• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári esemény: Csordahajtás

DeletedUser1524

Vendég
Sziasztok!

Bocsi, ha rossz helyre írom, de nem találtam jobb opciót...
Most megy a Csordahajtás event, lehető leggyorsabban próbálom teljesíteni az összes kérést, (közbe jegyzetelem, hogy milyen küldetéseket kaptam és észrevettem, hogy előröl kezdődnek a küldetések, de kb 40%-al több mindent kér.) Annál a küldetésnél tartok ami már 39 cukorrépát ad jutalmul, de 4900 elixirt kér o_o.( eddig 1 ilyen elixir, drágakő, por sorozat küldetés volt, de ott 500-500-akat kért) Mi ez a hatalmas ugrás? Nem szinthez képest kellene a küldetéseket adnia? (mert így esélytelen, hogy elérjem a 3. fő nagydíjat, de talán a 2. is kérdésessé vált :( ) Életembe nem láttam egybe még ennyi elixirt :D

Nyugodj meg, szinthez képest kéri a "cuccokat" :) A 4900 elixír kérés ha jól tippelem (a táblázat szerint) a 60. küldi és a tipp szerint a 4. fejezetben vagy, nekem pl ugyanez a küldi a 11. fejezetben kb. 33200-at fog kérni :)
 

DeletedUser376

Vendég
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy hogyan működik a Felvilágosult könnyűtávolság nevű remek kis épület? Kiraktam, amikor megkaptam, de most már épp nem kell, és jól jönne az a 2x2-es terület. :) Ha most felszedem, akkor a kukába kerül vagy a raktárba?
Előre is köszi a választ!
 

DeletedUser1637

Vendég
sziasztok,én is nyertem ma egy ilyen kovácsot,de nem találom.hol keressem,hol tudom kirakni?
Ott keresd, ahol a legyártott bűbájok is vannak. A zsákocskában, az Idézések fül alatt. ;)

Mi ez a ma megnyerhető Vallorian őrt gyártó kovács? Mire kell ez az őr?
Nehéz közelharci egység, ami a Zsoldostáborban is képezhető, ha már ki van kutatva. Előnye a Treanttal szemben, hogy nem 1 lépésről, hanem kettő lépésről támad, mint az Ember fajjal játszóknak a Paladin. :)
 

DeletedUser

Vendég
Na én is ki fogom próbálni. :p És ezzel kapcsolatban van kérdésem. Kisebb játékosoknál az event ablakában nem jelzi ki az óránkénti termelést, csak egy szám van ott. Ha lerakta, termelődik. Lehetséges, hogy nem fogja örökké termelni nekik, csak egyszer azt a mennyiséget???? o_O
 

DeletedUser1637

Vendég
Kisebb játékosoknál az event ablakában nem jelzi ki az óránkénti termelést, csak egy szám van ott.
A mai napi exkluzív épületre gondolsz? Előfordulhat kisebb játékosoknál, hogy nem jelez ki óránkénti mennyiséget, ha termelése 18-nál kisebb. Ez azért van, mert 18 órás termelési ciklusa van az épületnek, és a kisebbeknél nem jönne ki 1 egész szám az óránkénti termelésre. ;)
Lehetséges, hogy nem fogja örökké termelni nekik, csak egyszer azt a mennyiséget???? o_O
Nem. Ugyanúgy termel folyamatosan, mint bárki másnak, és addig, amíg el nem adja az épületet. :)
 

DeletedUser

Vendég
A mai napi exkluzív épületre gondolsz? Előfordulhat kisebb játékosoknál, hogy nem jelez ki óránkénti mennyiséget, ha termelése 18-nál kisebb. Ez azért van, mert 18 órás termelési ciklusa van az épületnek, és a kisebbeknél nem jönne ki 1 egész szám az óránkénti termelésre. ;)

Nem. Ugyanúgy termel folyamatosan, mint bárki másnak, és addig, amíg el nem adja az épületet. :)
Ó, köszi, megnyugtatom akkor a többieket. :)
 

DeletedUser997

Vendég
100 x 5 perc. ezzel nincs is baj, zenét hallgatok, nyomom 5 percenként a műhelyt. azaz csak nyomnám, mert minden 5 percben lefagy. :( mióta az event tart, rengetegszer lefagy a játék! nem csak nálam, a férjemnél is. van erre valami megoldás, vagy frissítsek nyugodtan, majd elmúlik? :(
 

DeletedUser683

Vendég
A teljes feladat listát hol tudom megnézni?
Szia! Bemásoltam neked. ;)
Sziasztok! :)
A Csordahajtás nyári eseménysorozatról néhány fontosabb infó:
29.5 napos. A szokásos napi, illetve folyamatos feladatok vannak. Cukorrépát kell gyűjteni. Kockacukor jár ládanyitáskor, ami a nagydíjakat nyitja. A cukorrépát nem csak a feladatok teljesítéséért lehet kapni, hanem a város körül időről-időre megjelennek cukorrépák, amiket be kell gyűjteni. Jó hír, hogy már nincs felugró ablak, ha rákattintasz, hanem csak begyűjti cukorrépát. A szokásos napi épületek mellett, a korábbi eseménysorozatokban újdonságként szereplő néhány épület is visszatér (ork fészek, ork stratégák edzőpályája). Újdonságként szerepelnek az ideiglenes épületek, amelyek harci bónuszt biztosítanak 5 napig, tehát csak akkor rakjátok le a városotokban, ha ennek előnyeit ki szeretnétek használni (pl. egy Bajnokságra pont megfelel). Korábban olvastam olyat, hogy nincs hely, stb. El lehet tenni a raktárba (vagyis úgyis oda kerül), és elő lehet venni, ha már épp végzel egy fejezettel, amikor már eladtad termelőket, és megnyomni velük egy Bajnokságot. Ami még jelentős újdonság, hogy lesznek feladatok, ahol nem gyűjteni, hanem be kell adni (fizetni kell) árút, aranyat, alapanyagot (az ablakban a haladási sáv melletti + gombra kattintva).
A nagydíjak, és az új épületek képei itt megtekinthetőek.

Folyamatos feladatsor:
1. Gyárts italt 1 alkalommal
2. Költs el 1 tudáspontot
3. Szerezz 500 aranyat
4. Szerezz 100 alapanyagot
5. Szerezz 1 ereklyét
6. Teljesíts egy találkozót, vagy szerezz 1 ereklyét
7. Szerezz 50 márványt
8. Szerezz 60 acélt
9. Szerezz 50 deszkát
10. Fizess jó mennyiségű márványt (be kell adni a plusz gombra kattintva) (szintfüggő)
11. Fizess jó mennyiségű acélt (szintfüggő)
12. Fizess jó mennyiségű deszkát (szintfüggő)
13. Fejlessz 5 épületet 4. vagy magasabb szintre
14. Szerezz 2 Erőteljes Ellátás bűbájt
15. Fizess jó mennyiségű aranyat (szintfüggő)
16. Szerezz jó mennyiségű aranyat (szintfüggő)
17. Teljesíts 12 találkozót, vagy szerezz 12 ereklyét
18. Készíts italt 50 alkalommal (műhely 50x5 perc)
19. Szerezz 14 ereklyét
20. Fizess jó mennyiségű kristályt (szintfüggő)
21. Fizess jó mennyiségű tekercset (szintfüggő)
22. Fizess jó mennyiségű selymet (szintfüggő)
23. Szerezz 2 Erőteljes Ellátás bűbájt
24. Képezz 100 egységet
25. 1. szintű bónuszos manufaktúrában 5x3 órás termelés
26. 1. szintű bónuszos manufaktúrában 4x9 órás termelés
27. 1. szintű bónuszos manufaktúrában 3x1 napos termelés
28. Költs el 7 tudáspontot
29. Kutass ki egy technológiát, vagy fejlessz 1 épületet 12. vagy magasabb szintre
30. Fizess jó mennyiségű elixírt
31. Fizess jó mennyiségű varázsport
32. Fizess jó mennyiségű drágakövet
33. Készíts egyszerű szerszámot (műhely 30x15 perces)
34. Fedezz fel 1 tartományt, vagy fejlessz 1 épületet 12. vagy magasabb szintre
35. Fizess jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
36. Készíts kenyeret (műhely 40x1 órás)
Szerezz jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
37. Készíts fejlett szerszámot (műhely 20x3 órás)
Szerezz jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
38. Készíts kosárnyi élelmiszert (műhely 10x9 órás)
Szerezz jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
39. Költs el 14 tudáspontot
40. Fizess jó mennyiségű kristályt
41. Fizess jó mennyiségű tekercset
42. Fizess jó mennyiségű selymet
43. Szerezz 3 Erőteljes Ellátás bűbájt
44. Képezz 200 egységet
45. 1. szintű bónuszos manufaktúrában 10x3 órás termelés
46. 1. szintű bónuszos manufaktúrában 8x9 órás termelés
47. 1. szintű bónuszos manufaktúrában 6x1 napos termelés
48. Költs el 15 tudáspontot
49. Kutass ki egy technológiát, vagy fejlessz 1 épületet 12. vagy magasabb szintre
50. Fizess jó mennyiségű márványt (szintfüggő)
51. Fizess jó mennyiségű acélt (szintfüggő)
52. Fizess jó mennyiségű deszkát (szintfüggő)
53. Fejlessz 6 épületet 5. vagy magasabb szintre
54. Szerezz 3 Erőteljes Ellátás bűbájt
55. Fizess jó mennyiségű aranyat (szintfüggő)
56. Szerezz jó mennyiségű aranyat (szintfüggő)
57. Oldj meg 18 találkozót, vagy szerezz 18 ereklyét
58. Készíts italt (műhely 100x5 perces)
59. Szerezz 20 ereklyét
60. Fizess jó mennyiségű elixírt
61. Fizess jó mennyiségű varázsport
62. Fizess jó mennyiségű drágakövet
63. Készíts egyszerű szerszámot (műhely 60x15 perces)
64. Fedezz fel 2 tartományt, vagy fejlessz 2 épületet 12. vagy magasabb szintre
65. Fizess jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
66. Készíts kenyeret (műhely 60x1 órás)
Szerezz jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
67. Készíts fejlett szerszámot (műhely 30x3 órás)
Szerezz jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
68. Készíts kosárnyi élelmiszert (műhely 15x9 órás)
Szerezz jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
69. Költs el 22 tudáspontot
70. Fizess jó mennyiségű márványt (szintfüggő)
71. Fizess jó mennyiségű acélt (szintfüggő)
72. Fizess jó mennyiségű deszkát (szintfüggő)
73. Fejlessz 7 épületet 6. vagy magasabb szintre
74. Szerezz 3 Erőteljes Ellátás bűbájt
75. Fizess jó mennyiségű aranyat (szintfüggő)
76. Szerezz jó mennyiségű aranyat (szintfüggő)
77. Oldj meg 24 találkozót, vagy szerezz 24 ereklyét
78. Készíts italt (műhely 200x5 perces)
79. Szerezz 26 ereklyét
80. Fizess jó mennyiségű kristályt
81. Fizess jó mennyiségű tekercset
82. Fizess jó mennyiségű selymet
83. Szerezz 3 Erőteljes Ellátás bűbájt
84. Képezz 300 egységet
85. 1. szintű bónuszos manufaktúrában 15x3 órás termelés
86. 1. szintű bónuszos manufaktúrában 12x9 órás termelés
87. 1. szintű bónuszos manufaktúrában 9x1 napos termelés
88. Költs el 23 tudáspontot
89. Kutass ki egy technológiát, vagy fejlessz 1 épületet 12. vagy magasabb szintre
90. Fizess jó mennyiségű elixírt
91. Fizess jó mennyiségű varázsport
92. Fizess jó mennyiségű drágakövet
93. Készíts egyszerű szerszámot (műhely 90x15 perces)
94. Fedezz fel 2 tartományt, vagy fejlessz 2 épületet 12. vagy magasabb szintre
95. Fizess jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
96. Készíts kenyeret (műhely 80x1 órás)
Szerezz jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
97. Készíts fejlett szerszámot (műhely 40x3 órás)
Szerezz jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
98. Készíts kosárnyi élelmiszert (műhely 20x9 órás)
Szerezz jó mennyiségű alapanyagot (szintfüggő)
99. Költs el 30 tudáspontot
Napi feladatsort nem írtam, mert ezek egyszerűek, és mint a neve is mutatja 1 napon belül könnyedén teljesíthetőek. Mindenkinek sok sikert! :)
 

DeletedUser1637

Vendég
100 x 5 perc. ezzel nincs is baj, zenét hallgatok, nyomom 5 percenként a műhelyt. azaz csak nyomnám, mert minden 5 percben lefagy. :( mióta az event tart, rengetegszer lefagy a játék! nem csak nálam, a férjemnél is. van erre valami megoldás, vagy frissítsek nyugodtan, majd elmúlik? :(
Korábban írtam valamelyik témában, de akkor itt is meglesz. :)
Leggyakrabban a Chrome böngészőnél tapasztalható fagyás, de ahány gép, annyiféle, így más böngészőknél is előfordul. Ha ilyen feladatot viszel éppen, amire gyakran kell figyelni, akkor jó, ha nincs nyitva másik oldal is, amire időnként átváltasz. Akkor is fagyhat, ha leteszed tálcára. Ha mégis tennél ilyet, semmi gond, nyomd meg kétszer az átméretezés gombot a böngésződben jobb oldalon fent, a Bezár gomb mellett! Ekkor feloldódik a fagyás. ;)
Egyenlőre nem tudunk mit tenni vele, nem a játék futása miatt van ez, hanem a flash beépülő a ludas, így amíg nem lesz újabb verzió, marad ez, vagy esetleg kiötölnek a fejlesztők valami áthidaló megoldást, de ez nem egyszerű, ha egy megjelenítésért felelős beépülő a vacak.
Esetleg egy másik böngészővel is érdemes megpróbálni, vagy használd a fentebb említett tanácsot. ;)
 

DeletedUser997

Vendég
Korábban írtam valamelyik témában, de akkor itt is meglesz. :)
Leggyakrabban a Chrome böngészőnél tapasztalható fagyás, de ahány gép, annyiféle, így más böngészőknél is előfordul. Ha ilyen feladatot viszel éppen, amire gyakran kell figyelni, akkor jó, ha nincs nyitva másik oldal is, amire időnként átváltasz. Akkor is fagyhat, ha leteszed tálcára. Ha mégis tennél ilyet, semmi gond, nyomd meg kétszer az átméretezés gombot a böngésződben jobb oldalon fent, a Bezár gomb mellett! Ekkor feloldódik a fagyás. ;)
Egyenlőre nem tudunk mit tenni vele, nem a játék futása miatt van ez, hanem a flash beépülő a ludas, így amíg nem lesz újabb verzió, marad ez, vagy esetleg kiötölnek a fejlesztők valami áthidaló megoldást, de ez nem egyszerű, ha egy megjelenítésért felelős beépülő a vacak.
Esetleg egy másik böngészővel is érdemes megpróbálni, vagy használd a fentebb említett tanácsot. ;)


köszönöm szépen!
én krómmal fagyok, a férjem operával. kinek a pap... :D kipróbálom ezt az átméretezés bűbájt! köszi! :)
 

DeletedUser2155

Vendég
Sziasztok! Lehet már megkérdezte valaki, csak nem találtam az előzmények között... Azt szeretném kérdezni, ha én most IV-es szinten vagyok, nyerek napi nyereményt, esetleg nagydíjat, ami az idézések között szerepel, IV-es jelzővel. Ha időközben szintet lépek és csak akkor helyezem el a városomban, akkor is IV-es szintnek megfelelő előnyökkel jár, vagy automatikusan feljebb lép? Tehát érdemes-e várnom az elhelyezéssel, vagy felesleges, mert IV-es szinten fog maradni?
 
Fent