• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Megérkeztek "Reklámék"

Susanh

Erős harcos
Jelenleg a kisebb városom megkapta a reklámokat a nagy nem, de szerintem hasznos is lehet.
Pl a kisebb városom jelenleg mana hiányban szenved megnèzek egy videót és növeli pár óráig a manatermelést (bár nem olvastam el részletesen,mikor hogy,stb)
Az is jó,hogy gyémántot is adhat.a kutatásnál a techfán ha nincs annyi tp-d egy videóért kapsz 1 tpt ami nem a legjobb üzlet,de ba baromira ráér az ember simán meglehet szerezni annyi tpt ami a kutatáshoz kell..?vagy is nem tudom pontosan én csak 2pontig nèztem videót,lehet van limit.
Illetve ami kifejezetten tetszik toronyban harcoltam és 1 db 50%os ilyen egységfelélesztő cuccot kaptam ha megnéztem egy videót,ami elég jól jött. :)

Pozitívum,hogy nem kötelező megnézni a reklámokat és hogy kapsz is cserébe vmit,nem úgy mint sok más játéknál(pl anyum játszik egy szókirakóval) minden “meccs” után van egy reklám amit muszáj megnézni mert anélkül nem tudsz tovább menni.
A másik,hogy nem kötelező megnézni sem ha rákattintasz..speciel én rákattintok a reklámra,leteszem a telefont azt addig elindítok egy mosást, kavarok egy kvt stb.;)
 
Utoljára szerkesztve:

csillagok

Újonc
Semmi probléma szerintem ezzel nincs. Akinek nem tetszik nem kattint rá, de aki szereti ezt a játékot, azt nem zavarja ez a funkció.
Nekem tetszik, egy kicsit feldobja a játékot, kikapcsol a berögzött mindennapi "agyalásból".;)
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Android app:
- ennél nagyon vegyes az érzésem. Ahogy a böngészőnél leírtam, az pozitív, h választható. nincs eröltetve, így amikor "csak" betakarítani ugrok be, akkor az rendben van.
- ami nagyon rontja ezt az az, h egy reklám megnézése után a háttérben nyitva marad a reklám ablak, és ez bennem egy csomó kérdést felvet: pl.:
- mit is csinál ez az ablak (milyen adatokat gyűjt, mihez fér hozzá)?
- ez a játknak küld adatot, vagy a reklámozó cégnek is?
- hol tudom ezt beállítani, h mihez férhetnek hozzá, hol kapok erről tájékoztatást?
- mi a garancia, h nem élnek vissza az adataimmal?
- ami nagyon zavaró volt, h ténylegesen végig kellett nézni a komplett reklámot (nem pár másodperces volt), és csak a reklám teljes végignézése után, egy "újabb" ablakban kb. 5-10 másodperc után lehetett csak a bezárás és jutalom megkapásra bökni.
- Röviden: appnál a tapasztalat és a rengetek kérdés miatt egyáltalán nem akarom használni így ezt a funkciót, és inkább nagyon negatívan hat a játékélményemre.

Ezt az információt a végfelhasználóknak szóló új adatvédelmi nyilatkozatunk (Adatvédelmi Nyilatkozat) tartalmazza majd:

A "milyen adatokat gyűjtünk" kérdésre a válasz a következő: IDFA (Identifier for Advertisers ~ a hirdető azonosítója), IP-cím, földrajzi helymeghatározás és nyelvi beállítások, hogy személyre szabott hirdetéseket tudjunk kínálni, de azt is megtudjuk, hogy rákattintott-e a videóhirdetésre és megnézte-e azt. A játékon belül a reklámok kezelése és mérése céljából nem személyazonosításra alkalmas adatok is gyűjthetők, beleértve az ugyanazon reklám kiszolgálásának és megtekintésének számát.

Arra a kérdésre, hogy "ki lehet-e kapcsolni", a válasz a következő: Attól függ. Az egyéni videóhirdetések kikapcsolásával leállítjuk az IDFA (Identifier for Advertisers) továbbítását partnereinknek, HA a játékos IOS-ben vagy böngészőben játszik. Ha azonban a lejátszó Androidot használ, ez nem lehetséges. Ezt a beállításoknál meg tudod tenni.

Ez nem befolyásolja a nem személyre szabott hirdetések megjelenítéséhez szükséges adatok átvitelét minden platformon (IOS, Android, valamint böngésző).

A videóhirdetések megjelenítéséhez szükséges adatgyűjtést jogi érdekekre alapozzuk, GDPR Art. 6 (1) (f) pontja alapján.
 

DavidofBerg

Felderítő
Ezt az információt a végfelhasználóknak szóló új adatvédelmi nyilatkozatunk (Adatvédelmi Nyilatkozat) tartalmazza majd:

A "milyen adatokat gyűjtünk" kérdésre a válasz a következő: IDFA (Identifier for Advertisers ~ a hirdető azonosítója), IP-cím, földrajzi helymeghatározás és nyelvi beállítások, hogy személyre szabott hirdetéseket tudjunk kínálni, de azt is megtudjuk, hogy rákattintott-e a videóhirdetésre és megnézte-e azt. A játékon belül a reklámok kezelése és mérése céljából nem személyazonosításra alkalmas adatok is gyűjthetők, beleértve az ugyanazon reklám kiszolgálásának és megtekintésének számát.

Arra a kérdésre, hogy "ki lehet-e kapcsolni", a válasz a következő: Attól függ. Az egyéni videóhirdetések kikapcsolásával leállítjuk az IDFA (Identifier for Advertisers) továbbítását partnereinknek, HA a játékos IOS-ben vagy böngészőben játszik. Ha azonban a lejátszó Androidot használ, ez nem lehetséges. Ezt a beállításoknál meg tudod tenni.

Ez nem befolyásolja a nem személyre szabott hirdetések megjelenítéséhez szükséges adatok átvitelét minden platformon (IOS, Android, valamint böngésző).

A videóhirdetések megjelenítéséhez szükséges adatgyűjtést jogi érdekekre alapozzuk, GDPR Art. 6 (1) (f) pontja alapján.
Köszi szépen!
 

VednofQ

Felderítő
Inkognitó üzzemmódban nem működik. Megjelenik az ikon, de ezen kívül semmi sem történik. Azaz ha valaki végképp nem akarja még a felugró ablakot sem látni, akkor játsszon inkognitóban. Ebben az esetben viszont nincs ajándék sem.
Ezt csak meg tudom erősíteni, böngészős inkognitó üzemmódban a filmtekercsre kattintva csak egy belső kis ablak jön fel, de a Lejátszásra kattintva semmi sem történik. A tekercset békén hagyva csak időnként jön egy kis értesítő szöveg, hogy kincs van a városomba, illetve az építő fölött a kis szöveg tűnik el, hogy nézzek be a Hobbiszobába, ha véletlenül arra járok a kurzorral. Nekem nem szükségesek a plusz ajándékok, és mivel a város szélén van 1 db filmtekercs, azt ki tudom kerülni, nem zavarja nagy mértékben a játékomat.
 

Erica

Veterán
Kedves Inno,
Nem fogom ezeket megnyitni ha ADBlock mellett nem tudom megnézni, mik ezek...Nem kérek reklámot, így is van elég a neten. Inkább az új korok fejlesztésével kéne foglalkozni, ha játékosok megtartása a cél...
Akkor nem nyitod meg...én örültem volna, ha nekem tolja oda a rendszer...de hát sajnos oda tette ahol nem kérnek belőle...ez van...
 

kovigyu

Felderítő
Nekem megjelent, de hiába kapcsolom ki a reklámblokkolót, indítom újra a böngészőt, azt üzeni, hogy kapcsoljam ki a blokkolót. Chromot használok.
 

Anerilin

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Nekem megjelent, de hiába kapcsolom ki a reklámblokkolót, indítom újra a böngészőt, azt üzeni, hogy kapcsoljam ki a blokkolót. Chromot használok.

Szia.

Próbáld meg a következőt: Távolítsd el teljesen az alkalmazást a böngészőből a Bővítményeknél, majd indítsd újra a böngészőt.

Példa:

1686572363307.png

Üdvözlettel: Anerilin
 

Telpapa

Újonc
Chrombe büngészővel is és androidos appal is játszom vele.

Tapasztalatom erről:
Crome böngésző:
- egyáltalán nem zavaró nálam a reklám. Nem nyit új lapot, vagy abalakot, hanem ugyanabban a lapban ugrik fel, és valóban, pár másodperc nézés után meg lehet szerezni a jutalmat.
- nekem egyáltalán nem zavaró, és különösen tetszik, h ez egy választható lehetőség. Nem tolakodó, így a részemről nem rontja a játékélményt.

Android app:
- egy új "ablakban" nyílik meg a reklám. Sajnos itt nem volt lehetőség arra, h pár másodperc után lehessen bezárni a reklámot. Végig kellett nézni, és csak a végén jelent meg az a lehetőség, h be lehessen zárni úgy, h jutalmat is kapjak. Ez persze lehet, h a reklámos cég "sara", nem tudhatom.
- a reklám bezárása után a megnyilt "ablak" nyitva marad, azt külön kell bezárni. Ezt csak akkor vettem észre, amikor kiléptem a jtékból, és szokásom szerint be akartam zárni a futó appot.


Véleményem erről:
Böngésző:
- ha így marad, akkor ez nem csak, h nem zavaró, hanem nekem dob is egyet a játékélményen, lehetőséget ad arra, h amikor "csak" egy gyors betakarítás miatt ugrok be, akkor azt minden "időhúzás" nélkül meg tudjam csinálni. Ill arra is, h amikor több időm van, akkor tudjak élni ezzel a lehetőséggel.
- Röviden: nekem tetszik így ez a böngészős fejlesztés. Abszolút pozitívan dob a játékélményemen.

Android app:
- ennél nagyon vegyes az érzésem. Ahogy a böngészőnél leírtam, az pozitív, h választható. nincs eröltetve, így amikor "csak" betakarítani ugrok be, akkor az rendben van.
- ami nagyon rontja ezt az az, h egy reklám megnézése után a háttérben nyitva marad a reklám ablak, és ez bennem egy csomó kérdést felvet: pl.:
- mit is csinál ez az ablak (milyen adatokat gyűjt, mihez fér hozzá)?
- ez a játknak küld adatot, vagy a reklámozó cégnek is?
- hol tudom ezt beállítani, h mihez férhetnek hozzá, hol kapok erről tájékoztatást?
- mi a garancia, h nem élnek vissza az adataimmal?
- ami nagyon zavaró volt, h ténylegesen végig kellett nézni a komplett reklámot (nem pár másodperces volt), és csak a reklám teljes végignézése után, egy "újabb" ablakban kb. 5-10 másodperc után lehetett csak a bezárás és jutalom megkapásra bökni.
- Röviden: appnál a tapasztalat és a rengetek kérdés miatt egyáltalán nem akarom használni így ezt a funkciót, és inkább nagyon negatívan hat a játékélményemre.
De jó neked..Én hiába kattintok semmi nem történik, nem indul el a reklám,csak eltűnik.(PC)
 

Hakapeszi88

Újonc
Sziasztok.

Sajnos nekem nem dobta fel a raklámokat, pedig szívesen tesztelném.

Van rá lehetőség kérni, vagy teljesen random?

Köszi,
 
Nem is lenne ezzel baj, ha legalább a kiírt kedvezményeket még is adná a cictem az építők kunyhójában! 8184 akármit termelek, +80%-ot ígér. Örültem neki! De megnéztem mennyi az annyi és 8888. Ez pont a tizede, azaz 8%. Na ezért nem nézek reklámot!
 

SirSmithy

Veterán
Nem is lenne ezzel baj, ha legalább a kiírt kedvezményeket még is adná a cictem az építők kunyhójában! 8184 akármit termelek, +80%-ot ígér. Örültem neki! De megnéztem mennyi az annyi és 8888. Ez pont a tizede, azaz 8%. Na ezért nem nézek reklámot!
Nem a teljes termelés (értsd bonuszos) értékét emeli, hanem az alap termelést emeli 80%al. És ezt a 80%ot adja hozza a már bonuszos termeléshez.
 
Nem a teljes termelés (értsd bonuszos) értékét emeli, hanem az alap termelést emeli 80%al. És ezt a 80%ot adja hozza a már bonuszos termeléshez.
Mindent meg lehet magyarázni, és mindennek az ellenkezőjét is! Amit én látok az a manu termelése, ami bekerül a raktárba. Nem látom mennyi az alap és erre mennyi sallang rakódik! És ez nem is érdekel! Lehet csűrni-csavarni ez akkor sem 80%! Tehát számomra átverés
 

Zaron

Felderítő
Mindent meg lehet magyarázni, és mindennek az ellenkezőjét is! Amit én látok az a manu termelése, ami bekerül a raktárba. Nem látom mennyi az alap és erre mennyi sallang rakódik! És ez nem is érdekel! Lehet csűrni-csavarni ez akkor sem 80%! Tehát számomra átverés
Ahogy SirSmithy mondta: Nem a teljes termelés értékét emeli, hanem az alap termelést 80%al. Sajnos. Ha bekattintasz a manuba,ezt is láthatod, nem csak azt, ami bekerül a raktáradba.
 

Csatolmányok

  • építői bónusz.jpg
    építői bónusz.jpg
    44,2 KB · Megtekintések: 10
Fent