• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Mihaszna

Veterán
Az esélyeket latorgatva szerintem idén már nem lesz TK. Mivel a Bétán minden korábban zajlik, mint az Élő szerveren. ezért én úgy gondolom, hogy lassacskán (nagy lassacskán) a Téli Event fogja kezdetét venni majd. Esetleg egy műhelyes vagy manufaktúrás bajnokság megelőzi, de kevés esélyt látok egy újabb TK-ra. Persze Elvenar Istene még mindent megváltoztathat, de ez csak az én meglátásom a jövőre nézve. :)
 

DeletedUser6096

Vendég
Üdv.: Folyamatos sereg termelés mellett a táborban mindig egyre kevesebbet mutat, még akkor is ha nem termelek. Nem harcolok, szóval csak növelni szeretném a létszámot, de így lehetetlen. Akkor most hogy is van ez???
 

Wiccara

Veterán
a táborban mindig egyre kevesebbet mutat,
Szia,
az osztagméreted folyamatosan növekszik. A táborban az egységed alatt csak az osztagszámot látod, de ha ráviszed az egeret, akkor mutatja az egyedüli egységet is. Szóval darabra megvannak, csak nagyobb létszámú csapatba igazoltak ;)
 

DeletedUser6096

Vendég
Érdekes, mivel a tábornál pl.: a papokat 5.1-re írta, míg ha beléptem a toronyhoz ott már csak 2.2-re. Mondom nem harcoltam!!! Valamint hiába termeltem fel 17-re (tábor) akkor is csak 4.7-et mutatott a toronynál. A torony nem darabot eszik, hanem egységet amit gyártok; ezek szerint hiába, feleslegesen. Arról nem is beszélve, hogy már a 4ik torony csata elvitte a seregem min 75%-át amire eddig még nem volt példa. Közben semmi sem változott; nem vettem gyémántért helyet.
 

nlstemplar

Veterán
A táborban azt látod, hogy mennyi osztagod lenne egy tartomány felderítése után az ottani harchoz.
A bajnoksági és a tartományi harcnál viszont más az osztag méret, mint a felderített tartományok esetében, ezért látsz ott más osztag méretet.
És igen, ilyen drasztikus eltérés van a két helyszín osztag mérete között.
 

DeletedUser6096

Vendég
Látom nem kerek ezért leírom szájbarágósan: csak a tábort nézve csökken az osztag méret. Tehát a tegnapi naphoz képest ma kevesebbet mutat folyamatos termelés mellett. Kaszárnya és fegyvertár méretben nincs változás. Például tegnap 3.2 volt az ágyús osztagom a táborban; ehhez képest ma reggel már csak 2.8 és nem harcoltam.
 

Xandria

Erős harcos
Látom nem kerek ezért leírom szájbarágósan: csak a tábort nézve csökken az osztag méret. Tehát a tegnapi naphoz képest ma kevesebbet mutat folyamatos termelés mellett. Kaszárnya és fegyvertár méretben nincs változás. Például tegnap 3.2 volt az ágyús osztagom a táborban; ehhez képest ma reggel már csak 2.8 és nem harcoltam.
Szia Shaba!

Közben nem kutattál ki véletlenül egy osztagméret növelést? Mert ebben az esetben ugyanannyi (vagy termelés esetén több) egységet kevesebb osztagban heyez el, ugyanis több helyed lesz egy osztagban. Ezért látod az osztagszámot csökkenni.

Például: eddig 90-es osztagméretnél 400 egységed 4.4 osztagban fért el. Osztagméret növelés után, 114 -es osztagméretnél ugyanez a 400 egység már belefér 3.5 osztagba,.... ezért ennyit fog mutatni.
Ja,...és nem az osztagméreted csökkent (pont, hogy nő!), hanem az osztagok száma. (Mivel ugyanannyi egység kevesebb osztagba helyeződik el.)

Próbáltam érthető lenni, remélem sikerült! :)
 

DeletedUser6096

Vendég
Közben nem kutattál ki véletlenül egy osztagméret növelést?
Szia Xandria!
Nem kutattam ki ilyen techet. Sőt azóta a Tesóim is jelezték, hogy náluk is ez a probléma, szóval lehet 1 általános hiba is szerintük vagy bug.
 

DavidofBerg

Felderítő
Érdekes, mivel a tábornál pl.: a papokat 5.1-re írta, míg ha beléptem a toronyhoz ott már csak 2.2-re. Mondom nem harcoltam!!! Valamint hiába termeltem fel 17-re (tábor) akkor is csak 4.7-et mutatott a toronynál. A torony nem darabot eszik, hanem egységet amit gyártok; ezek szerint hiába, feleslegesen. Arról nem is beszélve, hogy már a 4ik torony csata elvitte a seregem min 75%-át amire eddig még nem volt példa. Közben semmi sem változott; nem vettem gyémántért helyet.

A toronynál ahogy haladsz előre a küzdő egységed darabszáma növekszik. Azaz ha van 1000 db ágyúsod, és az egységfejlesztés szerint 1 egységed 1000 db ágyúsból áll, akkor a kaszárnyában 1 egységet mutat. A toronyba belépve (ma délután 4kor megnézheted) az első szint első szakaszában pl. 500 db-osak az egységek, ezért 2 egységet fog mutatni. Azonban az első mágikus kapu kinyitása után, már nem 500 db-os egységek lesznek, hanem több. pl.: 800 db, a harmadik kapu után 1000 db tesz majd ki 1 egységet. Ezeket most példaként írtam. Nem ezek lesznek az egység darabszámai, m nálam sem ezek, csak próbáltam érzékeltetni, h nőnek. Ehhez hasonló a heti bajnokság is. Az elején "rengeteg" egységed van, míg a 20. tartománynál már csak 3 vagy 4. Miközben a kaszárnyádban 16 vagy 20.

Szerk: Közben készítettem pár képernyőképet
Mivel harcoltam, ezért csökken a szakaszok közt a kaszárnyában lévő egységek
1 szint első szakasz előtt a kaszárnyámban az egységek:
elvenar kaszárnya.png

Osztag méret:1494, kartáncos:42,5
Torony első emelet elsző szakaszában az első pont:

elvenar torony első.png

Itt az osztagméret csak 817 ezért van a kardtáncosból 77,8, pedig a kaszárnyában kevesebb van.

Kaszárnya második szakasz előtt:

elvenar kaszárnya második szint.png

Mivel harcoltam, ezért azok csökkentek pl. a kardtáncos itt már csak 41.1. Azért, m azokkal harcoltam.

Torony második szakasz első pont:

elvenar torony első szint második szakasz.png
Mivel itt már 1634 az osztagméretem az adott pont harcához, ezért a kartáncosokból már csak 38,7 van.

Talán így már érthető, h miért változnak a legyártott egységek számai.
 
Utoljára szerkesztve:

Amarie

Újonc
Sziasztok.
A Párom az eventben az egyik feladatnál 600 bűbájtöredéket kell szerezzen, de a Toronyban, a ládáiban nincs.
Az én ládáimban van.
A IV. fejezetnél tart, lehet hogy emiatt nincs a toronyládáiban bűbájtöredék? Ha így van,akkor csak a raktári bontásokkal juthatna hozzá?
Köszönöm. Üdv.Amarie.
 

Wiccara

Veterán
a Toronyban, a ládáiban nincs.
Szia, vannak ( sajnos) több is mint kellene; de lehet ő olyan szerencsés - jó most éppen ez hátrány - hogy sokkal értékesebb dolgokat kap.
Ha van teleportja, akkor a helyében inkább beteleportálnék egy régi elavult kultit a raktárba és azt bontanám el.
 

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.
A Párom az eventben az egyik feladatnál 600 bűbájtöredéket kell szerezzen, de a Toronyban, a ládáiban nincs.
Az én ládáimban van.
A IV. fejezetnél tart, lehet hogy emiatt nincs a toronyládáiban bűbájtöredék? Ha így van,akkor csak a raktári bontásokkal juthatna hozzá?
Köszönöm. Üdv.Amarie.

Szia. Majdnem minden ládában van Bűbájtöredék, kivéve a Kapuőröknél illetve a Rejtély ládákat. A nyeremények kiosztása random történik, illetve ha a ládára viszi az egeret, láthatja, hogy mit milyen eséllyel nyerhet meg. Természetesen a Bontás is egy alternatív lehetőség.
 

liliputy

Veterán
Sziasztok!
Nekem is problémám van a bűbájtöredékkel, szinte állandóan 0-án van, ill. pillanatok alatt elfogy, a varázsakadémiában történő folyamatos termelés miatt én is csak bontással tudok hozzájutni. Amit a Toronyban szerzek az is seperc alatt elfogy. Vagy esetleg van olyan más lehetőség, amivel bűbájtöredéket lehet beszerzni?
Amit nem értek, hogy amióta létezik a Torony, azóta játszom vele és még mindig nem sikerült egy szerencsétlen Holdkőtár-at begyűjtenem, ami némiképp feltöltené a raktáram. Egyáltalán van más is, aki nem kapott még Holdkőtárat? Létezik ilyen?
 

Rikari

Veterán
Ebből is látszik mennyire véletlenszerű. A múltkor gyártanom kellett az akadémiában a töredéket nekem is, mert kifogytam. Lili sajnos nem tudsz máshonnan hozzájutni csak a raktárkészlet megsarcolásából ha betördelsz ezt-azt. Majd úgy két hete ömlik rám a töredék és komolyabb cucc meg nem. Holdkőtárakat szoktam a leginkább eltördelni ha kell, mert szépen ad és annyi van belőle a raktáramban, hogy soha nem pakolom le őket.
 
Sziasztok,
A Megtisztulás Piramisa ősi csoda begyűjtött orkonként érző árút ad. Ez így van a hősök kohójában termelt orkoknál, és így van a fegyvertárban termelt orkoknál.
Azonban a boszorkánykunyhóban kapott orkok után nem kapok érző árut.
Vajon miért?
Köszi a válaszokat.
 

liliputy

Veterán
sajnos nem tudsz máshonnan hozzájutni csak a raktárkészlet megsarcolásából ha betördelsz ezt-azt.
Na igen, csakhogy ahhoz, hogy folyamatos legyen a bűbájtöredék ellátása nem lehet állandóan bontani, mert az is elfogy, és az értékük sem jelentős. A mostani eventből is talán csak egy napi nyereményt sikerült gyűjteni :(
Holdkőtárakat szoktam a leginkább eltördelni
Nem lehetne, hogy átteleportálj hozzám pár darabot belőle? :cool::D
Egyébként akár ötletként is fel lehetne vetni, mondjuk tesóságon belül...... :)
 

Putyika

Veterán
Ha megfigyeled, a léghajós eventben is vannak orkot adó kultik, ők se tolnak meg még plusz érzővel.
Szia!

Én a mostani eventen szerzett Ijesztő kocsi beszedésekor kapok. Legalábbis jelzi a felúszó ablak, hogy kaptam, de még nem figyeltem meg, hogy tényleg adja vagy csak kijelzési hiba.
 
Fent