• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Kaland jelvényeinek a száma

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 56 72,7%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 21 27,3%

  • Összes szavazó
    77
  • A szavazás lezárult .

Deleted User - 204368

Vendég
@bere007 neked nem prioritás másnak viszont igen. egy éves bugokat eddig nem javítottak majd biztos most fognak neki állni... ilyen alapon lehet lobbizni az új bajnoki rendszer vagy az eventek ellen is h inkább a régi működjön jól... olyan mint az állami támogatások. attól h nem építenénk több stadiont azt az összeget amit arra költöttünk volna nem fogjuk kórházakra költeni. csinálnak abból mást. torony bugba is bele kell törődni mert "jó van az úgy"...
 

Rikari

Veterán
@Rikari a logika helytelen. attól h abban a pillanatban nincs játékban az lényegtelen számodra. tudod h kell 20 szobor látod h készen van így nem kell termelnetek többet. így képesek vagytok addig ameddig az adott játékos nem lesz online termelni a többi jelvényt. ne menjünk el abba h mi van ha nem lép fel a játékos mert az táblázat mellett is megesik az egy elkerülhetetlen dolog. nem pukkan ki a buborék. a táblázat mindig is nyűgös volt mert mindig van aki nem vezeti vagy benyögi h neki már van 20 db jelvénye abból... így legalább látjuk kinek mennyi van
Nahhh veled sem könnyű az élet de ezt már tapasztalatból tudom. Ritkán, vagy inkább sehogyan sem szoktam reagálni a bejegyzéseidre, mert nem viselem jól sem a stílusod sem a dolgokhoz való hozzáállásod. Így inkább elkerüllek, ha tehetem. Nem gondolom, hogy itt mindenkit, mindenkinek a keblére kell ölelnie. Van akit képtelen vagyok, és lehet, hogy ez az én hibám, de simán tudok ezzel élni. :p
A logika helyes, mert igenis van az a pillanat, amikor fontos, hogy az a másik ott legyen és ettől te aztán nem fogod látni, hogy ami van, az kinél van. A "ne menjünk bele" ...elkenése pont a lényegnek, de megfogadom a tanácsodat és nem megyek bele, mert már így is jobban belemásztam, mint amit ez az egész ér.
A többit meghagyom Berének, mert látom ő is kapott stadiont és kórházakat is... ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
@Rikari mivel engem csak a logika érdekel így nem nehéz velem az élet. ha az érvelés logikus meggyőzhető vagyok. ennyi nem több
 

Putyika

Veterán
addig ameddig az adott játékos nem lesz online
így legalább látjuk kinek mennyi van
Pont ez a baj, nem látod, hogy kinek mennyi van, csak azt látod, hogy a csapatnak mennyi van. Nem tudod, ki az "adott játékos". Látod, hogy van x db a jelvényekből, de elmegy félnapod, mire kideríted, hogy kinél van.
Ráadásul Bere nagyon szépen rávilágított az egyik leggyengébb pontjára az egésznek, még pedig arra, hogy nem látod a készülő dolgokat. Hiába tudod, hogy mi van kész, ha a készülőkről nincs infód.
Arról nem beszélve, hogy az ötlet úgy lett megfogalmazva, hogy a táblázat "a csapat eddigi összes jelvényeinek számát" mutatná. Na ennek aztán végképp semmi értelme. Lehet, hogy arra gondolt, hogy a csapattagoknál éppen raktáron lévő jelvények számát mutassa, de nem ezt írta. Ha szó szerint vesszük az ötletet, akkor a listában látnám, hogy eddig mennyi sört csinált a csapat, de akkor ki kellene számolnom, hogy mennyi lett már bepakolva és azt le kellene vonnom.
neked nem prioritás másnak viszont igen
Az elmúlt kalandok alkalmával mutatott aktivitást elnézve, ez nagyon kevés csapatnak lenne prioritás. 1-2 elvetemült kalandfüggő tesóságtól eltekintve a többiek csak átrohannak rajta, a minimumot teljesítve. Akik valóban komolyan veszik, azoknak pedig ez édeskevés, mert ott percre pontosan ki kell számolni, hogy ki, mikor, mit gyártson.
 

sleeky41

Veterán
@Rikari
abban a pillanatban nincs játékban az lényegtelen számodra. tudod h kell 20 szobor látod h készen van így nem kell termelnetek többet.

Itt jönne egy másik ötletem de gondolom ezért is kapok majd .... na mindegy
Lenne egy tároló ( raktár ) ahova ezek a jelvények bekerülnének és a főmágus vagy mágusok betudnák rakni az útba a jelvényét annak aki nincs éppen ott. Egy másik játéknál ( nem akarok reklámot a játéknak ) ez nagyon jól működik.
 

GreenKnight

Veterán
Itt jönne egy másik ötletem de gondolom ezért is kapok majd .... na mindegy
Lenne egy tároló ( raktár ) ahova ezek a jelvények bekerülnének és a főmágus vagy mágusok betudnák rakni az útba a jelvényét annak aki nincs éppen ott. Egy másik játéknál ( nem akarok reklámot a játéknak ) ez nagyon jól működik.
És ezzel a két ötlettel sikerült is kiherélni a kalandot. :(
 

Rikari

Veterán
főmágus vagy mágusok betudnák rakni az útba a jelvényét annak aki nincs éppen
Ebben a megoldásban ott látom a problémát, hogy a rendszer azt regisztrálja aki tett a térképre. Ha én pl. a te jelvényedet mint főmágus a tegyük fel már bevezetett tárolóból beteszem, akkor az engem lát és nem azt aki készítette. Így ő továbbra sem vesz részt a térkép útpontjának feltöltésében és ha a csapat átlép akkor ő nem részesül a közös jutalomban.
 

sleeky41

Veterán
Ebben a megoldásban ott látom a problémát, hogy a rendszer azt regisztrálja aki tett a térképre. Ha én pl. a te jelvényedet mint főmágus a tegyük fel már bevezetett tárolóból beteszem, akkor az engem lát és nem azt aki készítette. Így ő továbbra sem vesz részt a térkép útpontjának feltöltésében és ha a csapat átlép akkor ő nem részesül a közös jutalomban.

A raktárt veszi figyelembe a másik helyen. Ki kell jelőlnöd hány darab jelvényt akarsz berakni a raktárba és azt helyezi át. A jutalmakat is az alapján adja a rendszer, ha nem raktál be a raktárba jelvényt akkor nincs jutalmad.

Ez azért jó mert mi van ha a megbeszélt időbe nincs ott valaki, és nem tudnátok folytatni a kalandot és lehet van a csapatnak 2 órája a végéig, akkor nem bukják el az ajándékot mert a főmágus innen pakolja be az útra a jelvényeket. Az előnye még az, hogy így ténylegesen oda kerülnek be a jelvények ahova tervezve volt és nincs az, hogy más valaki berakta azt amit nem neki kellett volna. Nézd meg egy - egy kaland után hányan lépnek ki pont azért mert valami nem úgy sikerül ahogy eltervezték, és hát a díj amit egy kalandnál kapunk nem éri meg azt, hogy éjjel nappal valaki ott üljön és gyártsa a jelvényeit és figyelje mikor is kell bepakolnia.
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
A kaland testvériségi, nem főmágusi..
És ezzel a két ötlettel sikerült is kiherélni a kalandot
Nem a többiek helyett kell dolgozni, és bebiztosítani a "tökéletes pontok minimális selejt" normát.
A kaland ( amíg még élvezhető volt) arról szólt, hogy 25 ember koordinálása, időben, termelésben, CSAPATként.
Azzal, hogy kivenne pár mágus a meggondolatlan, vakon pakoló, vagy épp nem gépnél lévő.. testvérek raktárából, azzal nem a csapatmunkát erősíti!
 

sleeky41

Veterán
A HU2 serveren a ranglista alapján 1 volt akik több pontot csináltak 2 - 20 ig talán 2 útat csináltak meg minden pályán, de a 20 tól a többség inkább nem is foglalkozott a kalanddal, a HU1 serveren is 1 - 7 ig volt több pontjuk, a többi megint 2 útat ha csinált de az 50 - től már ott sem látni azt a nagy hajrát. Ezért gondoltam talán nagyobb kedvük lenne csinálni a kalandot ha kevesebbet kellene a játékosokat zaklatni a jelvények miatt, mert a jutalom miatt nem fognak hajtani, ha csak abba nem lesz változás.
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
talán nagyobb kedvük lenne csinálni a kalandot ha kevesebbet kellene a játékosokat zaklatni a jelvények miatt, mert a jutalom miatt nem fognak hajtani, ha csak abba nem lesz változás.
Kedves @sleeky41
Tudom, hogy azért hoztad az ötletet, hogy a Kaland gördülékenységén javítsanak, de ha a csapatból csak 5 fő hiányzik már, és pont ott van esetleg egy hosszú termeléses cucc, akkor bizony nincs olyan táblázat ami ezen segíthetne. A Testvériségi Kaland kemény csapatmunka, amit sok nagyobb erősebb Testvériség már feladott, hiszen csak azért csinálják, hogy a 3 út után bezsebeljék az ajándékot.(ami olykor olyan csekély, hogy lábrázást kapunk tőle) Megvallom, hogy nem kis ráncfelvarrásra szorúl a Testvériségi Kaland. Minden tekintetében. Nem csak a jutalmak gyengék, amiért ugye 25 fő(normális esetben) keményen megdolgozik, termel, összhangban van, kommunikál egymással, de volna mit csiszolni az egész kaland túrán is. Lehet jó lenne kicsit jobban feltárni a fejlesztő csapatnak, hogy a Kaland ne csak inspirálja de össze is tartsa a jó erős csapatokat. Na erre kellene sok-sok jó ötlet.
Szép Napot kedves Fórumozók!
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
@Putyika lehet velem van a baj de én még mindig nem látom a problémát abban h nem online az adott játékos. igen lehet h a kaland utolsó pár órájában ez számít de a 2. napon miért fontos az neked h kell összesen 30 db szobor és az a 30 db kinél is van??? nem rakja be ma? berakja hnap. addig tudjátok gyártani az 1500 db egyéb jelvény bármelyikét.

abban egyetértek h a jelenlegi kaland gyenge két fontos okból.
az egyik nyilván a nyereményekért nem éri meg lebontani a fél várost és versenybe szállni. a másik h h tud versenyezni egy 25 fős csapat egy olyan X fős csapattal akinek elég sok "booster" kis városa van ami tele van műhellyel... értelmetlen az egész. de attól még ez a fejlesztés hasznos mert sokan tudnák ezt használni. mi sem vezetünk táblázatot mert minek erre a 3 útra? de jó lenne látni h állunk
 

bere007

Veterán
@bere007 neked nem prioritás másnak viszont igen

Ha nem mondod, akkor erre nem is gondoltam volna. Köszönöm a nagyon bölcs véleményedet. De elárulok egy titkot. Én azért szavaztam nemmel, akinek fontos, az meg azért szavazott igennel. És még azt is elárulom, hogy ugyan ezért volt az, hogy amíg én a tornyos ötletét támogattam és érveltem mellette, addig te meg ellenezted és puffogtál ellene. Mivel számomra a torony fontos, neked meg az nem fontos. Bár rajtad kívül nem ismerek olyat, akinek a TK fontosabb, mint a torony, de nem vagyunk egyformák.

egy éves bugokat eddig nem javítottak majd biztos most fognak neki állni... ilyen alapon lehet lobbizni az új bajnoki rendszer vagy az eventek ellen is h inkább a régi működjön jól... olyan mint az állami támogatások. attól h nem építenénk több stadiont azt az összeget amit arra költöttünk volna nem fogjuk kórházakra költeni. csinálnak abból mást. torony bugba is bele kell törődni mert "jó van az úgy"...

Na itt már össze keversz mindent.
A bug javítás az egy dolog. A bajnoki és event fejlesztésének az ellenzése az egy másik dolog. Az állami fejlesztések meg egy harmadik dolog. Nem igazán értem, hogy ezt a 3 dolgot hogyan lehet egybevonni, mivel így ennek az egésznek semmi értelme. Ráadásul ebből csak 2 dolog tartozik a játékhoz... De mint tudjuk, te nem ismersz lehetetlent.
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Kicsit belegondoltam Erica és Rikari gondolatmenetébe. Én a következőket tudnám elképzelni. Az egyik legfontosabb dolog a Testvériség egysége és közös munkája. Hiszen ez nem csak a Kaland alatt fontos hanem végig a játék alatt. Ahogy a tagok fejlődnek, és egyre nehezebb akadályokba ütköznek pont a csapat egysége amire mindig számítani lehet. :) Visszatérve a Kalandhoz. Úgy érzem a nagyoknak és a rutinos csapatok kicsit monotonnak érezhetik. Képzeljétek el ha egy kaland véget ér, a következő onnan folytatódik tovább. Folyamatossá tenné a történetet.
Képzeljétek el ha táblázatok helyett, új jelvények jelennének meg. S minden kalandnál változtatnák hogy mire van épp szükség. Itt a változatosságon lenne a hangsúly. S végül a jutalmak. Érdemes lenne egy felmérést készíteni hogy a játékosoknak mi lenne motíválóbb. Persze az egyensúly figyelembe vételével. Ez csak a saját gondolatom. :) Természetes hogy igényelne szerverkapacítást. De ahogy Syntex írta ha egy jobb kaland születne meg azt megoldanák. Ami meg túlterhelné a szervert és nem volna értelme, visszadnák továbbcsiszolásra. Emlékezzetek a legutóbbi frissítésre. Voltak hajmeresztő dolgok, de pár órán belül rendbe tette a supportunk a gondokat. :) Ha mindenki elengedné a fantáziáját és leírná mi lenne ami újra megfogná egy kalandban, mindezt egybegyúrva, egy nagyszerű dolog születne. Ehhez sok-sok játékosnak kellene a véleménye.
Bocsánat hogy hosszúra sikeredett a kibontakozásom.
További szép napot kívánok mindenkinek ! :)
 

Deleted User - 204368

Vendég
@bere007 azért nem támogatod az ötletet részben mert elvonná a figyelmet ez a fejlesztés a bugok javításától ami nincs.... hiába lesz több szabd ideje a fejlesztőknek így nem lesz javítva a bug... hadd ne magyarázzam el mit jelent a metafora és a hasonlat olvass utána (igen szarkazmus).
a különbség az h azért nem támogatni valamit mert neked nem kell és azért nem támogatni vmit mert a közösségre rossz hatása van az 2 külön dolog. egyik önzőség a másik meg logikus döntés. jogod van emiatt nemmel szavazni csak szerintem így nem korrekt. mint Calyrnak is azért nem tetszett az 5letem mert "félre vezető lehet meg bugos lehet".... és nyilván nem tetszik nekem az ilyen hozzáállás.
azért a tornyos 5let leszavazása nem azért volt mert nekem nem volt szimpatikus sőt ha bevezettük volna a te ötletedet akkor valószínűleg mi is tudnánk tornyozni teljesen. tehát én profitálhattam volna belőle. mégis elleneztem mert közösségre nézve romboló lett volna szerintem... nem az önzőség hajtott.... kicsit ezt gondolt át h ki is puffog meg ki nem... nem értem h jön ide a TK meg a torony de ezen túl lépek
 

bere007

Veterán
a különbség az h azért nem támogatni valamit mert neked nem kell és azért nem támogatni vmit mert a közösségre rossz hatása van az 2 külön dolog. egyik önzőség a másik meg logikus döntés. jogod van emiatt nemmel szavazni csak szerintem így nem korrekt

Akkor beidézem a válaszom és az első részét töröltem, mert a válaszod alapján, csak addig jutottál el és a többit nem olvastad. ;)

Kaland alatt, amikor bejön a bajnoki is idegbajt lehet kapni, mert labilis a rendszer, így tovább terhelni egy amúgy is felejthető játékelem miatt szerintem értelmetlen. És ennél nem csak az a fontos, hogy mi van készen, hanem hogy mik azok amik készülnek és ezek alapján miket kell gyártani. Tehát ez nem oldaná meg a gondot, mert nem látjuk benne, hogy mi készül éppen, tehát jóindulattal is fél megoldásnak nevezném csak.

További jó logikázást.
 

Putyika

Veterán
igen lehet h a kaland utolsó pár órájában ez számít de a 2. napon miért fontos az neked h kell összesen 30 db szobor és az a 30 db kinél is van???
Ennek az idézetnek az első felében rejlik a megoldás. Mindegy, hogy mikor fontos, az a lényeg, hogy fontos és ezt a problémát ez az ötlet nem oldaná meg, tehát ugyanúgy szükség lenne a külső táblázatra. ;)
 

sleeky41

Veterán
Sziasztok ! :)
:) Visszatérve a Kalandhoz. Úgy érzem a nagyoknak és a rutinos csapatok kicsit monotonnak érezhetik. Képzeljétek el ha egy kaland véget ér, a következő onnan folytatódik tovább. Folyamatossá tenné a történetet.
Képzeljétek el ha táblázatok helyett, új jelvények jelennének meg. S minden kalandnál változtatnák hogy mire van épp szükség. Itt a változatosságon lenne a hangsúly. S végül a jutalmak. Érdemes lenne egy felmérést készíteni hogy a játékosoknak mi lenne motíválóbb.

Ötlet topiknál én ilyenekre gondoltam mint amit te is írtál :)

Lehetne egy teljesen új pálya ahol nem kellene a jelvényeket figyelni miből mennyi van, mert előre nem lehetne tudni mit kér az adott ponton a feladat így még izgalmasabb is lenne. A következő pont pedig akkor nyílna ki ha az előző kész lenne. Így nem lenne az, hogy direkt erre gyártanak városokat mert másképpen kellene a feladatokat elvégezni.

Egy - egy ponton ha kész van a feladat akár kisebb jutalmak lennének érte és meghatározott pont után lenne egy nagyobb jutalom.
Például össze kellene gyűjteni bizonyos számú tárgyakat, vagy kirakos darabjai akkor tünnének el ha bizonyos áru kész. Jutalomként lehetne mannát, isteni magot, katonákat, vagy akár királyi restaurációt is nyerni.

Tudom a régiek megint azt fogják mondani ez nem jó de lehet több játékost mozgatna meg, és a csapat egység így megmaradna, és ami a lényeg nem kellene a várost átrendezni lebontani érte, és táblázatokat vezetni csak játszani.
 
Kedves sleeky,

az ötleted remekül áll,75%-nál pedig sikerül elérned azt,hogy bekerüljön a fejlesztők postaládájába.
Sajnos ez igaz. Abból ki indulva, hogy mik a különbségek a mobilos és pc-s verzió között, szerintem ezt sem erőltetik majd... Pedig ez eléggé 1 okés ötlet.
 

Tybor land

Újonc
,, Lehetne egy teljesen új pálya ahol nem kellene a jelvényeket figyelni miből mennyi van, mert előre nem lehetne tudni mit kér az adott ponton a feladat így még izgalmasabb is lenne. "
Szerintem 70-100db 1-2 napos gyártású teljesítendő x-szintű feladat pont elvenné a játéktól a kedvet, mint izgalmassá tenné. Főleg, ha épp nincs megfelelő mennyiség a játékosoknál. Fogalmazd meg másképp, mert ettől Dr Csernusnak a páciensei gyarapodnának.
A kalandozások nem játékos barát feladathoz tartozik, max az aktív teljes szövetségeseknél. Akik nem tartoznak az első 50, vagy első 100 szövetség tagjaihoz azok számára elérhetetlen mind a kaland és mind a torony teljesítése a pontok alapján. Régóta aktívan játszok a kalandozásokban, de nem motivál a nyeremény. Amik csábítanák a játékosokat az ellent mond az üzletpolitikával. Profit nélkül nincs fejlesztés, nincs üzemeltetés. Sok játékost motivált pl : a Kívánságkút . Nem tudom megmondani mikor volt utoljára nyerhető(nem a kalandozásokra gondolok). Jó játékot Üdv T!
 
Fent