• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Kisállat eledel

Putyika

Veterán
ez sem feltétlenül igaz, mert nálam folyamatosan jönnek fel azok az alapok, amik nincsenek meg, de azért ennek ellenére heti 3-5 eledel feljön
Szia!

Ha kicsit figyelmesebben elolvasod amit idéztél tőlem, akkor rájössz, hogy igaz.
Ezt írtam:
Ezeket érdemes legyártani, mert ezzel növelhető az esélye egy értékesebb épületnek
Szó sem volt az eledelről. Sőt, kicsit fentebb egy másik hozzászólásban, pont azt írtam, hogy:
Igazából az "egyszeri" épületek legyártása egyáltalán nem javítja az esélyét az eledel előfordulásának. Semmi köze a kettőnek egymáshoz, az épületek az 1. "ablakban" vannak, az eledel pedig az utolsóban. ;)
 

Herannin

Erős harcos
Csatlakozok Calyr hozzászólásához. A kisállat eledel a szükséges mennyiségben mindenki számára elérhető.
A probléma azzal van, hogy az emberek nem spórolnak vele, illetve a barkácsolásnál nem figyelnek oda a 6 órás váltásokra.
Én akkor tapasztaltam eledel hiányt, amikor még nem volt jegesmedvém és emiatt a tűzfőnix sok eledelt fogyasztott a bajnokihoz. Ez a jegesmedvével, 2 hetente 1 jegesmedve etetéssel bajnokit letolva teljesen megoldódott, most 247 eledel van, folyamatosan gyarapszik lassan, de én folyamatosan etetem a vöröspanda mestert mert az nagyon tápos szerintem. Ezen a ponton a 25% életerő és 50% sebzés bónuszt adó épületek száma is növekedni kezdett. Tehát a kulcs a tűzfőnix (heti 1 eledel)+jegesmedve (2 hetente 1db eledel), bajnoki péntek-szombat és kedd-szerda. Így heti 1.5 eledel fogy, ami több mint elég. Emellett még marad is egy kis eledel, amit lehet használni más luxus cuccokra.

Amit kiegészítésképp írnék az, hogy ha én csak tűzfőnixet, jegesmacit, vöröspanda mestert és néha barna macit etetek. Más etethető épületre ha eledelt használnék rendszeresen, akkor már csökkenne lassan a kisállat eledelem. Így ebből az következik, hogy a optimális játékstratégia mellett, az előbb említett etethető épületeket TILOS etetni ha a kisállat eledel mennyiségét biztosítani akarja valaki. Ebből az következik, hogy a felesleges az eventes épületekkel egyáltalán foglalkozni, hiszen általában amúgy is gyengék, nem termelnek eleget azért a területért amit elvesznek és etetve úgysem lesznek. Ezt továbbgondolva, azon lehet gondolkozni, hogy akkor a fejlesztők mi a p*csának dolgozzanak eventeken, ha az optimális játékstratégia az, hogy ne is foglalkozzunk ezekkel. Én mindenesetre óva intenék mindenkit attól, hogy egyáltalán foglalkozzon etethető épületekkel a fentiekben említetteken kívül. Végeztem egy számítást excelben és még az alkonyfőnixet sem éri meg etetni, mert kb 10 db 5 órás gyorsítóval visszatermelem azt az elesett katona mennyiséget, amit az alkonyfőnix feltámaszt (igaz én csak 6x30 szintet csinálok a bajnokin). És ugye 10db 5 órás gyorsító nem igazán ér 1 eledelt se, mert gyorsító kb sz*rásig van mindig, eledel meg mindig fontos.

Ami meg a fejlesztőknek szólna, de úgyse foglalkoznak vele, az az, hogy én, meg Calyr meg még páran eléggé az optimális játékstratégiára törekszünk. Nekünk így nem hiánycikk a kisállat eledel, de még nekünk is oda kell figyelni, hogy hosszú távon mire használjuk.
Ezek után, azoktól a játékosoktól hogyan lenne elvárható, hogy elégedettek legyenek a sokkal kevesebb kisállat eledellel, akik kevésbé törekszenek az optimális játékstratégiára (esztétikai okból, vagy az idejük miatt, vagy az értelmi képességeik miatt). Hiszen az Inno nem az optimális játékstratégiát játszókból él, mert nekik nem kell semmit fizetni hogy a legjobbak közt legyenek. Ezt a játékot az "átlag Béla" felhasználók tartják el szerintem (na jó, mondjuk a top5ből tudunk olyat, aki egyedül is többet költ mint 100 másik játékos). Az átlag felhasználó megnyomorítva érzi magát a kisállat eledel miatt, akkor el fog menni mással játszani (bár lassan lehet mi is mehetünk ha nem lesz új kor, hiszen ez annak a jele lenne, hogy a fejlesztők befejezték ezt a játékot és már csak a gumicsontok jönnek az üst meg a hasonló gyenge fejlesztések által).
 

Csatolmányok

  • eledel.jpg
    eledel.jpg
    549,5 KB · Megtekintések: 8

Nazaroff

Tapasztalt építő
Az alábbiakkal biztos nem leszek népszerű - de higgyétek el, hogy nem az okoskodás vagy a magamutogatás, hanem a probléma rálátás/segítő tippek miatt írom meg. :)
Egyetértek veletek abban, hogy a kisállat eledel megszerezhetősége folyamatos kiigazításra kell szoruljon. Ez tiszta logika: ha egyre több az olyan épület, ami ezzel működik, az eledel meg ugyanannyi és ez nem változik, akkor ez egy folyamatosan nyíló ollót jelentene. Az arány változatlan formában biztos nem lenne kerek, tehát az eledel megszerezhetőségnek valamiképp követnie kell a felhasználási igény folyamatos növekedését.
A rossz hír az, hogy erre van fejlesztői reakció. Ami néha direktben egy-egy kisállat eledel nyeremény (ami több helyen megjelent már a játékban, lásd ládák, nyitható ajándékdoboz, királyi láda nyereménysor), vagy a Sós falatok épület (amelyből pár db begyűjthető termeléssel). Ezek régebben nem voltak, egy ideje rendszeresen vannak.

Azzal én is egyetértek, hogy ezek mennyisége még mindig kevés, mert sokkal több is jól jöhetne - node Elvenarban kb. mindenben így megy ez, itt mindenben csak apró lépésekkel lehet haladni. Azt nem, mondom, hogy ezért szeretjük, de valahol ez benne a kihívás. :)

Az eledel fő megszerezhetősége így továbbra is két alapokon nyugszik: a barkácsoláson, ahol ezek legyárthatók, és az elhasználási oldalon, hogy ezt a ritka erőforrást ki mire hogyan használja fel. Szerintem a kettő kb. egyenértékűen fontos. Ez utóbbinál pl. sokan így csinálják már, hogy a torony első szintje hozható eledel/tűzfőnix nélkül is, a másodikra mehet az eledel, a harmadik szint kb. péntekre marad, és akkor mehet mellette a bajnoki is, etetett jegedmedvével, nullás várakozási idővel - és akkor ez a kövi hét elejéig kitart. Kéthetente így jópár eledel megspórolható, ami éves viszonylatban bőven 100+ darab.
Vagy úgy etetnek vörös pandát/pandákat (nekem kettő van), hogy a lejárat az estére essen, így ez csak reggel lesz folytatva, azaz 72 óránként egy éjjel 9-10 óra barkácsban kiesett ideje megspórolható.

És akkor itt jön az a rész, amiért jópáran kiakadhatnak - de még egyszer mondom, ezt csakis azért írom ide, hátha jobban érthetjük az Innos logikát (és egyébként ezt külföldi fórumon láttam én is, és átgondolva igazat kellett adnom neki).
Fejlesztői szempontból teljesen érthető törekvés, hogy az eledel mindig is ritka, értékes erőforrás maradjon. És ha ők megnézik a számokat, akkor azt is láthatják, ami a csatolt képen van. Ezt most mentettem le a raktáramból (gondolkoztam is, hogy kitakarok dolgokat, de inkább nem, így látszik, hogy biztosan nem manipulált kép).
Nekem ez a mennyiség folyamatos használattal állt össze.
A torony bejövetelekor kb. 100 db eledelnél álltam - azaz ez azóta alakult így.
Nekem az eledel a folyamatos használat mellett is folyamatosan nő!
Tudom, hogy ez a szerencsén is múlik - de szerintem több éves távlatban ekkora szerencse a világon nincsen. Azaz ezek a lehetőségek benne kell legyenek a játékban mindenkinek!
Én már többször írtam, hogy nagyon aktívan barkácsolok, költök is rá - és szerintem ez a kulcsa mindennek. Nekem is volt olyan (fél év is, kb. egyenletesen!), hogy borzasztóan eredménytelen volt a barkács, alig adott értelmes cuccokat, a kedvem is majdnem elment tőle - de csináltam tovább az eltervezett taktikát, és lám, igaza lett a fejlesztőknek (amit amúgy nem hittem volna): hosszabb távon ezek az aránytalanságok kiegyenlítődtek.
Csak, hogy tudjatok számolni: nálam az eledel elsősorban tűzfőnixre kell, jegesmacira, meg a két vörös pandához, minden másra csak eseti jelleggel (elhanyagolható mértékben). Ez hetente 5-8 db folyamatosan! És a mennyiségem ilyen felhasználás mellett is folyamatosan nő!
A Wynis városomban kb. nulláról indultam két éve: ott ugyanezzel a taktikával és felhasználással 220 db-on állok. Sőt, igazából ott kevesebbet is barkácsolok, mert annak a gyémis része kizárólagosan a fővárosomé.
Én senkire nem akarom azt mondani, hogy rosszul játszana - csak arra szeretnék rámutatni, hogy ha valakinek most hetente egy eledel jön barkácsból, akkor lehet sokszor ennyire kellene barkácsolnia, és akkor lesz sokszorennyi eledele is.

Ezek alapján az Innos fejlesztői logika az lehet, hogy a jelenlegi rendszerben is benne van a kellő számú eledel megszerezhetőség, ezért nincs okuk ezen változtatni.


4004 bővítmény megtekintése
"csak arra szeretnék rámutatni, hogy ha valakinek most hetente egy eledel jön barkácsból, akkor lehet sokszor ennyire kellene barkácsolnia, és akkor lesz sokszorennyi eledele is."
Nos nem. Folyamatosan barkácsolok és ezen a héten +10 barkácsolás volt a jutalom flaskákból, és így kett 1 azaz egy eledelem.
Pontosan ezért írtam ezta a bejegyzést.

Kiegészítrm azzal, hogy CSAK a Tűzfőnixet, a 2 Alkonyfőnixet és a Jegesmedvét etetném, tehát NEM szórom el mindenféle etethető épületekre az eledelt.
De ügye mindenkinek megvan hogy 4 kéne és csak 1-t kaptam.
Te protekciós vagy :)
 
Utoljára szerkesztve:

Nazaroff

Tapasztalt építő
Hogy ez és az ehhez hasonló hozzászólások ne "hivatalos" válasz nélkül maradjanak itt szeretnék válaszolni a felvetett gondolatokra:

Leírom azt, amit nagyon sokszor már több csapattag is leírt korábban: Véletlenszerű játék elemről van szó, amelyet egyféleképpen lehet kicsit befolyásolni - amit én szoktam ajánlani -, hogy érdemes az összes épületet barkácsolni, ami max. 1-szer jelenhet meg, így elvileg a gyakorisága nőhet a Kisállateledelnek.

A másik része a "kisebb" városokkal kapcsolatban kérlek ilyen információt ne terjesszünk, egy 3 darabos mintád van (ezek a városok), amely alapján próbálsz valamilyen logikát találni, ami állíthatom nem jelenik meg a játékban. Egy mintavételezés legalább 100 mintából (városból) kellene állnia, hogy bármit lehessen róla állítani és ekkor nem is beszéltünk arról, hogy egy mintavételezésben a véletlenszerűség megjelenik (hiszen ha nem dobunk 10 dobás alatt egyest akkor az nem jelenti azt, hogy nincs egyes a dobókockán és csak öt oldala van vagy kettő darab 6-os oldal, mivel abból van a legtöbb), így több mint egy mintavételezés kellene.

Cyklon leírta erről a tudnivalókat (ismételni nem szeretném), tavaly is igyekeztünk ezt szóba hozni, így ez az információ a fejlesztőknél van, innentől ők hozzák meg a döntést, hogy lesz-e több vagy sem. Ha visszanézünk, hogy mi volt tavaly ilyenkor (néha érdemes hiszen így látjuk valójában, hogy volt változás) akkor viszont láthatjuk, hogy több Kisállateledelt lehet szerezni, mint egy éve: az eseményeknél napi nyereményként elérhető lett az elmúlt évben, általában a különböző bérletekben is többször megjelenik. (Gyémántok költése Kisállateledelért cserébe már a játékos döntése, ezt a játékos mérlegeli, ha nem él vele, attól még a lehetőség ott van és figyelembe kell venni.)
"Véletlenszerű játék elemről van szó, amelyet egyféleképpen lehet kicsit befolyásolni - amit én szoktam ajánlani -, hogy érdemes az összes épületet barkácsolni, ami max. 1-szer jelenhet meg, így elvileg a gyakorisága nőhet a Kisállateledelnek."
Ezt most nem értem.
Kifejtenéd?
 

Kira7

Veterán
Csatlakozok Calyr hozzászólásához. A kisállat eledel a szükséges mennyiségben mindenki számára elérhető.
A probléma azzal van, hogy az emberek nem spórolnak vele, illetve a barkácsolásnál nem figyelnek oda a 6 órás váltásokra.
Én akkor tapasztaltam eledel hiányt, amikor még nem volt jegesmedvém és emiatt a tűzfőnix sok eledelt fogyasztott a bajnokihoz. Ez a jegesmedvével, 2 hetente 1 jegesmedve etetéssel bajnokit letolva teljesen megoldódott, most 247 eledel van, folyamatosan gyarapszik lassan, de én folyamatosan etetem a vöröspanda mestert mert az nagyon tápos szerintem. Ezen a ponton a 25% életerő és 50% sebzés bónuszt adó épületek száma is növekedni kezdett. Tehát a kulcs a tűzfőnix (heti 1 eledel)+jegesmedve (2 hetente 1db eledel), bajnoki péntek-szombat és kedd-szerda. Így heti 1.5 eledel fogy, ami több mint elég. Emellett még marad is egy kis eledel, amit lehet használni más luxus cuccokra.

Amit kiegészítésképp írnék az, hogy ha én csak tűzfőnixet, jegesmacit, vöröspanda mestert és néha barna macit etetek. Más etethető épületre ha eledelt használnék rendszeresen, akkor már csökkenne lassan a kisállat eledelem. Így ebből az következik, hogy a optimális játékstratégia mellett, az előbb említett etethető épületeket TILOS etetni ha a kisállat eledel mennyiségét biztosítani akarja valaki. Ebből az következik, hogy a felesleges az eventes épületekkel egyáltalán foglalkozni, hiszen általában amúgy is gyengék, nem termelnek eleget azért a területért amit elvesznek és etetve úgysem lesznek. Ezt továbbgondolva, azon lehet gondolkozni, hogy akkor a fejlesztők mi a p*csának dolgozzanak eventeken, ha az optimális játékstratégia az, hogy ne is foglalkozzunk ezekkel. Én mindenesetre óva intenék mindenkit attól, hogy egyáltalán foglalkozzon etethető épületekkel a fentiekben említetteken kívül. Végeztem egy számítást excelben és még az alkonyfőnixet sem éri meg etetni, mert kb 10 db 5 órás gyorsítóval visszatermelem azt az elesett katona mennyiséget, amit az alkonyfőnix feltámaszt (igaz én csak 6x30 szintet csinálok a bajnokin). És ugye 10db 5 órás gyorsító nem igazán ér 1 eledelt se, mert gyorsító kb sz*rásig van mindig, eledel meg mindig fontos.

Ami meg a fejlesztőknek szólna, de úgyse foglalkoznak vele, az az, hogy én, meg Calyr meg még páran eléggé az optimális játékstratégiára törekszünk. Nekünk így nem hiánycikk a kisállat eledel, de még nekünk is oda kell figyelni, hogy hosszú távon mire használjuk.
Ezek után, azoktól a játékosoktól hogyan lenne elvárható, hogy elégedettek legyenek a sokkal kevesebb kisállat eledellel, akik kevésbé törekszenek az optimális játékstratégiára (esztétikai okból, vagy az idejük miatt, vagy az értelmi képességeik miatt). Hiszen az Inno nem az optimális játékstratégiát játszókból él, mert nekik nem kell semmit fizetni hogy a legjobbak közt legyenek. Ezt a játékot az "átlag Béla" felhasználók tartják el szerintem (na jó, mondjuk a top5ből tudunk olyat, aki egyedül is többet költ mint 100 másik játékos). Az átlag felhasználó megnyomorítva érzi magát a kisállat eledel miatt, akkor el fog menni mással játszani (bár lassan lehet mi is mehetünk ha nem lesz új kor, hiszen ez annak a jele lenne, hogy a fejlesztők befejezték ezt a játékot és már csak a gumicsontok jönnek az üst meg a hasonló gyenge fejlesztések által).
Ez jó most már ezek szerint akinek nincs annyi kis állateledele mint neked, Calyr-nek vagy pár hozzátok hasonlónak az vagy nem fordít rá elég időt vagy hülye.....:) most csak még azt kell eldöntenem , ha nincsen annyi eledelem akkor kevés időt fordítok rá vagy hülye vagyok ? :rolleyes:.....

" A kisállat eledel a szükséges mennyiségben mindenki számára elérhető." Ezt már Nazaroff hozzá szólásából kiderül hogy nem igaz neki 4 lenne szükséges, de csak 1-t kap, ha el olvasod a fórumot akkor találsz még rengeteg ilyen hozzá szólást .....Lehet hogy ő(k) is kevés időt fordít rá.......vagy talán h......?
 

B i l l K a p u

Erős harcos
"Véletlenszerű játék elemről van szó, amelyet egyféleképpen lehet kicsit befolyásolni - amit én szoktam ajánlani -, hogy érdemes az összes épületet barkácsolni, ami max. 1-szer jelenhet meg, így elvileg a gyakorisága nőhet a Kisállateledelnek."
Ezt most nem értem.
Kifejtenéd?
Bár nem tőlem kérdezted, de bátorkodom válaszolni. Vannak a barkácsolásban felbukkanó és egyszer legyártható épületek, pl a Panda. Akinek nincs a városában vagy a raktárában, annak időről időre ezek a receptek feljönnek. Ha azonban legyártod, annak ellenére hogy neked nem kell, nem akarod, letenni, akkor nem dobja fel a játék többet, hiszen meglesz a raktáradban. És utána, a többi receptnek annyival több hely marad, azok gyakorisága kissé, nagyon kissé növekszik.

Ennek az elméletnek kissé szembe megy Putyika felvetése, "Igazából az "egyszeri" épületek legyártása egyáltalán nem javítja az esélyét az eledel előfordulásának. Semmi köze a kettőnek egymáshoz, az épületek az 1. "ablakban" vannak, az eledel pedig az utolsóban. ;)"

Én magam erre eddig nem gondoltam, és minimum elgondolkoztatónak tartom. :)
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Bár nem tőlem kérdezted, de bátorkodom válaszolni. Vannak a barkácsolásban felbukkanó és egyszer legyártható épületek, pl a Panda. Akinek nincs a városában vagy a raktárában, annak időről időre ezek a receptek feljönnek. Ha azonban legyártod, annak ellenére hogy neked nem kell, nem akarod, letenni, akkor nem dobja fel a játék többet, hiszen meglesz a raktáradban. És utána, a többi receptnek annyival több hely marad, azok gyakorisága kissé, nagyon kissé növekszik.

Ennek az elméletnek kissé szembe megy Putyika felvetése, "Igazából az "egyszeri" épületek legyártása egyáltalán nem javítja az esélyét az eledel előfordulásának. Semmi köze a kettőnek egymáshoz, az épületek az 1. "ablakban" vannak, az eledel pedig az utolsóban. ;)"

Én magam erre eddig nem gondoltam, és minimum elgondolkoztatónak tartom. :)
Még ha az elmélet igaz is, rajtam akkor sem segít, - és gyanakszom máson sem - mert szinte minden ilyen épületem megvan.
Megszámoltam, 10-nél több etethető épület van a raktáramban. Csak a használlatban lévőket teszem le, mert mindenhez egy másik városnyi hely kellene. Gyanakszom, hogy más is van így :)
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Néha, amikor szombat este kilenckor állok neki letudni a heti bajnokit, és nulla várakozási idősen megyek, amennyit érdemes, és már nyitásnál megvan a 10 törött szilánk, szoktam olyat csinálni, hogy addig pörgetem a barkács recepteket, amíg végre bejön törött szilánkot elhaszáló tp áldásos recept. És így akkor a bajnokiból bejövő újak nem vesznek el.
(persze ennek az expert foka az, amikor a 80+ tartományt maxolva csinálom ezt így, csak ahhoz több idő kell)
Ilyenkor mindig gyorsítózom a recepteket (már amit érdemes legyártani), a katalizátor nem gond (2ezer körül tartom szinten, erre figyelek), és mivel hamar elfogy a korty frissesség, 50 gyémikért kérek új receptsort.
Legutóbb kb. 3ezer gyémit pörgettem el erre - de a másik oldalon meg bejött 20 eledel, egy rakás gyorsító, áldás, és összesen 9 db 2*2-es harci épület. Volt olyan, hogy egymás után 4-5 recept sem volt jó, de aztán több olyan is, hogy 3-4-5 receptet le kellett gyártani, mert mind királyság volt.
Én változatlanul azt mondom, hogy a nagy számokat nézve a barkácsolás még mindig az egyik legjobb része a játéknak. :)
 

Calyr

Veterán
Amióta 2 hetes váltásokban használom az eledelt (Tűzfőnix, Alkonyfőnix és jeges, időnként barna maci) azóta gyarapodik a számuk a raktáramban. Ezért is írtam azt, hogy nem panaszkodhatok. Én Királyi díjakat nem vásárolok, de ez még változhat a jövőben. Az teljesen természetes, hogy mindig megy nálam is a barkács, sőt többször előfordul az is, hogy meglöttyintem egy kis "sárgával" is, hátha jobb kínálatot kapok. Ismerem a lehetőségeket.
Ugye az megvan, hogy a te raktárad nem az átlagos játékost mutatja, és csak remélni tudom, hogy az Inno nem a rólad vett mintával limitál. Ha ezt teszi, akkor te bizony rontod a mi statisztikánkat és joggal gondolkodik úgy az Inno, hogy ha ennyi van, akkor minek nekik még több megjelenést biztosítani. Ez nem volt tőlem egy szép gondolat-sorry.
Őszintén bevallom a készleteid láttán kissé elment a kedvem ettől a tornázástól, mert mondhat bárki bármit, mindig van kontra és mindig van ellenpélda, ami azt bizonyítja, hogy rosszul látod a dolgokat. Amivel rendelkezel, azt meg nem jól használod fel. Ez viszont itt a vélemények helye, és az nem baj, ha nem gondolkodunk azonosan. Tanulhatunk egymástól és stratégiát alakíthatunk ki, attól eltérőt, amit eddig a gyakorlatban megvalósítottunk. Főleg, ha azt lehet jobban is csinálni.
Gratulálok, hogy neked nemhogy nincsenek gondjaid az eledelek mennyiségével, hanem te egyenesen lubickolsz bennük. Ebből a pozícióból én sem írtam volna azt, hogy szeretnék egy kedvezőbb randombeállítást kieszközölni az Innotól, de a te példád nem általános és tudom, hogy globálisan gond van az eledelek (a vásárlástól elvonatkoztatva) előfordulásával, függetlenül attól, hogy ki mennyit használ fel belőle.
Ezzel visszajutottunk a kiindulópontra: Calyrnak jól megy sora, tehát nincs is itt semmi hiba. Minden jól van úgy, ahogy van, csak ti vagytok a bénák- de közbe meg nem ám. :p
Annyira tudtam, hogy ez lesz, hogy jönnek majd a hozzászólások, hogy az én k. édesanyámat. Mármint nem pont ezt leírva, csak nagyon precízen ezt az érzelmi információt sugallva, ami nem így van odaírva, de persze hogy érti, aki tudja, csak nem sejtette, na. :D
Nézd, előre beleírtam, hogy nem ezért írtam ide - és szívből sajnálom, hogy te rosszul jártál/rosszul érzed magad. De ha ebből azt akarod kihozni, amit ide írtál, hát lelked rajta.
Részemről inkább szurkolok neked, hogy több szerencséd legyen. :)
 

Calyr

Veterán
"csak arra szeretnék rámutatni, hogy ha valakinek most hetente egy eledel jön barkácsból, akkor lehet sokszor ennyire kellene barkácsolnia, és akkor lesz sokszorennyi eledele is."
Nos nem. Folyamatosan barkácsolok és ezen a héten +10 barkácsolás volt a jutalom flaskákból, és így kett 1 azaz egy eledelem.
Pontosan ezért írtam ezta a bejegyzést.

Kiegészítrm azzal, hogy CSAK a Tűzfőnixet, a 2 Alkonyfőnixet és a Jegesmedvét etetném, tehát NEM szórom el mindenféle etethető épületekre az eledelt.
De ügye mindenkinek megvan hogy 4 kéne és csak 1-t kaptam.
Te protekciós vagy :)
De jó is lenne protekciósnak lenni, akkor sokkal kevesebb lenne a gond. :)
Nem tudom, neked ez mennyire állandó/egyenletes - ahogy írtam, nekem is volt ilyen pechesebb időszakom, kb. fél évig tartott.
 

Calyr

Veterán
Ez jó most már ezek szerint akinek nincs annyi kis állateledele mint neked, Calyr-nek vagy pár hozzátok hasonlónak az vagy nem fordít rá elég időt vagy hülye.....:) most csak még azt kell eldöntenem , ha nincsen annyi eledelem akkor kevés időt fordítok rá vagy hülye vagyok ? :rolleyes:.....

" A kisállat eledel a szükséges mennyiségben mindenki számára elérhető." Ezt már Nazaroff hozzá szólásából kiderül hogy nem igaz neki 4 lenne szükséges, de csak 1-t kap, ha el olvasod a fórumot akkor találsz még rengeteg ilyen hozzá szólást .....Lehet hogy ő(k) is kevés időt fordít rá.......vagy talán h......?
Igen, csúnyán lebuktam, egyértelműen ezt jelenti, csak nem volt bátorságom így kimondani. De jó, hogy végre lehullt a lepel, vámpír szívem végre újra dobbanhat idén egyet, kárhozott lelkem repes az örömtől, hogy eztán nem kell tovább bujdokolni a talmi udvariaskodás ótvar látszatának áthatolhatatlan gubancai között. Sőt, be kell valljam, aki még lány is, az tőlem a szent őspatriarchátus nevében külön méltánytalan elbírálásra számíthat, mindjált álulkodok is lóluk, hogy le velük a padlóla, oda le, de halminckétszel!
(vigyázat, a hozzászólás maximális telítettségű, savként maró iróniát tartalmaz ;) )
 

Kira7

Veterán
Igen, csúnyán lebuktam, egyértelműen ezt jelenti, csak nem volt bátorságom így kimondani. De jó, hogy végre lehullt a lepel, vámpír szívem végre újra dobbanhat idén egyet, kárhozott lelkem repes az örömtől, hogy eztán nem kell tovább bujdokolni a talmi udvariaskodás ótvar látszatának áthatolhatatlan gubancai között. Sőt, be kell valljam, aki még lány is, az tőlem a szent őspatriarchátus nevében külön méltánytalan elbírálásra számíthat, mindjált álulkodok is lóluk, hogy le velük a padlóla, oda le, de halminckétszel!
(vigyázat, a hozzászólás maximális telítettségű, savként maró iróniát tartalmaz ;) )
Szia!
A válaszom Herannin hozzá szólására volt, te csak úgy kerültél bele hogy ő is külön kiemelt téged. Ő ezt írta "vagy az értelmi képességeik miatt)"...én csak rövidebben megfogalmaztam...:)
Az hogy te az eredeti hozzá szólásodban mire gondoltál azt te tudod...nem vagyok gondolat olvasó :p
 

Kira7

Veterán
Néha, amikor szombat este kilenckor állok neki letudni a heti bajnokit, és nulla várakozási idősen megyek, amennyit érdemes, és már nyitásnál megvan a 10 törött szilánk, szoktam olyat csinálni, hogy addig pörgetem a barkács recepteket, amíg végre bejön törött szilánkot elhaszáló tp áldásos recept. És így akkor a bajnokiból bejövő újak nem vesznek el.
(persze ennek az expert foka az, amikor a 80+ tartományt maxolva csinálom ezt így, csak ahhoz több idő kell)
Ilyenkor mindig gyorsítózom a recepteket (már amit érdemes legyártani), a katalizátor nem gond (2ezer körül tartom szinten, erre figyelek), és mivel hamar elfogy a korty frissesség, 50 gyémikért kérek új receptsort.
Legutóbb kb. 3ezer gyémit pörgettem el erre - de a másik oldalon meg bejött 20 eledel, egy rakás gyorsító, áldás, és összesen 9 db 2*2-es harci épület. Volt olyan, hogy egymás után 4-5 recept sem volt jó, de aztán több olyan is, hogy 3-4-5 receptet le kellett gyártani, mert mind királyság volt.
Én változatlanul azt mondom, hogy a nagy számokat nézve a barkácsolás még mindig az egyik legjobb része a játéknak. :)
Azért ezek amiket felsoroltál nem egy "átlagos játékosra" jellemzőek, nem hiszem hogy sokan lennének akik "3000 gyémit" belepörgetnek.
Amennyiben bele gondolsz azért az is érdekes hogy több éve van már eledeles eventes épület és mindig volt a fórumon azért panasz hogy nem igazán tudod kihasználni őket, mert nincsen annyi eledel...akkor minek hoznak be még mindig újjabbakat is ?
 

Calyr

Veterán
@Kira7 akkor én értettem félre, de köszi, megbeszéltük. :)
Azért ezek amiket felsoroltál nem egy "átlagos játékosra" jellemzőek, nem hiszem hogy sokan lennének akik "3000 gyémit" belepörgetnek.
Lehet itt van a lényeg: nekem a toronyból a két világból (mindig maxolva) heti legalább 5-600 gyémi bejön fixen (szerencsével ugye több is, pl. a 125 gyémi nyerés az utolsó ládában sokat dobhat ezen), azaz én ezt simán csak visszaforgatom barkácsolásba. Ahonnan a láda nyitásokból megint jöhetnek 500 gyémik (bár úgy látom, egyre nehezebben, van úgy, hogy csak minden 8-10. gyémis láda adja be, azért az minden, csak nem szerencsés arány).
De amikor elkezdtem, én párszor vettem 3-6000 ezer gyémit, nem dohányzom, a covid a bulizós életvitelemben is hozott némi... hm, egészségesebb változást, így pár ezer Ft befektetés nekem belefért. Nyilván akinek nem, az joggal sérelmezheti ezt, de azért nagy átlagban egy dolgozó ember úgy általában a mai nehézségek közepette is sokkal értelmetlenebb dolgokra elkölthet ennyit, így innentől ez a kinek mi a fontos kérdés is (pl. mint én, nahát egy új sajtféle, kóstoljuk meg... úristen, hogy ez mennyire rossz, ez a csomagolópapír árát nem érné meg :D ).


Amennyiben bele gondolsz azért az is érdekes hogy több éve van már eledeles eventes épület és mindig volt a fórumon azért panasz hogy nem igazán tudod kihasználni őket, mert nincsen annyi eledel...akkor minek hoznak be még mindig újjabbakat is ?
Vélhetően nagyrészt üzleti megfontolásból: mert minél több mindenre kellene, annál több eséllyel veheted rá magad arra, hogy ha másképp nem tudsz szerezni, vegyél. És akkor ezt nézd innen: az mennyibe kerül, amikor venni tudsz - meg az mennyibe, ha a barkácsolásra költsz, és onnan szerzel. Szerintem a töredékébe - de ebben az a szép, hogy mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik. :)

És egyébként én egyetértek veled, nem annyira szép a fejlesztőktől, hogy ilyen helyzetet teremtenek - node azt sokan elfelejtik, hogy ők egy profit orientált cég, nem szeretetszolgálat. :)
 

Mihaszna

Veterán
az is érdekes hogy több éve van már eledeles eventes épület és mindig volt a fórumon azért panasz hogy nem igazán tudod kihasználni őket, mert nincsen annyi eledel...akkor minek hoznak be még mindig újjabbakat is ?

Tulajdonképpen ugyan az lenne a lényege, mint a többi eventes épületnek: hogy időközönként cserélgesd őket. Pl. amikor fejezetet váltasz. Persze akinek egyenlőre nincs tovább, annak ez nehezebben kivitelezhető. :) A barnamacis meg a tűzfőnixes alkotással "elszúrták" az egészet, mert ugyan jót alkottak, de azóta nem látott napvilágot hasonló (vagy jobb) alkotás, így van mihez mérni, hogy mire volna igény. Nem számoltak a népszerűséggel.
 

Calyr

Veterán
Tulajdonképpen ugyan az lenne a lényege, mint a többi eventes épületnek: hogy időközönként cserélgesd őket. Pl. amikor fejezetet váltasz. Persze akinek egyenlőre nincs tovább, annak ez nehezebben kivitelezhető. :) A barnamacis meg a tűzfőnixes alkotással "elszúrták" az egészet, mert ugyan jót alkottak, de azóta nem látott napvilágot hasonló (vagy jobb) alkotás, így van mihez mérni, hogy mire volna igény. Nem számoltak a népszerűséggel.
Mondjuk képzeld akkor mi lenne a helyzet, ha jönne több extra erős főnix és maci féleség, és ezekre lenne kevés az eledel. :D
"Végül csak egy maradhaaaaat! " :)
 

Mihaszna

Veterán
Mondjuk képzeld akkor mi lenne a helyzet, ha jönne több extra erős főnix és maci féleség, és ezekre lenne kevés az eledel. :D
"Végül csak egy maradhaaaaat! " :)
Ezt hívnák úgy, hogy kihívás ;) De sose lehet tudni, hogy mit hoz a jövő. Isten útjai kifürkészhetetlen, hát még az Elvenar-é . Egyébként megnézném, hogy a fejlesztők szemével hogyan nézne ki egy Főnix vagy egy Maci feleség. :)
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Tulajdonképpen ugyan az lenne a lényege, mint a többi eventes épületnek: hogy időközönként cserélgesd őket. Pl. amikor fejezetet váltasz. Persze akinek egyenlőre nincs tovább, annak ez nehezebben kivitelezhető. :) A barnamacis meg a tűzfőnixes alkotással "elszúrták" az egészet, mert ugyan jót alkottak, de azóta nem látott napvilágot hasonló (vagy jobb) alkotás, így van mihez mérni, hogy mire volna igény. Nem számoltak a népszerűséggel.
" de azóta nem látott napvilágot hasonló (vagy jobb) alkotás"
De igen, mégpedig az alkonyfőnix, ami gyógyítja a seregeket rötpében, minden harc után.
Ezzel is az a baj hogy etetni kell, ráadásul sokkal kevesebb ideig hatásos az etetés.
 
Fent