• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári Napforduló

DeletedUser1174

Vendég
ez a elvanar wiki egy nagy nulla... oda van írva h lehet szerezni épületeket de nincs információ arról h az épületek mit adnak mibe kerülnek stb... lehetne információ gazdagabb is
 

DeletedUser3

Vendég
ez a elvanar wiki egy nagy nulla... oda van írva h lehet szerezni épületeket de nincs információ arról h az épületek mit adnak mibe kerülnek stb... lehetne információ gazdagabb is
Megkérnélek, hogy fogd vissza magad egy kicsit.
Minden elérhető információ kint van. Az épületek által nyújtott jutalom függ a fejlettségtől. Ezek nyeremények, így nem kerülnek semmibe. Amint az esemény elérhető lesz, a játékban látni fogod a nyújtott bónuszokat.
 

Vanek

Veterán
ez a elvanar wiki egy nagy nulla... oda van írva h lehet szerezni épületeket de nincs információ arról h az épületek mit adnak mibe kerülnek stb... lehetne információ gazdagabb is

Először is: ElvEnar. :D (De gonosz vagyok... :) )
Másodszor: nem oly mindegy, melyik mennyibe fog kerülni? Úgysem fogod tudni direktbe megvenni, hiszen csak ládákból kaphatod nyereményként holdszilánkért, illetve a fődíjakat meg a ládanyitások mellé kapott napsugárért (de ez le van írva a wikiben; csak van, aki nem lát, csak néz).
Harmadszor: amint megjelennek, azonnal látni fogod, hogy milyenek a tulajdonságai; aztán eldöntheted, hogy kell-e majd, vagy sem.

Persze, jó lenne egy részletes infó arról, hogy melyik nap milyenek lesznek (hogy mire érdemes 'tartalékolni'); de egyrészt nem hiszem, hogy ami a bétán megjelenik, az egyben, és ugyanolyan sorrendben fog megjelenni az éles szerveren is (a FoE eseményeinél is vannak változtatások ilyen téren a béta és az éles szerverek között), másrészt lehet nem akarják kiteríteni az összes lapjukat (amikkel kapcsolatban volt reklamáció feléjük, hogy ugyanolyanok a városok, most lesznek/lehetnek változások, és egyedi megjelenések; mert így nem mindenki fog ugyanarra a 'legjobb' épületre menni). Ráadásul azt sem szabad elfelejteni, hogy most majd egyedi prémium épületeket kaphatsz ingyen. Ha ebben lesz némi titkolózás, akkor -szerintem- legyen (érdemes figyelni a bétások jelentéseit, gondolatait, tapasztalatait).

De persze az sem kizárható, hogy ez az event nem csak idén lesz megrendezve; így ha jövőre is lesz, akkor meg nem kell azt a szócikket folyton változtatni az évente más épületek kapcsán. (A FoE-ban is vannak már 'hagyományos' események: nyári, téli, halloween-napi, húsvéti, valentin-napi; és nem ugyanazok az épületek vannak mindegyikben.)
 

Vanek

Veterán
[...]Az épületek által nyújtott jutalom függ a fejlettségtől.[...]

Ezzel kapcsolatban:
- a fejlettség kérdése az éppen aktuális korra vonatkozik, vagy a pontszámra, vagy az elfoglalt területekre, vagy .... (esetleg mindegyikre)?
- a nyeremények értékei fixek maradnak (az éppen megnyert időpontbeli értéküket fogják tükrözni az egész használati idejük alatt), vagy változni fognak (ha én fejlettebb leszek, akkor automatikusan javulnak)?
- ha a nyeremények értékei fixek, akkor lesz majd valami olyasmi megoldás az aktuális 'használható' állapotra hozni ezen épületek értékeit, mint ahogy azt a FoE-ben a felújító készletek teszik?
 

DeletedUser434

Vendég
@Vanek kérdéseire:
A megszerzéskor aktuális fejezet fog számítani, és az értékük jelenlegi tervek szerint nem fog változni. Elképzelhető, hogy lesz ezek javítására lehetőség, de ez nincs kőbe vésve.
Hááát..., ez nem túl jó hír...:( , ebből megint Mi, "nagyobbacskák" fogunk "profitálni", és válni még inkább a közutálat-; és közirigység céltábláivá... :(
Nagyon remélem, hogy lesz upgrade a későbbiekben, a mostani "kicsiknek", ha a fejlesztők valódi EGYENSÚLYRA törekednek!!
 

Vanek

Veterán
Hááát..., ez nem túl jó hír...:( , ebből megint Mi, "nagyobbacskák" fogunk "profitálni", és válni még inkább a közutálat-; és közirigység céltábláivá... :(
Nagyon remélem, hogy lesz upgrade a későbbiekben, a mostani "kicsiknek", ha a fejlesztők valódi EGYENSÚLYRA törekednek!!

Mi sem leszünk sokáig haszonélvezői, mert pár kor (és faj) után a miénk is elavul. Vagyis lehet, hogy most értékben többet ér a mi jutalmunk, de %-osan ugyanannyi lesz; így kb. ugyanakkor is fog elavulni (a csigapalota is elavul egy idő után, hiszen majd jön egy jobb értékű épület, és fájó szívvel, de úgyis megválik majd tőle mindenki). Ezért is kérdeztem rá azokra, amikre. ;)
 

DeletedUser7

Vendég
Nem hiszem hogy sokkal nagyobb előnyben részesülnének a "nagyobacskák", hiszen előbb-utóbb ők is kinövik az épületeiket. Nyílván ez inkább utóbb van, mint a kezdő játékosoknál, de akkor is.
A másik pedig ha folyamatosan növekedne az épületek értékei, akkor ahogy egyre tellik az idő, és egyre több ilyen event-ünk lesz (nem hiszem hogy egy után megállnának), egyre jobban feltöltődnek a városok ilyen minden korban prémium+ kategóriába tartozó épületekkel. Ezzel pedig az egyensúly tényleg meg fog törni azok között akik most kezdenek és akik mondjuk egy év múlva.
 

DeletedUser434

Vendég
Nem hiszem hogy sokkal nagyobb előnyben részesülnének a "nagyobacskák", hiszen előbb-utóbb ők is kinövik az épületeiket. Nyílván ez inkább utóbb van, mint a kezdő játékosoknál, de akkor is.
A másik pedig ha folyamatosan növekedne az épületek értékei, akkor ahogy egyre tellik az idő, és egyre több ilyen event-ünk lesz (nem hiszem hogy egy után megállnának), egyre jobban feltöltődnek a városok ilyen minden korban prémium+ kategóriába tartozó épületekkel. Ezzel pedig az egyensúly tényleg meg fog törni azok között akik most kezdenek és akik mondjuk egy év múlva.
Kedves @Enamel ! :)

Természetesen, látom a Te igazságodat is! :)

Itt jön ismét, a "lökött tyúk", aki nem tudja "befogni", aki folyton szóvá teszi azt is, ha valamiből többet-; jobbat kap... (lásd. "Bajnoksági pontrendszer igazságtalanságai" poszt) :D:D:D
Nem szeretem a diszkriminációt, a pozitívat sem! :(

Annyi bántást kapunk így is "oktalanul-; jogtalanul" , jó lenne valahogy kiküszöbölni ezeket a dolgokat! :(
Én nem tehetek róla pl., hogy már 2015. július 26.-án beregeltem (igen, már több, mint 1 éve), mert akkor találtam rá a játékra, így most "nagyobb" Vagyok, mint aki csak 2 hónapja játszik.., ezek tények, ehhez képest, mégis "meg tudna fojtani egy kanál vízben"..., mert nem látja, hogy ez mennyi időbe-; energiába-; pénzbe-; türelembe-; stb. került, csak azt látja, hogy "utálni kell", mert elől van, mert sok pontja van, mert szép a városa, stb... :(

És, erre jönnek az ilyen díjak, amelyekből szintén többet-; jobbat kapunk...
Csak félek már előre emiatt...
 

DeletedUser3

Vendég
Persze, az épület abszolút értéke lehet, hogy nagyobb, de relatíve ugyanazt tudja. Fejlettebb játékosoknak több lakosságra és kultúrára van szüksége, mint a kisebbeknek, így ez a "hatalmas" előny nem olyan hatalmas.
Nem is beszélve arról, hogy el is kell őket helyezni. Egy már "fullos" városban ez más épületek eladásával járhat, míg egy fejlődő játékos sokkal könnyebben szerezhet területet és rakhatja le az új épületeket.

Így nem gondolom azt, hogy a nagy játékosok olyan jól jártak volna...

"meg tudna fojtani egy kanál vízben"..., mert nem látja, hogy ez mennyi időbe-; energiába-; pénzbe-; türelembe-; stb. került, csak azt látja, hogy "utálni kell", mert elől van, mert sok pontja van, mert szép a városa, stb... :(
Sosem fogom megérteni, hogy ez miért a te problémád és miért foglalkozol vele. ;) Én pl sokkal kisebb játékos vagyok, mint te, mégsem irigykedek, sőt! Amikor csak végignézek a nagyok városain az motivál, hogy akkor ma többet játsszak, hogy nekem is nagy lehessen a városom. Úgy gondolom ez lenne a normális hozzáállás, aki csak irigykedni tud egy ilyen játékban, azt csak sajnálni tudom...
 

DeletedUser902

Vendég
Hoshi leírta a frankót! Miközben olvastam Macit, valami hasonló fogalmazódott meg bennem is....


"Sosem fogom megérteni, hogy ez miért a te problémád és miért foglalkozol vele. ;) Én pl sokkal kisebb játékos vagyok, mint te, mégsem irigykedek, sőt! Amikor csak végignézek a nagyok városain az motivál, hogy akkor ma többet játsszak, hogy nekem is nagy lehessen a városom. Úgy gondolom ez lenne a normális hozzáállás, aki csak irigykedni tud egy ilyen játékban, azt csak sajnálni tudom..."

...ennyi! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
70622904.jpg

khm...
 
Fent