• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Bónuszváltási lehetőség

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser198

Vendég
Te Drága szomszéd Tesó ♥
Köszönöm, a kedves HSZ-te ez igazán jól esett.Szeretném leírni,hogy mindenkinek ilyen szuper szomszédot kívánok mint az én Vargám.;)Jóóó vele üzletelni,beszélgetni.:)
Gyere..meghívlak egy sörre:
Na tessék! Most meg sörözünk......:eek:
Kedves Fejlesztők és Mindenki....itt fentebb már létre is jött egy Testvériségek közötti szerződés-barátkozás-dínom és dánom!:p
Kellene nyitni egy ilyen topicot...ahol a piaci fekete lyukakat.....hm......:rolleyes:......be lehetne tömni!:confused::D
Vásártér, kamara...vagy valami ilyesmi! Üzletek és szerződések kötésének helye!;)
 

Vanek

Veterán
Erre nem lenne szükség, ha szomszédrendszer jól működne. De az sem lett átgondolva...
Mi van most? Kicsi, inaktiv, 30 nap múlva törlik, Nagyobb, inaktiv 2 hónap után sem törlik. Az újak állandóan a nagyobbak közé kerülnek: látogatni lehet őket, ők nem látogatnak, nem kereskednek, 90%+ az esély, hogy abbahagyják a játékot. És kezdődik minden előlről.
Viszont, ha egy olyan szomszédrendszer lenne, ahol a térkép elvi közepe felé folyamatosan tömöritené a játékosokat a külső régiókból (az általuk már felderitett területeket pedig nyilván felderitetté tenné az új helyen) , az a régebbi aktív játékosokat támogatná, és fogalmazzunk kicsit sarkitva "nem büntetné". Fejlesztői szinten sem nagy durranás megoldani... Igy nem jutnánk el soha oda, ahol most a béta áll: alig van ember a szomszédságban azzal meg nem lennénk kisegitve ha a rengeteg üres kockára vadiúj játékosok kerülnének.

Játéktechnikai válasz:
Nem nagy durranás? Izé. Mindenkinek a saját bónuszait a térkép határozza meg - ráadásul a térkép területei sorrendben vannak. Ezen kívül mindenkinek más a szomszédi köre - ha a térképen átrakod, ezt is át kellene alakítani (akivel szomszéd voltál, azt hogy rakják majd át; hogy lesz belőle újra szomszéd - vagy ha Neked felfedezett szomszédod volt, de Te nem voltál a felderített szomszédja, akkor ezt hogyan oldanád meg; miért lenne ez után X felderített szomszédod, ha eddig nem volt (csak azért, mert áthelyeztek?)). És még sorolhatnám a kérdéseket, amikre nem lehet azt mondani, hogy "nem nagy durranás megoldani", mert a jelenlegi rendszerben igenis nagy durranás lenne megoldani (annyira nagy, hogy teljesen át kellene írni a szomszédi rendszert).
Az meg, hogy a szomszédok közül sokan inaktívak (vagy szándékosan nem reagálnak a segítő kezekre), az nem a szomszédi rendszer hibája; hanem a játékosoké. Amiben viszont talán a készítők is hibásak lehetnek, hogy nem lehet törölni magadat - pedig ez talán megkönnyítené a helyzetet is (hiszen akkor nem kell várni sok napot; hanem egyből le lehetne cserélni a nem játszó játékost). De a szándékosan nem segítők ellen nincs orvosság - Ők így játszanak; nincs ok, amiért őket hátrányosan lehetne kezelni, hiszen a szabályokat betartják.
 

DeletedUser262

Vendég
egyet értek Vanek-kal én max ezt úgy tudnám elképzelni ahogy írta hogy törölni lehessen magunkat vagy lehessen olyan hogy aki tényleg ilyen miatt rászánta magát a váltásra annak legyen legalább 1x olyan lehetősége hogy saját maga áthelyezze a városát a térképen, simán natúrban, nem kellene olyan extra hogy felfedezett szomszédokat megkapja, ha rászánta magát akkor az a legkevesebb hogy előröl kezdi a felfedezést mivel új területre helyezte magát.
 

DeletedUser256

Vendég
Bar az elrendezes miatt viszonylag sok olyan felszabadult hely van, ahol uazok a bonuszok vannak(eszak, delkelet, delnyugat)...
Ha a terkep kozepe fele tomorulnenk, akkor meg az inaktivokon kivul senki nem lenne tavolabb toled, csak kozelebb hozzad...
 

DeletedUser38

Vendég
Szerintem a játékot is megkönnyíti, ha az inaktívak mennek (nem kell annyit látogatni). Igen, varga2002- arra a testvériségi szerződésre gondoltunk. Szerintem felélénkítené a piacot, mert nyilván előtte lebeszélnénk, hogy: "most" Természetesen a szerződés lehetőséget adna egy egyezmény pl. : cserére is. Ez is ösztönző lehet, hogy valaki egy testvériséghez tartozzon.
megj: Játszom a bétán is és ott is a fa képezi majdnem mindenkinek a hiányt. (Én ugyanazokat a bónuszokat kaptam, mint itt) így viszont egyhangú lett, de tudom, ez a szerencsén(tlenségen) múlott.
Egy biztos, egy új világban nagyon meg kell nézni, hogy a termelések kiegyenlítődjenek. Itt is ez történt, amikor kezdtünk, de akkor csak az alapvető termékeket néztük...
 

DeletedUser38

Vendég
Én azt tapasztaltam, hogy későn jöttem/jöttünk rá a Testvériség igazi lényegére...és akkor már késő volt a tudatos tagválasztásra! Persze "ki lehet rakni" a "nem megfelelő bónuszos" játékost és keresni/meghívni bónuszaiban/aktivitásában megfelelőt.....de ehhez kellően "szívtelennek" :rolleyes::p kell(ene) lennie a Főmágusoknak....:eek::cool:
Szerény véleményem szerint talán úgy lehetne ezt a "cserélősdit" megelőzni, hogy ha regisztrációkor (a más játékoknál megszokottól eltérően nem égtájat lehetne választani, hanem) ki lehetne választani, hogy ki milyen bónuszt szeretne a játékban. Így a rendszer olyan helyre dobja, mint amilyenre egy baráti társaságnak szüksége van, feltéve, hogy előre egyeztetnek.

Ezzel az a gond, hogy amíg nem lépsz be, nem tudsz egyeztetni, ill. nem ismertük sokan akkor még a játékot és a közben fellépő ilyen jellegű gondokat.
Azt el tudom képzelni és nagyon humánusnak tartanám, ha a testbériségek egyeztetnének a tagok átadásáról, ne érezze sértőnek, hogy bónusza miatt valakit "kitesznek". Hiszen lehet, nem szívesen menne át máshová. Azonban, ha vállalja, miért ne lehetne megtenni?
 

DeletedUser25

Vendég
Játéktechnikai válasz:
Nem nagy durranás? Izé. Mindenkinek a saját bónuszait a térkép határozza meg - ráadásul a térkép területei sorrendben vannak. Ezen kívül mindenkinek más a szomszédi köre - ha a térképen átrakod, ezt is át kellene alakítani (akivel szomszéd voltál, azt hogy rakják majd át; hogy lesz belőle újra szomszéd - vagy ha Neked felfedezett szomszédod volt, de Te nem voltál a felderített szomszédja, akkor ezt hogyan oldanád meg; miért lenne ez után X felderített szomszédod, ha eddig nem volt (csak azért, mert áthelyeztek?)). És még sorolhatnám a kérdéseket, amikre nem lehet azt mondani, hogy "nem nagy durranás megoldani", mert a jelenlegi rendszerben igenis nagy durranás lenne megoldani (annyira nagy, hogy teljesen át kellene írni a szomszédi rendszert).

Én a helyedben előbb átnézném a térképet: ismétlődő. Ha egy helyen van egy konfiguráció, ugyanazt megtalálod sok más helyen is. És mivel egy felhasználó területei városához kötöttek, a várost áthelyezve ugyanabba a konfigurációba máshova tényleg nem nagy durranás a már felfedezett területeket az új helyen felfedezetté tenni, a régin meg felfedezetlenné. A szomszédokkal ugyanez a helyzet. És nem, nem kellene "teljesen átirni" semmit, sőt: ez egy plusz, naponta vagy hetente egyszer lefutó segédprogram lenne, ami elemzi és karbantartja a térképet. Beszélgessünk kicsit rendszerfejlesztésről?!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Beszélgessünk kicsit rendszerfejlesztésről?!
Szerintem nagyon alacsony szinten keresitek a hibát és ezért azon a szinten is akarjátok megoldani.
A gond az, hogy ez a játék a régi játszóterek (nem virtuális világban) láncos hintájára emlékeztet.
Lehet egyedül hintázni, vagy a barátaiddal. Ha a barátod hintázás közben átnyúl, akkor egy kicsit könnyebben hajtod a sajátodat, de ha nm, akkor sem történik semmi baj.
Ebben a játékban az alapkoncepciót látom hibásnak. Nincs rákényszerülve az ember, hogy bármilyen közösség tagja legyen. Nyugodtan tamagocsizhat bárki.
 

Vanek

Veterán
Én a helyedben előbb átnézném a térképet: ismétlődő. Ha egy helyen van egy konfiguráció, ugyanazt megtalálod sok más helyen is. És mivel egy felhasználó területei városához kötöttek, a várost áthelyezve ugyanabba a konfigurációba máshova tényleg nem nagy durranás a már felfedezett területeket az új helyen felfedezetté tenni, a régin meg felfedezetlenné. A szomszédokkal ugyanez a helyzet. És nem, nem kellene "teljesen átirni" semmit, sőt: ez egy plusz, naponta vagy hetente egyszer lefutó segédprogram lenne, ami elemzi és karbantartja a térképet. Beszélgessünk kicsit rendszerfejlesztésről?!

Beszélgessünk... :)
De úgy látszik, nem értetted, amit írtam. Nem azt írtam, hogy nem lehet egy segédprogramot írni (mondjuk egy ilyen játékra segédprogramot írni marhaság - akkor már inkább a motorbeli fejlesztéssel kellene megoldani (bár ettől még tényleg lehet, hogy a jelenlegi rendszerre nem is lehetne még segédprogramot sem írni, mert a rendszer nem támogatja ezt a funkciót - akkor meg tökéletesen él a korábban említett "a jelenlegi rendszerben igenis nagy durranás lenne megoldani (annyira nagy, hogy teljesen át kellene írni a szomszédi rendszert)." rész)) a felvetésedre.
És a sok kérdés (amik úgy látom, nem jöttek át) mellett akkor konkretizálok: nekem fel van fedezve a fővárosomtól 5 területre minden, és van 3 szomszédom. Akkor most milyen alapon lesz ezután egy csomó olyan játékos a szomszédom, akit fel sem fedeztem? Vagy ha nem, akkor milyen alapon veszik el az eddig felfedezett területeket? (Konkrétabban hogy lesz megoldva az, hogy amit eddig felfedezett volt, az ez után is az marad; miközben meg a felfedezetlenek meg felfedezetlenek?) Vagy mondjuk több olyan ember van, akinek egyforma a bónuszos területe (ha megnézed a fórumot, akkor sokan panaszkodnak is ilyen gondra); aki ki fog 'belül' lenni, és ki lesz 'kívül' (hiszen mindenki nem kerülhet belülre)? Milyen alapon döntöd el (ha azt mondod, hogy a véletlenen; akkor fogadd el a mostanit, mert az is a véletlenen alapul)? Ráadásul ha ezek közül több a szomszédom, akkor hogyan fogok én elhelyezkedni hozzájuk viszonyítva?
Vagyis nem csak 'rendszerfejlesztés' (bár nem tudom, konkrétan mit értesz alatta) van az egész mögött; hanem sokkal többrétű kérdéskörök is - amellett, hogy ha fixre írták meg (mert nem terveztek területi cseréket); akkor meg akár felesleges is tépni a szánkat...
 

DeletedUser198

Vendég
Kezd egy kicsit harapóssá válni a hangulat itt...(is)!:(
Egy kedves moderátor esetleg nem reagálna, hogy melyik bónuszcsere....változtatás ötletünk a "legnyerőbb"?o_O Talán akkor azon a vonalon "dolgozhatnánk/tépelődhetnénk/ötletelhetnénk" tovább!;)
Nagyon köszönöm!:)
 

DeletedUser410

Vendég
Olvasgatom a reakciókat, ahogy látom, jó témába nyúltam bele, mikor felvetettem az ötletet :) Látok olyan baráti lehetőségeket, mint égtáj választása, vagy a testvérek közötti szerződés, nekem mindegyik tetszik, a lényeg, hogy jó lenne, ha megoldható lenne, hogy könnyebben hozzájussunk a hiánytermékekhez. Tegnap szántam rá egy kis időt, és nézegettem a térképet. Nagyon sok esetben pl. a fémlelőhelyek olyan helyzetben vannak a térképen, hogy senkinek sem lesz bónuszos termék belőle, se É, se D-K se D-Ny. Csak van ott parlagon... Ahol megakad olyan szerencsés egyén, hogy van fémlelője, van két épülete és ennyi, egy ideje inaktív már. Micsoda pazarlás... De inkább az előbbi problémával találkoztam szertenézve a térképen: rossz helyen vannak a fémlelőhelyek. És ha a térkép ismétlődik, akkor ez nem csak az én szomszédságomban probléma..
 

DeletedUser3

Vendég
Néhány helyen úgy látom eltértetek a témától, de nem baj, írjátok le nyugodtan a gondolataitokat. :)
Továbbítom az ötletet, hiszen látjuk, sokatok kérése ez.
Amit javasolnék: Olvastam testvériségek közötti szerződésről. Ez játéktechnikai szempontból nincs kialakítva, de szóban, bizalmi alapon működhet, a vállalkozó szellemű testvériségek dolgozhatnak így. Ez azért is lehet előnyös, mert így az effektív kereskedelmi terület akár meg is többszöröződhet, ami több cserét jelenthet.
Amit továbbítok:
Valamilyen módon vagy a játék elején (regisztráció előtt) vagy a bevezető alatt lehessen meghatározni a bónuszt. Esetlegesen valami módon a játék közben egy alkalommal lehessen átköltöztetni a várost egy üres területre.
 

DeletedUser198

Vendég
Néhány helyen úgy látom eltértetek a témától, de nem baj, írjátok le nyugodtan a gondolataitokat. :)
Továbbítom az ötletet, hiszen látjuk, sokatok kérése ez.
Amit javasolnék: Olvastam testvériségek közötti szerződésről. Ez játéktechnikai szempontból nincs kialakítva, de szóban, bizalmi alapon működhet, a vállalkozó szellemű testvériségek dolgozhatnak így. Ez azért is lehet előnyös, mert így az effektív kereskedelmi terület akár meg is többszöröződhet, ami több cserét jelenthet.
Amit továbbítok:
Valamilyen módon vagy a játék elején (regisztráció előtt) vagy a bevezető alatt lehessen meghatározni a bónuszt. Esetlegesen valami módon a játék közben egy alkalommal lehessen átköltöztetni a várost egy üres területre.
Kedves Hoshi!:)
Nagyon köszönjük a gyors válaszod!!!! Tehát a bónuszváltás, mint ötlet, továbbításra kerül!
A testvériségek közötti (nem hivataloso_O...) szerződések "megkötése", piaci szövetségek kialakítása pedig a tagok, a főmágusok feladata lehet....o_O
És hogy elkalandoztunk volna:rolleyes:......magyar szokás!:p
Szép estét Nektek!:)
 

DeletedUser410

Vendég
Néhány helyen úgy látom eltértetek a témától, de nem baj, írjátok le nyugodtan a gondolataitokat. :)
Továbbítom az ötletet, hiszen látjuk, sokatok kérése ez.
Amit javasolnék: Olvastam testvériségek közötti szerződésről. Ez játéktechnikai szempontból nincs kialakítva, de szóban, bizalmi alapon működhet, a vállalkozó szellemű testvériségek dolgozhatnak így. Ez azért is lehet előnyös, mert így az effektív kereskedelmi terület akár meg is többszöröződhet, ami több cserét jelenthet.
Amit továbbítok:
Valamilyen módon vagy a játék elején (regisztráció előtt) vagy a bevezető alatt lehessen meghatározni a bónuszt. Esetlegesen valami módon a játék közben egy alkalommal lehessen átköltöztetni a várost egy üres területre.

Kedves Hoshi!

Nagyon szépen köszönöm!!! Ez a költöztetés is tényleg jó lenne!! :) Nagyon szépen köszönöm!! :)
Szép napot!
Floren :)
 

Tessaiga

Erős harcos
Hát érdekes dolgokat hallok. Alapvetően szociális törődésre alapozták a játékot. Éppen ezért 25 fő a testvériségi maximum. Ezért van chat, stb. Gyakorlatban ezeket nem használjátok ki.Igaz, hogy sok inaktív, vagy annak tűnő játékos van. És nem segítenek, vagy elintézik a főépüpettel. Az is igaz, higy vannak nem válogatott tagok között hiány, illetve többlet áruk. Azonban. Testvériségen belül folyamatosan kommunikáljuk, hogy kinek mi kéne, és miért. Ez már sokat segít. Nem megy fel percenként az emmber a piacra. Így testvériségi tagok reagálnak rá nagy eséllyel előbb, mintsrm külsősök. (Ha aktívak) És itt jön az egyik csavar. Sokszor olyat kapnék, vagy olyat kéne adnom a tagoknak, ami nekem nem előnyös. Azonban itt jön a piac szomszédi része. Sok esetben oda-vissza váltogatom az árukat a szomszédok, és a tagok között. Így mindenki jól jár. Pár szomszéddal már kivitelezhető. A másik szociális rész a levelezés. Több szomszédra, esetleg tagra írtam már rá, mert olyat tett, ami nem tetszett. Pl.: Főépület segítése kultúrális segítség teljes hiányakor. Lehet meglepő, de mimdig pozitív válasz érkezett, és sokkal sűrűbb, és a kéréseimet kielégítő segítségeket kaptam. Sokan nem értik teljesen a játékot. Nekik is lehet írni, sokszor tele vannak áruval. És még egy dolog. Ha valakinek olyan bónusza van, ami a testvériségen belük hiány, akkor az új tagokat már úgy kell felvenni, hogy hiánypotló legyen. Plusz azt az embert arra az áru termelésére rá kell állítani kőkeményen. Mindent meg kaphat érte. És minimál kedvezményt is lehet neki adni, ha 1. szintű az áru. Bár kisebb a fogkalt alapterület így sokkal többet tud építeni. A lényeg, hogy egyedül is ki lehet elégíteni 20-25 ember igényeit, ha jól csinálja, és aktív. Ha nem az, mást kell felvenni a helyére. Mint írtam megfelelő bónuszokkal. Semmiféle kezdeti, vagy egyszeri bónusz meghatározást nem támogatok, főleg, hogy aki nem beszélheti le előre másokkal, az hátránnyal indul, és sok olyan problémás kérdést vet fel, ami a játék működését bagyban befolyásolja. Mindaz, amit írtatok hihetetlen mennyiségű adatbázis szerkezeti módosítást, és többlet tárolási kapacitást igényelne. Még a testvériségek közötti kufárkodással sem tudok azonosulni. Feleslegesnek tartom, mivel sokan nem használják a szociális felüketet. Aztán a játékosok aktivitásáról annyit, hogy aktívságom ellenére, 1000-1200 közötti a helyezésem, ami annyit tesz, hogy hellyel-közzel ennyi aktív játékos van. Ha tele a kincstár, még mindig lehet kufárkodni, vagy tp-t venni. Lehet drága, de sokszor tele a kincstár. Fontos, hogy minél több szomszédja legyen az embernek. Így nem okoz problémát az inaktivitás. De írjatok a másiknak! Ne vegyetek be a testvériségbe szomszédot! Kommunikáljatok! Mindenkivel. Egy dolog, amit támogatni tudok, hogy az inaktívak rövidebb idő után törlődjenek, még akkor is, ha előtte sokáig aktív volt. És mivel az inaktív is termel aranyat, csak akkir cserélődjön a városa egy kezdőre, mikor regisztrálnak. Azaz ne legyen üres hely, míg benem tölti egy új a helyét.
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent