• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Bajnoki egységek 3.0

  • Témaindító Deleted User - 204368
  • Kezdés ideje

Támogatod az ötlet továbbítását??


  • Összes szavazó
    22
  • A szavazás lezárult .

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr és az én 5letem egybe vonva. talán így mindenkinek kielégül a kivánságamyfavorite1.jpg
alapjáraton az "A" verzió lenne mindig aktív. ha elkezdünk egységeket berakni a fenti fülekből akkor automatikusan az elsősor válik aktívvá. a "B" verzió pedig kattintással tudnánk kiválasztani. a "kedvenc" "A" "B" verziókat alul lehetne szerkeszteni egy külön fülben a felderítések mellett bár ez már minimális része az egésznek. ezzel rengeteg időt spórolhatnánk a bajnoki során
 

Wiccara

Veterán
@Calyr és az én 5letem egybe vonva.
Szia,
szerintem felesleges egymás ötletébe beletrollkodni, éppen elég ötlet és szavazat készült már a témában.
Ezzel nem lesz hamarabb elbírálva az ötlet; ráadásul a sok bába közt elvész a gyerek.
Véleményem szerint adjunk időt az ötletek feldolgozására.
Ennél fogva a plágiumot nem támogatom.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Wiccara az a baj h Calyr 5lete nem jó. nem nyerek vele szinte semmit. az 5let nincs feldolgozva mert nincs még továbbítva sem. itt tudjuk foltozni őket. és ne hívd trollkodásnak... kösz és elég furcsa azért nem támogtani egy 5letet mert túl sok van belőle... esetleg vmi hiba az elgondolásban? vagy vmi tényleges probléma amit fejleszteni kéne?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Wiccara

Veterán
Calyr 5lete nem jó.
Pont azért jó az ő ötlete, mert a "kedvenc" kategóriába beleteszi azt az 5 féle karaktert, amik a leghasznosabbak az adott bajnokin.
Onnan azt és annyit választok, amit az ellenség felhozatala kér.
Ezzel szemben a te A és B verziód letesz két leosztást. Ez sokkal rugalmatlanabb; sőt manuál harcnál még a terep is dönthet sorrendről, amit az első verzióval tudok finomítani, a tiédnél nem.
Amíg Calyr ötlete párhuzamosan hatékony és praktikus, a tiéd a fix kétsorossal csak praktikus lehet -kattintgatásból ugyan kevesebb - de járulékos veszteségre több.
Lehet javasolni finomításokat a szerző felé, de lenyúlni, hozzáadni, elvenni; párhuzamosan piacra dobni... nem szerencsés.
 

Calyr

Veterán
@Wiccara az a baj h Calyr 5lete nem jó. nem nyerek vele szinte semmit. az 5let nincs feldolgozva mert nincs még továbbítva sem. itt tudjuk foltozni őket. és ne hívd trollkodásnak... kösz és elég furcsa azért nem támogtani egy 5letet mert túl sok van belőle... esetleg vmi hiba az elgondolásban? vagy vmi tényleges probléma amit fejleszteni kéne?
A másik bejegyzéshez is most írom a választ: mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik, de szerintem aki bármilyen "elmentett egység sablonban" gondolkodik, ott az a lényeg, hogy bevállalja a kisebb hatékonyságot/nagyobb veszteséget a kevesebb kattintás érdekében. Számomra ez a hiba ezekben az elgondolásokban, és azt sem értem, hogy egy nyilvánvalóan veszteségokozó megoldásnak miért kellene programozói támogatást adni. Ez főleg azoknak lenne megtévesztő, akik nem ismerik elég jól a harci hátteret, és tök jogosan azt hihetnék, hogy az a funkció minden tekintetben segít, közben pedig egyértelműen nem.

Ezúton köszi Wiccarának a "védelmet", de akkor ennek menjünk elébe: nekem nincs gondom azzal, ha az ötletem "lenyúlják", nem annak tekintem, a lényeg, hogy legyen belőle egy jó funkció. De támogatni csak azt fogom, ami ténylegesen előre vihet.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr a te ötleted viszont nem nagy előre lépés. 50 tartományt csináltma leraktam 6 db könnyű távoli erősítést hopp 300% sebzés. a bajnokság 99%át egy féle egységgel csináltam meg annyi veszteséggel amennyivel. nem hiszem h 4 íjász 1 nehéz távolival sokkal kevesebb veszteséged lenne. a te 5leted segítségével nyersz 1 maximum 2 kattintást... de attól még ugyanúgy kell az a +5 kattintást csinálni fölöslegesen. ezzel a módszerrel te is megakpod amit akarsz h könnyen be tudod állítani az egységeidet és én is megkapom azt h max lenyelem azt a veszteséget ami így bukok. te nem vállalod be azt a bajnokságonkénti +egység vezsteséget. de én lenyelem ha kell nem akarok itt ülni még fél órát azzal töltve h gépiesen nyomkodom azt az 5 egységet amit szeretnék. ez mindenkinek jó. neked is. nekem is. annak is aki ügyeskedni akar a bajnokin meg az is aki lusta. hol a gond?
 

Deleted User - 204368

Vendég
Pont azért jó az ő ötlete, mert a "kedvenc" kategóriába beleteszi azt az 5 féle karaktert, amik a leghasznosabbak az adott bajnokin.
Onnan azt és annyit választok, amit az ellenség felhozatala kér.
Ezzel szemben a te A és B verziód letesz két leosztást. Ez sokkal rugalmatlanabb; sőt manuál harcnál még a terep is dönthet sorrendről, amit az első verzióval tudok finomítani, a tiédnél nem.
Amíg Calyr ötlete párhuzamosan hatékony és praktikus, a tiéd a fix kétsorossal csak praktikus lehet -kattintgatásból ugyan kevesebb - de járulékos veszteségre több.
Lehet javasolni finomításokat a szerző felé, de lenyúlni, hozzáadni, elvenni; párhuzamosan piacra dobni... nem szerencsés.
fel van tűntetve h Calyr a szerzője ennek is épp úgy mint én.... hol ebben a lenyúlás? nekem teljesen m1 h az én nevemet fut az 5let calyrén vagy a tiéden mert nekem a haladás a lényeg h ne kelljen monoton módon itt ülnöm minden bajnoki 5-6 alkalommal. és itt mindeki nyer de ezt még 1x nem fejtem ki olvasd el amit Calyrnak írtam egyel feljebb
 

Calyr

Veterán
@Calyr a te ötleted viszont nem nagy előre lépés. 50 tartományt csináltma leraktam 6 db könnyű távoli erősítést hopp 300% sebzés. a bajnokság 99%át egy féle egységgel csináltam meg annyi veszteséggel amennyivel. nem hiszem h 4 íjász 1 nehéz távolival sokkal kevesebb veszteséged lenne. a te 5leted segítségével nyersz 1 maximum 2 kattintást... de attól még ugyanúgy kell az a +5 kattintást csinálni fölöslegesen. ezzel a módszerrel te is megakpod amit akarsz h könnyen be tudod állítani az egységeidet és én is megkapom azt h max lenyelem azt a veszteséget ami így bukok. te nem vállalod be azt a bajnokságonkénti +egység vezsteséget. de én lenyelem ha kell nem akarok itt ülni még fél órát azzal töltve h gépiesen nyomkodom azt az 5 egységet amit szeretnék. ez mindenkinek jó. neked is. nekem is. annak is aki ügyeskedni akar a bajnokin meg az is aki lusta. hol a gond?
Jó, hát ez messze az egyik legkönnyebb bajnoki, ez ebben azért nem kunszt. :)
Vezesd végig ugyanezt egy egy kristály-selyem-tekercs viszonylatban.

Másik posztban levezettem, hogy nem minden kattintás ugyanannyi idő - és az én módszeremmel elsősorban úgy lehetne időt nyerni, hogy a hatékonyság is maxos maradhat.
Az 5 egység választás, ha egy ablakból mehet, kb. 1-1,5 mp. Ha váltogatni kell, akkor az jóval lassabb - és ezt szorozd fel a sok csatával, tartománnyal.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Jó, hát ez messze az egyik legkönnyebb bajnoki, ez ebben azért nem kunszt. :)
Vezesd végig ugyanezt egy egy kristály-selyem-tekercs viszonylatban.

Másik posztban levezettem, hogy nem minden kattintás ugyanannyi idő - és az én módszeremmel elsősorban úgy lehetne időt nyerni, hogy a hatékonyság is maxos maradhat.
Az 5 egység választás, ha egy ablakból mehet, kb. 1-1,5 mp. Ha váltogatni kell, akkor az jóval lassabb - és ezt szorozd fel a sok csatával, tartománnyal.
de látod? a lényeg itt is benne van. h nem minden bajnoki könnyű. de van amelyik igen. ha csak a tiéd kerül bevezetésre attól még ugyanannyit fogunk kínlódni minimális időnyereséggel. de ha ez is elfogadott lesz akkor ilyen bajnokságokat tized annyi idővel lehet megcsinálni. ezért jó kombinálni. én maximálisan egyetértek h a te megoldásod jó mert nyilván hasznos is. de a tiéd is csak fél megoldás. mert a valódi probléma nem szűnik meg ez a monoton 5 egység kattintás. ha az én megoldásom is bevezetésre kerúl főleg az egyszerűbb bajnokságoknál hatalmas előre lépés lenne. mint pl itt is elképesztő időt lehetett volna spórolni. nem logikus a kettő kombinációja?
 

Calyr

Veterán
Nézd, itt már nem mondtál újat, csak ugyanazt másképp megfogalmazva. Én ugyanazt nem szeretném bővebben fejtegetni.

Más téren fejlesztek programot (ügyviteli szférában), sokszor szembesültem már szerteágazó felhasználó kérésekkel. Az rendben van, hogy az ügyfél igénye mindenek felett - kivéve, ha azzal hiba/hibalehetőség kerülhet a rendszerbe. Akkor nincs rendben,. és nem is érdemes ilyet engedni. Itt is erről van szó, de már ezt is leírtam - ha nem tetszik, azokat az érveket vitasd/cáfold.
Összességében továbbra is úgy látom, hogy amit írsz, az csak a magad szempontjából tűnik jogosnak, egy bizonyos játékstílusban, fix csapatokkal, egyes bajnokikon jó lehet, de a teljes képet tekintve kifejezetten félrevihet, hibázáshoz vezethet, fals eredményt ad.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Összességében továbbra is úgy látom, hogy amit írsz, az csak a magad szempontjából tűnik jogosnak, egy bizonyos játékstílusban, fix csapatokkal, egyes bajnokikon jó lehet, de a teljes képet tekintve kifejezetten félrevihet, hibázáshoz vezethet, fals eredményt ad.
az a baj h te meg magad szempontját nézed csak. tegyük fel h a "A ÉS B" verziót csak a tartományok felénél tudod használni. akkoris megéri nem? miért vezetne fals eredményt? te döntöd el mit raksz oda nem a rendszer... ha vki lusta állítgatni az vessen magára. pontosan jól mondod ez egy fajta játék stílusban előnyös. az a te megoldásod h legyen kedvenc egységek felül pedig neked az... a te játék stílusod miért fontosabb vagy jobb mint az enyém? a tiéd ötlet szempontjából tökéeletesnek hívható mert az adja amit ígér. de a problémára h monoton és hosszú idő a bajnoki nem megoldás. ellenben ez egy megoldás arra h ne legyen olyan hosszú. itt tudsz választani abban h mi éri meg neked jobban. h gyorsan végezz v kevesebb veszteséggel. te lelked rajta. nem visz félre. nem vezet több hibához mint a tiéd hányszor kattintottam mellé... aztán törölhettem márha észrevettem mert a monotonitás ehhez vezet.
és leírom megint... ezzel a módszerrel mindenki jól jár. te is játszhatsz a magad stílusában és sakkozhtazs az egységekkel. és én is játszhatok a magaméban. és ez globálisan is igaz. kértdezhettem játékosokat h a klánba nyilván statisztikailag az semmi, nagyon sokan csinálják azt h beraknak fix egységeket és csak azzal nyomják. ha igény van rá akkor miért ne valósítsuk meg? miért ne férne meg a 2 fejlesztés együtt? azért mert az emberek lusták lesznek egységeket varriálni és inkább több egységet buknak?
 

bere007

Veterán
Azért ellenezni egy ötletet, hogy bug forrás lehet és azért nem jó, az eléggé érdekes nézőpont. Főleg úgy, hogy a fejlesztések nagy részében van bug, amit utólag orvosolnak. Vannak rá szakemberek, akik ezért kapják a fizetésüket, majd ők megoldják azt a részét, azzal nem nekünk kell foglalkozni... Tehát ez a változtatás is jó lenne és ezzel legalább mindkét fél jól járna. Ha valamelyik továbbítva lesz, akkor én ezt tartanám logikusnak, mivel ebbe mindkét verzió benne van és el tudják dönteni a fejlesztők, hogy ez így megoldható-e párhuzamba, vagy pedig csak az egyik részét tudják megcsinálni. Én bármelyiknek örülnék, csak kezdjenek már vele valamit.

És ehhez annyi, hogy alapból egyik se legyen aktív. Mindig valamelyiket választani kelljen. Egy félrenyomás és eléggé nagy veszteségek születhetnek belőle. De ezt leszámítva jó lenne.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
És ehhez annyi, hogy alapból egyik se legyen aktív. Mindig valamelyiket választani kelljen. Egy félrenyomás és eléggé nagy veszteségek születhetnek belőle. De ezt leszámítva jó lenne.
a felső fül h az általad kiválasztott egység legyen az mindenkép legyen aktív ott nincs kockázati tényező h reflexből rákattintasz h auto harc. a másik az talán legyne opcionális választás mindenki döntse el maga.
 

Calyr

Veterán
@Calyr https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/4az1ben-csata-tárgyalás.3215/
itt van ez az ötlet. ez miben másabb mint az enyém? ugyanaz csak egy másik oldalról megközelítve. épp annyi benne a hiba lehetőség az összevonásban mint az enyémbe. ezis épp olyan false értékeket ad összeségében mitn az enyém és épp úgy félreviheti az embert...
az a baj h te meg magad szempontját nézed csak. tegyük fel h a "A ÉS B" verziót csak a tartományok felénél tudod használni. akkoris megéri nem? miért vezetne fals eredményt? te döntöd el mit raksz oda nem a rendszer... ha vki lusta állítgatni az vessen magára. pontosan jól mondod ez egy fajta játék stílusban előnyös. az a te megoldásod h legyen kedvenc egységek felül pedig neked az... a te játék stílusod miért fontosabb vagy jobb mint az enyém? a tiéd ötlet szempontjából tökéeletesnek hívható mert az adja amit ígér. de a problémára h monoton és hosszú idő a bajnoki nem megoldás. ellenben ez egy megoldás arra h ne legyen olyan hosszú. itt tudsz választani abban h mi éri meg neked jobban. h gyorsan végezz v kevesebb veszteséggel. te lelked rajta. nem visz félre. nem vezet több hibához mint a tiéd hányszor kattintottam mellé... aztán törölhettem márha észrevettem mert a monotonitás ehhez vezet.
és leírom megint... ezzel a módszerrel mindenki jól jár. te is játszhatsz a magad stílusában és sakkozhtazs az egységekkel. és én is játszhatok a magaméban. és ez globálisan is igaz. kértdezhettem játékosokat h a klánba nyilván statisztikailag az semmi, nagyon sokan csinálják azt h beraknak fix egységeket és csak azzal nyomják. ha igény van rá akkor miért ne valósítsuk meg? miért ne férne meg a 2 fejlesztés együtt? azért mert az emberek lusták lesznek egységeket varriálni és inkább több egységet buknak?
Bevallom, nem értelek. Te az életedben azt tapasztalod, hogy ha elkezdesz így erőszakosan győzködni valakit, ráadásul úgy, hogy közben nem figyelsz rá, jól láthatóan meg sem érted, amit mondott neked, helyenként még inkorrekten vissza is kóstolgatsz, és csak a magad igazát hajtogatod, annak egyszercsak lesz pozitív eredménye?
Nézd, én nem fogom felvenni ezeket - de ha így akarod folytatni, egyszerűen abbahagyom veled a beszélgetést.

Szerintem jobban járnál, ha megpróbálnád úgy tálalni az elképzeléseidet, hogy az minél több játékos tetszését elnyerje. És ehhez hozzátartozik az is, ahogy fórumozol - én arra tippelnék, hogy ha ennyire nem tudod elfogadni mások másféle meglátásait, az nem segít az ügyeden.

Részemről semmi jónak nem vagyok az elrontója, de akkor maradjunk annyiban, hogy sok sikert az ötletedhez.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr te most viszont el akarod venni a lehetőséget egy olyan 5lettől ami működő képes. még mindig nem kaptam egy kézzel fogható okot h miért nem jó így? " de a teljes képet tekintve kifejezetten félrevihet, hibázáshoz vezethet, fals eredményt ad " ez mit jelent? nem tudom értelmezni h miért adna fasl eredményt. miért vezetne hibához? mi vihet félre???? ezeket nem is értem mire írod. fejstd ki kérlek
 

Calyr

Veterán
Azzal támadni egy ötletet, hogy bug forrás lehet és azért nem jó, az eléggé érdekes nézőpont. Főleg úgy, hogy a fejlesztések nagy részében van bug, amit utólag orvosolnak. Vannak rá szakemberek, akik ezért kapják a fizetésüket, majd ők megoldják azt a részét, azzal nem nekünk kell foglalkozni... Tehát ez a változtatás is jó lenne és ezzel legalább mindkét fél jól járna. Ha valamelyik továbbítva lesz, akkor én ezt tartanám logikusnak, mivel ebbe mindkét verzió benne van és el tudják dönteni a fejlesztők, hogy ez így megoldható-e párhuzamba, vagy pedig csak az egyik részét tudják megcsinálni. Én bármelyiknek örülnék, csak kezdjenek már vele valamit.

És ehhez annyi, hogy alapból egyik se legyen aktív. Mindig valamelyiket választani kelljen. Egy félrenyomás és eléggé nagy veszteségek születhetnek belőle. De ezt leszámítva jó lenne.
Támadni? Jó vicc... :D
Amikor ilyet látok, néha eltűnődöm, valójában ki miért fórumozik itt. Mert ez normál esetben lehetne sima beszélgetés, eszmecsere, a másik meglátásainak megértése, másféle játéktapasztalatok megosztása. Ahelyett sokszor az megy, ahogy ezt te is értelmezted: támadás, önérzeteskedés, csak az én igazam fontos, csak én láthatom jól, csak úgy lehet, ahogy én akarom.
Lehet az ilyenek miatt is fórumoznak kevesen?
Mehetne ez másképp is... és ez csak a résztvevőkön múlik. ;)
 

Calyr

Veterán
@Calyr te most viszont el akarod venni a lehetőséget egy olyan 5lettől ami működő képes. még mindig nem kaptam egy kézzel fogható okot h miért nem jó így? " de a teljes képet tekintve kifejezetten félrevihet, hibázáshoz vezethet, fals eredményt ad " ez mit jelent? nem tudom értelmezni h miért adna fasl eredményt. miért vezetne hibához? mi vihet félre???? ezeket nem is értem mire írod. fejstd ki kérlek
Ezt tegnap megírtam 17:57-kor, idézem:
"szerintem aki bármilyen "elmentett egység sablonban" gondolkodik, ott az a lényeg, hogy bevállalja a kisebb hatékonyságot/nagyobb veszteséget a kevesebb kattintás érdekében. '
Ez így nem érthető, vagy fejtsem ki bővebben?
- akinek elég fejlett városa van, magas szintű csodákkal, letesz harci épületeket sok plusz bónuszért, annál valóban összehozható, hogy akár egy sablonnal is végigtolja a bajnokit, és ez neki így tökéletesen megfelelhet
- de mivel az ilyen esetek a játékosok elenyészően kis százaléka lehet (erre tényszerű bizonyíték a bajnoki tabella, nem repkednek csak úgy a 15ezer pont feletti teljesítmények, és nem véletlenül), ezért szerintem az átlagos játékosi érdekből kell kiindulni, ott pedig egy ilyen sereg sablon az esetek döntő többségében holtbiztosan veszteséget jelent. Pláne annak, aki azt hiszi, hogy azért lett a sablon lefejlesztve, mert az mindenre jó, és elkezdi úgy használni, hogy a nemismerettel nagyobb veszteségei lesznek, mintha mindig kézzel válogatná össze az egységeket.

De megfogalmazom másképp. Nem tudom, ez számodra mennyire egyértelmű, de nekem speciel segítene ez a sablon. De mivel nyilvánvaló, hogy a játékosok többségének nincsenek 30. szint közeli csodái, meg a sok harci bónusz épülete, nem támogatom, mert általános értelemben ez nem ad jó megoldást (egyébként ennyit arról, hogy csak a magam nézőpontja érdekel).
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr megfogtad a lényeget. döntsed el te melyik a fontosabb számodra. csak azért akarod elvetni az 5letet mert egyes embereknek ez nem lenne jó v működő képes? akkor ott a lehetősége annak h manuálisan állítsa be az egségeket... az emberi hibát miért akarod a rendszer felelősségének beállítani? nem értelek. ezért nem lenne kötelező használni a formulát. innentől a t emefoldásod sem jó mert ha vki nem ért a harchoz és rossz egységeket pakol be magának akkor szintén bukja a bajnokit. ezt nem tudom elfogadni ilyen módon érvként. szerintem a többség attól még ugyanígy csinálja ezt csak kézzel pakolja be ugyanazokaz egységeket. erről sajnos csak feltételezéseket tudok megosztani mert ugy gondolom h az emberek az egyszerűségre törekednek nem a hasznosságra.
mégha igazad is lenne csak azért ne könnyítsük meg X ember játékát mert egyesek nem értenek hozzá?
 

Calyr

Veterán
Erre pedig Wiccara adott jó választ szerintem - az nem mindegy, melyik megoldás a játékosok hány százalékának lehet jó.
Programozásban ismert irányelv, hogy ha valami jó lehet ezreknek, másvalami meg százaknak, akkor nem ez utóbbival kezdik. Ez egyszerű priorizálás.

Abban természetesen igazad van, hogy nincs "hülyebiztos" rendszer, de bármennyire is próbálsz efelé terelni, én nem az emberi hibázási lehetőségből indultam ki - hanem a felelősségből, ami mindig a programfejlesztő cégé. Nekik kell eldönteni, hogy az előremutató fejlesztések érdekében mekkora teret engednek a hibázásoknak.

De attól jó egy ilyen nyílt fórum, hogy bárki hozzászólhat, és elmondhatja a meglátásait - tehát ha itt sokan írnak, hogy márpedig ezt szeretnék és így, akkor abból más súllyal lehet valami.
 
Fent