• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

Rikari

Veterán
Piros masnikat gyűjtünk a városunk körül és emelkedő mennyiségben a feladatok elvégzésével. Amikor ezek összegyűltek a kívánt mennyiségben, nyithatunk vele ajándékdobozt. A dobozok adnak kalapácsot, amivel rácsapással épül a Mézeskalácsházunk.2019-11-14 20 00 35.png
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
ideje volt ezt is megoldani. jó látni h fejlődik a játék
 

bere007

Veterán
Piros masnikat gyűjtünk a városunk körül és emelkedő mennyiségben a feladatok elvégzésével. Amikor ezek összegyűltek a kívánt mennyiségben, nyithatunk vele ajándékdobozt. A dobozok adnak kalapácsot, amivel rácsapással épül a Mézeskalácsházunk.

Köszönjük az infót. A kép alapján akkor most nem 3db láda fog ugrálni, amik közül nyithatunk, hanem 16db láda lesz és azokat lehet nyitni? A többi az a szokásos, csak a bigyó lett cserélve, de erre a sok ládás nyitogatásra kíváncsi lennék, hogy hogyan van.
Erről kaphatnánk egy kis infót?
Köszi.
 

Rikari

Veterán
Köszönjük az infót. A kép alapján akkor most nem 3db láda fog ugrálni, amik közül nyithatunk, hanem 16db láda lesz és azokat lehet nyitni? A többi az a szokásos, csak a bigyó lett cserélve, de erre a sok ládás nyitogatásra kíváncsi lennék, hogy hogyan van.
Erről kaphatnánk egy kis infót?
Köszi.
A sok ajándékdobozból kinyitsz egyet, az ad valamit, mellé kalapácsot amivel építed a Mézeskalács házikót (kalapácsból adhat egyszerre többet is). majd megint egyet és így tovább addig amíg van a nyitásra 60 masnid. Csak találomra tudsz nyitni és ami benne van arról nincsen semmilyen infód. Három új eleme van még ennek az eventnek, amit megint csak a véletlenek vezérelnek. Ha szerencsénk van a nyitással. Az egyikkel megduplázhatjuk a következő jutalmunkat, a másikkal belenézhetünk az ajándékdobozokba és a harmadikkal átkeverheted az egész kínálatot. Jóval nagyobb szerepet kap ebben az eventben a randomitás mint eddig valaha. De a Karácsony már csak ilyen...mindig csak akkor derül ki milyen ajándékot kaptunk ha már kibontottuk azt. ;)
 

DeletedUser3

Vendég
Ha szerencsénk van a nyitással. Az egyikkel megduplázhatjuk a következő jutalmunkat, a másikkal belenézhetünk az ajándékdobozokba és a harmadikkal átkeverheted az egész kínálatot.
Ezt szeretném kiegészíteni :)
A dupla az csak a következő nyitást duplázza, nem az összes következőt.
A belenézős véletlenszerűen két ládát mutat meg, ami utána nyitható lesz (ha szeretnéd)
A keverő pedig újrakeveri az egész táblát (tehát amit addig nyitottál, azt újra nyithatod), és kapsz mellé 60 masnit, egy új nyitásra.

A visszajelzéseket természetesen várjuk, a bétán kapottak is már továbbításra kerültek.
 

bere007

Veterán
A sok ajándékdobozból kinyitsz egyet, az ad valamit, mellé kalapácsot amivel építed a Mézeskalács házikót (kalapácsból adhat egyszerre többet is). majd megint egyet és így tovább addig amíg van a nyitásra 60 masnid. Csak találomra tudsz nyitni és ami benne van arról nincsen semmilyen infód. Három új eleme van még ennek az eventnek, amit megint csak a véletlenek vezérelnek. Ha szerencsénk van a nyitással. Az egyikkel megduplázhatjuk a következő jutalmunkat, a másikkal belenézhetünk az ajándékdobozokba és a harmadikkal átkeverheted az egész kínálatot. Jóval nagyobb szerepet kap ebben az eventben a randomitás mint eddig valaha. De a Karácsony már csak ilyen...mindig csak akkor derül ki milyen ajándékot kaptunk ha már kibontottuk azt. ;)

Köszönöm. Nem hangzik valami jól így elsőre.

Ezt szeretném kiegészíteni :)
A dupla az csak a következő nyitást duplázza, nem az összes következőt.
A belenézős véletlenszerűen két ládát mutat meg, ami utána nyitható lesz (ha szeretnéd)
A keverő pedig újrakeveri az egész táblát (tehát amit addig nyitottál, azt újra nyithatod), és kapsz mellé 60 masnit, egy új nyitásra.

A visszajelzéseket természetesen várjuk, a bétán kapottak is már továbbításra kerültek.

Ahogy az írásokból látom.
60db masni kell 1/20ad fődíjhoz, ami eddig a 18 pontos ládából jött, tehát eddig 18 masni volt 1/20 fődíj, most itt drasztikusan kevesebb, tehát kb a harmada fődíjat lehet majd szerezni. Persze ha szerencsénk van ,akkor nem csak 1db-ot ad a 60as nyitás.

A nyereményeknél eddig tudtunk szelektálni, hogy pl az ereklyét adóra nem mentünk mert több ezer van fajtánként, hanem olyanra mentünk, ami hasznosabb volt a számunkra, ez megszűnt mivel minden mégjobban a véletlen műve lesz.

Az előző eventben sok feladat gyorsítóval lett megoldva, ennek az ára igaz az volt, hogy a gyorsítós napokon kellett nyitnunk (legalábbis nekem), de most ez szinte értelmetlen lesz, mivel a nyeremény teljesen random. (a gyorsítós napon arra mentem, aminél a legnagyobb volt a valószínűsége annak, hogy azt fogok kapni és ez elég jól be is jött)

Amit kiemeltem belőle az az a rész, ami nekem egyáltalán nem tetszik. Mivel nem vagyok a bétán, így még konkrétan nem tudom, hanem csak az írások alapján vontam le következtetéseket, ezért kérlek javíts ki, ha valahol rosszul értelmeztem volna.
 

DeletedUser3

Vendég
Egyrészt igen, az egyik oldala ez, de a másik oldalát is meg kell vizsgálni a dolognak.

16 nyeremény van, így 1/16 az esély az egyes nyereményekre. Igen, ez kb 6%-os esély, ami kevesebb az eddig megszokott átlagnál, viszont több az ediggi legkisebb (5%-os aranynál).
Ez azt jelenti, hogy mindennek ugyanannyi esélye van.

Nagyobb a véletlenszerűség: Igen, hiszen itt nem három ládából kell választani, amikben egyenként van 4-5 nyeremény, hanem tulajdonképpen 1 nagy ládából, amiben van 16 nyeremény. Ezeket a keverés előtt lehet látni, hogy pontosan mik. A régi ládás rendszerben is véletlenszerű volt a nyeremény.

Itt a három új elem kicsit árnyalja a dolgokat. Ha sikerül a kettőt felfedőt nyitni, és pl két olyat mutat meg, ami neked nem kell, akkor az kicsit segít abban is, hogy a számodra értékesebb nyeremény merre található, így is növelve picit az esélyeket.
Másik fontos dolog: az eddigi rendszerben volt pl. 9 láda, amiből mindig csak hármat kaptál. Mérlegelned kellett, hogy közülük melyiket nyisd, ha a nagydíjra mentél, milyen arányban kapod a dolgokat a levont elemekhez képest. Milyen arányok vannak a ládában található nyeremények közt. Pl. megkockáztatom-e a gyorsítót abból a ládából, ami 80% ereklye, 20% gyorsító, ráadásul úgy, hogy a láda is drága, vagy menjek a közepes árúra, amiben csak 15% a gyorsító. Mikor kapod vajon újra ugyanezt a ládát...
Nyilván csak kitalált számok, de remélem érted, valamit mindig fel kellett áldozni a jobb nyeremények reményében.
Itt minden nyeremény fix árú lesz (úgy tudom még nem végleges, előfordulhat, hogy vagy az ár változik, vagy a küldetésekből kapott masnik száma), minden nyeremény fix esélyű lesz.

Nem elhanyagolható az sem, hogy minden eseménynél volt nem kevés olyan játékos, aki nem tudta, hogy a ládákból csak egy nyereményt kap, különböző esélyekkel, ez itt most tisztázódik, egy nyitás, egy nyeremény.

Mivel nem vagyok a bétán, így még konkrétan nem tudom, hanem csak az írások alapján vontam le következtetéseket, ezért kérlek javíts ki, ha valahol rosszul értelmeztem volna.
Nincs is azzal baj, hogy nem vagy bétán, de ugye tudjuk, hogy következtetést csak arról vonunk le, amit első kézből tapasztaltunk. ;)
 

SirSmithy

Veterán
Itt a három új elem kicsit árnyalja a dolgokat. Ha sikerül a kettőt felfedőt nyitni, és pl két olyat mutat meg, ami neked nem kell, akkor az kicsit segít abban is, hogy a számodra értékesebb nyeremény merre található, így is növelve picit az esélyeket.
Kapsz kompenzáció képen masnit ha a kettőt mutat mezőt nyitod? Vagy az a 60 masni megy a levesbe? Mert akkor az már nem olyan jó buli...
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
A béta fórumon elmondták a lényeget, hogyan lehet az egyöntetűen elutasított (10 oldalon keresztül a béta fórumon egyetlen támogató bejegyzés sem született!!! - ilyen még soha nem volt) funkcióból, valódi adventi/karácsonyi ajándékot varázsolni a játékosok számára:
- le kell vinni a doboznyitás árát 60-ról 20 masnira (3-6 feladat/nyitás helyett 1-3 feladat/nyitás arányra)
- ki kell hajítani az ereklyéket, 1-2 kockás épületeket, ami 3 dobozt teljesen feleslegesen foglalnak el és a helyükre teleportot, (min 5x) királyi restaurációt, tervrajzot kell betenni
- meg kell növelni az egyszerre nyerhető további nyeremények számát: állateledel (min. 3/doboz), 2 órás (min. 4/doboz), 5 órás (min. 3/doboz), 8 órás (min. 2/doboz) gyorsítók, tudáspont (min. 15/doboz)
- a keverő felhasználása ne automatikus és azonnali legyen, hanem a játékos, miután megtalálta, akkor aktiválhassa, ha már nem akar több dobozt nyitni
- a napi díjat tartalmazó doboz kinyitása, egyben fedje fel a keverőt tartalmazó dobozt is, így a játékos akár egyből újrakeverhessen
Így már senki sem fogja számon kérni a stratégiázás hiányát, mert 16-ból 8-t biztos ki akar a döntő többség nyitni, de szerencsés pörgetés esetén akár mind a 16-t. Minek taktikázni, ha minden nyereményre csurog a nyálad! (kis túlzással ;) )

Amit még saját kút főből hozzá tennék: bevezethetnének új bűbájokat, amiket csak a karácsonyi dobozokból lehetne megnyerni, ezzel még kívánatosabbá lehetne tenni azt, hogy a 16-ból még több dobozt akarjon mindenki kinyitni. Nekem ilyen bűbájból 2 jutott eszembe:
- feladat átugró bűbáj (ez a téma ugyebár egyszer terítéken volt, akkor arra jutottunk itt a fórumon, hogy limitált mennyiségben jó lenne, ha el lehetne utasítani feladatot - amúgy én azt sem tartanám ördögtől valónak, ha ez a bűbáj a normál feladat soron is használható lenne - csak egy ötlet ;) )
- barkácsolás recept újra pörgetés bűbáj (ez az 50 gyémántos újra pörgetés alternatívája lenne - hogy rákapjon a nép a pörgetésre :) )
Másnak biztos jut eszébe még egyéb játékelem, ahol be lehetne vezetni bűbájt, amit a dobozokból nyerhetnénk.
 

Putyika

Veterán
A keverő pedig újrakeveri az egész táblát (tehát amit addig nyitottál, azt újra nyithatod), és kapsz mellé 60 masnit, egy új nyitásra.
Ha jól értelmezem ezt a mondatod, akkor ha nem ad keverőt, mind a 16 ládát ki kell nyitni mielőtt újakat kapnánk. Jól értem?
Ha nem, akkor milyen gyakorisággal keverődnek újra a ládák?
 

DeletedUser3

Vendég
@\*HighlyEffective\*
Hidd el, tényleg értékelem, értékeljük, hogy így részletesn leírtad a dolgot. Az ilyen hozzáállású visszajelzésekre van szükségünk. :)

Pár dolgot hozzátennék:
Azt nem tudom, és soha nem is fogom tudni megígérni, hogy a konkrét számok így fognak alakulni, így megkérnélek téged is, és másokat is, hogy ha ötletel, ne konkrét "hasraütéses" számokat hozzon, hogy "ennyinek kell lennie". Az, hogy 1-3 feladat/nyitás egy reálisabb, feldolgozhatóbb igény.
Ha jól tudom, jelenleg nem írja ki a játék, hogy pontosan mennyit is kapsz egy ládából, mindet egynek írja. Természetesen a jutalmak emelése is továbbításra fog kerülni.
napi díj egyben a keverőt is mutassa: és mi van azokkal, akik nem a napi díjra mennek? ;)
Új bűbájok: Igen, jók lennének, a téli eseményre több mint valószínű, hogy nem fognak bekerülni, de mint a jövőbeli hasonló alapú eseményekhez tartozó ötlet, továbbítjuk. :)
Keverő legyen opcionális: Ehhez a jutalomból új tárgyat kellene csinálni, nem valószínű, hogy megoldható az esemény kezdetéig.

Ha jól értelmezem ezt a mondatod, akkor ha nem ad keverőt, mind a 16 ládát ki kell nyitni mielőtt újakat kapnánk. Jól értem?
Ha nem, akkor milyen gyakorisággal keverődnek újra a ládák?
A 16 ládában mindig van egy újrakeverés, így legrosszabb esetben 15 nyeremény után tudod keverni.
 

Putyika

Veterán
A 16 ládában mindig van egy újrakeverés, így legrosszabb esetben 15 nyeremény után tudod keverni.
Értem, köszönöm. :)
Keverő legyen opcionális: Ehhez a jutalomból új tárgyat kellene csinálni, nem valószínű, hogy megoldható az esemény kezdetéig.
Kár, pedig ez tényleg jó lenne.
Még egy kérdés felmerült bennem. A napi díj minden keverésnél benne van a 16 láda valamelyikében?
 

Natty

Felderítő
Sziasztok! A kérdésem: úgy értelmezem, ha megkapom az újrakeverést, azonnal újrakever a gép. Tehát, ha pl. kinyitok 10 ajándékot, és nincs benne a napi fődij, a 11.ik ujrakeverés, akkor újra kapok 16 ládát, igy tulajdonképpen az is lehet, hogy 3-4 szer újrakever, kinyitok
kb 40-50 ládát /ha nincs szerencsém/ mire megkapom a napi fődíjat.
 

DeletedUser3

Vendég
A napi díj minden keverésnél benne van a 16 láda valamelyikében?
Igen, a napi díj mindig a nyeremények között fog szerepelni.

Tehát, ha pl. kinyitok 10 ajándékot, és nincs benne a napi fődij, a 11.ik ujrakeverés, akkor újra kapok 16 ládát, igy tulajdonképpen az is lehet, hogy 3-4 szer újrakever, kinyitok
kb 40-50 ládát /ha nincs szerencsém/ mire megkapom a napi fődíjat.
Igen, matematikai esély van rá, de reméljük ilyenre csak nagyon ritkán kerül sor. :)
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
@\*HighlyEffective\*
napi díj egyben a keverőt is mutassa: és mi van azokkal, akik nem a napi díjra mennek? ;)

Keverő legyen opcionális: Ehhez a jutalomból új tárgyat kellene csinálni, nem valószínű, hogy megoldható az esemény kezdetéig.
Ez esetben ezeket a későbbi eseményekre halasztanám, hogy megvalósítsák, most pedig a keverő fixen legyen látható, mint szükség megoldás. Így ugyan kevésbé mókás a működés, mintha azt is fel kéne deríteni, de mindkét fenti problémát áthidalja, másrészt azt a fő frusztrációt is, amit itt Natty felvetett és nem kevesen a bétások közül is.
 

Natty

Felderítő
Az is jó lehetne, ha a 16-16 láda összetétele változna, mint pl a Varázsakadémián barkácsolásnál is 100 pont elérésénél más-más nyeremények jönnek elő.
Jó lenne néha tervrajz a 16 láda közt, sok játékos csak álmodik róla, hogy megszerezze, valamint csábitó lenne panda illetve főnix ereklye is, hiszen a jelenlegi felállásban éveket kell játszani, hogy aki megbarkácsolja a főnixet, legyen hozzá 10 ereklyéje is. /akik mostanában kezdték a játékot/ Fincsi kis karácsonyi ajándék lenne. :)
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Az is jó lehetne, ha a 16-16 láda összetétele változna, mint pl a Varázsakadémián barkácsolásnál is 100 pont elérésénél más-más nyeremények jönnek elő.
Jó lenne néha tervrajz a 16 láda közt, sok játékos csak álmodik róla, hogy megszerezze, valamint csábitó lenne panda illetve főnix ereklye is, hiszen a jelenlegi felállásban éveket kell játszani, hogy aki megbarkácsolja a főnixet, legyen hozzá 10 ereklyéje is. /akik mostanában kezdték a játékot/ Fincsi kis karácsonyi ajándék lenne. :)
a 16 ajándékdoboz tartalma naponta változik, illetve a keverés után is
8 dolog fixen van a 16 jutalom között: keverő, 2 doboz tartalmát felfedő, duplázó, napi díj, valamennyi masni, kis épület (póni vagy hasonló), 3x ereklye, másik 3x ereklye
ezért javasoltam én (is), hogy ez utóbbi 3-t váltsa fel a teleport, kb. fél tucat KR, és a tervrajz, mert ekkor a jutalmak fele már mindenki számára igazán vonzó tud lenni
a másik 8 lehetséges jutalom bűbájok, gyorsítók, tp, ősi tudás, állateledel, pénz- és szerszámeső, runa, portál profit közül kerül ki, véletlenszerűen.

Jelenleg az is gond, hogy a napi frissítés után látod a 16 potenciális ajándékot, de a keverő kinyitása után már nem látod, hogy mi a 16 új megnyerhető dolog. De erre is dobtak be ötleteket a béta fórumon.
 

Calyr

Veterán
Itt egy új bűbáj ötlet, ami annyira nem is új bűbáj. Régebben voltak olyan napok, hogy 24 órára máshogy működött a termelés. Már nem emlékszem, mi volt a neve, de arra igen, hogy a termelési időt változtatta meg (csökkentette le) drasztikusan. Volt belőle műhelyes és manus verzió is. Arra emlékszem, hogy úgy kellett csinálni, hogy este a lejárta előtt közvetlenül még el lehetett indítani a legnagyobb termelést, és az ment le 9 óra alatt (és akkor másnap ezt volt érdemes termelés növelő bűbájjal felplusszolni).
Ha a rendszerműködése megvan, ebből miért nem lehet bűbájt csinálni? Régebben mintha lett is volna szó arról, hogy lesz ilyen.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Én nem vagyok bétán, és az eddig olvasottak alapján nekem ez nem egyértelmű. Ebben az eventben lehet bármilyen tudatos, tervezésen alapuló stratégiát követni (és több befektetett munkával, célzottan több mindent nyerni), vagy itt az első benyomás megáll, és a kiegyensúlyozás jegyében az egész tényleg elment a még komplexebb szerencsejáték irányába?
 
Fent