• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Kaland jelvényeinek a száma

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 56 72,7%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 21 27,3%

  • Összes szavazó
    77
  • A szavazás lezárult .

AdamK

Tag
Sziasztok,

szerintem az alapötlet jó. Ezzel láthatná az egész csapat, hogy hol tart a dolog mennyit kell még termelni NAGYJÁBÓL, nyílván tökéletes megoldást nem lehet erre kitalálni, mert túl komplex fejlesztést igényelne. De szerintem ártani senkinek sem ártana, mégis olyan vehemenciával tudtok egymásnak esni, hogy csak pislogok:/
Ez 1 végtelenül egyszerűen megvalósítható ötlet, aki akarja nézi, aki meg nem az nem, felesleges szerintem túlgondolni az egészet.
Azzal meg egyetértek, hogy a kaland jutalma lehetne azért nagyobb(bár most a macis ereklyék nagyon is sokat számítanak, akinek nincs még maxra húzva a barna vagy jeges..), mert a befektetett munka sokkal több időt elvisz, a szervezőknek főleg, akik külön google sheet-ben, excelben, levelekben szervezik az egészet.
Én elhiszem, hogy akik nem vesznek benne részt, azoknak semmiféle segítség nem kell a kalandok szervezésében, de miért fáj nekik, ha azok, akik lelkiismeretesen csinálták/csinálják, azok kapnának 1 apró könnyítést? Több embernél is megfigyeltem, hogy vagy személyes okok miatt vagy a már jól megszokott stratégiájuk miatt egyszerűen elutasítanak mindent, ami másnak jó lehet, meg sem próbálva megérteni, hogy miért is szeretné.

Nem leszólni kellene a másik ötletét,hanem továbbgondolni, hogy még több embernek(a fejlesztőket is ideértve) jó legyen.
 

Wiccara

Veterán
Kedves AdamK!

Az alapötlet valóban jó; annyiban hogy a kaland hatékonyságát növelné egy táblázat.

Amikor még ez a kaland rendszer nem volt ennyire leérdektelenítve a jutalmak által, addig egy ilyen eseményre jobb helyeken kineveztek egy „kalandmester”-t, aki felmérte a tesók kapacitását mind hely mind idő függvényében, megállapított személyre szabottan egy gyártási ütemtervet, és összeállított egy mindenki által elérhető excelt, amiben nevenként, jelvényenként volt vezetve mind az elkészült, mind az elindított jelvények típusa, darabszáma. A táblázat továbbá összesítette a kitűzött útvonal szerinti igényt és további szükséges mennyiséggel frissült, a módosított raktárkészlet frissítését pedig a sor végén dátumozta a táblázat.
Ennek a lebutított verziója, ha látod, mi van kész. A „ nagyjából” nem hogy nem elegendő, sokkal inkább megtévesztő, zavaró és tévútra vihet!

Pl:

Ránéz 10 ember, és azt látja, kevés a szobor. Mind a 10 azt indít.. 2 napos termelésről beszélünk.
Délutánra másoknál elkészül 5, még ekkor se vonják vissza a gyártást, hiszen kell még 5…
másnapra elkerülnek a hiányzó szobrok, amik már 2 napja gyártás alatt voltak, és 10 ember lyukra futott és kidobott 1,5 napot az egy hetes kalandból.

Ha valami, akkor az értelmetlen belefektetett munka az, ami leginkább el tudja venni az emberek kedvét a kalandtól!

Az ötlet másik része, hogy „vezetői” szinten bele lehessen nyúlni a raktárba, és kivenni ami éppen szükséges.. itt már teljesen elveszik a csapatmunka! Értem én, hogy nehogy várni kelljen valakire is, vagy nehogy rossz helyre kerüljön egy jelvény is.. de ezzel a csapatmunkát ledegradáljuk futószalagos rabszolgamunkának, és kivesszük az egyenrangú testvérek kezéből a döntést, hogy a munkájuk gyümölcsét hozzátegyék a közös sikerhez.

Mindez személyes véleményem, azért, mert egy jónak tűnő ötlet sok buktatót rejthet magában, amire már a többiek is próbáltak rávilágítani.

W.
 

AdamK

Tag
A mágusok bepakolásával én sem értek egyet, bár végülis testvériségtől függ, lehet benne mindenki mágus, ez a főmágus döntésén múlik és akkor semmiféle változás nincs :) Szerintem a nehézség egyértelműen a tervezés, illetve a haladásnak a monitorozása, ebben segítene picit az alapötlet, de nem borulna fel tőle semmi:)
 

Calyr

Veterán
Későbbi ötletelők szíves figyelmébe: az ötletgazda ámokírása nagymértékben befolyásolhatja az ötlethez való hozzáállást, erre mindig érdemes odafigyelni!

Én az elején csak lekövettem a folyamatot, de ahogy látom, többen szuper, logikus érvekekel levezették, hogy miért nem működőképes ez az elképzelés. Sokan sokféle excel táblát használnak erre, a jobbak ebben vezetik a folyamatban lévő termeléseket is. Tény, hogy ezt melós töltögetni, de egyrészt ez is csapatmunka lenne, másrészt nem látom át, hogy ez az ötlet mivel tudna többet, mint egy jól vezetett excel (Wiccara nagyon jól levezette ezt).

Egyetértek azzal is, hogy az egész kaland struktúra már rég megérett egy alapos újratervezésre, és amíg ez nem történik meg, kár bármilyen fejlesztésben gondolkodni ebben a témában. Mivel páran ezzel kapcsolatban is bedobtak ötleteket, lehet érdemesebb lenne nyitni egy "Kaland változtatások - hogy kellene másképp" topikot,és ott folytatni ezt, mert ezek az elképzelések itt el fognak veszni/nem lesznek alkalmasak a későbbi visszakeresésre.
Az ötletekben az irányelv 1 topik = 1 téma, pont azért, hogy könnyebben azonosítható legyen.
És lehet a kaland változtatásokkal kapcsolatban többeknek lesznek jó elképzelései, amelyek a fejlesztőkhöz is eljuthatnak. :)
 

DeletedUser3513

Vendég
Szinte mindent megírtatok már, amiért én NEM támogatom az ötletet:
- az összesített jelvényszám csak egy apró csepp a tengernyi infóban, ami a kalandhoz kell
- semmivel nem terhelném a szervert kaland idején
- stb.

Viszont támogatom Calyr ötletét:
érdemesebb lenne nyitni egy "Kaland változtatások - hogy kellene másképp" topikot,és ott folytatni ezt, mert ezek az elképzelések itt el fognak veszni/nem lesznek alkalmasak a későbbi visszakeresésre.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent