• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári Sellők

Tejinashi

Erős harcos
Van egy olyan érzésem, hogy legalább olyan nagy sírás-rívás lesz itt 1-2 hónap múlva, ha jön a következő event és pangani fog a raktár az ürességtől, mint amilyen nagy az örömködés most a végtelenített feladatsor miatt. Pl. 64 korallért semmiképp nem kapsz olyan és annyi nyereményt, amit be tudnál darálni 900 töredék előállításához. És hasonlók... Épp a jövőnket éljük fel középszerű vagy gyengébb díjakért és nemhogy nem vesszük észre, de még örülünk is neki. :(
De nem kötelező az eventeket megcsinálni. Azért szeretem ezt a játékot, mert más játékokkal ellentétben, ha nem csinálsz végig egy eventet és nem szerzed meg a nyereményeit, attól még tovább tudsz fejlődni, mert nem létszükséglet a nyeremények megszerzése. Tudnák olyan játékot mondani, ahol ez nem így van és későb olyan feladatokat adnak, amikhez szükséges az eventben szereplő nyeremény megszerzése.
 

GreenKnight

Veterán
Van egy olyan érzésem, hogy legalább olyan nagy sírás-rívás lesz itt 1-2 hónap múlva, ha jön a következő event és pangani fog a raktár az ürességtől, mint amilyen nagy az örömködés most a végtelenített feladatsor miatt. Pl. 64 korallért semmiképp nem kapsz olyan és annyi nyereményt, amit be tudnál darálni 900 töredék előállításához. És hasonlók... Épp a jövőnket éljük fel középszerű vagy gyengébb díjakért és nemhogy nem vesszük észre, de még örülünk is neki. :(
Ha csak épületekből gyártod a töredéket, akkor elképzelhető. Viszont én erre az erőteljes ellátás bűbájt használom. 20 EE bűbájból megvan a 900 töredék, amit vígan tudok pótolni a bajnokság alatt. De ha mégis lecsökkenne a mennyisége 700-ról 2-300-ra, akkor se fogok nagy kétségbe esni.
 

DeletedUser683

Vendég
Ha csak épületekből gyártod a töredéket, akkor elképzelhető. Viszont én erre az erőteljes ellátás bűbájt használom. 20 EE bűbájból megvan a 900 töredék, amit vígan tudok pótolni a bajnokság alatt. De ha mégis lecsökkenne a mennyisége 700-ról 2-300-ra, akkor se fogok nagy kétségbe esni.
Igen, ez is egy lehetőség. De mi van, ha nincs valakinek 700 EE bűbája raktáron? Akkor ő rosszul játszik? Plusz az a "könnyedén" az annyira nem is könnyedén. Ha nyitsz teszem azt 20 tartományt, akkor első körben bejön 14 EE bűbáj, és a harmadikban 3. Ha 10 ládázik a társaság akkor a végén még 5 bejön, ekkor meg van 1 bajnokság alatt egy körre való, de a szűk 1 hét alatt nem egyszer kapod meg a küldetést (nem is beszélve a bajnokságon kívüli időkről). Másrészt meg a többség nem nyit 20 tartományt se, nincs akkora kapacitása, és ahogy látom te is csak 10-et nyitottál, az mindjárt 10 minusz a az általam felvetett 20 tartományhoz képest. Így neked a bajnokság végén csak 12 jön össze, hozzászámolva a 10 láda után járót is, amit szombaton fogsz megkapni (persze elképzelhető, hogy nyitni fogsz még, csak vársz az olyan feladatra, ami tartományit, vagy bajnoksági találkozót kér tőled). Meg aztán ott van az is, hogy mi van azokkal, akik gyakrabban használják az EE bűbájt, mint pl. te? Az akkor rosszabbul játszik? Nem egyformán vannak beállítva a városok. Akinek gyengébb a kultija, és/vagy kissé szűken termelnek a műhelyei, az gyakrabban használja a kérdéses bűbájt. Lehet, hogy több a termelője, vagy több katonát termel, ez is benne van. Ezek nem sablon városok, ezt kéne már végre tudomásul venni, és próbálni más "szemével" is látni, legfőképpen azokéval is, akik még nem tartanak olyan szinten, ahol mi. Summa summárum nem kéne folyamatos tönkretételét kívánni a játékosoktól, mert bármit is tesz, bárhogyan is játszik, számára hasznos dolgokat kell folyamatosan tönkretennie. Ez nem lehet válasz, csak egy lehetőség egy szűk rétegnek arra, hogy továbbléphessen sok feladaton. Ez nekem pont olyan, mintha odaadnám ingyen a bútoraimat egy hagyaték, és egyéb régi bútorokat felvásárlónak, aki azt hirdette meg, hogy néhány felajánlónak adni fog új bútorokat...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

GreenKnight

Veterán
Akkor ő rosszul játszik?
Ne haragudj meg, de ezt a kérdésedet nem is tudom értelmezni. Ebben a játékban szerintem nem lehet rosszul vagy jól játszani. Mindenki úgy játszik, ahogy akar, tehát ahogy neki jó. Én csak egy lehetőséget írtam.
Amúgy meg a 700+ erőteljes ellátás bűbájom se termelésből jött össze, tehát túltermelésem van. Nekem. Más nevében és helyzetében nem tudok és nem is akarok nyilatkozni. Az az ő város, az ő játéka, az ő döntései, stratégiája.
 

DeletedUser683

Vendég
Ne haragudj meg, de ezt a kérdésedet nem is tudom értelmezni.
Nem haragszok, csak egy kérdést tettem fel.
Mindenki úgy játszik, ahogy akar, tehát ahogy neki jó.
Ez pontosan így van, főleg ha nem tereli a játék különféle ügyességekkel affelé, hogy mégse úgy játszon, ahogy szeretne. Persze itt megint felvetődik, hogy van választása. Nem viszi az eventet, és nem fáj a feje. De kérdem én az biztosan rendben van?
Én csak egy lehetőséget írtam.
Igen, egy lehetőséget egy szűk réteg számára, viszont ha feljön valaki, aki csak ilyenkor event idején jár fel fórumozni, azt olvassa ki belőle, hogy akkor ő valamit nem jól csinál.
Amúgy meg a 700+ erőteljes ellátás bűbájom se termelésből jött össze,
Igen, elhiszem, neked, meg egy szűkebb rétegnek. Nincs ezzel baj, én is csak egy lehetőséget vázoltam fel a példa ellenkezőjére, ami viszont nagyobb rétegeket érint.;)
Amúgy se tudsz az event alatt termelni mást, csak KK bűbájt, mert vagy azt kéri, vagy a barkácsolást. Ráadásul nekem, és asszem neked is 5-ös szintű a varázsakadémia, de mi van azokkal, akiknek csak kettes? Mert ők vannak többségben. Szerintem ez sincs rendben...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser683

Vendég
Bizony, pl nekem is csak kettes az akadémiám és csak 471 EE bűbájom van. :(
Arra utaltam ám, hogy a kettes varázsakadémiából kevesebbet kap vissza valaki, ha valamiből bűbájtöredéket gyárt, illetve nekik a barkácsolás minden folyamata is nehezebb, mert lassabban termeli a KK bűbájt is. Szerintem első olvasatra nem ezt érezted ki az irományomból. Plusz nem egyformán játszunk, a játék egyes elemeit nem egyformán használjuk ki. De ha már így felvetetted: A 20 EE bűbáj tönkretételével az a játékos, akinek már van közepes szintű Sárkány-apátság csodája, az veszít 220-300 ezer(!) manát, nem is beszélve a millió feletti alapanyagról, amit szintén eltapsol. Figyelembevéve azt, hogy a játék már milyen sok manát igényel, amikor egy fejezet éppen fut, plusz a helykihasználás nehézségeit, amikor is nem lehet telepakolni a várost manás termelőkkel, akkor ez jelentős mennyiség. Nem egyformán játszunk. Mindenre lehet találni egyfajta magyarázatot, és ez biztos, hogy mindenkire nézve igaz? Miért van az, hogy azt érzem, hogy más külföldi szervereken nincs ilyen megkölönböztetés sem a játékosok, sem a csapat részéről az olyanokkal, akik korrekt hangnemben leírják azt, ami nekik hátrány a játék egyes elemeiben, ami nem tetszik nekik, akik negatív hozzászólást írnak? Itt nekem úgy tűnik, kerülik, mint a pestisest, ha valaki negatívumot ír, de lehet, hogy rosszul érzem, ahogyan azt is, ahogyan más forumokon látom, mert talán nem elég behatóan, és/vagy nem elég időt fordítok arra, hogy ott olvasgassak. Ez a felület végülis nem erre való?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser683

Vendég
3-as szintű a varázsakadémiám és most húztam fel az event alatt pontosan a sok KK bűbáj és víziópor miatt. Eddig elvoltam a 2-es szintűvel is, sajnáltam 250 gyémántot kiadni erre.
Akkor elnézést, nem szoktam nézni mások városait behatóan, csak feltételeztem, hogy neked is fel van húzva. A többire viszont nehéz rácáfolni. ;)
 

DeletedUser3

Vendég
Itt nekem úgy tűnik, kerülik, mint a pestisest, ha valaki negatívumot ír,
Ha ez így lenne, akkor most sem beszélgetnénk.

De ha már így felvetetted: A 20 EE bűbáj tönkretételével az a játékos, akinek már van közepes szintű Sárkány-apátság csodája, az veszít 220-300 ezer(!) manát, nem is beszélve a millió feletti alapanyagról, amit szintén eltapsol.
Pont ez az a lehetőség, amit eldönthetsz, hogy élsz vele, vagy sem. @GreenKnight leírta, ő hogyan szokta, neki milyen módszer vált be, hátha másnak is segít. Erre Te voltál az, aki belekötött, hogy az nem biztos hogy jó, meg mégis hogy képzeli, mindezt anélkül, hogy egyáltalán megnézted volna a városát. Eleve Green nem írt olyat, hogy az ő módszere a legjobb, de mégis te ezt úgy vetted fel, hogy "aki máshogy játszik, az rosszul játszik?" - és nem ez az első ilyen eset... Tett egy javaslatot, amit vagy megfogad valaki, vagy nem, figyelembe véve a lehetőségeit és játékstílusát - mindenki van olyan intelligens, hogy eldönti magának, jó-e neki ez a javaslat vagy sem. Neked nem tetszett, oké, senki nem fog megharagudni érte, ha leírod, hogy neked ez nem jó, de nem kéne beleállni a másikba, nem kéne a ló túloldalára esni.
 

DeletedUser683

Vendég
Ha ez így lenne, akkor most sem beszélgetnénk.


Pont ez az a lehetőség, amit eldönthetsz, hogy élsz vele, vagy sem. @GreenKnight leírta, ő hogyan szokta, neki milyen módszer vált be, hátha másnak is segít. Erre Te voltál az, aki belekötött, hogy az nem biztos hogy jó, meg mégis hogy képzeli, mindezt anélkül, hogy egyáltalán megnézted volna a városát. Eleve Green nem írt olyat, hogy az ő módszere a legjobb, de mégis te ezt úgy vetted fel, hogy "aki máshogy játszik, az rosszul játszik?" - és nem ez az első ilyen eset... Tett egy javaslatot, amit vagy megfogad valaki, vagy nem, figyelembe véve a lehetőségeit és játékstílusát - mindenki van olyan intelligens, hogy eldönti magának, jó-e neki ez a javaslat vagy sem. Neked nem tetszett, oké, senki nem fog megharagudni érte, ha leírod, hogy neked ez nem jó, de nem kéne beleállni a másikba, nem kéne a ló túloldalára esni.
Ha ez szerinted beleállás valakibe, akkor régen rossz! Én is elmondtam, hogy nem mindenkinek van ilyen lehetősége, sőt a többségnek nem. Semmi sértőt nem írtam Grennek most, és már unom, hogy te meg mindenben azt látod. és úgy tálalsz fel engem, mint valami összeférhetetlent! Az eventes véleményeim jó része az elmúlt években inkább pozitív volt, mint negatív, nyugodtan rakd mérlegre. Viszont ne várd el, hogy ha valaki más megközelítésben is reagál egy ötletre, és az ráadásul szélesebb rétegeket érint, az vonuljon vissza a hozzászólástól, csak mert negatív. Sokkal szerencsésebb, ha körbejárjuk a dolgot, mint azt látni az újaknak, hogy "dehát ez egyszerűen megvalósítható". Egy olyan játékos, aki most pl. az Erdei elfek, vagy a Varázslók és sárkányok fejezetben jár, eltapsolja az EE bűbáját, majd később szembesülni fog azzal, hogy de kár, hogy elhasználta, mert az apátsággal is tudna szerezni manát, amiből a játék sokat kér. Kérlek olvasd el újra, vagy könyvelj el összeférhetetlennek, rajtad áll.
Ha ez így lenne, akkor most sem beszélgetnénk.
Bizony, pl nekem is csak kettes az akadémiám és csak 471 EE bűbájom van. :(
Azért ebben is volt némi intrika, szerintem...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Viszont ne várd el, hogy ha valaki más megközelítésben is reagál egy ötletre, és az ráadásul szélesebb rétegeket érint, az vonuljon vissza a hozzászólástól, csak mert negatív.
Nem vártam el, hogy ne szólj hozzá csak azért, mert nem tetszik valami a játékkal kapcsolatban. Soha nem is tettem, tudhatod.
Azt viszont igen, hogy másokkal beszélj úgy, hogy közben burkoltan vagy burkolatlanul nem küldöd el őket oda, ahova...

szerencsésebb, ha körbejárjuk a dolgot, mint azt látni az újaknak, hogy "dehát ez egyszerűen megvalósítható".
Nem ezt látják. Azt látják, hogy X és Y próbál javaslatokkal élni, Z és Q pedig csak vitázik velük, hogy mégis hogy merészelnek pozitív véleménnyel, vagy netán építő kritikával hozzájárulni a beszélgetéshez. Na ennek tényleg nincs helye a fórumon, ezért szóltam.
 

Calyr

Veterán
Pont ez az a lehetőség, amit eldönthetsz, hogy élsz vele, vagy sem. @GreenKnight leírta, ő hogyan szokta, neki milyen módszer vált be, hátha másnak is segít. Erre Te voltál az, aki belekötött, hogy az nem biztos hogy jó, meg mégis hogy képzeli, mindezt anélkül, hogy egyáltalán megnézted volna a városát. Eleve Green nem írt olyat, hogy az ő módszere a legjobb, de mégis te ezt úgy vetted fel, hogy "aki máshogy játszik, az rosszul játszik?" - és nem ez az első ilyen eset... Tett egy javaslatot, amit vagy megfogad valaki, vagy nem, figyelembe véve a lehetőségeit és játékstílusát - mindenki van olyan intelligens, hogy eldönti magának, jó-e neki ez a javaslat vagy sem. Neked nem tetszett, oké, senki nem fog megharagudni érte, ha leírod, hogy neked ez nem jó, de nem kéne beleállni a másikba, nem kéne a ló túloldalára esni.
GreenKnight leírta a maga szempontjait, bevallottan úgy, hogy egyáltalán nem érdekli őt mások helyzete, lehetősége, gondja-baja. Az ő véleménye ez, és ezzel még nem lenne semmi baj.

Djyahel erre tételesen levezette, hogy amit mondott, az miért csak egy szűk játékosi rétegre igaz, és miért teljesen irreleváns a többségnek, ergo miért nem érdemi válasz a felvetett problémára - azaz behozott egy többeket segítő, tanulságos, előremutató vonalat.

Erre te, mint az Inno hivatalos embere, Djyahel szakmailag abszolút helytálló, szélesebbre látó, komplexebb megoldásokban gondolkozó válaszát minősíted kötekedésnek.

Hoshi, ezen a ponton szoktak jönni a végleges lépések - bármit is gondolsz az alábbiakról, vedd figyelembe, hogy most éppenhogy ezek megelőzése érdekében írok.
És ilyenkor írásban a metakommunikáció hiányában nehezebben megy át a dolgok miértje, ezért külön szeretném hangsúlyozni, hogy nem vádaskodok, nem beszólni akarok, egyszerűen csak nagyon nem értem, hogy nem lehet látni bizonyos szavak és tettek hosszú távú következményeit. És természetesen tévedhetek is, de az elmúlt tizeniksz évben sok helyen voltam már admin/moderátor (ha összeszámolnám, kétszámjegyű szám jönne ki), illetve két helyen most is az vagyok, ráadásul ingyen/társadalmi munkában - és ezekkel a tapasztalatokkal nekem ez így nagyon nem kerek. Én úgy tanultam, hogy egy ilyen szerepkör extra felelősséggel is jár; itt nem elég átlag fórumozó szinten odafigyelni, jó példát kellene mutatni, a mederben tartani a dolgokat, biztosítani a megfelelő terepet az építő értekezések létrejöttéhez.

Bennem már a nekem írt, enyhén lenéző-lehülyéző válaszod után felmerült, hogy itt most voltaképpen mi is a célod ezzel a kommunikációs stratégiával, csak végül nem válaszoltam - de akkor vedd úgy, hogy most egyben reagálok arra is és erre is (követve azt a mérnöki irányelvet, hogy egy mérés nem mérés, de kettőből már lehet átlagolni).

Szóval itt mi volna a tényleges cél ezzel a fórumosdival?
1. Az, hogy hasznos ötleteket és problémamegoldásokat kapjatok (bevállalva azt is, hogy páran tök helytállóan rá fognak mutatni a játék meglévő hibáira, aránytalanságaira).
2. Vagy az, hogy elzavard innen azokat, akik nem csak dicsérnek agyba-főbe mindenkit és mindent.

Mert a kiírás szerint itt hivatalosan az első a cél - az ilyen hozzászólásaid pedig elég egyértelműen a kettes verzió látszatát erősítik.

Viszont lehet, hogy csak félreértésekről van szó, vagy becsúszott pár rosszul megválasztott szó, belegubancolódás történt érzelmi alapon - bármelyik megeshet (és megesett már) a legjobbakkal is. De akkor tegyük ezt tisztába, láttassuk egyértelműen.

Nem tudom, mennyire tudsz arról, hogy sok tapasztalt játékos egységes (kb. 80+ %-os arányú) meglátása, hogy semmi értelme ide írni, mert...
Én kb. a múlt hónap végéig nem tapasztaltam azt a fajta merev elzárkózást/nehezen tolerálható visszaszúrásokat, amelyekről mások beszéltek, de az elmúlt heteket nézve... nos, sajnos kezdem érteni a dolgot.
Viszont nem az a fajta vagyok, aki az első nehézségről lepattan - illetve egy mérés ugye nem mérés, legalább kettő kell ahhoz, hogy lehessen átlagolni.

Én például a múltkori, feladatok aránytalanságát firtató meglátásaimat átdolgoztam egy ötletcsomagba, és úgy terveztem, hogy nyitok erről egy közös beszélgetést, több okos szem csak többet lát alapon. De ha ennek eleve nincs értelme, akkor az derüljön ki most.
 

DeletedUser683

Vendég
Azt viszont igen, hogy másokkal beszélj úgy, hogy közben burkoltan vagy burkolatlanul nem küldöd el őket oda, ahova...
Remélhetőleg utoljára írok. Nem küldtem el sehová senkit se, csak te a negatív hosszászólásokba mindig belelátsz ilyet, mert a negatív hosszászólás itt nemkívánatos. A pozitív meg biztosan csak jóindulatú lehet? Nézzük már vissza, hogy ha valaki valami negatívumot írt, mikor kapott olyat, hogy "rendben, ebben van valami, és továbbítjuk ezt a véleményt is a fejlesztők felé" ? Vagy a játékosok részéről mennyi olyan akad, hogy "na jó, ez igaz"?
. Azt látják, hogy X és Y próbál javaslatokkal élni, Z és Q pedig csak vitázik velük, hogy mégis hogy merészelnek pozitív véleménnyel, vagy netán építő kritikával hozzájárulni a beszélgetéshez.
Na én ennek az ellenkezőjét tapasztalom inkább. Ha valaki valamit felhoz, mindig akad, aki megmagyarázza, hogy az neki mégis jó. Ide nem való a negatív hozzászólás., egyszerűen nem szeretik. Az irántad való tiszteletből nem fogalmazok másként. Csak tudod érdemes lenne belegondolni, hogy mitől is érződik ki sok hozzászólásból a feszültség! Ezt mind a játék okozza, azok a részei, elemei, amelyek már egyszer kikerültek a az eventekből, mert sokszor felvetették, hogy ezért, vagy azért nekik ez nehézség. Valószínűleg egy jó adag keserűség is ott van több hozzászólásban, és nem elég, hogy ez az érzés megvan, de el se mondhatja, mert arra úgyis érkezik egy olyan válasz, amitől bagatellé válik, amit felvetett. Sokakat inkább kifiguráznak néhány esetben, pedig ez inkább szomorú. Szomorú, mert sok játékosnak elmegy a kedve a játéktól, mert nem elég, hogy visszakerülnek a már ezerszer lerágott csontként áttárgyalt nehézségek (már nem írok példát, aki lát, meg gyakran fórumozik, az tudja) az eventekbe, és ezek bizony sokaknak elveszik a kedvét. Lehet ezen is ironizálni, de elég baj, ha valaki arra kényszerül, hogy itthagyja azt, amit elért, amit régóta dédelgetett...
De álljon itt egy nagyon jó példa, ez most tőled (ez sem az első):
de mi van azokkal, akiknek csak kettes? Mert ők vannak többségben. Szerintem ez sincs rendben...
Bizony, pl nekem is csak kettes az akadémiám és csak 471 EE bűbájom van. :(
Bocsáss meg, igazán nagyon sajnálom, de szerintem ezeknek a dolgoknak nem így kellene mennie. :(
Minden jót nektek! Köszönök minden segítséget neked is, másoknak is, akiktől kaptam (és ez most komolyn, nem intrika)! Ha bárkit megbántottam valamikor, sajnálom, még akkor is, ha úgy érzem, hogy nekem volt igazam. További jó játékot és fórumozást kívánok!
Üdv: Attila
 

Calyr

Veterán
Nem vártam el, hogy ne szólj hozzá csak azért, mert nem tetszik valami a játékkal kapcsolatban. Soha nem is tettem, tudhatod.
Azt viszont igen, hogy másokkal beszélj úgy, hogy közben burkoltan vagy burkolatlanul nem küldöd el őket oda, ahova...


Nem ezt látják. Azt látják, hogy X és Y próbál javaslatokkal élni, Z és Q pedig csak vitázik velük, hogy mégis hogy merészelnek pozitív véleménnyel, vagy netán építő kritikával hozzájárulni a beszélgetéshez. Na ennek tényleg nincs helye a fórumon, ezért szóltam.
Ezen az alapon azt is láthatják, hogy te, mint főnök, állást foglalsz az egyik oldal mellett a másik ellenében, és akkor ebből ki lehet következtetni az itteni, "apróbetűs" szabályokat. Amikor megírtam, ezt még nem is láttam, de látod pont ezt fejtegettem az előzőben.
 

GreenKnight

Veterán
Bocsi, én elképzelhetőnek tartom, hogy valaki a hozzászólásom után ébred rá, hogy "Hoppá! Bűbájtöredéket nem csak épületből lehet csinálni!"
Egyébként pedig mindenki a saját készleteiből, a saját döntése alapján játszik. Kicsit se értem, hogy top játékosokként miért hivatkoztok állandóan a kicsikre. Valahogy az ő véleményüket és érveiket nem nagyon látom itt. De aztán tőlem lehettek a "Tegnap Kezdettek Szakszervezete", én akkor is csak azt tudom leírni és abból tudok tanácsot adni, ahogy én játszom. A más fejével, készleteiből, stílusából, céljaiból nem tudok gazdálkodni, gondolkodni.
De részemről befejeztem a tanácsadást. Én eddig is boldogultam a játékban, meghagyom a lehetőséget Nektek is, hogy ne csak a kifogásokkal gyertek, hanem érdemi és ténylegesen használható megoldásokkal. (És direkt nem írtam ötletet és javaslatot, mert az egy másik topic.)
 

DeletedUser683

Vendég
Bocsi, én elképzelhetőnek tartom, hogy valaki a hozzászólásom után ébred rá, hogy "Hoppá! Bűbájtöredéket nem csak épületből lehet csinálni!"
Nem kötekedés, figyu, de tényleg. Ha rámész a lebontásra akár a raktáron keresztül, akár a barkácsolás fül alatt a + jelre, minden esetben a bűbájokhoz dobja a játékost a lebontáshoz! Szerintem mindenki tudja, még az újak is, ha már párszor kipróbálták. Nem csak a kicsikre hivatkozunk, általában minden játékos szemszögéből próbálunk egy problémára rávilágítani, mert ha egy probléma csak egy szűk réteget érint, akkor abból nem fog történni változás. Nyugi, már én se fogok ötletelni, de ez még kikívánkozott.
 

Calyr

Veterán
Bocsi, én elképzelhetőnek tartom, hogy valaki a hozzászólásom után ébred rá, hogy "Hoppá! Bűbájtöredéket nem csak épületből lehet csinálni!"
Ez simán elképzelhető - szerintem is jó ötlet ilyet külön megírni.

Egyébként pedig mindenki a saját készleteiből, a saját döntése alapján játszik. Kicsit se értem, hogy top játékosokként miért hivatkoztok állandóan a kicsikre.
Látod, innen indulhat minden félreértés - hogy a "mi" miértjeinket nem érted. Nem lehet, hogy ha ezt tisztáznánk, teljesen másképp lehetne itt beszélgetni?

De akkor íme a magam miértje: mert zavar az aránytalanság. Én ezzel az élet minden területén így vagyok, ez van. Pl. én voltam az a vezető, aki amikor a cégben kapott bónuszt, rákérdezett, hogy a beosztottjaim miért nem.

Valahogy az ő véleményüket és érveiket nem nagyon látom itt.
De most őszintén, szerinted kinek hiányzik, hogy lehülyézzék? Van pl. egy face csoport, ott viszonylag rendszeresen előfordul, hogy az ide írtakat beszélik meg a játékosok, az itteni átlagnál sokkal építőbb-emberibb módon.

Egyébként én pl. direkt nem kezdtem el fórumra írni addig, amíg nem fejeztem be a korokat - gondolván, hogy addig úgy sem lesz kellő rálátásom a játék teljes keresztmetszetére.
Ami biztos, hogy sokkal, de sokkal, többen olvassák a fórumot, mint ahányan írnak rá - és ennek bizony oka van.

De aztán tőlem lehettek a "Tegnap Kezdettek Szakszervezete", én akkor is csak azt tudom leírni és abból tudok tanácsot adni, ahogy én játszom. A más fejével, készleteiből, stílusából, céljaiból nem tudok gazdálkodni, gondolkodni.
Na látod az ilyen TKSZ oltásaid miatt nem egyszerű veled kommunikálni - vagy eleve nem ér annyit. Valahogy a védjegyed a mások minősítésével megtámogatott kommunikáció - és ez is lehet eleve minden probléma forrása.

Egyébként szerintem semmi gond nincs azzal, ha te nem tudsz mások fejével gondolkodni - de akkor illene kicsit jobban becsülni, tisztelni azokat, akiknek ez alapból jobban megy.

De részemről befejeztem a tanácsadást. Én eddig is boldogultam a játékban, meghagyom a lehetőséget Nektek is, hogy ne csak a kifogásokkal gyertek, hanem érdemi és ténylegesen használható megoldásokkal. (És direkt nem írtam ötletet és javaslatot, mert az egy másik topic.)
És akkor kettőből kettő - ahogy azt sok százszor láttam már.
(a "kifogás" egyébként itt is mások negatív minősítése tőled, csak jelzem)

Nézd, ez a te döntésed, ahogy érzed. Bár ahogy láttam, sokszor nem reagáltál mások meglátására, ideírom, hogy szerintem is írtál te jó dogokat, többször is. Ha ezekre helyeznéd a hangsúlyt, akkor ennek biztos nem ilyen a vége. Nálad valamiért néha az átlagnál erősebb a Djyahel által is jelzett feszültség-faktor, mintha eleve az sarkallana válaszra itt, hogy "reagálj a szerinted hülyeségekre", ami nem biztos, hogy így van, de ez jön le a szövegeidből (ezért sem tartottam szerencsésnek Hoshi állásfoglalását, mert ezzel pont ezt az attitűdöt sikerfült legalizálnia).
Nem tudom, ennek mi lehet az oka, de akkor írok saját példát. Amikor elkezdtem fórumozni, extra lelkesedéssel belevetettem magam a közepébe - és egyből kaptam olyan reakciókat, hogy legszívesebben kiskanállal vájtam volna ki az illetők szívét (na jó, ez nyilván túlzás, de hátha meglesz a filmes idézet ;) ). Ami biztos, hogy nem tartottam indokoltnak, és nem is értettem az okát. Sokféleképpen reagálhattam volna - én vettem egy nagy levegőt, elengedtem, és fórumoztam tovább. Pár héttel később már azt vettem észre, hogy több olyan emberrel is teljes mértékben egyetértettem, akire elvileg bátran fújhattam volna a korábbiakért. Bere talán nem sértődik meg, ha név szerint említem - de ő remek példa, elsőre valamiért nem sikerült szót érteni, azóta meg nincs ebből gond. :)

A netes kommunikáció átka, hogy nem látod mögötte az embert, és olyankor sokszor félreértés jön. De szerintem bármi tisztázható - csak jóindulat és akarat kérdése.
 
Fent