• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Jenet

Felderítő
Hali!
Ha valakit elköltöztetnek, az visszafordítható?
Eddig úgy tudtam, csak költözik, aki inaktív környéken van....
Végtelenül szomorú vagyok emiatt....
B.:eek::mad:o_O
Szia!

Úgy tudom, hogy visszafordítani ezt nem lehet. Jobb oldalon van egy kis fogaskerék, a beállítások menü.Ha azt megnyitod, és belemész a Fiók fülbe, ott a 3. sor, az "Automatikus áthelyezés engedélyezése".Ott nézd meg, hogy be van-e pipálva, és ha igen, akkor vedd ki a pipát! Így majd többet nem kell aggódnod a költöztetés miatt.
 

ElfSusa

Erős harcos
Hali!
Ha valakit elköltöztetnek, az visszafordítható?
Eddig úgy tudtam, csak költözik, aki inaktív környéken van....
Végtelenül szomorú vagyok emiatt....
B.:eek::mad:o_O
Nagyon is együttérzek veled! Igaz, nekem a szomszédaimat költöztették el... MINDET!!! Ott maradtam a puszta közepén egymagam! Aki ma reggel látogatott még, az a világ másik felére került. Csak ma legalább tíz város, de lehet, hogy több! Nem értem, hogy ennek mi értelme volt. A térkép egyik széléről átpakolni a másikra???Az enyém nagyon jó környék volt aktív városokkal, akikkel rendszeresen látogattuk egymást, erre most ott vagyok a puszta közepén egyedül, mint az ujjam :( Rákényszerülök arra, hogy bepipáljam az áthelyezést. Azt azért megkérdezem: mi a fenének választhatok, hogy maradok vagy megyek, amikor rá vagyok kényszerítve? Mi a fenének az a lehetőség?:mad:
 

Hodyzoli

Újonc
Nagyon is együttérzek veled! Igaz, nekem a szomszédaimat költöztették el... MINDET!!! Ott maradtam a puszta közepén egymagam! Aki ma reggel látogatott még, az a világ másik felére került. Csak ma legalább tíz város, de lehet, hogy több! Nem értem, hogy ennek mi értelme volt. A térkép egyik széléről átpakolni a másikra???Az enyém nagyon jó környék volt aktív városokkal, akikkel rendszeresen látogattuk egymást, erre most ott vagyok a puszta közepén egyedül, mint az ujjam :( Rákényszerülök arra, hogy bepipáljam az áthelyezést. Azt azért megkérdezem: mi a fenének választhatok, hogy maradok vagy megyek, amikor rá vagyok kényszerítve? Mi a fenének az a lehetőség?:mad:

Ugyanez történt velem is. A kb. 40 folyamatosan látogatóból maradt 5-10 a környékemen, szinte mindenkit elvittek. Eddig ekkora ki...ást nem csináltak, kezdetektől itt voltam és rengetegen már akkor is itt "laktak", most meg bye-bye. Ez valami egészen szörnyen kivitelezett költöztetés kör volt, mondhatni gusztustalan.
 

BLERO

Felderítő
Tök mindegy van e pipa, vagy nincs, ez nem azt a célt szolgálja, hogy összetartó legyen a közösség....űEgy jól felépített kapcsolatrendszer megy a levesbe, mindegy kit dobálnak hova.....
Ha maradsz, mellőled mennek, ha mész, akkor meg...
Kezd a játék is az életre hasonlítani, eddig ez a kikapcsot jelentette a körülöttünk zajló emberkisérlet alól, de kezd ez is arra hajazni, a folyamatos, negatív irányba tartó variálással.... nem feltétlen az átdobás akasztott ennyire hasba, de feketehabnak pont alkalmas a romlott tortán....
szomorú és dühös vagyok....

B.

"amikor azt hiszed nincs lejjebb, valaki, vagy valami bebizonyítja, hogy tévedtél..."
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Hodyzoli

Újonc
Viszont ha már sikerült ezt ilyen borzalmasan megoldani, legalább annyit jó lenne ha megtennének hogy adnak mondjuk egy kb. 1 hetes időintervallumot és akinek nem tetszik az így kialakult helyzet az addig be tudja pipálni azt a vackot és lesz rá lehetősége, hogy ha már saját hibáján kívül meg lett szo....-morítva, akkor is valami értelmes helyre kerülhessenek a puszta közepéről, ne kelljen kb. fél évet várnia az újabb áttelepítési hullámig.
 

DeletedUser6419

Vendég
Sziasztok!
Sajnos én is hasonlóan jártam, mint a fenti sorstársaim és a jószomszédok hipp-hopp eltűntek.
Most én is bepipáltam a költözés lehetőségét.
Tudja esetleg valaki, hogy mennyit kell majd várnom rá, hogy valami aktívabb helyre költöztessenek?
Köszönettel:
Tyrass
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
mennyit kell majd várnom rá, hogy valami aktívabb helyre költöztessenek

Kedves Tyrass!

Az Elvenar Ironshine Airlines menetrend szerinti járatai hétfői napokon közlekednek.

Tekintettel az időjárásra, valamint az új veszélyes faj megjelenésére, a járatok hektikusan fognak előfordulni. Nem minden héten, de jó eséllyel a titkos hétfő - ellentétben a fekete péntekkel - ki fog tartani. A kiszámíthatatlanságra valót tekintettel jegy elővételre, és retúrjegyre nincs lehetőség.
Megértéseteket és türelmeteket köszönjük! ;)

További jó játékot kívánok Elvenar varázslatos világának felfedezéséhez!
Niraya
 

Hodyzoli

Újonc
Kedves Tyrass!

Az Elvenar Ironshine Airlines menetrend szerinti járatai hétfői napokon közlekednek.

Tekintettel az időjárásra, valamint az új veszélyes faj megjelenésére, a járatok hektikusan fognak előfordulni. Nem minden héten, de jó eséllyel a titkos hétfő - ellentétben a fekete péntekkel - ki fog tartani. A kiszámíthatatlanságra valót tekintettel jegy elővételre, és retúrjegyre nincs lehetőség.
Megértéseteket és türelmeteket köszönjük! ;)

További jó játékot kívánok Elvenar varázslatos világának felfedezéséhez!
Niraya

Úgy legyen, most hogy a kedvenc szomszédaim 80-90%-a elment az előző járattal, sajnos nekem sincsen maradásom és a legkorábbi járattal én is szeretnék elmenni.
 

Melkor

Tapasztalt építő
Nekem a 20 látogató szomszédból maradt 0 db - én nem költöztem eddig de ezután lehet muszáj lesz.
 

Amarie

Újonc
Sziasztok. 2 db "szerelő" szigetem van, mindkettő 2 szintre fejlesztve,mégsem termelnek egyforma mennyiséget.

Mi lehet az oka? Köszönöm. Üdv. Amarie.
 

Jenet

Felderítő
Amikor először költöztetett el a játék, meg voltam lepődve, hogy mégis mi történt. Akkoriban a fórumot sem olvasgattam, nem tudtam azt se, hogy egyáltalán létezik ilyen. Viszonylag gyakorlatlan játékosként az akkori testvériségemben körbe kérdezősködtem, hogy miről lehet szó, és akkor tudtam meg, hogy a beállítások, a kis fogaskerék tartalmaz ilyen választható opciót. Egészen addig szerintem fel se fogtam, fel se tűnt, hogy van egyáltalán beállítás menü, hiszen a játékkal semmi gond nem volt, mit is akartam volna beállítani. Már nem emlékszem, hogy akkoriban hogyan érintett a dolog, de bizonyára rosszul, mert egyből kivettem a pipát. :D
Így azóta én maradtam a "helyemen", többnyire segítő szomszédok körében. Most viszont szerencsére lett sok olyan szomszédom, akik szintén pacsiznak, és a piacom is javult, de lenne rajta még mit csiszolni.
Ezt az egész költöztetős tervet úgy tudnám elképzelni, ha csak az aktív tagok köre lenne opció, és figyelembe lenne véve a játékosok bónuszos árúkkal való kereskedése. Mert eddig java részt olyanok voltak az előző körben a szomszédaim, akik rittig olyan bónuszos árukat termeltek, mint én, és így a testvériségen kívül nem tudsz úgymond hová nyúlni,persze csak ha szerencséd van a tagok termelésével. Mert az, hogy mindenki márványt és/vagy acélt kér fáért, és így tovább, az egyáltalán nem válik senki előnyére. Hiába raksz ki egy piacot, ha mindenki másnak is pont az hiányzik, ami neked. :)
Alapvetően így nem lenne rossz ötlet, mert nagyon sokan játszunk, és jó minél több játékossal "találkozni". Így a lényeg a kapcsolatépítés lenne, nem pedig a bosszankodás. :)
Mindent összevetve én nem jöttem ki rosszul ebből a költöztetésből, de véleményem szerint lehetne rajta fejleszteni.
 

Melkor

Tapasztalt építő
én annak idején rögtön kivettem a pipát, hogy én jó helyen vagyok és ez így volt sokáig.
azt most már a hely megváltozott körülöttem :(

nagy valószínűséggel minél régebbi játékos az illető annál jobban megszívta most ha nem volt bekapcsolva az opció. lehet eddig is ment pár költöztető algoritmus, de ennyire radikális helyzet még eddig nem alakult ki
 

Melkor

Tapasztalt építő
izé - eltűnt az átköltözést ki be kapcsoló cumó... . örökké a semmi közepén maradunk?
 

Zsuann

Zsuann
Sziasztok! Még nem olvastam aprólékosan, mert kicsit ideges lettem. A térképrendezésnél a fiam városának (ő nincs ide beregisztrálva) csak aranybányája lett és kb. 30 inaktiv szomszéd. A tesóm is panaszkodott Arendyllen 120 aranybánya lett az aktiv szomszédai helyén, nincs sima árus piaca csak az érzőt és a felemelkedett árut tudja cserélni....komolyan ez most vicc?? Ráadásul eltünt a menü ahol be lehet állítani hogy kérem a költöztetést? Én legalábbis nem találtam...vagy már csak azért mert kicsit ideges vagyok ? :D :D
Annyian abbahagyják ezt a játékot, miért azokat szivatják akik még aktivak ?? Én mindig segítettem a kisvárosokat, felvásároltam a kitett árut, hogy játszanak de most valahogy az én kedvem is alábbhagyott...a csapatom fele inaktiv szomszédokkal lett tele...ez a többet ésszel mint ész nélküli tereprendezés?
 

Putyika

Veterán
Valamilyen szinten értem a felháborodást....de mégsem. :D Leginkább azt a részt nem értem, akik arra panaszkodnak, hogy egyedül maradtak.
A költöztetés elvileg arról szól, hogy a térkép közepe felé sűrítik a városokat. Tehát akik eltűntek a környéketekről valószínűleg sokkal jobb helyre kerültek. ;)
nagy valószínűséggel minél régebbi játékos az illető annál jobban megszívta most ha nem volt bekapcsolva az opció.
Ezt nem tartom valószínűnek, mivel a térkép közepén kezdték kiadni a városokat a kezdéskor. Tehát minél hamarabb regisztrált az ember annál bentebb van és onnét már nincs hová költözni.
Nekem rengeteg bébi város szomszédom lett, imádom őket a cuki piaci ajánlataikkal. :cool:
A költöztetési lehetőség eltűnése véleményem szerint pont az ilyen esetek megelőzése miatt lett megszüntetve. Mostantól nem választható opció a maradás, hogy senki se unatkozzon egyedül a világszélén, ha találnak neki jobb helyet, akkor költözik...ha akar, ha nem. De ez csak tipp a részemről.
 

Zsuann

Zsuann
Valamilyen szinten értem a felháborodást....de mégsem. :D Leginkább azt a részt nem értem, akik arra panaszkodnak, hogy egyedül maradtak.
A költöztetés elvileg arról szól, hogy a térkép közepe felé sűrítik a városokat. Tehát akik eltűntek a környéketekről valószínűleg sokkal jobb helyre kerültek. ;)

Ezt nem tartom valószínűnek, mivel a térkép közepén kezdték kiadni a városokat a kezdéskor. Tehát minél hamarabb regisztrált az ember annál bentebb van és onnét már nincs hová költözni.
Nekem rengeteg bébi város szomszédom lett, imádom őket a cuki piaci ajánlataikkal. :cool:
A költöztetési lehetőség eltűnése véleményem szerint pont az ilyen esetek megelőzése miatt lett megszüntetve. Mostantól nem választható opció a maradás, hogy senki se unatkozzon egyedül a világszélén, ha találnak neki jobb helyet, akkor költözik...ha akar, ha nem. De ez csak tipp a részemről.
[/QU
 

Zsuann

Zsuann
Nem tudom mire gondoljak amikor körülöttem nincsen sima árut termelő szomszéd :) Jó lenne egyszer egyben látni azt a térképet :D
 
Utoljára szerkesztve:
Fent