• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Bajnoki egységek 3.0

  • Témaindító Deleted User - 204368
  • Kezdés ideje

Támogatod az ötlet továbbítását??


  • Összes szavazó
    22
  • A szavazás lezárult .

Wiccara

Veterán
csak azért ne könnyítsük meg X ember játékát mert egyesek nem értenek hozzá
Minden tisztelettel, de ez az a pont, ami nem egyezik Elvenar alaptörvényeivel.

Miszerint minden játékos - akik az alap információknak és működéseknek már birtokában vannak - aktív résztvevői a bajnokiknak, a 3.szinttől a toronynak ráadásul az első perctől kezdve tartományoznak azzal az ajándékba kapott x nehéz közelharcival, amit indulásként kaptak.
Elég sok olyan játékos van, akik nem rendelkeznek harci jutikultikkal, főnixxel, medvével..
Egy ötlet ne húzzon határvonalat kezdő és haladó közé; ne diszkrimináld azokat akik nem 50 tartománnyal és full sereggel, harci akadémián végeztek!
A könnyítés legyen mindenki számára könnyítés, és ne az legyen, hogy aki tudja használni élvezi az előnyét, a másik fele meg pórul jár, kit érdekel..
Nem véletlen, hogy az egység kiválasztásnál segít a játék, azzal, hogy ha fölé viszem az egeret megmutatja, melyik egység ellen lehet jó!
A játék készítői ilyen "mankókat" építettek be, hogy könnyebbé tegyék azoknak a harci technikáknak az elsajátítását, aminek Ti már a birtokában vagytok!
Részemről semmi jónak nem vagyok az elrontója, de akkor maradjunk annyiban, hogy sok sikert az ötletedhez.
Remek végszónak tartom, szerintem egyezzünk ki egy döntetlenben, és akinek még ezek után van bátorsága hozzá szólni, tegye meg nyugodtan :)
 

bere007

Veterán
csak az én igazam fontos, csak én láthatom jól, csak úgy lehet, ahogy én akarom.

Mivel nem az én ötletem volt egyik sem, ezért azt nem tartom jogosnak, hogy úgy állítasz be, hogy csak a magam igazát erőltetem. És azt is írtam, hogy az lenne a legjobb, ha a vegyített lenne bevezetve, tehát ha mindkettőtök ötletét bevezetnék, mivel abban egyetértek veled is, hogy vannak olyan helyzetek, amikor a kedvences megoldás a hatékonyabb. De viszont van olyan helyzet, amikor ez a sablonos lenne sokkal hatékonyabb. Tehát amíg te red ötletére mondod, hogy nem jó, red a tiedre mondja ugyanezt, én harmadik félként egy harmadik nézőpontból meg azt mondom, hogy mindegyik jó lenne, mivel megvan mindegyiknek az értelme és a haszna. Ezek után azt állítani rólam, hogy csak a magam igazát hajtom nem igazán helytálló, sőt... ;)
 

Calyr

Veterán
Mivel nem az én ötletem volt egyik sem, ezért azt nem tartom jogosnak, hogy úgy állítasz be, hogy csak a magam igazát erőltetem. És azt is írtam, hogy az lenne a legjobb, ha a vegyített lenne bevezetve, tehát ha mindkettőtök ötletét bevezetnék, mivel abban egyetértek veled is, hogy vannak olyan helyzetek, amikor a kedvences megoldás a hatékonyabb. De viszont van olyan helyzet, amikor ez a sablonos lenne sokkal hatékonyabb. Tehát amíg te red ötletére mondod, hogy nem jó, red a tiedre mondja ugyanezt, én harmadik félként egy harmadik nézőpontból meg azt mondom, hogy mindegyik jó lenne, mivel megvan mindegyiknek az értelme és a haszna. Ezek után azt állítani rólam, hogy csak a magam igazát hajtom nem igazán helytálló, sőt... ;)
Ugye a"támadás" minősítésedre írtam ezt, nem arra, amire reagáltál. :)
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Wiccara hol a diszkrimináció? mindneki használhatja kedve szerint... vki hatékonyabb vele vki nem. hol itt a kivételezés? mindneki használhatja de csak X ember fogja... te döntésed. aki bevállalja a nagyobb vezsteséget miért lenne vele baj? ezt nem értem.. azért mert egyeseknek a harci tudása kevesebb miért kéne a többieknek szívni vele?
 

bere007

Veterán
Ugye a"támadás" minősítésedre írtam ezt, nem arra, amire reagáltál. :)

Nem értem, hogy az amit kiemeltem, az hogyan függ azzal össze, de mondjuk, hogy elhiszem. És látom abból nem tudsz kitérni, tehát módosítottam, hogy ellenezni... De ez nem változtat azon, hogy azért ellenezni egy ötletet, mert bugforrás lehet, azt én sem tartom elfogadható indoknak. Ezt majd eldöntik az illetékesek. És továbbra is tartom azt, hogy vannak helyzetek, amikor a sablonos verzió sokkal hatékonyabb lenne, mint a kedvences és ez fordítva is igaz.
 

bere007

Veterán
Egy ötlet ne húzzon határvonalat kezdő és haladó közé; ne diszkrimináld azokat akik nem 50 tartománnyal és full sereggel, harci akadémián végeztek!

Már megbocsáss, de ezen elv alapján a nem bónuszos manuk megépítését nem szabad engedni, mivel az nem hatékony. És ezzel hátrányba kerül azzal szembe, aki csak bónuszosokat használ mivel az sokkal hatékonyabb. De láttam pár játékost, akik nem újak, de mégis van nekik. Ez is a szabad választásnak a lehetősége. Azért van neki, mert szépen néz ki. Nem hatékony, hátrányos helyzetbe kerül ezzel másokkal szembe. De ő így döntött, ő ezt választotta. Ezzel ugyan ez a helyzet. Mivel opcionális lenne, ezért az aki még tanulja, csinálhatja a mostani módszer szerint. És ha megtanulta, akkor meg átáll erre. Aki meg így akarja csinálni, az had csinálja.
 

Calyr

Veterán
Nem értem, hogy az amit kiemeltem, az hogyan függ azzal össze, de mondjuk, hogy elhiszem. És látom abból nem tudsz kitérni, tehát módosítottam, hogy ellenezni... De ez nem változtat azon, hogy azért ellenezni egy ötletet, mert bugforrás lehet, azt én sem tartom elfogadható indoknak. Ezt majd eldöntik az illetékesek. És továbbra is tartom azt, hogy vannak helyzetek, amikor a sablonos verzió sokkal hatékonyabb lenne, mint a kedvences és ez fordítva is igaz.
A módosítást köszi, az ellenzés már korrekt szóhasználat, a többi pedig véleményszabadság, én elfogadom, hogy te így látod.
(egyébként azért nem tudtam/akartam kitérni, mert szerintem minden fórumos értekezésnek fontos a kifelé mutatott üzenete is - és ha valaki nem ért egyet valamivel, és próbálja megindokolni, miért, az nem támadás, hanem szimplán csak egyértelmű állásfoglalás, amely bármilyen véleménykülönbség esetén is a korrekt kommunikáció alapja kellene legyen)
 

DeletedUser4917

Vendég
RED !

Hagyd , nem értik !

RED írt erről először aztán később jött Calyr , majd azaz most RED összeházasította a két ötletet .
Aki akarja használja a többieknek meg ott van a jól bevált mi is legyen , ja ! pl auto harc az megkíméli a seregeket , igaz ? Nem , de arra is mindenki maga rájön , ennyi önállóságot hagyjunk a játékosoknak , nem kell megkímélni senkit , majd rájön mindenki mi a jó neki és az sokkal élvezetesebb , hogyha saját maga jön rá .
Írtam már én is , hogy bármelyik ötlet jó lenne ha megvalósulna , ezt az ötletet TÁMOGATOM szívesebben .
 

bere007

Veterán
auto harc az megkíméli a seregeket , igaz ? Nem , de arra is mindenki maga rájön ,

A manuális harc a leghatékonyabb az igaz. De az rengeteg idő lenne. A bajnokin stabilan 1600-1800 között csinálsz, volt pár ami 5-6e volt, ennyit még meg lehet csinálni kézi harcba, de ha majd előrébb tartasz és sokkal többet bajnokizol, akkor rájössz, hogy azt csak auto harcba lehet vinni, persze ha valaki itt akarja élni az életét, az csinálhat mindent kézibe. Ahogy haladsz előrébb, majd ráfogsz jönni a dolgokra...
 

Deleted User - 204368

Vendég
@bere007 Calyr szerint nem kéne be rakni az autó csatát sem mert ugye az is félre visz és veszteségesebb mint a kézi harc. a logika jó csak nem életszerű
 

Deleted User - 204368

Vendég
Idéznéd azt, ahol ezt írta? Én nem találom.
Ezt tegnap megírtam 17:57-kor, idézem:
"szerintem aki bármilyen "elmentett egység sablonban" gondolkodik, ott az a lényeg, hogy bevállalja a kisebb hatékonyságot/nagyobb veszteséget a kevesebb kattintás érdekében. '
Ez így nem érthető, vagy fejtsem ki bővebben?
- akinek elég fejlett városa van, magas szintű csodákkal, letesz harci épületeket sok plusz bónuszért, annál valóban összehozható, hogy akár egy sablonnal is végigtolja a bajnokit, és ez neki így tökéletesen megfelelhet
- de mivel az ilyen esetek a játékosok elenyészően kis százaléka lehet (erre tényszerű bizonyíték a bajnoki tabella, nem repkednek csak úgy a 15ezer pont feletti teljesítmények, és nem véletlenül), ezért szerintem az átlagos játékosi érdekből kell kiindulni, ott pedig egy ilyen sereg sablon az esetek döntő többségében holtbiztosan veszteséget jelent. Pláne annak, aki azt hiszi, hogy azért lett a sablon lefejlesztve, mert az mindenre jó, és elkezdi úgy használni, hogy a nemismerettel nagyobb veszteségei lesznek, mintha mindig kézzel válogatná össze az egységeket.

nem szó szerint mondta ki cska arra utalt h mivel ez a sablon veszteségesebb mintha magadnak állítanád össze. ezen a logika alapján az auto harc is veszteségesebb mintha kézi harccal oldanád meg a harcokat. a logikáját követem csak. így csak kézi harcolni lehessen h ne is adjunk lehetőséget a gépnek "hibázni"
 

bere007

Veterán
nem szó szerint mondta ki cska arra utalt h mivel ez a sablon veszteségesebb mintha magadnak állítanád össze. ezen a logika alapján az auto harc is veszteségesebb mintha kézi harccal oldanád meg a harcokat. a logikáját követem csak. így csak kézi harcolni lehessen h ne is adjunk lehetőséget a gépnek "hibázni"

Ezt már te magyarázod és látod bele, mivel ezt így nem írta le. Ilyet nem fog egy olyan ember leírni, aki heti szinten a bajnokiba 16-17e pontokat csinál. És más logikáját nem kell követni, mivel úgysem fogod tudni pontosan, tehát maradj a tényeknél. Azt amúgy én is írtam, hogy a csaták egy részében az ő ötlete lenne a hatékonyabb a sablonoshoz képest. Akkor ezalapján én is az auto harc ellen vagyok és tiltani akarom?
 

Deleted User - 204368

Vendég
@bere007 maximálisan egyetértek veled. calry sose mondott ilyet nem is célzott erre. akaratosan. ellenben azt mondja h ez a fajta sablon amit hazsnálok egyesek számára tudatlanságuk/fejletlenségük/lustaságuk miatt túl veszteséges lenne számukra. azonban ez a megállapítás épp úgy igaz az automata vs kézi harcra is. érvelése ezért nem jó. még 1x. sose mondott ilyet. sose akart erre célozni. de a gondolkodás módja ide vezet(hetne)
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr a klánba ahol vagyok körbe kérdzetem nagyjából h ki miként harcol. ez egy "laza" klán kevés elvárással és mivel arlend-en van ezért a csodáik szinte is annyi amennyi. a többségüknek a szentélyen kivül az összes harci csodájuk 10es szinbt alatt van. márha van. a legkisebb varázsló korban jár mindneki más felette jár. a lényeg h nem kezdő játékosok de nem is profik. a nagy többbségük a kérdésemre azt válaszolta h fixen szokták használni az egységeket. nyilván ez a pár ember statisztikaliag smemi de a szerver ilyne dolgokat nem ad ki. de szerintem a többbség így harcol. akkor ha már így is úgy is fix sereg leosztással harcolnak az esetek többségében nem lenne logikus berakni a sablont? még így sem győztelek meg?
(a fenti eszme cserét ne vedd sértésnek nem ellened irányult)
 

Calyr

Veterán
@Calyr a klánba ahol vagyok körbe kérdzetem nagyjából h ki miként harcol. ez egy "laza" klán kevés elvárással és mivel arlend-en van ezért a csodáik szinte is annyi amennyi. a többségüknek a szentélyen kivül az összes harci csodájuk 10es szinbt alatt van. márha van. a legkisebb varázsló korban jár mindneki más felette jár. a lényeg h nem kezdő játékosok de nem is profik. a nagy többbségük a kérdésemre azt válaszolta h fixen szokták használni az egységeket. nyilván ez a pár ember statisztikaliag smemi de a szerver ilyne dolgokat nem ad ki. de szerintem a többbség így harcol. akkor ha már így is úgy is fix sereg leosztással harcolnak az esetek többségében nem lenne logikus berakni a sablont? még így sem győztelek meg?
(a fenti eszme cserét ne vedd sértésnek nem ellened irányult)
Nincs gond, nem vettem sértésnek. Bár a levezetésedből kinőtt a hátamon a szőr, el kell ismernem, hogy logikailag megáll. :)
Igen, az auto harc egy olyan lehetőség, amelyről lehet tudni, hogy a manuálishoz képest plusz veszteséget okoz, és a felhasználó dönt arról, hogy ezt bevállalja a gyorsabb játékmenetért. És ha innen nézzük, akkor a sablon elve is lehet ugyanez, újabb választási lehetőséggel. Csak hát amíg a kézi vs. auto helyzet valójában nem igazi döntési helyzet, mert a kézi csaták egy bizonyos tartomány/csata szám felett már brutálisan sok időt vesznek el (ezért aki sokat harcol, rákényszerül az auto módra, különben a fél életét a játék előtt kellene tölteni) - de ezzel szemben a sablon a veszteség felől nézve már halmozódó hatás.

De ezzel együtt értem, amit írsz, hogy ez az ötlet létező igényeket elégítene ki - ezért írtam én is, hogy ha bevezetnék,adott esetben nekem is jó lehetne. Támogatni így sem tudom, a fentebb már taglalt meglátásaim miatt. De akkor én is írok példát a miértjére, másféle megközelítéssel.
Talán láttad, hogy a toronyban a több körös csatáknál előforduló sereg átrendeződési hibát Bere és én kezdtük el feszegetni már a kezdetekkor, hogy az mennyire nem okés. Azóta, mivel semmilyen előrelépés/kommunikáció nem történt az ügyben, felmerült az is, hogy ez lehet nem is hiba, hanem szándékos trükk, hogy veszteség keletkezzen, és így többet legyen használva mondjuk a gyémivel visszaélesztett sereg funkció. Ki tudja, mi az igazság - a tény az, hogy az a játékmenet eseteként megoldhatatlanná teszi az auto csatás győzelmet.
Ha ez hiba, akkor súlyos hiba, amit remélhetőleg ki fognak javítani.
De ha ez szándékos húzás, akkor szenyó húzás, mert megtévesztés alapú, és sokan szívhatnak miatta úgy, hogy nem is veszik észre/értik a hátteret.
Erre a sablonra én ugyanezt mondanám: ha megcsinálják, akkor nem lehetne nem észrevenni, hogy ez sok játékosnál plusz veszteséget okoz. És ha ők egyszercsak ráébrednek, hogy ez szemét húzás, akkor erre mit mondhatna a cég? Te döntöttél így, ne minket hibáztass?
Erről beszéltem programozói felelősség kapcsán, szerintem ez így nem lehet kerek, én ezért nem támogatom.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr én nem tudok ehhez többet hozzászólni így. azzal vádolni egy újítást h úgy is bugos lesz... ilyen alapon semmi ne kerüljön be mert úgy is hibás lesz. ez így nem logikus. vagy az lesz vagy nem lesz az. az h az auto harc nem bugos arról sem tudunk semmit. vagy az v nem az....
 

Calyr

Veterán
@Calyr én nem tudok ehhez többet hozzászólni így. azzal vádolni egy újítást h úgy is bugos lesz... ilyen alapon semmi ne kerüljön be mert úgy is hibás lesz. ez így nem logikus. vagy az lesz vagy nem lesz az. az h az auto harc nem bugos arról sem tudunk semmit. vagy az v nem az....
Figyu, én komolyan nagyra értékelném, ha nagyobb barátságba kerülnél a magyar nyelvvel.
Beszélgetés: kölcsönös gondolatközlés, amikor a felek egymás között kicserélik a mondanivalójukat egy témáról (lásd még: eszmecsere).
Érvelés: bizonyítás állításokkal, odaillő tényekkel.
Vád: annak az állítása, hogy valaki bűnös valamilyen rossz cselekedetben vagy törvényszegésben.

Ha ennyire nem érzed ezek között a különbséget, inkább sértődj meg és ne erőltesd ezt itt többet. :)
Esetleges B terv, hogy megpróbálod elfogadni, hogy nem a te nézőpontod az abszolútum, és bármikor előfordulhat az, hogy nem értenek veled egyet valamiben. Ez azért még csak nem a világ vége...
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr .... igen nagyon megsértődtem. utálni való a fórum h vki nem ért egyet veled akkor megsértődik. nem... nem változott a rólad alkotott véleményem ez idáig ameddig nem személyeskedtél v flegmáztál. én nem tettem.
de ha már itt járunk
Ellenérv. Más állítását hamisnak feltüntető beszéd vagy irat. Más állításával szembeállított beszéd vagy szöveg, amely a másik helytelenségét bizonyítja.
úgy gondolom h az érvelésem mi szerint a logikád hibás helytállóak.
ui. szerintem ettől a beszélgetéstől függetlenül volna rá okom h megsértődjek rád mégsem tettem... nem hiszem h ebbe az irányba kellett volna elvinni ezt. de oké. legyen
 
Fent