• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Kaland jelvényeinek a száma

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 56 72,7%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 21 27,3%

  • Összes szavazó
    77
  • A szavazás lezárult .

Rikari

Veterán
Annak érdekében, hogy minél többen, minél szívesebben szavazhassanak, a voksok mostantól nem lesznek nyilvánosak; csupán a szavazatok száma és a százalékos megoszlás.
Szerettem volna már emiatt szólni, de megelőztél, hogy a voksok ne legyenek nyilvánosak. Nem az a lényeg a szavazatainkban, hogy ki szavazott és melyik oldalra, hanem az, hogy mekkora támogatottságot kapott maga az ötlet. Teljesen mellékes része, és konfliktusokra is adhat okot az, ha megszemélyesítést kapnak a szavazatok. Legyen ez csak titkos szavazás, így senkit nem lehet agitálni, kérdőre vonni. Senki nem tartozik magyarázattal senkinek, és így legalább azt sem lehet tudni kit kell utálni és szeretni. Ez a legtisztább. Még az is lehet, hogy ezzel az anonimitással sokkal többen merik felvállalni majd a véleményüket, mert esetleg nem kell konfrontálódniuk, ha valamit nem úgy gondolnak, mint ahogyan azt a pl. csapaton belüli társuk. Ez csak egy szituáció arra nézve, hogy egyáltalán nem biztos, hogy egyformán gondolkodnak azok, akik egy csapatban vannak, de van véleményük, csak nem akarnak kényes szituációba kerülni a társukkal.

Vagyunk azért itt többen, akik nyiltan felvállalják, indokolják a szavazataikat, de egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy minden fórumozó ilyen. Köszönöm a frappáns megoldást arra nézve, hogy kiiktattatok egy olyan hibaforrást, ami megnehezíthette mások számára a szavazást. Voksolások tekintetében meggyőződésem, hogy itt sem viselkedünk másként, mint a való életben.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
@sleeky41 de most komolyan fogtad magad megnézted azt a 30 embert aki szavazott és láttad h ferenc99 még nem szavazott ezért ráírtál h tegye már meg?
 

sleeky41

Veterán
@sleeky41 de most komolyan fogtad magad megnézted azt a 30 embert aki szavazott és láttad h ferenc99 még nem szavazott ezért ráírtál h tegye már meg?

Nem lehetne ezt már befejezni, ha tetszik az ötlet szavaz rá ha nem akkor ne támogasd, az meg szerintem csak rám tartozik kinek írok és miért!

Neked nem írtam, majd ha írok akkor tedd szóvá.

Köszönöm!
 

Deleted User - 204368

Vendég
Nem lehetne ezt már befejezni, ha tetszik az ötlet szavaz rá ha nem akkor ne támogasd, az meg szerintem csak rám tartozik kinek írok és miért!

Neked nem írtam, majd ha írok akkor tedd szóvá.

Köszönöm!
akkor írj privátban legközelebb :) mert ha nem tartozik rám akkor ne csináld nyilvánosan
segítek... profil --->"beszélgetés kezdése"
 

sleeky41

Veterán
akkor írj privátban legközelebb :) mert ha nem tartozik rám akkor ne csináld nyilvánosan
segítek... profil --->"beszélgetés kezdése"

Mindenkinek privátba írtam :)
Köszi általában jól boldogulok az informatikával mert rendszerinformatikus végzetségem van ;)
De remélem itt a vége mert nincs kedvem megint tele offolni az ötletet!
 
Utoljára szerkesztve:

sleeky41

Veterán
Talán ennek nagyobb sikere lesz :)

A kaland ötletem a következő lenne!

Mindenki tudja előre melyik utat fogja megcsinálni és ahhoz mennyi jelvényre van szüksége a csapatnak. A szervezést előtte minden testvériség magának
készíti el. De amikor már a tényleges jelvények számát kell begyűjteni, na akkor van, hogy várni kell még a játékos válaszol mert ugye nem mindenki tudja egyből adni a számokat. Pedig lehet a csapat már elkészült azzal a jelvénnyel, de még sem tudnak még mást gyártani mert várni kell.

És itt jönne az ötletem:

A főmágus és a mágusok látnák a sajátjuk és a csapat eddigi összes jelvényeinek számát, mert ahogy kész lenne egy játékos a jelvénnyel a csapat listába is egyből megjelenne. A lenti képen lehet látni, hogy nézne ki. Olyan mint a bajnoki pontszámai, ahogy valaki megcsinál egy tartományt a gép már újra számolja a pontokat, itt meg a jelvényeket. Ez csak a tervezést segítené elő, minden más maradna a régi.
1601447737253.png

A lényeg legyen megint itt a végén!
 

Wiccara

Veterán
Kedves sleeky,

az ötleted remekül áll,75%-nál pedig sikerül elérned azt,hogy bekerüljön a fejlesztők postaládájába.
Nem,nem a bevezetést szavazzuk meg :D egy lehetőségét annak, hogy elültess egy gondolatcsírát az illetékeseknél.
Ennek tükrében talán nem kellene élethalál harcot vívni. A többiek a nyugalmukat kapták meg az anonimitással, mert megérdemlik!
 
Utoljára szerkesztve:
sziasztok :)
Tény, a kalandnál mindig bizonytalan miből mennyi van, épp mi készül. Változó, hogy mikor tudunk fellépni, mennyi időre, van-e idő könyvelni. Az adataink mindig csak tájékoztató jellegűek :)
A kaland sok szöszölést igényel, a jutalmak nincsenek arányban a befektetett munkával, idővel.:S
 

Putyika

Veterán
Kedves @sleeky41!

Nem ismerlek, de a tornyos ötletnél történt incidens után, drukkoltam neked, hogy ebből a sztoriból most jól kerülj ki, és végre megbarátkozz kicsit a fórum többi résztvevőjével. Elég jól is indult a dolog, több támogatást kaptál, de úgy érzem, hogy kezded ezt is elrontani. Próbálj kicsit lazább lenni. Volt egy nem szavazat, erre rögtön magyarázatot kértél, hogy miért....értem, hogy a jó szándék vezérelt, hátha módosítható a dolog, hogy neki jó legyen, de felesleges. Nem tudsz olyan ötletet bedobni, ami mindenkinek jó. Aztán jött ez az írogatás a többiek profiljára...még közel 2 hét van a szavazásból, ráadásul nagyon jól áll, nem kell stresszelni a népet, mert lehet, hogy pont fordítva sül el a dolog. Én például kifejezetten rossz néven veszem, ha valamivel nyaggatnak, sokszor előfordul, hogy már csak dacból sem teszem meg, pedig eredetileg akartam.
Mindenkinek privátba írtam
Lehet, hogy úgy szeretted volna, de nem sikerült. Az informatika és a fórum felületének kezelése, nem igazán függ össze. ;)
Látom szavazás kell a bevezetéshez
Nem a bevezetéshez, csak a továbbításhoz....onnét még rögös az út a bevezetésig.
 

GreenKnight

Veterán
Az amiről te beszélsz az a server része :) aminek van kapacitása és véges, amiről én írtam meg a szoftver része és akkora icike - picike változtatás ami nem befolyásolja a servert.
Rendszerinformatikusként (még ha csak a végzettséged is) ez elég érdekes vélemény, főleg hogy egy olyan adat gyűjtését kezdeményezted, ami eddig szerintem meg sem jelent a rendszerben, vélhetően nincs is nyilvántartva. A bajnokságban a csapat eredménye eddig is megjelent, ott ez tényleg csak technikai változtatást igényelt. Itt viszont egy teljesen új értéket szeretnél megjelentetni, amit valahol azért gyűjteni kell és nyilvántartani. Ez pedig akár tetszik, akár nem szerver kapacitást igényel. Értem én, hogy ez nem a Te gondod, csakhogy van aki ezt is figyelembe veszi és nem saját kényelmét helyezi mindenek elé.
 

sleeky41

Veterán
Nem tudom tényleg néha elgondolkodom azon érdemes e válaszolni valamire is!

Igen megkérdeztem GreenKnight - et mi nem tetszik neki az ötletben nem tudtam ez akkora bűn. Mert lehet éppen valakinek most pattan ki az agyából valami olyan amire én nem gondoltam és akár jobb is lehet mint az én ötletem, de ennyi volt a szándékom vele és nem több.

Azt meg megint nem hittem, hogy ekkora felháborodást okoz az, hogy 5 embernek mertem írni privátba! Ha nekem nem tetszik, hogy valaki ír akkor vissza írok az illetőnek és megkérem többet ne írjon, de nem írok egyből a moderátornak mintha én zaklatnék bárkit is.

A server meg nem attól fog telítődni mert egy megírt szoftverbe be kell rakni egy sum függvényt!

Lehetne most már tényleg magával az ötlettel foglalkozni és nem velem!

Köszönöm


A kaland ötletem a következő lenne!

Mindenki tudja előre melyik utat fogja megcsinálni és ahhoz mennyi jelvényre van szüksége a csapatnak. A szervezést előtte minden testvériség magának
készíti el. De amikor már a tényleges jelvények számát kell begyűjteni, na akkor van, hogy várni kell még a játékos válaszol mert ugye nem mindenki tudja egyből adni a számokat. Pedig lehet a csapat már elkészült azzal a jelvénnyel, de még sem tudnak még mást gyártani mert várni kell.

És itt jönne az ötletem:

A főmágus és a mágusok látnák a sajátjuk és a csapat eddigi összes jelvényeinek számát, mert ahogy kész lenne egy játékos a jelvénnyel a csapat listába is egyből megjelenne. A lenti képen lehet látni, hogy nézne ki. Olyan mint a bajnoki pontszámai, ahogy valaki megcsinál egy tartományt a gép már újra számolja a pontokat, itt meg a jelvényeket. Ez csak a tervezést segítené elő, minden más maradna a régi.


1601456989948.png
 

Putyika

Veterán
Nem tudom tényleg néha elgondolkodom azon érdemes e válaszolni valamire is!
Most én is elgondolkodtam, hogy érdemes vajon még veled tovább foglalkoznom, vagy egyszerűen csak tiltsalak le.
Én jóindulatúan és azt hiszem, hogy kedvesen, megírtam, hogy szerintem min kellene változtatnod, ahhoz, hogy elkerüld a felesleges konfliktusokat és kellemesebb élmény legyen számodra a fórumozás, mert úgy érzem, hogy számodra ez inkább stresszel jár, és nem élvezed az itt töltött időt.
Erre egy újabb kirohanás a válaszod. Bevallom, ezzel elértél nálam egy nem szavazatot az ötletedre. Eddig bizonytalan voltam, mert kényelmes lenne, de ugyanakkor egyetértek azokkal is akik, azt mondják, hogy a kalandnak pont a csapatmunka a lényege és egyébként is szeretem a kihívásokat, és bizony 25 embert összehangolni valamint rávenni, hogy töltse a táblázatot, elég nagy feladat. Ráadásul a szerver terhelés dolog is ellene szól, de mégis gondolkodtam rajta, hogy támogatom, de a viselkedésed eldöntötte a kérdést.
Igen megkérdeztem GreenKnight - et mi nem tetszik neki az ötletben nem tudtam ez akkora bűn. Mert lehet éppen valakinek most pattan ki az agyából valami olyan amire én nem gondoltam és akár jobb is lehet mint az én ötletem, de ennyi volt a szándékom vele és nem több.
Nem mondtam, hogy bűn, sőt írtam, hogy megértem, miért csináltad, de nincs értelme, és valahogy az ilyen dolgok olyan számonkérésnek tűnnek, ami nem veszi ki jól magát.
Azt meg megint nem hittem, hogy ekkora felháborodást okoz az, hogy 5 embernek mertem írni privátba!
Még egyszer mondom, nem privátban írtál nekik, a profiljukra írtad ki, amit mindenki láthat. Ha legörgeted a fórum főoldalát, jobb oldalon te is megnézheted.
 

DeletedUser5123

Vendég
Sziasztok!
Ez az ötlet nem rossz, de mivel én nem kalandozok, így nem nagyon vagyok benne érdekelt. Viszont úgy érzem magam az oldalon, és látva a komoly erőfeszítéseket a "Támogatom" jeligére, mintha egy elnök választás kellős közepébe cseppentem volna. Transzparensek , és üvöltő pártolók még nincsenek , de izgatottan várom.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

sleeky41

Veterán
A kaland ötletem a következő lenne!

Mindenki tudja előre melyik utat fogja megcsinálni és ahhoz mennyi jelvényre van szüksége a csapatnak. A szervezést előtte minden testvériség magának
készíti el. De amikor már a tényleges jelvények számát kell begyűjteni, na akkor van, hogy várni kell még a játékos válaszol mert ugye nem mindenki tudja egyből adni a számokat. Pedig lehet a csapat már elkészült azzal a jelvénnyel, de még sem tudnak még mást gyártani mert várni kell.

És itt jönne az ötletem:

A főmágus és a mágusok látnák a sajátjuk és a csapat eddigi összes jelvényeinek számát, mert ahogy kész lenne egy játékos a jelvénnyel a csapat listába is egyből megjelenne. A lenti képen lehet látni, hogy nézne ki. Olyan mint a bajnoki pontszámai, ahogy valaki megcsinál egy tartományt a gép már újra számolja a pontokat, itt meg a jelvényeket. Ez csak a tervezést segítené elő, minden más maradna a régi.


1601456989948.png


Köszönöm ha támogatod!
 

Deleted User - 204368

Vendég
nevetséges amit csinálsz xD még másold be az 5letedet mutasd meg h kell elnyomni a másik ember véleményét
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok!
Ez az ötlet nem rossz, de mivel én nem kalandozok, így nem nagyon vagyok benne érdekelt. Viszont úgy érzem magam az oldalon, és látva a komoly erőfeszítéseket a "Támogatom" jeligére, mintha egy elnök választás kellős közepébe cseppentem volna. Transzparensek , és üvöltő pártolók még nincsenek , de izgatottan várom.
Kedves Líly ! :)
Őszintén kívánom hogy erre ne kerüljön sor. :)
Mert sokkal fontosabb hogy minden játékos jól érezze magát és kikapcsolódás legyen a játék mindenkinek.
Azt is hozzá tenném hogy a támogató és fejlesztő csapatunk is ezen fáradozik ! :)
 

Syntex

Ex-Csapattag
Sziasztok,

Szeretnénk egy kis tájékoztatást megjeleníteni az itt történtekről. Kérlek, ha valakinek írni akartok valamit, akkor azt privát üzenetben tegyétek és ne a profiljára írjátok ki - a "Beszélgetés kezdése" gomb erre való. Ugyanakkor, nem támogatnánk hogy elkezdjétek spammelni más játékosok postaládáját azért, hogy több szavazatot kapjatok. Természetesen, ha ismeritek a játékost, vagy valakivel megbeszélnétek ezt, az teljesen rendben van. Az ötletekre nem kötelező szavazni és mindenki maga dönti el részt vesz-e rajta vagy sem, és milyen voksot ad le.

Az ötletek szavazása és továbbítása még nem garantálja a bevezetést. Ugyanakkor, a továbbítás szempontjából az eredmény sem kötelező jellegű, mivel ha nagyon jó egy ötlet szerintük, kisebb támogatottsággal is továbbítjuk, vagy ha kivitelezhetetlen, akkor sajnos vissza fogjuk utasítani akkor is, ha 100%-os támogatottsága van; szóval nem érdemes senkit megkérni a szavazásra, ha az ötleteket kiemelkedő, akkor mindenképp el fog jutni a fejlesztőkhöz. ;)

Ez a téma azért van, hogy megvitassuk az ötlet hasznosságát, esetlegesen kiegészítsük, faragjunk rajta. Arra bíztatlak, hogy írjátok le ha más a véleményetek, de ne sértegessétek egymást, és ne is vegyétek sértésnek, ha valakinek a véleménye nem egyezik a tietekkel; próbáljátok megérteni a másik nézőpontját is, és esetlegesen ezt figyelembe véve előállni egy alternatívával, amely lehetséges így egy még jobb javaslattá nőheti ki magát. Itt a cél az, hogy megtaláljuk azokat a funkciókat amelyeket a legjobb lenne bevezetni a játékba, és úgy gondoljuk ezt csak közösen, konstruktív vitával és megbeszéléssel lehetséges csak.

Köszönjük a megértésetek!
 

bere007

Veterán
Ezt én sem támogatom.
A kalandot a nyeremények miatt sikerült teljesen értelmetlenné tenni, ami a részvételből nagyon jól látszik is. Egy ilyen felesleges dologba kár energiát ölni és fejleszteni. Vannak hibák, amiket javítani kellene, mert már bő 1 évesek... Kaland alatt, amikor bejön a bajnoki is idegbajt lehet kapni, mert labilis a rendszer, így tovább terhelni egy amúgy is felejthető játékelem miatt szerintem értelmetlen. És ennél nem csak az a fontos, hogy mi van készen, hanem hogy mik azok amik készülnek és ezek alapján miket kell gyártani. Tehát ez nem oldaná meg a gondot, mert nem látjuk benne, hogy mi készül éppen, tehát jóindulattal is fél megoldásnak nevezném csak.
 

Rikari

Veterán
Berepajti véleményét még megtoldanám azzal, hogy minden csak félmegoldás, mert hiába van dokumentáltan kész jelvény, és hiába tudjuk azt, hogy mi készül, ha éppen akkor nem vagy játékban amikor tenned kellene. Ez esetben mint az már oly sokszor kiderült, hogy minden táblázat, minden kalkuláció hiába való volt, ha elmaradt a finálé. Pukkk .... a nagy buborék elpattant és semmivé vált mindaz, amit annyira nagy gonddal gyűjtögettünk és írogattunk, de ez is a móka része. ;)

Ugye mind tudjuk ha táblázatban vezetjük ezeket a jelvényeket és látjuk, hogy "neki" még van de ő meg sehol és még csak el sem tudjuk érni...ahhh ez mennyire bosszantó. Mi már nem vezetünk táblázatot, nem is számolgatunk a szobrokon kívül semmit igazán. Mi már nem akarjuk megdönteni a világrekordot kaland viszonylatban. Ránézünk, mindenki nagyjából tudja mit-hogyan és levisszük, közel annyi energiát belefektetve, mint amennyit ér az egész. Nem, ezzel nem degradálom le a kalandot, de amíg nem lesz vonzóbbá téve, addig a több napon át tartó ráfeszülés számomra nem a játék része. Alapból lazítani jövök, miután kulizok eleget a valóságban.

Amint látom az ötletgazda túlzott energiákat fektet abba, hogy az ötletei minden körülmények között átmenjenek, még akkor is ha esetleg jönnek olyan ellenvélemények, melyek logikusak, megalapozottak. Most csökkent a támogatók létszáma általam. Az ok egyszerű. Én nem vagyok meggyőzhetetlen és észérvekkel újra tudom gondolni azt, amit első nekifutásra beleláttam ebbe a megoldásba. Mident visszaolvasva mérlegre tettem, hogy akarom-e azt, hogy a szervert egy újabb olyan adalékkal megterheljük, ami nélkül simán elélünk? Akarom-e látni, hogy van jelvény, ami nem kerül be a térképre? Akarom-e azt, hogy stresszeljek, hogy valamiből nincsen elég? Nem, nem akarom egyiket sem, ezért visszavontam a voksom és már nem támogatom, mert van még a játéknak sokkal lényegesebb része, amin lehetne csiszolni. Ez csak egy apró szamárfül, egy olyan füzetlapon, ahol még sok komolyabb kijavító munkát igénylő paca éktelenkedik.
Meggyőztek azok, akik átfogóbb rálátással érveltek a következményeket illetően. Igazuk van!
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
@Rikari a logika helytelen. attól h abban a pillanatban nincs játékban az lényegtelen számodra. tudod h kell 20 szobor látod h készen van így nem kell termelnetek többet. így képesek vagytok addig ameddig az adott játékos nem lesz online termelni a többi jelvényt. ne menjünk el abba h mi van ha nem lép fel a játékos mert az táblázat mellett is megesik az egy elkerülhetetlen dolog. nem pukkan ki a buborék. a táblázat mindig is nyűgös volt mert mindig van aki nem vezeti vagy benyögi h neki már van 20 db jelvénye abból... így legalább látjuk kinek mennyi van
 
Fent