• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Kisállat eledel

Nazaroff

Tapasztalt építő
Egyszer már volt és most megint :(
Nagyon szeretem az etethető épületeket, a medvéket, a főnixeket.
Egy bajuk van. A használatukhoz kisállat eledel kell.
Az elmúlt héten 1 azaz egy kisállateledelt kaptam, pedig 10 extra, az eventen nyert bűbájt is elhasználtam.
Eddig ezek többnyire kiaállateledelt is adtak
Megint bezárt a kisállat eledel gyár?

Sokat beszélünk itt a játékegyensúlyról, de úgy látom nem eleget.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Egyszer már volt és most megint :(
Nagyon szeretem az etethető épületeket, a medvéket, a főnixeket.
Egy bajuk van. A használatukhoz kisállat eledel kell.
Az elmúlt héten 1 azaz egy kisállateledelt kaptam, pedig 10 extra, az eventen nyert bűbájt is elhasználtam.
Eddig ezek többnyire kiaállateledelt is adtak
Megint bezárt a kisállat eledel gyár?

Sokat beszélünk itt a játékegyensúlyról, de úgy látom nem eleget.
Kedves Nazaroff!
Biztosan tudod Te is, hogy ez nem hiba. Hogy a rendszer mikor és mennyit dob neked Kisállateledelt, ebbe sajnos nem látunk bele, és belenyúlni sem tudunk.
Kérek máskor akkor láss el egy hozzászólást Hiba fejléccel, ha az valóban hiba is.
Köszönöm a megértésed!
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Kedves Nazaroff!
Biztosan tudod Te is, hogy ez nem hiba. Hogy a rendszer mikor és mennyit dob neked Kisállateledelt, ebbe sajnos nem látunk bele, és belenyúlni sem tudunk.
Kérek máskor akkor láss el egy hozzászólást Hiba fejléccel, ha az valóban hiba is.
Köszönöm a megértésed!
Kedves Ciklon!
Pontosan tudom, hogy ez nem hiba, ezért is nem írtam hibajegyzéket.
Azért írtam mert ez a jelenség sokkal fusztrálóbb, mintha tényleg hiba lenne.
Amúgy meg talán - Mihasznán kívül - el sem olvasná senki. :(
 

Rikari

Veterán
Amúgy meg talán - Mihasznán kívül - el sem olvasná senki.
Olvastalak én is, és szerintem pont az a probléma, hogy úgy tekintünk rá, hogy ez nem hiba. Pedig ha a mélyére tekintünk, akkor a játékmenet olyan sarkalatos hibája lett az eledelhiány, ami már szinte ordít. Reformra lenne szüksége a randomitásnak, miután ez maradt ott ahol, amikor 2-3 etethető itemünk volt a városokban. Eközben egyre több éhes szájat kell etetnünk, persze ha menni is akarunk valamire a harcainkkal, fejlődésünkkel. Ott ez nem gond, ahol nincsen különösebb törekvés és nem fontos, hogy milyen célokkal viszel le egy Tornyot, vagy bajnokságot,vagy hogy mennyi sereged van bármihez is. Akarsz-e magasabb %-ban kapni eventes gyűjtögetni valót, vagy visszakapni a seregeid elvesztett létszámának egy részét. Akarod-e rövidíteni a bajnokságaid várakozási idejét, fel akarod-e tuningolni a katonáid számát, gyüjtenél-e még tudáspontokat a látogatáskor. Sok mindenre kihatnak már az etetések, és nem fér a fejembe, hogy miért kell egyes játékoskat annyira kiéheztetni, hogy a kedvüket veszítsék. A siker élménye helyett a bosszankodást kapják a szorgalmukért. Jelenleg nekem nincsen panaszkodásra okom, de nagyon együttérzek azokkal a játékosokkal, akik minden nap sakkoznak valaminek a kárára, hogy mit etessenek meg, mert annyira kevés eledelt dob fel nekik a játék. Nem mellékesen ami ma elegendő, az holnap simán lehet a nincs kategória. Voltam ebben a cipőben hosszú ideig, hogy azt sem tudtam melyik ujjamat harapjam meg, amikor 1-2 eledel viháncolt a raktáramban, pedig annyi mindent szerettem volna még csinálni. Szó szerint ez így féket jelent már a játékban, és annak senki nem örül, aki haladna. Mindig hivatkozunk a randomitásra és ezzel le van a gond, a felelősség, amit nekünk meg kell értenünk, de hát az a random dolog is egy informatikai beállítás alapján működik. Tőlem már sokszor kapott volna az informatikus egy jól irányzott fültövön csapást az ilyen manőverekért. Van ebben a játékban sok nyilvánvaló lehúzás és még több rejtett, de ezzel, amikor aránytalanságot idéznek elő szándékosan ne szórakozzanak a felhasználókkal. Szórakozni én akarok! :)
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves @Rikari és @Nazaroff!
Teljesen megértem azt, ha valaki mérgelődik valamiért a játékban, hiszen nem az elvárásainak megfelelően alakul. Tanácsot nem szeretnék adni, hiszen nem is tudok, hogy ki és hogyan alakítsa a városát megfelelően. Viszont azt tudjuk, hogy mostanában több olyan Épület is megjelen ,mint amennyivel növekedett a kisállateledel mennyisége, ez igaz, de soha nem is volt cél az, hogy az összes állatka együtt legyen aktív. Tehát mérlegelni kell sok esetben, hogy mi is a fontos, melyik Épületet aktiváljuk, hogy elérjük a kellő hatást a városban. Ennél többet egyenlőre sajnos nem tehetünk, mint már írtuk sokszor, a randomitásba nem tudunk "belenyúlni"!
Köszönöm a megértéseteket!
 

Rikari

Veterán
Kedves @Rikari és @Nazaroff!
Teljesen megértem azt, ha valaki mérgelődik valamiért a játékban, hiszen nem az elvárásainak megfelelően alakul. Tanácsot nem szeretnék adni, hiszen nem is tudok, hogy ki és hogyan alakítsa a városát megfelelően. Viszont azt tudjuk, hogy mostanában több olyan Épület is megjelen ,mint amennyivel növekedett a kisállateledel mennyisége, ez igaz, de soha nem is volt cél az, hogy az összes állatka együtt legyen aktív. Tehát mérlegelni kell sok esetben, hogy mi is a fontos, melyik Épületet aktiváljuk, hogy elérjük a kellő hatást a városban. Ennél többet egyenlőre sajnos nem tehetünk, mint már írtuk sokszor, a randomitásba nem tudunk "belenyúlni"!
Köszönöm a megértéseteket!
Kedves Cyklon!
Amiről írunk az már nem arról szól, hogy valami nem az elvárásaink szerint alakul, mert abból mi is vissza tudunk venni, ha szükséges. Arról van szó, hogy a játék egyes része alapbeállításon maradt, míg a másik oldal tolja azt ahol az előzőre lenne szükség.
Aki visz némi logikát a játékába, és gondolom vagyunk itt ilyenek sokan, azoknak nem az a célja, hogy minden állatkáját egyszerre etesse meg. Általában csak azok kapnak, akikre szükség van a tervezett célhoz. Nem hinném, hogy bárki is passzióból elherdálná az eledeleit, csak azért, hogy ne lásson éhes állatot a városában.
Igazad van a mérlegelést illetően (mind ezt tesszük folyton), de ez azoknak sovány vigasz akiknek nincsen miből mérlegelni, mert heti szinten 1 eledelhez juttatja a játéka.
Abban viszont félre értettél engem és Nazaroffot is, hogy tőletek várjuk a megoldást. Nem mi nem a megoldást (belenyúlni a randomba) várjuk tőletek, hanem azt, hogy összekötőként (mert ti vagytok a mi hangunk) fáradhatatlanul bombázzátok a játék üzemeltetőjét azzal a problémával, ami egy nekik semmibe kerülő beállításon múlik. Ha ez többször megvalósul, akkor egyszer csak meghallják, hogy valamit elhanyagoltak a játékban és illene a mai viszonyokhoz igazítani azt, amiről elfeledkeztek. Miután minden mindennel összefügg, és ha az egyik elmarad a másikhoz képest, akkor felüti a fejét a gebac. :p
 

Calyr

Veterán
Az alábbiakkal biztos nem leszek népszerű - de higgyétek el, hogy nem az okoskodás vagy a magamutogatás, hanem a probléma rálátás/segítő tippek miatt írom meg. :)
Egyetértek veletek abban, hogy a kisállat eledel megszerezhetősége folyamatos kiigazításra kell szoruljon. Ez tiszta logika: ha egyre több az olyan épület, ami ezzel működik, az eledel meg ugyanannyi és ez nem változik, akkor ez egy folyamatosan nyíló ollót jelentene. Az arány változatlan formában biztos nem lenne kerek, tehát az eledel megszerezhetőségnek valamiképp követnie kell a felhasználási igény folyamatos növekedését.
A rossz hír az, hogy erre van fejlesztői reakció. Ami néha direktben egy-egy kisállat eledel nyeremény (ami több helyen megjelent már a játékban, lásd ládák, nyitható ajándékdoboz, királyi láda nyereménysor), vagy a Sós falatok épület (amelyből pár db begyűjthető termeléssel). Ezek régebben nem voltak, egy ideje rendszeresen vannak.

Azzal én is egyetértek, hogy ezek mennyisége még mindig kevés, mert sokkal több is jól jöhetne - node Elvenarban kb. mindenben így megy ez, itt mindenben csak apró lépésekkel lehet haladni. Azt nem, mondom, hogy ezért szeretjük, de valahol ez benne a kihívás. :)

Az eledel fő megszerezhetősége így továbbra is két alapokon nyugszik: a barkácsoláson, ahol ezek legyárthatók, és az elhasználási oldalon, hogy ezt a ritka erőforrást ki mire hogyan használja fel. Szerintem a kettő kb. egyenértékűen fontos. Ez utóbbinál pl. sokan így csinálják már, hogy a torony első szintje hozható eledel/tűzfőnix nélkül is, a másodikra mehet az eledel, a harmadik szint kb. péntekre marad, és akkor mehet mellette a bajnoki is, etetett jegedmedvével, nullás várakozási idővel - és akkor ez a kövi hét elejéig kitart. Kéthetente így jópár eledel megspórolható, ami éves viszonylatban bőven 100+ darab.
Vagy úgy etetnek vörös pandát/pandákat (nekem kettő van), hogy a lejárat az estére essen, így ez csak reggel lesz folytatva, azaz 72 óránként egy éjjel 9-10 óra barkácsban kiesett ideje megspórolható.

És akkor itt jön az a rész, amiért jópáran kiakadhatnak - de még egyszer mondom, ezt csakis azért írom ide, hátha jobban érthetjük az Innos logikát (és egyébként ezt külföldi fórumon láttam én is, és átgondolva igazat kellett adnom neki).
Fejlesztői szempontból teljesen érthető törekvés, hogy az eledel mindig is ritka, értékes erőforrás maradjon. És ha ők megnézik a számokat, akkor azt is láthatják, ami a csatolt képen van. Ezt most mentettem le a raktáramból (gondolkoztam is, hogy kitakarok dolgokat, de inkább nem, így látszik, hogy biztosan nem manipulált kép).
Nekem ez a mennyiség folyamatos használattal állt össze.
A torony bejövetelekor kb. 100 db eledelnél álltam - azaz ez azóta alakult így.
Nekem az eledel a folyamatos használat mellett is folyamatosan nő!
Tudom, hogy ez a szerencsén is múlik - de szerintem több éves távlatban ekkora szerencse a világon nincsen. Azaz ezek a lehetőségek benne kell legyenek a játékban mindenkinek!
Én már többször írtam, hogy nagyon aktívan barkácsolok, költök is rá - és szerintem ez a kulcsa mindennek. Nekem is volt olyan (fél év is, kb. egyenletesen!), hogy borzasztóan eredménytelen volt a barkács, alig adott értelmes cuccokat, a kedvem is majdnem elment tőle - de csináltam tovább az eltervezett taktikát, és lám, igaza lett a fejlesztőknek (amit amúgy nem hittem volna): hosszabb távon ezek az aránytalanságok kiegyenlítődtek.
Csak, hogy tudjatok számolni: nálam az eledel elsősorban tűzfőnixre kell, jegesmacira, meg a két vörös pandához, minden másra csak eseti jelleggel (elhanyagolható mértékben). Ez hetente 5-8 db folyamatosan! És a mennyiségem ilyen felhasználás mellett is folyamatosan nő!
A Wynis városomban kb. nulláról indultam két éve: ott ugyanezzel a taktikával és felhasználással 220 db-on állok. Sőt, igazából ott kevesebbet is barkácsolok, mert annak a gyémis része kizárólagosan a fővárosomé.
Én senkire nem akarom azt mondani, hogy rosszul játszana - csak arra szeretnék rámutatni, hogy ha valakinek most hetente egy eledel jön barkácsból, akkor lehet sokszor ennyire kellene barkácsolnia, és akkor lesz sokszorennyi eledele is.

Ezek alapján az Innos fejlesztői logika az lehet, hogy a jelenlegi rendszerben is benne van a kellő számú eledel megszerezhetőség, ezért nincs okuk ezen változtatni.


eledel.jpg
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Nem mi nem a megoldást (belenyúlni a randomba) várjuk tőletek, hanem azt, hogy összekötőként (mert ti vagytok a mi hangunk) fáradhatatlanul bombázzátok a játék üzemeltetőjét azzal a problémával, ami egy nekik semmibe kerülő beállításon múlik. Ha ez többször megvalósul, akkor egyszer csak meghallják, hogy valamit elhanyagoltak a játékban és illene a mai viszonyokhoz igazítani azt, amiről elfeledkeztek. Miután minden mindennel összefügg, és ha az egyik elmarad a másikhoz képest, akkor felüti a fejét a gebac. :p
Szerintem egy ilyen játéknak kb. egyetlen funkciójára sem áll, hogy bármit elfelejtettek volna. Simán tévedhetek is, de az eddig benyomásaim alapján nekem úgy tűnik, hogy itt nagyon is át van gondolva minden, nagyon is szándékosan van így sok minden, nagyon is agyon van mérve sok minden kb. a mm tized részének pontosságával.
De mondjuk abban egyetértek veled, hogy nem feltétlenül a legjobb következtetéseket vonják le ezekből, és nem is a legjobb döntésekre jutnak. :)
 

Rikari

Veterán
Amióta 2 hetes váltásokban használom az eledelt (Tűzfőnix, Alkonyfőnix és jeges, időnként barna maci) azóta gyarapodik a számuk a raktáramban. Ezért is írtam azt, hogy nem panaszkodhatok. Én Királyi díjakat nem vásárolok, de ez még változhat a jövőben. Az teljesen természetes, hogy mindig megy nálam is a barkács, sőt többször előfordul az is, hogy meglöttyintem egy kis "sárgával" is, hátha jobb kínálatot kapok. Ismerem a lehetőségeket.
Ugye az megvan, hogy a te raktárad nem az átlagos játékost mutatja, és csak remélni tudom, hogy az Inno nem a rólad vett mintával limitál. Ha ezt teszi, akkor te bizony rontod a mi statisztikánkat és joggal gondolkodik úgy az Inno, hogy ha ennyi van, akkor minek nekik még több megjelenést biztosítani. Ez nem volt tőlem egy szép gondolat-sorry.
Őszintén bevallom a készleteid láttán kissé elment a kedvem ettől a tornázástól, mert mondhat bárki bármit, mindig van kontra és mindig van ellenpélda, ami azt bizonyítja, hogy rosszul látod a dolgokat. Amivel rendelkezel, azt meg nem jól használod fel. Ez viszont itt a vélemények helye, és az nem baj, ha nem gondolkodunk azonosan. Tanulhatunk egymástól és stratégiát alakíthatunk ki, attól eltérőt, amit eddig a gyakorlatban megvalósítottunk. Főleg, ha azt lehet jobban is csinálni.
Gratulálok, hogy neked nemhogy nincsenek gondjaid az eledelek mennyiségével, hanem te egyenesen lubickolsz bennük. Ebből a pozícióból én sem írtam volna azt, hogy szeretnék egy kedvezőbb randombeállítást kieszközölni az Innotól, de a te példád nem általános és tudom, hogy globálisan gond van az eledelek (a vásárlástól elvonatkoztatva) előfordulásával, függetlenül attól, hogy ki mennyit használ fel belőle.
Ezzel visszajutottunk a kiindulópontra: Calyrnak jól megy sora, tehát nincs is itt semmi hiba. Minden jól van úgy, ahogy van, csak ti vagytok a bénák- de közbe meg nem ám. :p
 
Utoljára szerkesztve:

B i l l K a p u

Erős harcos
Az emberek nem egyformák (szerencsére), ezért nem egyformán élnek, és ami itt az érdekes, hogy nem egyformán játszanak. Ettől szép ez a játék, sok féle megközelítésből lehet benne örömet találni. Nem biztos hogy aki egyszerűbb eszközökkel, vagy más taktikával játszik mint ami a leghatékonyabb, az butábban tolja. Csupán csak másképp. És ez az eledelek felhasználására, és beszerzésére is kihat. A játék fejlesztőknek nem feltétlenül az élmezőnynek kell fejleszteniük, szerintem, mert ők vannak kisebbségben. A játékosok zöme, (lehet tévedek) sem időben sem taktikai megfontolásban nem fordít ennyi energiát a játékra. És ezzel nincsen semmi baj.
 

Laci0212

Erős harcos
Amióta 2 hetes váltásokban használom az eledelt (Tűzfőnix, Alkonyfőnix és jeges, időnként barna maci) azóta gyarapodik a számuk a raktáramban. Ezért is írtam azt, hogy nem panaszkodhatok. Én Királyi díjakat nem vásárolok, de ez még változhat a jövőben. Az teljesen természetes, hogy mindig megy nálam is a barkács, sőt többször előfordul az is, hogy meglöttyintem egy kis "sárgával" is, hátha jobb kínálatot kapok. Ismerem a lehetőségeket.
Ugye az megvan, hogy a te raktárad nem az átlagos játékost mutatja, és csak remélni tudom, hogy az Inno nem a rólad vett mintával limitál. Ha ezt teszi, akkor te bizony rontod a mi statisztikánkat és joggal gondolkodik úgy az Inno, hogy ha ennyi van, akkor minek nekik még több megjelenést biztosítani. Ez nem volt tőlem egy szép gondolat-sorry.
Őszintén bevallom a készleteid láttán kissé elment a kedvem ettől a tornázástól, mert mondhat bárki bármit, mindig van kontra és mindig van ellenpélda, ami azt bizonyítja, hogy rosszul látod a dolgokat. Amivel rendelkezel, azt meg nem jól használod fel. Ez viszont itt a vélemények helye, és az nem baj, ha nem gondolkodunk azonosan. Tanulhatunk egymástól és stratégiát alakíthatunk ki, attól eltérőt, amit eddig a gyakorlatban megvalósítottunk. Főleg, ha azt lehet jobban is csinálni.
Gratulálok, hogy neked nemhogy nincsenek gondjaid az eledelek mennyiségével, hanem te egyenesen lubickolsz bennük. Ebből a pozícióból én sem írtam volna azt, hogy szeretnék egy kedvezőbb randombeállítást kieszközölni az Innotól, de a te példád nem általános és tudom, hogy globálisan gond van az eledelek (a vásárlástól elvonatkoztatva) előfordulásával, függetlenül attól, hogy ki mennyit használ fel belőle.
Ezzel visszajutottunk a kiindulópontra: Calyrnak jól megy sora, tehát nincs is itt semmi hiba. Minden jól van úgy, ahogy van, csak ti vagytok a bénák- de közbe meg nem ám. :p
Nem tudom,hogy milyen random szerint működik,az állateledel megszerezhetősége,de van egy pici városom (Tündérek), ahol több állateledelt hoz fel a barkács,mint a 2, Unurban tartó városomban összesen,ahol sokszor előfordul, hogy a tűzfőnixet sem tudom megetetni, pedig nem "pazarlok",mert a tornyot max 2 nekifutásra viszem, a bajnokin előfordul néha 2 nap alatt 5 forduló,még sincs, pedig folyamatosan megy a barkács.
Talán van egy olyan algoritmus a "randomban", hogy a kevesebb etethető épülettel bíró városok sokkal több lehetőséget kapjanak az eledel megszerzésére,mint azok a városok, ahol nagyobb szükség van rá,így már kész is az Inno matekja.
Úgy emlékszem régebben én is kifogásoltam az eventekben szerezhető, etethető épületek sokaságát, az aránytalanul kevés kisállateledel miatt.
Remélem véget ér az éhezők viadala!
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Nem tudom,hogy milyen random szerint működik,az állateledel megszerezhetősége,de van egy pici városom (Tündérek), ahol több állateledelt hoz fel a barkács,mint a 2, Unurban tartó városomban összesen,ahol sokszor előfordul, hogy a tűzfőnixet sem tudom megetetni, pedig nem "pazarlok",mert a tornyot max 2 nekifutásra viszem, a bajnokin előfordul néha 2 nap alatt 5 forduló,még sincs, pedig folyamatosan megy a barkács.
Talán van egy olyan algoritmus a "randomban", hogy a kevesebb etethető épülettel bíró városok sokkal több lehetőséget kapjanak az eledel megszerzésére,mint azok a városok, ahol nagyobb szükség van rá,így már kész is az Inno matekja.
Úgy emlékszem régebben én is kifogásoltam az eventekben szerezhető, etethető épületek sokaságát, az aránytalanul kevés kisállateledel miatt.
Remélem véget ér az éhezők viadala!

Hogy ez és az ehhez hasonló hozzászólások ne "hivatalos" válasz nélkül maradjanak itt szeretnék válaszolni a felvetett gondolatokra:

Leírom azt, amit nagyon sokszor már több csapattag is leírt korábban: Véletlenszerű játék elemről van szó, amelyet egyféleképpen lehet kicsit befolyásolni - amit én szoktam ajánlani -, hogy érdemes az összes épületet barkácsolni, ami max. 1-szer jelenhet meg, így elvileg a gyakorisága nőhet a Kisállateledelnek.

A másik része a "kisebb" városokkal kapcsolatban kérlek ilyen információt ne terjesszünk, egy 3 darabos mintád van (ezek a városok), amely alapján próbálsz valamilyen logikát találni, ami állíthatom nem jelenik meg a játékban. Egy mintavételezés legalább 100 mintából (városból) kellene állnia, hogy bármit lehessen róla állítani és ekkor nem is beszéltünk arról, hogy egy mintavételezésben a véletlenszerűség megjelenik (hiszen ha nem dobunk 10 dobás alatt egyest akkor az nem jelenti azt, hogy nincs egyes a dobókockán és csak öt oldala van vagy kettő darab 6-os oldal, mivel abból van a legtöbb), így több mint egy mintavételezés kellene.

Cyklon leírta erről a tudnivalókat (ismételni nem szeretném), tavaly is igyekeztünk ezt szóba hozni, így ez az információ a fejlesztőknél van, innentől ők hozzák meg a döntést, hogy lesz-e több vagy sem. Ha visszanézünk, hogy mi volt tavaly ilyenkor (néha érdemes hiszen így látjuk valójában, hogy volt változás) akkor viszont láthatjuk, hogy több Kisállateledelt lehet szerezni, mint egy éve: az eseményeknél napi nyereményként elérhető lett az elmúlt évben, általában a különböző bérletekben is többször megjelenik. (Gyémántok költése Kisállateledelért cserébe már a játékos döntése, ezt a játékos mérlegeli, ha nem él vele, attól még a lehetőség ott van és figyelembe kell venni.)
 

Laci0212

Erős harcos
Hogy ez és az ehhez hasonló hozzászólások ne "hivatalos" válasz nélkül maradjanak itt szeretnék válaszolni a felvetett gondolatokra:

Leírom azt, amit nagyon sokszor már több csapattag is leírt korábban: Véletlenszerű játék elemről van szó, amelyet egyféleképpen lehet kicsit befolyásolni - amit én szoktam ajánlani -, hogy érdemes az összes épületet barkácsolni, ami max. 1-szer jelenhet meg, így elvileg a gyakorisága nőhet a Kisállateledelnek.

A másik része a "kisebb" városokkal kapcsolatban kérlek ilyen információt ne terjesszünk, egy 3 darabos mintád van (ezek a városok), amely alapján próbálsz valamilyen logikát találni, ami állíthatom nem jelenik meg a játékban. Egy mintavételezés legalább 100 mintából (városból) kellene állnia, hogy bármit lehessen róla állítani és ekkor nem is beszéltünk arról, hogy egy mintavételezésben a véletlenszerűség megjelenik (hiszen ha nem dobunk 10 dobás alatt egyest akkor az nem jelenti azt, hogy nincs egyes a dobókockán és csak öt oldala van vagy kettő darab 6-os oldal, mivel abból van a legtöbb), így több mint egy mintavételezés kellene.

Cyklon leírta erről a tudnivalókat (ismételni nem szeretném), tavaly is igyekeztünk ezt szóba hozni, így ez az információ a fejlesztőknél van, innentől ők hozzák meg a döntést, hogy lesz-e több vagy sem. Ha visszanézünk, hogy mi volt tavaly ilyenkor (néha érdemes hiszen így látjuk valójában, hogy volt változás) akkor viszont láthatjuk, hogy több Kisállateledelt lehet szerezni, mint egy éve: az eseményeknél napi nyereményként elérhető lett az elmúlt évben, általában a különböző bérletekben is többször megjelenik. (Gyémántok költése Kisállateledelért cserébe már a játékos döntése, ezt a játékos mérlegeli, ha nem él vele, attól még a lehetőség ott van és figyelembe kell venni.)
Szia
Nem állítottam, hogy van ilyen algoritmus, leírtam a tapasztalatom.
Minden "egyszeri" épület a raktáramban pihen, pontosan az esélynövelés miatt,a barkács újrasorsolása előtt általában megoldom a begyűjtést,ugyanezen okból,szóval amit lehet megteszek azért, hogy kisállateledelt hozzon fel a kínálat.Való igaz,tavalyhoz képest nőtt a megszerezhetősége, vettem én is mikor lehetőség volt rá,+ az egy korty tisztaságok,sós falatok,eventek,de mégis kevés.Lehet az is,hogy nekem nincs szerencsém, viszont egy meggondolt játékkal is,legalább heti 3-4 db kellene,de sajnos ez nem mindig jön össze, és ez frusztráló.
Esetlegesen,ha bántónak éreztétek az ötletelgetésemet, akkor elnézést, nem állt szándékomban,csak a saját tapasztalatom írtam le.
Szerintem erre való a Fórum,hogy sokféle tapasztalatot ismerhessünk meg.
 

Putyika

Veterán
Igazából az "egyszeri" épületek legyártása egyáltalán nem javítja az esélyét az eledel előfordulásának. Semmi köze a kettőnek egymáshoz, az épületek az 1. "ablakban" vannak, az eledel pedig az utolsóban. ;)
 

Kira7

Veterán
Leírom azt, amit nagyon sokszor már több csapattag is leírt korábban: Véletlenszerű játék elemről van szó, amelyet egyféleképpen lehet kicsit befolyásolni - amit én szoktam ajánlani -, hogy érdemes az összes épületet barkácsolni, ami max. 1-szer jelenhet meg, így elvileg a gyakorisága nőhet a Kisállateledelnek.
Az a max. 1-szer nekem kicsit érdekes. A szabadon engedett egység fejlesztésnél én is abból indultam ki hogy ha mindegyiket legyártom a pompás mágikus szorzót és a felvilágosult könnyűlovasságot is akkor a SZEE-t is sűrűbben kapom meg a barkácsba. 0-24-ben nem játszom ezért, így átlagos felhasználóként a tapasztalatom még is az , hogy a mágikus szorzó és a könnyűlovasság is sűrűbben van mint az egység fejlesztés. Így meg ha tényleg max. 1-szer van akkor meg az kicsit fura hogy az egység fejlesztést adja be többször éjszakára mint a többit...........
 

Putyika

Veterán
Az a max. 1-szer nekem kicsit érdekes. A szabadon engedett egység fejlesztésnél én is abból indultam ki hogy ha mindegyiket legyártom a pompás mágikus szorzót és a felvilágosult könnyűlovasságot is akkor a SZEE-t is sűrűbben kapom meg a barkácsba. 0-24-ben nem játszom ezért, így átlagos felhasználóként a tapasztalatom még is az , hogy a mágikus szorzó és a könnyűlovasság is sűrűbben van mint az egység fejlesztés. Így meg ha tényleg max. 1-szer van akkor meg az kicsit fura hogy az egység fejlesztést adja be többször éjszakára mint a többit...........
Ezek közül egyik sem tartozik a "csak egyszer barkácsolható" épületek közé. Ebben a csoportban azok az épületek vannak amiket csak egyszer lehet barkácsolni...vagyis amíg van belőle a városban, vagy a raktárban addig nem dobja fel újra az akadémia a barkácsolás lehetőségét. Ilyenek például a fejlődő épületek, a sakk, a holdkőtár. Ezeket érdemes legyártani, mert ezzel növelhető az esélye egy értékesebb épületnek, mondjuk az általad említett harciaknak, amikből annyit gyárthatsz amennyit akarsz...vagyis inkább amennyi lehetőséget ad a random.
 

BLERO

Felderítő
Ezek közül egyik sem tartozik a "csak egyszer barkácsolható" épületek közé. Ebben a csoportban azok az épületek vannak amiket csak egyszer lehet barkácsolni...vagyis amíg van belőle a városban, vagy a raktárban addig nem dobja fel újra az akadémia a barkácsolás lehetőségét. Ilyenek például a fejlődő épületek, a sakk, a holdkőtár. Ezeket érdemes legyártani, mert ezzel növelhető az esélye egy értékesebb épületnek, mondjuk az általad említett harciaknak, amikből annyit gyárthatsz amennyit akarsz...vagyis inkább amennyi lehetőséget ad a random.
szia!
ez sem feltétlenül igaz, mert nálam folyamatosan jönnek fel azok az alapok, amik nincsenek meg, de azért ennek ellenére heti 3-5 eledel feljön barkácsban... (van mikor csak 1, ez is igaz)
Blero
 
Fent