• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári esemény: Csordahajtás

DeletedUser1411

Vendég
Én csak a mai nyereményért gürcöltem az eseményen.
Erre 14 ládából egyetlen épületet sem kaptam. Természetesen ennek valószínűsége, figyelembe véve a matematikai szabályokat, 1.7%. (A várható érték 3.25 épület lenne.) Erre még azt mondanám, hogy pech. Én voltam a szerencsétlen 60. ember.
Viszont a testvériség másik tagjával együtt 24 ládát nyitottunk ki és nulla épület volt benne. Ennek már 0.1% az esélye, úgyhogy ezt már viszonylag nehezen tudom elfogadni. (24 ládából a várható érték: 6 épület)
Persze még ez sem 0 %, így még mindig mondható, hogy pechem volt. Csak ekkora 1:1000 esélyű pechet nehezen tudok megemészteni, a jelenség demotiváló hatásáról nem is beszélve.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1637

Vendég
Én csak a mai nyereményért gürcöltem az eseményen.
Erre 14 ládából egyetlen épületet sem kaptam.
Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült nyitnod! o_O
ezt már viszonylag nehezen tudom elfogadni. (24 ládából a várható érték: 6 épület)
Ez sajnos nem így működik, ezért sokan azt hiszik, hogy x db ládanyitáshoz elegendő répa mellé törvényszerűen jár x db épület. A százalékok a nyeremények mellett azt jelentik, hogy minden nyitásnál annyi az esélyed, hogy megszerezhesd. Ha oda 25% van írva, azt jelenti, hogy 1 nyitásnál ennyi az esélyed, a következőnél ugyanennyi, tehát nem azt, hogy minden ötödik láda biztosan épületet ad. Leszek még jó épületek, és lesz még egy hasonló értékű lakost és kultúrát is adó napi exkluzív épület. Kívánom, hogy ezután több szerencséd legyen! :)
 

DeletedUser1411

Vendég
Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült nyitnod! o_O

Ez sajnos nem így működik, ezért sokan azt hiszik, hogy x db ládanyitáshoz elegendő répa mellé törvényszerűen jár x db épület. A százalékok a nyeremények mellett azt jelentik, hogy minden nyitásnál annyi az esélyed, hogy megszerezhesd. Ha oda 25% van írva, azt jelenti, hogy 1 nyitásnál ennyi az esélyed, a következőnél ugyanennyi, tehát nem azt, hogy minden ötödik láda biztosan épületet ad. Leszek még jó épületek, és lesz még egy hasonló értékű lakost és kultúrát is adó napi exkluzív épület. Kívánom, hogy ezután több szerencséd legyen! :)

Nem, nem értettem félre, mint ahogy le is vezettem matematikailag. Pont ezért szomorodtam el. Az 1:1000 esély (mert ennyi volt az esélye, hogy 14-ből egyetlen se legyen sárkány) olyan alacsony, hogy az ember elkedvetlenedik. :mad: Ezért is írtam hirtelen felindulásból.

De, hogy megkövessem magam: ma reggel kinyitottam újabb 15 ládát, olyan dupla vagy semmi alapon. És most meg dőlt a sárkány, olyannyira, hogy a végén teljesen helyreállt a statisztika: összességében 29-ből 8 sárkányt lett, ami kicsit még jobb is, mint a várható érték (ami 7.25). Úgyhogy mea culpa. :D
 

DeletedUser1637

Vendég
Egyik ismerősöm szokta mondani: "birkabőr" Mondom: Mi van? Aztán leesett. :D
Szereztem répát,nyitottam,semmi(azért nem semmi,de nem az,ami. :D ) De még mindig rajta vagyok,éjfélig biztosan! Nehogymárne.:D
Néha még a kis láda is tud meglepetést okozni. ;) Igen, nem szabad feladni, elkeseredni sem érdemes, mert ha most nem, legközelebb nagyobb szerencséd lehet. Még nagyon sok idő van hátra, sok feladat, és sok napi exkluzív is. Én kívánom, hogy mindenkinek sikerüljön jó értékű nyereményt szereznie! :)
 

DeletedUser2062

Vendég
:D:D Ez jó,nem hallottam még! Már a birkabőrt! :D

A másik rész,a kicsi ládákról,nos igen..gondolkodtam rajta,de eddig mindig megremegett fölötte a kezem és elhúzott jobbra! :) Aztán majd meglátom mit sikerül még estig összehozni.Valószínűleg nyitok kisebbet ha egy nagyra való nem jön össze.
Idő az van,tudom,csak be vagyok sózva!:D
Köszi a biztatást! :):)
 

DeletedUser136

Vendég
:D:D Ez jó,nem hallottam még! Már a birkabőrt! :D

A másik rész,a kicsi ládákról,nos igen..gondolkodtam rajta,de eddig mindig megremegett fölötte a kezem és elhúzott jobbra! :) Aztán majd meglátom mit sikerül még estig összehozni.Valószínűleg nyitok kisebbet ha egy nagyra való nem jön össze.
Idő az van,tudom,csak be vagyok sózva!:D
Köszi a biztatást! :):)
Ne idegeskedj.:) Én most nyitottam 12 ládát. 4db ANYASÁRKÁNYT adott a rendszer.:D:D 1-et kisládából, 1-et a középsőből és 2-őt a nagyból.:p Elégedett vagyok.:)Gyűjtögetek a következő napi kitűzött ajándékra.;) Szurkolok,hogy neked is sikerüljön! :);)
 

DeletedUser2062

Vendég
Ne idegeskedj.:) Én most nyitottam 12 ládát. 4db ANYASÁRKÁNYT adott a rendszer.:D:D 1-et kisládából, 1-et a középsőből és 2-őt a nagyból.:p Elégedett vagyok.:)Gyűjtögetek a következő napi kitűzött ajándékra.;) Szurkolok,hogy neked is sikerüljön! :);)
Aranyos vagy,köszi! :) Ma már ha egy nagyra való összejön,akkor nagy mákom lesz. Szóval szerintem valamelyik kicsire kell rámozdulnom. :cool::)
 

Amarie

Újonc
Sziasztok. Már másodszor fordult elő a héten, hogy a hosszabb ideig tartó be nem lépés után, nem jelentek meg, a répák, a városban pótlólag. Korábban nem így volt. változott valami szabály, vagy mi a szösz?
Köszönettel.Üdv. Amarie.
 

DeletedUser1322

Vendég
Ma már ha egy nagyra való összejön,akkor nagy mákom lesz. Szóval szerintem valamelyik kicsire kell rámozdulnom

Én még nem nyitottam egyet sem.Fogalmam sincs mire fogom elkölteni a sok répát mivel nincs szükségem se lakosra sem pedig kultúrára.Ha lehetne átadni belőle szívesen odaadnám az egészet,te biztos több hasznát vennéd :)
 

DeletedUser2062

Vendég
Én még nem nyitottam egyet sem.Fogalmam sincs mire fogom elkölteni a sok répát mivel nincs szükségem se lakosra sem pedig kultúrára.Ha lehetne átadni belőle szívesen odaadnám az egészet,te biztos több hasznát vennéd :)
Ez nagyon kedves lenne tőled! :) Igen,nekem szinte még minden új,mindennek tudok örülni!
Kellene csinálni egy ilyen ajándékozós eseményt,aminek az lenne a neve,hogy segítsük meg a kis csöviket! :D
 

DeletedUser3

Vendég
Sziasztok. Már másodszor fordult elő a héten, hogy a hosszabb ideig tartó be nem lépés után, nem jelentek meg, a répák, a városban pótlólag. Korábban nem így volt. változott valami szabály, vagy mi a szösz?
Köszönettel.Üdv. Amarie.
Mire gondolsz pontosan a pótlólag alatt?
Meghatározott számú répa lehet maximálisana városban egyszerre, így ha hosszabb ideig nem lépsz be, akkor sem lesz több, mint egyébként. Illetve a megjelenési idejük is véletlenszerű. Ez a korábbi eseményeken is így volt.
 
Fent