• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

FilmKvíz

DeletedUser244

Vendég
Sziasztok,
Gondoltam kezdek egy -talán sokak által ismert- játékot, aminek a lényege, hogy 3 db (lehetőleg ismert) filmből idézzünk, amit ki kell találni. A könnyebb beazonosíthatóság kedvéért lehet több egymás után elhangzott mondat is, de nem feltétlenül muszáj. Aki szeretné és tudja, az megnevezheti az idézet filmbeli "gazdájának nevét", illetve magát a színészt is. :)
Aki kitalálja, az újra megadhat három idézetet, és így tovább. :)
Pl. (egy filmbeli idézet, ami teljes egészében így hangzott el - egymás után elhangzott mondatokra példa)
„Nem vót énnekem semmi sürgős dógom az életembe, mégis annyit futkároztam, hogy ne tovább. Ez a mi ténsasszonyunk olyan fürge lett a nagy tragédia óta, hogy mindennap körülkergetett az istállón. Komolyan féltem, hogy beszorít valamelyik sarokba, és szétveri a tudományt a fejemben.”
-
Indul a Bakterház - Regős Bendegúz (Olvasztó Imre)

A három feladvány pedig:

"Rablótámadás, kezeket fel. Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb."
"Idővel Mágua a Mohawk-ok vértestvérévé vált, hogy szabad legyen, de a szíve ugyanaz maradt: Huron."
"Úgy befekszik a kanyarban, mint cica az ágyba."

A helyes megfejtést kaldina2 hozta magával. :)
- Bűnvadászok
- Az utolsó mohikán
- Micsoda nő
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ahha. Vagyis: a példamondataid egy filmből valók. A feladványaid pedig három különböző. Szóval lehet így is, meg úgy is? :)
 

DeletedUser244

Vendég
A példának beszúrt idézet csak az egymás után elhangzott mondatokra volt példa. Úgy értettem, hogy nem egy db film három különböző időpontban elhangzott mondatát idézzük, hanem ha már több mondatot is leírunk a könnyebb azonosítás végett, akkor azok egymás után hangozzanak el a filmben. Ahogy a példa is mutatja. De a példa idézetet most hagyjuk. A lényeg, hogy 3 különböző filmből idézzünk, ha kitaláltuk az előző hármat. Elnézést, ha nem voltam egyértelmű. :oops:
 

DeletedUser379

Vendég
Csak az elsőt tudom :(
...elfogadod, ha azt a választ leírom 3x? :)
 

DeletedUser244

Vendég
Csak az elsőt tudom :(
...elfogadod, ha azt a választ leírom 3x? :)
Ez jóóó :D :D De sajnos nem tudom elfogadni :p Próbáltam pedig "neves" filmekből idézni, ha nem megy, természetesen szabad a Google is. :p Lehet nem lesz fent, mert magukból a filmekből írtam ki, de egy-két kulcsszóra (kulcsnévre) biztos kidob egy címet. ;)
 

DeletedUser

Vendég
Az első megvan, a másodiknál nem tudom, ki mondja, csak a filmcím van meg, a harmadiknál tippem van. :D
 

DeletedUser379

Vendég
na akk figyelj: az első megvan, a másodikra írd a filmcímet amit tudsz, a harmadikra meg megírom neked mit tippelj...persze titkosan:)
 

DeletedUser

Vendég
:D
Az első: Különben dühbe jövünk, aki mondja: Kid, vagyis Terence Hill
A második: Az utolsó mohikán (valószínűleg nem Bőrharisnya mondja. Talán Csingacsguk, de nem biztos.)
A harmadikra azt tippeltem volna, amit Sanimi súgott, szóval próba: Micsoda nő! Hát, ennyi.
 

DeletedUser244

Vendég
:D
Az első: Különben dühbe jövünk, aki mondja: Kid, vagyis Terence Hill
Ezt egy picit pontosítsuk, szerintem összekeverted a filmeket. A színész helyes, de a filmbeli neve más.
Második és harmadik helyes megfejtés. :) Lehet neveket még sem fogok kérni, csak filmcímeket. :)
 

DeletedUser

Vendég
Ööö...javíthatok? Bűnvadászok? (Elnézést, nem használtam google-t, de ezentúl fogok.)
 

DeletedUser244

Vendég
Persze, naná. :) Nem kötelező a Google. :) Szépen megfejtetted, tiéd a lehetőség 3 filmes idézetre. :)
 

DeletedUser

Vendég
Oookééé, hát kitalálni, hogy melyik idézeteket tegyem ki, nehezebb volt, mint megfejteni az előzőt. :D Két könnyű, és egy nehezebb jön tehát.

"-Élni is tapintatlanság, ha nincs rád szükség, hát még ha nem is hívtak."

"-Csupa fül vagyok."

"-Mi mind önálló egyéniségek vagyunk!
Hátul egy hang: -Én nem!"
 

DeletedUser1190

Vendég
Juj de jó! :p:p No, itt is vannak a feladványok:
"Morzsák a kabátkáján."

"Néma gyereknek, ugye tudják... izé a... izé a... a... a kurv@ anyját."

"Aha, menekülsz mi? Fut a gyáva! Gyere vissza te féreg, hadd bánjak el veled! Leharapom tőből mind a két lábad!"
 

DeletedUser

Vendég
Hehe, a középső érdekes volt, de a másik kettő könnyebb. :)
Gyűrűk Ura
Liza a rókatündér
Gyalog galopp :D
 

DeletedUser1190

Vendég
Te kis film guru. Ügyi vagy! Jöhetnek az újabb idézetek. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
"Lenni buta, mint gyerek!"

"Nem mintha számítana, de tudjuk."

"Minthogy a távolságok felének száma végtelen, sosem jutok el magához!"
 

DeletedUser1190

Vendég
Avatar ?
Végtelen történet
I.Q. - A szerelem relatív
 
Fent