintű varázsakadémiával a vízióporos feladatok nem igazán okoznak gondot, de ez alacsonyabb szintű varázsakadémiával szintén problémás lehet.
Köszönet @Calyr-nak a fantasztikus levezetésért, pro és kontra fődíj, illetve manuk.
(Annyit még leírnék, ha valakit érdekel esetleg, hogy az ilyen jellegű díjakat, mint a mostani fődíj is, (amikor nem egyértelmű számomra a haszna, pl. a manukkal szemben) akkor szoktam letenni a városomban, amikor van bőven helyem, amikor várok a következő fajra, mert addig is ingyen termel, és ha kell a hely, akkor minden szívfájdalom nélkül lebontom.)
Végezetül, jó egy ilyen Event, ahol az utolsó pillanatig is lehet foglalatoskodni valamivel, köszönet érte, de némi finomítást azért örömmel fogadnék. :)

Ui: A végtelenség tornyát pedig már alig várom!! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

GreenKnight

Veterán
(Már megint csak a saját nézőpontomból, helyzetemből)
Különösebben én se terveztem előre, hiszen a véletlenszerű feladatok miatt nem is igazán lehetett. Vagy legalábbis nem úgy, mint a korábbi eventekben, ahol pontról pontra követték egymást a feladatok. Részemről én a szabad területem nagyobbik részére tettem műhelyeket, a maradékra pedig 1-es manukat és elindítottam mindenféle gyártásokat. Aztán amikor kérte az event, akkor begyűjtöttem. Felderített tartományom volt (és van is) jócskán, úgyhogy az nem volt gond. A találkozókat pedig vagy a térképen vagy a bajnokságban tudtam le kedvemtől, időponttól és alkalomtól függően.
A 64 korallos feladatok már csak 5 és 15 perces műhelyeket kértek, ezért amikor ezt elértem, akkor a helyzet fordult és csak 25 műhelyt hagytam fenn, a többi helyre pedig 1-es manuk költöztek.
Úgyhogy elmondhatom, hogy különösebb tervezés nélkül (na jó, persze, hogy a lehetséges feladatokat átfutottam, hogy mégis mire lehet számítani) a jelenlegi eredményem 18db sellőereklye. És még van majdnem 1 hét hátra.

Szia,
EGOK szerint nem.
Köszi, azért kérdeztem, mert ott én se láttam. :D

Az event nekem is tetszett, ennyi izé-bizét még soha nem sikerült összeszedni, de most a végtelenített feladatsorral gyakorlatilag felső határ a csillagos ég. ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
ha készen van a küldi sor akkor egy örökös önmagát generáló feladat sor lesz? ami mindig ugyanaazokból aküldikből áll?
 

DeletedUser3108

Vendég
ha készen van a küldi sor akkor egy örökös önmagát generáló feladat sor lesz? ami mindig ugyanaazokból aküldikből áll?
Szia,
A 64 korallt adó feladatok ismétlődnek az event időtartama alatt, miután a többi, kevesebb korallt adó küldiken már túljutottál..
Az alábbi linken meg tudod nézni, hogy melyek azok a feladatok, amik előfordulhatnak 64 korallért. :)
https://elvengems.com/mermaids/quests/
Szép napot!
 

DeletedUser4917

Vendég
Egy kérdés , tippre mit gondoltok szombaton 10200 korallal tudok vajon 28 x napi díjjat nyerni vagy esély sincs rá ?
 

DeletedUser3108

Vendég
Egy kérdés , tippre mit gondoltok szombaton 10200 korallal tudok vajon 28 x napi díjjat nyerni vagy esély sincs rá ?
Szia,
Nem szeretnék valószínűség-számításba belemenni, csak annyit írnék, hogy nekem megközelítően ugyanennyi korallból sikerült 30 napidíjat összeszednem. :)
Mindenesetre sok sikert! :)
 

Rikari

Veterán
Yahelnek pedig kijár Tőled a bocsánatkérés..
Folytatva Hajnalka bejegyzését, ha esetleg sikerülne Djyahellel az őt érdemtelenül ért sérelmeket rendezned Hoshi, akkor ezúttal megkérlek arra is, hogy invitáld vissza a játékba is. Amikor ezek az asszók itt lezajlottak és a fórumpofonoknak köszönhetően elment innen, ezzel a mozdulattal a játékból is elköszönt tőlünk. A csapat sínylette meg, hogy egy értékes játékost vesztettünk az itteni rossz problémakezelésnek köszönhetően. Nem vagyunk egyformák és nem egyformán dolgozzuk fel a bennünket ért csalódottságainkat sem. Ő most hozzáteszem jogosan, olyan mértékben megbántottnak érezte magát az egész Elvenaros életében, hogy mindent bezárt maga mögött. Megkérlek arra, hogy ha teheted (és miért is ne tehetnéd?) vedd fel vele a kapcsolatot, és rendezzétek a köztetek lévő ellentmondásokat/félreértéseket. Nektek hajdanán több volt a kapcsolatotok egy mezei fórumozótól, ezért gondolom, hogy talán lehetne erre alapozottan elegyengetni ezt a dolgot. A fórum a legrosszabb úton halad, ha emiatt játékosok hagyják abba a játékukat. Rengeteg embernek segített ő itt és a játékban is. Sok időt nem számolva áldozott arra, hogy játékosokat vezessen be Elvenar rejtelmeibe, vagy továbblökje őket a nehézségeiken, megerősítse az elbizonytalanodókat. Biztos vagyok abban, hogy nem az a cél, hogy az ilyen társainkat veszítsük el egy pl. eventes vita kapcsán. Már így is sok véleményét okosan kifejtő és tapasztalattal bíró, hozzászólásaikban őszintén reagáló, segítőkészségükben kifejezetten hasznos társunktól kellett megválnunk a fórumon, csak mert a bejegyzéseik burkolatlanul, szépítgetések nélkül szóltak a valóságról, a játékban adódó kellemetlenségekről. Én is beleszaladtam már ebbe a csapdába egyszer, amikor egy általam soha ki nem mondott történetet erőltettetek rám Királynővel, és úgy keresztre feszítettetek, hogy a lelkem azóta is sajog tőle,...ha rágondolok (de igyekszem nem rágondolni). Hozzáteszem teljesen alaptalanul vádoltatok azzal, hogy rosszindulattal viseltetek az Inno iránt, ezzel együtt félrevezetem a társaimat- akár egy bűnöző. Nem voltatok velem kíméletesek, /pont mint Galilea népe/ a fejemet vettétek, mintha tehettem volna arról, hogy a játék nem frissül a normális mederben ahogyan kellene, hogy én is azt lássam, amit ti. Ezek után hetekig ki sem nyitottam a fórum ablakát, megvédve magam az esetleges kellemetlenségektől, és idegességtől. Én ezzel védtem meg magam, amíg már voltam annyira jól ettől az egésztől, hogy ne rosszulléttel jöjjek fel újra. Ha ez így megy tovább a végén azok maradnak akik "Bólogató Jánosok" (velük aztán semmire nem mentek), és akik teljesen kezdők, akik azt sem tudják hol vannak (hát velük sem mentek sokra). Szükség van ezen a platformon mindenkire ahhoz, hogy több rálátásból képet kaphassatok a játék egyes elemeiről, azok hatásairól. Kell a visszajelzés amiért mi pénzt, időt szánunk a játékra. Tudnia kell az üzemeltetőnek, hogy a magyar szerveren arról amit elébünk tesznek, mennyire kajáltuk meg, és mennyire toltuk el magunktól. A statisztika ugyan beszédes lehet, de ehhez kell az emberi szó is, hogy teljes képet kaphassatok tőlünk, amit továbbítani tudtok. Legyenek a miértekre válaszok, és ne kelljen a szavainkat olyan mód folyton megrágcsálni, csak hogy az tessen, hogy mire leírom a "finomkodó" (de utálom ezt) véleményemet, addigra már én is unom magamat. Ne kelljen attól tartanunk a jövőben, ha egy nem tetsző kritikát fogalmaz meg valaki, akkor ezzel már számolhat is a tiltással. Pláne ha még utána meg is kívánja védeni az igazát...mert akkor tuti az utilapu. Nektek moderátoroknak is fontos, hogy a fórumot alaphangon jó kedéllyel, segítő szóval és érezhetően kellemes időtöltésként használják a tagok.
Amire Hoshi a bejegyzésem elején megkértelek, ne gondold, hogy én magam nem próbáltam meg Djyahel visszahívását, csak a bökkenő az, hogy nem voltam részese a vele történteknek így édes kevés amit tehetek. Nagyon örülnék, ha pozítív elmozdulást tapasztalhatnék a kapcsolatotokban. Nincsen olyan, amit ha szóval tönkretettünk, azt ne lehetne ugyanazzal rendbe hozni. Én hiszek ebben.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent