• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári esemény: Csordahajtás

GreenKnight

Veterán
Azért javaslom, hogy folyamatában nézd a feladatokat (én a 11. szintet nézem, mert ott tartok):
35. Fizess ki 202.000 kalapácsot!
36. ... és gyűjts össze 404.000 kalapácsot!
37. ... és gyűjts össze 505.000 kalapácsot!
38. ... és gyűjts össze 606.000 kalapácsot!
...
65. Fizess ki 505.000 kalapácsot!
66. ... és gyűjts össze 606.000 kalapácsot!
67. ... és gyűjts össze 808.000 kalapácsot!
68. ... és gyűjts össze 909.000 kalapácsot!

Ha végiggondolod, akkor bőven megtermelteti veled az adóként beadott kalapácsot, hiszen magadtól nem hiszem, hogy záros határidőn belül ilyen mennyiségeket előállítanál. Nekem inkább az fog gondot okozni, hogy mit kezdek ennyi alapanyaggal, hiszen a raktáram véges.

De ettől még továbbra is mindenki maga dönti el, hogy meddig és milyen szintig vesz részt az eventben. Nincs előírva kötelező gyakorlatként se a 3. fődíj megszerzése, se a 99 folyamatos feladat végigcsinálása. De ettől még nem kéne hőbörögni, hogy miért annyi az annyi... Pont azért, hogy kihívás legyen és ne tudja még egy idomított majom is megcsinálni.
 

DeletedUser1432

Vendég
Azért javaslom, hogy folyamatában nézd a feladatokat (én a 11. szintet nézem, mert ott tartok):
Ha végiggondolod, akkor bőven megtermelteti veled az adóként beadott kalapácsot, hiszen magadtól nem hiszem, hogy záros határidőn belül ilyen mennyiségeket előállítanál.
Ezt nem értem. Eddig nem termeltem, de ez miatt kezdenék termelni?
 

DeletedUser

Vendég
Ha végiggondolod, akkor bőven megtermelteti veled az adóként beadott kalapácsot, hiszen magadtól nem hiszem, hogy záros határidőn belül ilyen mennyiségeket előállítanál.
Igen, ez mondjuk igaz, én is néztem. :)

De ettől még nem kéne hőbörögni, hogy miért annyi az annyi... Pont azért, hogy kihívás legyen és ne tudja még egy idomított majom is megcsinálni.
Számolgatunk nyilvánosan, aztán majd döntünk. ;)

Ezt nem értem. Eddig nem termeltem, de ez miatt kezdenék termelni?
Hát de, csak most gyorsabban, többet, nagyon, izé! ;)
 

GreenKnight

Veterán
Ezt nem értem. Eddig nem termeltem, de ez miatt kezdenék termelni?
Eddig is termelted, hiszen napi szinten szükséged van rá. Viszont korántsem biztos, hogy ilyen mennyiségeket és minél előbb igyekeznél előállítani. Tehát az én véleményem szerint végeredményként bőséges plusszal zársz, ha megcsinálod a feladatsort.
Én azt gondolom, hogy előtte pont hogy le kell üríteni a nyersanyagraktárat, hiszen a kalapácsot nem tudod akármire elkölteni. Ha meg megy a semmibe csak a feladat miatt, akkor az hatalmas pazarlás.
 

DeletedUser

Vendég
Eddig is termelted, hiszen napi szinten szükséged van rá. Viszont korántsem biztos, hogy ilyen mennyiségeket és minél előbb igyekeznél előállítani. Tehát az én véleményem szerint végeredményként bőséges plusszal zársz, ha megcsinálod a feladatsort.
Én azt gondolom, hogy előtte pont hogy le kell üríteni a nyersanyagraktárat, hiszen a kalapácsot nem tudod akármire elkölteni. Ha meg megy a semmibe csak a feladat miatt, akkor az hatalmas pazarlás.
Ebben önmagában is van ellentmondás, hiszen azt a bőséges pluszt hova lehet elkölteni pont a kalapács esetében??? Ha meg a termelés rendes menetében termeljük meg, akkor meg nincs is plusz és marad a következő kérdés, amit boncolgatunk, hogy a lehetséges nyeremények megérik-e a befizetést ... mindenkinek magának, persze.
 

DeletedUser683

Vendég
Nekem megéri. :) Ha azt nézem, hogy a normál elérhető épületekért is rendesen fizetni kell (az építés menüben lévőkre gondolva), illetve nem is ilyenek az értékeik, akkor azt kell, hogy gondoljam, hogy csak gyémánttal tudnék hasonló értékekkel bíró épületeket venni. ;)
És persze ott vannak még a kuriózumok. :)
 

DeletedUser1432

Vendég
Ha túltermelésem lett, és az hosszú távon fennált, bontottam műhelyt, van annak a helynek jobb helye is (na ez szép kerek lett :D )
Tehát ha most hirtelen elő kell rántanom pluszba ekkora mennyiségű ezt-azt-amazt (a napi rutinon felülit), akkor az csak úgy lehetséges, hogy megállok a fejlődéssel annyi időre, amennyi időt ezek előteremtése igénybe vesz.
Megéri-e a rááldozott idő az esetlegesen megszerezhető nyereményt (a plusz nyeremény visszahoz-e időt valahol, valamikor) és ennek megnyerésére mekkora esély van? Ezt kell mérlegelnem, nem többet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Erica

Veterán
Azóta felkerült ide:
https://www.gamersgemsofknowledge.com/march-of-herds-by-chapter

Nem bogarásztam végig, de pl. az erdei elfes fejezetben (ahol tartok), a 75 küldetés: 7.5 millió arany, majd a 76-osban ugyanennyit kell összegyűjtened; vagy hogy közelebb menjek: 36-38-as feladatok összes alapanyag szükséglete: 1.08 millió. (Ez boostolva is 2-3 nap.) A 66-68. feladatoké pedig 1.4 millió (alapanyag!). Ezt én már húzósnak tartom, mert 2-3 nap előteremteni.

Érdekes változás. Nincsenek 2 napos feladatok, viszont az arany és alapanyag igények drasztikusan megugrottak. Nem lesz itt kapkodás és dönteni kell: fejlesztesz, vagy eseményen veszel részt. Persze idő van rá bőven, az egy hónap bőven elég befejezni, csak például nekem két hét kiesik szabi miatt, így most elkezdem számolgatni, hogy ha kihagyok két hetet, akkor meddig juthatok. :)



Később neked (6. fejezet) lesz az pár tízezer, majd alapanyag esetén pár százezer, arany esetén még 4 millió is.
Itt találtam meg a táblázatot:
https://www.gamersgemsofknowledge.com/march-of-herds-by-chapter
Szia
Igen is kelljen kicsit dolgozni a jutalomért.Olyan épületekre tehetünk szert,amit normális esetben csak gyémántért vehetnénk meg.
Az Event gördülékeny,semmi nehézség nem lesz benne.Az meg,hogy Te pont szabin leszel,már sorry ,nem lehet minden egyes játékos kedvére tenni.Kívánok neked kellemes nyaralást,és pihentető kikapcsolódást erre a 2 hétre!!
 

DeletedUser1411

Vendég
Ott mi lesz? Abba fogod hagyni? Vagy inkább el kéne gondolkodni, hogy miért is okoz ez problémát?

Az érveléssel egyetértek. Utána számoltam és tényleg, ha nem is 6, de 10-12 nap alatt vissza lehet termelni. Idő pedig van rá. (Az, hogy nekem csak két hetem lesz az eseményre, magánügy.) Ami mindenképpen érdekessé teszi az új feladatsort, hogy ezekkel a fékekkel nem lehet lényegesen gyorsabban letudni az eseményt, előre tervezve és sok hellyel sem. :) Ami nem baj.

Azon állításom mellett kitartok, hogy a fentiek nem teljesíthetetlen követelmények, de dönteni kell a városfejlődés vagy az esemény között. És mielőtt megint nekem ugrotok, ez egy ténymegállapítás, nem kritika, nem reklamáció. Csak egy újabb döntési pont a játékban.

A hangvétellel viszont nem annyira vagyok kibékülve. :-( Miért is ugrottál nekem? Tényeket írtam le, hogy magasak a követelmények és hogy azokat 2-3 nap lesz előteremteni és hozzáfűztem a magánvéleményemet (fura dolog egy fórumon), hogy ezek azért kemény követelmények. sehol sem írtam, hogy teljesíthetetlenek.
(Az érvelésed sántít egy kicsit, két korszakkal későbbi példát hozni azért értelmetlen, mert a termelés is más lesz. Lehet, hogy nekem most a 400k jobban "fáj", mint majd a félszerzeteknél a 900k. És lehet, hogy egy 4. korszakban levőnek keményebb lesz az 50.000, mint nekem a fél millió. A városbővítések pedig már a mostani szintemen is 8-9 milliót visznek, így az a költség nem újdonság.)
 

GreenKnight

Veterán
Miért is ugrottál nekem? Tényeket írtam le, hogy magasak a követelmények és hogy azokat 2-3 nap lesz előteremteni és hozzáfűztem a magánvéleményemet
Neked ugrottam??? Hol? Mikor? Én is leírtam a véleményemet. Ez is furcsa egy fórumon? ;)
Egyébként már bocs (és nem személy szerint Neked szól), de kicsit unalmas az állandó fanyalgás és elégedetlenkedés a fórumon. Egyre inkább azt érzem, hogy a játékosok (tisztelet a kivételnek) lusták gondolkodni, tervezni, szervezni és azt várják el a szerzőktől, hogy minimális anyag, energia és idő befektetéssel jussanak hozzá fantasztikus dolgokhoz. Én pedig igenis azt mondom, hogy pl. egy XI. korban 14-16K kultúrát adó épületért kelljen küzdeni.
Sajnos nem tudok mással példálózni, mert a már kikutatott fejlesztések árát nem lehet visszanézni. Csak azt tudom, ami még előttem áll.
Az én következő városbővítésem 13M arany lesz, de egy percig nem fogok gondolkodni, hogy le fogom-e tenni, hiszen legrosszabb esetben 2 nap alatt pótlom az árát.
Inkább annak kéne örülni, hogy a feladatsor előre ismert és azon gondolkozni, hogy ki meddig óhajtja vinni és ezzel mit nyerhet. De innentől kezdve ugyanaz a mondanivalónk: Megéri vagy se?
 

DeletedUser997

Vendég
10. fejezetben összesen 15M 725e aranyat, 1M 453e alapanyagot, 114750 első szintű, 136350 második szintű és 351000 harmadik szintű árut.... Hmmmm, ez azért.... tényleg megfontolandó.... o_O

na ne! ennyim még sosem volt egyben! :eek: na de gondolom, csak meglesz valahogy! én örülök, hogy nem lehet előre dolgozni, mert most épp nincs helyem egy rakás apró épületnek. ez megoldotta a problémát.
majd csak összekapjuk azt a mennyiséget!
hajrá!

szokás szerint köszönet DJ! :)

Ha túltermelésem lett, és az hosszú távon fennált, bontottam műhelyt, van annak a helynek jobb helye is (na ez szép kerek lett :D )
Tehát ha most hirtelen elő kell rántanom pluszba ekkora mennyiségű ezt-azt-amazt (a napi rutinon felülit), akkor az csak úgy lehetséges, hogy megállok a fejlődéssel annyi időre, amennyi időt ezek előteremtése igénybe vesz.
Megéri-e a rááldozott idő az esetlegesen megszerezhető nyereményt (a plusz nyeremény visszahoz-e időt valahol, valamikor) és ennek megnyerésére mekkora esély van? Ezt kell mérlegelnem, nem többet.


sietsz valahova? :) nincs határidő, amire el kell érni egy szintet! a játék kedvéért simán megállhat a fejlődés. játszol egyet, profitálsz belőle - nincs olyan event, amiből deficittel jössz ki -, aztán megy minden tovább. :)

senki nem hajt, itt nincs rangsor, amin teljesítened kell, hiszen nem egyszerre indultunk, így nincs jelentősége a pillanatnyi helyezésnek sem, akkor meg hova rohanunk? nyár van, játék van, buli van! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent