• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Megérkeztek "Reklámék"

Mihaszna

Veterán
Kedves Elfek és Emberek,

A Bétán egy ideje már jelen van, ami vegyes - többnyire negatív - reakciókat váltott ki a játékosokból, és most hozzánk is eljutottak Reklámék, azaz a szponzorált hirdetések. A városunkban egy filmtekercs ikonként találhatjuk meg úgy, mint az esemény fizetőeszközöket. Naponta több alkalommal is találkozhatunk vele, és ha rákattintunk, akkor egy hirdetés jelenik meg, amit néhány másodperc múlva eltávolíthatunk, cserébe pedig egy kis jutalmat kapunk érte.

Reklám.jpg

Sőt! Az Építők kunyhójában további opciók elérhetőek a Hobbiszoba fülön.

Egy kis reklám.jpg

Amikor rákattintok a filmtekercsre, akkor én egy ilyen jellegű képet kapok. A hirdetés 5 másodperces, és ha letelik az idő, akkor utána csak X és jön a jól megérdemelt jutalom. :)

Jutalom begyűjtése.jpg

Ez a funkció a Bétán teszt jelleggel zajlik (vagy zajlott), ezért nem biztos, hogy mindenki fog vele találkozni azonnal. A kapott jutalmak fejezetenként eltérnek (mennyiségben is).

Mint ahogy azt fentebb is írtam, sok játékos esetében negatív reakciót váltott ki, és természeten mindenkinek joga van eldönteni és elmondani, hogy ez mennyire tetszik vagy nem tetszik neki. Viszont arra kérek mindenkit, hogy ezt a megfelelő hangnemben tegyük. :)

Megjegyzés:

- Ez a "funkció" nem kikapcsolható!
- Ha nem kattintunk a filmtekercsre, nem kapunk újat belőle. Ez azt jelenti, hogy ha nem babráljuk, akkor összesen 1 db lesz a városunkban. Kb. 3-4 óránként landol 1 db.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Azt hiszem az Inno ezzel fog sok játékost veszíteni

Nem biztos. Csupán hozzá állás kérdése az egész. Maga a hirdetés nem tartós, mint sok weboldal felületén, ahol már olyan dolgokat is alkalmaznak, hogy például nem tudsz megnézni bizonyos tartalmakat, csak ha kikapcsolod a hirdetés blokkolót. Nincs rád erőltetve, mert nem nyílik meg automatikusan, és ha nem is nyitod meg, akkor is csak a filmtekercs fog a városodban díszelegni. Ha valaki rászán pár másodpercet, akkor jutalmat kap érte, és a jutalom között a gyémánt is szerepel. :) S végül de nem utolsó sorban, az, hogy az Inno miként szerez bevételt - s ezáltal tartja fent önmagát - az már az ő dolguk, nem miénk. Mi csak hálásak lehetünk azoknak, akik fizetnek az Innonak pár másodpercért. ;) A reklám nem egy 21. századi boszorkányság, szóval nem úgy kell kezelni, mintha maga a sátán tört volna rá a városunkra. E miatt abba hagyni a játékot szerintem butaság. :)
 

Baktati

Újonc
A gond csak az, hogy hiába kapcsolom ki a reklámblokkolót, akkor is azt írja, hogy kapcsoljam ki:rolleyes:

u.i.:
Chrome-on engedi, Operán nem

u.i.2.: Operánál a böngésző saját reklámblokkolóját is érzékeli, be kell írni kivételként az oldalt és frissíteni
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
A gond csak az, hogy hiába kapcsolom ki a reklámblokkolót, akkor is azt írja, hogy kapcsoljam ki:rolleyes:

u.i.:
Chrome-on engedi, Operán nem

Nem mozgok otthonosan a dologban, mert nekem nincs telepítve hirdetés blokkoló, de talán a böngésző újraindítása segíthet benne. Esetleg töröld a blokkoló alkalmazást és utána indítsd újra a böngészőt. :)
 

Burney

Felderítő
Ha nem kattintok rá a filmtekercsre, akkor egy idő után eltűnik, vagy teli lesz vele a város környéke???
Nem akarnék Hollywoodot csinálni a városomból.....
 

Mihaszna

Veterán
Ha nem kattintok rá a filmtekercsre, akkor egy idő után eltűnik, vagy teli lesz vele a város környéke???
Nem akarnék Hollywoodot csinálni a városomból.....
Eddigi Bétás tapasztalataim alapján az Esemény fizetőeszközök megjelenése elvén működik annyi különbséggel, hogy ebből csak 1 db-ot ad a rendszer, és addig nem tűnik el, míg nem kattintasz rá. Tehát, hogy a kérdésedre válaszoljak, nem, nem lesz Hollywood a városod. :) Ha számodra nem releváns, hagyd figyelmen kívül. :)
 

Baktati

Újonc
Nem mozgok otthonosan a dologban, mert nekem nincs telepítve hirdetés blokkoló, de talán a böngésző újraindítása segíthet benne. Esetleg töröld a blokkoló alkalmazást és utána indítsd újra a böngészőt. :)
elfelejtkeztem a beépített blokkolóról...így már működik
 

Luciferia

Újonc
Kedves Elfek és Emberek,

A Bétán egy ideje már jelen van, ami vegyes - többnyire negatív - reakciókat váltott ki a játékosokból, és most hozzánk is eljutottak Reklámék, azaz a szponzorált hirdetések. A városunkban egy filmtekercs ikonként találhatjuk meg úgy, mint az esemény fizetőeszközöket. Naponta több alkalommal is találkozhatunk vele, és ha rákattintunk, akkor egy hirdetés jelenik meg, amit néhány másodperc múlva eltávolíthatunk, cserébe pedig egy kis jutalmat kapunk érte.

4178 bővítmény megtekintése

Sőt! Az Építők kunyhójában további opciók elérhetőek a Hobbiszoba fülön.

4179 bővítmény megtekintése

Ez a funkció a Bétán teszt jelleggel zajlik (vagy zajlott), ezért nem biztos, hogy mindenki fog vele találkozni azonnal. A kapott jutalmak fejezetenként eltérnek (mennyiségben is).

Mint ahogy azt fentebb is írtam, sok játékos esetében negatív reakciót váltott ki, és természeten mindenkinek joga van eldönteni és elmondani, hogy ez mennyire tetszik vagy nem tetszik neki. Viszont arra kérek mindenkit, hogy ezt a megfelelő hangnemben tegyük. :)

Megjegyzés: Ez a "funkció" nem kikapcsolható!
Én kimondottan örülök neki. Gyémántot is ad, és én a bétán sosem veszek gyémántot. A fújolóknak mondom, nem kötelező megnyitni a reklámokat, és akkor csak egy kis ikont látnak, kb ott, ahol az eventes holmik szoktak lenni (egy kis lila filmtekercs). Egyik részen sem kell megnyitni, és akkor nem látnak reklámokat.
 

Csillagos

Tapasztalt építő
csak az én figyelmemet kerülte el, vagy erről nem volt semmilyen hivatalos bejelentés?
Mihaszna, köszi a tájékoztatást
 

Mihaszna

Veterán
csak az én figyelmemet kerülte el, vagy erről nem volt semmilyen hivatalos bejelentés?

Ez a hirdetéses dolog olyan, mint amikor az óraátállítás miatt megváltozik a Torony nyitva tartása: Nem borítja fel a játék egyensúlyát és nem lehet vele előnyt szerezni, ezért nincs szükség külön bejelentésre. :) A bétás tapasztalatok miatt gondoltam úgy, hogy szükség van egy ilyen - úgymond - "kibeszélőre", így a fórum többi részlege megmaradhat annak, aminek eredetileg. szánták :)

Mihaszna, köszi a tájékoztatást
Szívesen. :)
 

Emilcc

Újonc
Szerintem is két dolog a "bejelentés" és a ”kibeszélő".
A bejelentésből lehetne tudni a változásról, mit, mikor, mivel, hogyan és
milyen előnyökkel jár.
Nem csak a város környékén, de a kutatásfán is feltünt.
Volt ismerösöm akit olyan web oldalra küldött amelyet nem lehetett elhagyni csak a játék teljes megszakításával és újra kellett indítani.
Bejelentés nélkül elsőre hackelésre is lehetett tippelni.
 

Hjanos

Tag
Kedves Elfek és Emberek,

A Bétán egy ideje már jelen van, ami vegyes - többnyire negatív - reakciókat váltott ki a játékosokból, és most hozzánk is eljutottak Reklámék, azaz a szponzorált hirdetések. A városunkban egy filmtekercs ikonként találhatjuk meg úgy, mint az esemény fizetőeszközöket. Naponta több alkalommal is találkozhatunk vele, és ha rákattintunk, akkor egy hirdetés jelenik meg, amit néhány másodperc múlva eltávolíthatunk, cserébe pedig egy kis jutalmat kapunk érte.

4178 bővítmény megtekintése

Sőt! Az Építők kunyhójában további opciók elérhetőek a Hobbiszoba fülön.

4179 bővítmény megtekintése

Amikor rákattintok a filmtekercsre, akkor én egy ilyen jellegű képet kapok. A hirdetés 5 másodperces, és ha letelik az idő, akkor utána csak X és jön a jól megérdemelt jutalom. :)

4181 bővítmény megtekintése

Ez a funkció a Bétán teszt jelleggel zajlik (vagy zajlott), ezért nem biztos, hogy mindenki fog vele találkozni azonnal. A kapott jutalmak fejezetenként eltérnek (mennyiségben is).

Mint ahogy azt fentebb is írtam, sok játékos esetében negatív reakciót váltott ki, és természeten mindenkinek joga van eldönteni és elmondani, hogy ez mennyire tetszik vagy nem tetszik neki. Viszont arra kérek mindenkit, hogy ezt a megfelelő hangnemben tegyük. :)

Megjegyzés:

- Ez a "funkció" nem kikapcsolható!
- Ha nem kattintunk a filmtekercsre, nem kapunk újat belőle. Ez azt jelenti, hogy ha nem babráljuk, akkor összesen 1 db lesz a városunkban. Kb. 3-4 óránként landol 1 db.
Szia! Köszi az infót! :) Nekem nincs Hobbiszobám! :) (kunyhó 5-s, XVI. fejezetbe vagyok)
 

Siorna

Veterán
Nincs ezzel baj szerintem. Ennél sokkal több és zavaróbb reklámmal találkozik az egyszeri ember sok más oldalon, itt meg még - egyelőre - nem is kell megnézni, ha nagyon nem érdekes. A kis picike ajándék meg jól jön, csakúgy, mint a hobbiszoba :D
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
csak az én figyelmemet kerülte el, vagy erről nem volt semmilyen hivatalos bejelentés?
Mihaszna, köszi a tájékoztatást

Szia!

Hivatalos bejelentés nem várható.
Jelenleg egy pár játékosnál jelent meg ez az új funkció, a háttérben gyűjtött adatok és a játékosok véleményezése után fogjuk meglátni evvel a funkcióval pontosan mi fog történni.
Természetesen kérdés vagy probléma esetén nyugodtan kereshettek minket.
 

Thuban

Újonc
Inkognitó üzzemmódban nem működik. Megjelenik az ikon, de ezen kívül semmi sem történik. Azaz ha valaki végképp nem akarja még a felugró ablakot sem látni, akkor játsszon inkognitóban. Ebben az esetben viszont nincs ajándék sem.
 

DavidofBerg

Felderítő
Chrombe büngészővel is és androidos appal is játszom vele.

Tapasztalatom erről:
Crome böngésző:
- egyáltalán nem zavaró nálam a reklám. Nem nyit új lapot, vagy abalakot, hanem ugyanabban a lapban ugrik fel, és valóban, pár másodperc nézés után meg lehet szerezni a jutalmat.
- nekem egyáltalán nem zavaró, és különösen tetszik, h ez egy választható lehetőség. Nem tolakodó, így a részemről nem rontja a játékélményt.

Android app:
- egy új "ablakban" nyílik meg a reklám. Sajnos itt nem volt lehetőség arra, h pár másodperc után lehessen bezárni a reklámot. Végig kellett nézni, és csak a végén jelent meg az a lehetőség, h be lehessen zárni úgy, h jutalmat is kapjak. Ez persze lehet, h a reklámos cég "sara", nem tudhatom.
- a reklám bezárása után a megnyilt "ablak" nyitva marad, azt külön kell bezárni. Ezt csak akkor vettem észre, amikor kiléptem a jtékból, és szokásom szerint be akartam zárni a futó appot.


Véleményem erről:
Böngésző:
- ha így marad, akkor ez nem csak, h nem zavaró, hanem nekem dob is egyet a játékélményen, lehetőséget ad arra, h amikor "csak" egy gyors betakarítás miatt ugrok be, akkor azt minden "időhúzás" nélkül meg tudjam csinálni. Ill arra is, h amikor több időm van, akkor tudjak élni ezzel a lehetőséggel.
- Röviden: nekem tetszik így ez a böngészős fejlesztés. Abszolút pozitívan dob a játékélményemen.

Android app:
- ennél nagyon vegyes az érzésem. Ahogy a böngészőnél leírtam, az pozitív, h választható. nincs eröltetve, így amikor "csak" betakarítani ugrok be, akkor az rendben van.
- ami nagyon rontja ezt az az, h egy reklám megnézése után a háttérben nyitva marad a reklám ablak, és ez bennem egy csomó kérdést felvet: pl.:
- mit is csinál ez az ablak (milyen adatokat gyűjt, mihez fér hozzá)?
- ez a játknak küld adatot, vagy a reklámozó cégnek is?
- hol tudom ezt beállítani, h mihez férhetnek hozzá, hol kapok erről tájékoztatást?
- mi a garancia, h nem élnek vissza az adataimmal?
- ami nagyon zavaró volt, h ténylegesen végig kellett nézni a komplett reklámot (nem pár másodperces volt), és csak a reklám teljes végignézése után, egy "újabb" ablakban kb. 5-10 másodperc után lehetett csak a bezárás és jutalom megkapásra bökni.
- Röviden: appnál a tapasztalat és a rengetek kérdés miatt egyáltalán nem akarom használni így ezt a funkciót, és inkább nagyon negatívan hat a játékélményemre.
 
Fent