• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

Deleted User - 204368

Vendég
imádom mikor egyesek egy ingyenes játék miatt idegeskednek és elvárják h tökéletesen és zökkenő mentesen működjön minden. ahelyett h annak örülne h mit kapott azon hisztiznek h mi hiányzik. olyan inkorrektnek érzem ezt. én személy szerint hálás vagyok az Inno-nak h egy folyamatosan működő és fejlődő játékot adott nekünk ahol ki lehet kapcsolódni és lenyelem h olykor ésszerűtlen vagy idegörlő az egész.
 

SirSmithy

Veterán
imádom mikor egyesek egy ingyenes játék miatt idegeskednek és elvárják h tökéletesen és zökkenő mentesen működjön minden. ahelyett h annak örülne h mit kapott azon hisztiznek h mi hiányzik. olyan inkorrektnek érzem ezt. én személy szerint hálás vagyok az Inno-nak h egy folyamatosan működő és fejlődő játékot adott nekünk ahol ki lehet kapcsolódni és lenyelem h olykor ésszerűtlen vagy idegörlő az egész.
Ezzel egyet kell ertsek...
Arra viszont oda kell figyelni, h az ingyenesség miatt könnyebben elpártolnak a játékosok, ha valami nem tetszik neki. Ezért is jó, hogy meg van a fórum a nem tetszés kifejezésére. Erdemes hallgatni azért valamennyire a játékosokra is.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Na mielőtt teljesen átmenne Tinderbe a fórum és bezárnák, @Hoshi meg munka nélkül maradna, próbálok egy kis életet lehelni bele...

az előző események alatt kapott visszajelzések is bevezetésre kerültek: lásd: közvetlenül egymás után ugyanazok a küldetések nem jönnek, a minimum épületszinthez kötött küldetésekből kevesebb van.
A küldetésekben hozott változások olyanok, mintha csak a fórumon folyó vitákat akarnák megnyerni a game designerek, nem pedig érdemileg változtatni, jobb élményt nyújtani:
- tényszerűen igaz, hogy nem ismétlődik ugyanaz a feladat egymás után, DE az folyamatosan előfordul, hogy küldi1, küldi2, küldi1, küldi2, küldi1 minta szerint jönnek a feladatok
- a manus feladatoknál bevezették ugyan, hogy ne csak T1 bónusz árúval lehessen teljesíteni, DE a vagy-vagy, az "kizáró vagy" (XOR), tehát nem adódik össze a fa, acél, kő, vagyis ténylegesen nem vették figyelembe, hogy az eventes épületek által kiváltott termelői kapacitás csak tört részben kerül bele a küldi teljesítésébe.
(Itt egyébként a valós megoldás az eventes épületek újra egyensúlyozása volna: minden árút adó event épületnek teljes mértékben a játékos bónuszának megfelelő árút kéne adnia, hiszen a mostani kevert árú "termelés", az amúgy is katasztrofális állapotú piacot ássa alá. Amit, szintén olyannyira nem akarnak belátni a játéktervezők, hogy a mostani fődíj is keverten ad t2 árukat.)
Persze ugyanígy nem adódik össze a t1, t2 vagy t3 árú a teljesítés során, vagyis teljes süket fülekre talált az a panasz, hogy a harcos játékosok összesen sem termelnek annyi árút, amennyi a feladatokhoz kellenek.
Arról meg, hogy érző árúval teljesítsük az árutermelős küldiket, ne is álmodjunk! Miközben a játékosok nagy csoportja épp vért izzadva próbálja kinyögni a 15. fejezet teljesítéséhez kellő hatalmas mennyiségű érző árut.
Mégis a legrosszabb az, hogy a küldetés panel teljesen alkalmatlan ezeknek a vagy-vagy típusú feladatoknak a kezelésére és csak azt látjuk, amivel a leginkább előre haladtunk. Ez már a tartomány vagy bajnoki tartomány választásnál is sokakat összezavart, de ott legalább a feladat leírásban összegszerűen meg van nevezve, hogy melyikből mennyi kell. Az árutermelős feladatoknál viszont ehelyett csak egy nagy mellébeszélés van oda írva, nem derül ki, hogy tételesen miből mennyivel lehet teljesíteni a feladatot. Az lenne a minimum, hogy legalább egy tooltipben látható legyen, hogy melyik áruféleségből, mennyi kell és mennyit számolt már be a feladat megoldásába a rendszer!
- a kutatás, felderítés, víziópor feladathármas, ebben a formában, jól láthatóan fizikai fájdalmat okoz a játéktervezőknek. A teljes közfelháborodás miatt a sellőknél voltak kénytelenek így betenni, de kivették újra és újra, hogy ismét és megint kikövetelje a népharag. Ennek ellenére most sem bírták ki, hogy ne nyúljanak hozzá! Egyetlen egyszer szerepel így az első 30-ban. Utána a 30-180-s szegmensben kutatás-víziópor páros van, nincs felderítés - hátrányba hozva ezzel a kis, közepes városokat, majd 180 feladat felett kutatás-felderítés páros van, befékezve a régi játékosokat. Ha nem bírnak belenyugodni, hogy a kutatás-felderítés-víziópor csak így működik, akkor egyszerűen felejtsék el a kutatásos feladatot, ahogy nincs "helyezz át épületet" küldi sem. Értelmetlen újra és újra és újra egy és ugyanazon dologgal borzolni a játékosok idegrendszerét.
- vásárolj 10 tp-t - még mindig megvan, miközben a második legpanaszoltabb feladat volt a maciknál (is). Ez különösen a kicsiknek fáj, de a k1, k2, k1, k2, k1 mintában, ha ez az 1-s küldetés, akkor bizony már egész nagy játékosoknak is fejfájást tud okozni. (Én emiatt nem járom naponta körbe a teljes szomszédságot pacsira, hogy ne nőjön az egekbe a tp ára, amit a pacsiért kapott aranyon vennék). Rég itt lenne az ideje, hogy ez a feladat szerezz 10 tp-t legyen - azért, ha valakinek nincs más forrása és ki kell várnia, hogy a csíkon összegyűljön a 10 tp, akkor sem fogja túl könnyen és főleg nem, túl gyorsan letudni a feladatot ;)

Na csinálom tovább a küldiket, hátha mire kész lesz még 80, lesz valami, kozmetikainál jelentősebb változtatás bennük.
 

Tessaiga

Erős harcos
Ezt most nem értem. Miért is kell nehezíteni? A jutalmak azoknak jönnek főleg jól, akik az eventeken nem szuperálnak valamiért túl jól. Nem feltétlen, de általában az inaktivitás is benne van. Akkor csapatostul miért is muzsikálnának jobban? Egyébként meg max 20-30 klán veszi, vagy próbálja komolyan venni a kalandot. A többieknél ahogy puffan.
Amúgy, ha a wikiben az adatok jók a kalandos fődíj épületekről, akkor a most legutolsó korban a 2. helyezésért járó épület, lehet kevesebb lakost ad, de mezőre vetítve már többet, mint az első helyezésért járó. És tényleg max dicsőség gyanánt csináljuk, mert a nyeremények, pfff...
Mivel sok mindent megtettünk az első helyekért, a teleportért tudok gratulálni. ;)
Jó lenne kicsit kozmetikázni a nyereményeken.
Egyébként abból kiindulva, hogy csak itt nyerhetőek ezek az épületek, és igen sokat kell tenni érte - optimális esetben 25 embernek -, lehetnének kicsit exkluzívabbak is a főnyeremények. :)
Sajnos most nincs előttem a varázslatos lakó vs. kaland fődíj mezőkre vetítve, de örülnék egy egálnak, vagy akár egy picit többnek is.
ui.: Egyet tudok elképzelni, hogy az első 20-30 klán utols
 

Tessaiga

Erős harcos
utolsó nap közel összeomlasztotta a szervereket a sok bepakolással. De ezt sem hiszem magyarázat. Nem sokkal kevesebb kommunikáció, hogy 3 helyett 5-ösével kell egy bepakolni az örvénybe. (így hallottam ez lesz)
 

Rikari

Veterán
A Bétán ma Karneváli Event kezdődött. Minden a régi, már megszokott kerékvágásban fut. Nincsen benne semmi az utóbbi újítási próbálkozásokból, a nyerési indexet nézve. Megszedhetjük magunkat gyorsítókkal, kutakkal és mindennel ami nagyon visszaesett az utóbbi időben egy-egy ilyen eventen. Cukorkákat gyűjtünk a város körül is és a feladatok megoldásával is, majd azokkal ládákat nyitogatunk. A begyűjtött mennyiségek függvényében azt a ládát nyitod amit szeretnél (azon belül 3 eséllyel). Napi és rövid feladatokkal haladhatsz előre a gyűjtögetésben. A fődíj egy Karneválfa ami 4x4 alapterületű. A városszintednek megfelelően ad lakosságot-aranyat-alapanyagot/ az ereklyefejlesztéseivel mely 10-es szintig megy, nyersanyagot-magot-manát. Aktuális időben megérkezik az éles szerverre is. Reméljük marad ez a verzió és közben nem változtatnak rajta.82915492_3267119386648838_591380970473521152_n.jpg
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5427

Vendég
Sziasztok! :)
Tudjuk már mikor kezdődik a Testvériségi Bajnokság? Nálunk már ég a láz. xD
Szia

Passz piros. Lehet, hogy már hétfőn, 2-án; deee lehet csak 9-én. Én 2-ára hajlok, aztán ki tudja. Event alig ért véget. Majd csak lesz hivatalos kiírás.

by
Kami
 

Rikari

Veterán
Egy egészen új Főnix event indult ma a Bétán. Aki a régi Főnix madarához várt ereklyéket az itt nem fog most örülni. Új madár, új ereklyével. Van benne egy olyan csavar is amit eddig nem említettem, hogy megszerezhető régi Főnixereklyét is adhat az új főnix, csak legyünk rá figyelemmel. Ha felbukkan csapjatok rá.
 

Csatolmányok

  • 2020-03-05 16 57 18.png
    2020-03-05 16 57 18.png
    515,2 KB · Megtekintések: 44
  • 2020-03-05 16 59 34.png
    2020-03-05 16 59 34.png
    393,4 KB · Megtekintések: 42
  • 2020-03-05 16 58 53.png
    2020-03-05 16 58 53.png
    353 KB · Megtekintések: 41
  • 2020-03-05 16 58 14.png
    2020-03-05 16 58 14.png
    398,1 KB · Megtekintések: 41
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Egy egészen új Főnix event indult ma a Bétán. Aki a régi Főnix madarához várt ereklyéket az itt nem fog most örülni. Új madár, új ereklyével.
Nekem olyan infoim vannak hogy aki végig csinálja az ismételten csak fix feladatsort az kap +3 ereklyét a régi főnixekhez... Ezen kivűl pedig modosították a ládákat, nincs 18 as láda csak 19 es, 86 helyett 84-es stb és ami nagyon nagyon szomorú és ezért tuti lázadás lesz... állítolag kivették az összes ládából a gyorsítót.... Helyette 1 újfajta bűbáj került a játékba ami + osztagokat ad ha aktiváljuk, pl + 5 osztagot adó bűbáj került a régi 18 as láda helyet lévő 19 es ládába, ahol korábban a 2órás gyorsító volt... ilyesmi bűbájok vannak minden korábbi időgyorsítás helyé.... De ezeket az infókat ne vegyétek 100%-osan! Az új bűbájokra kiváncsi vagyok, jó ötletnek tartom, de nem ilyen áron, az időgyorsítók nekem nagyon fontosak, és azok nélkül nem event az event!
 

Rikari

Veterán
Nekem olyan infoim vannak hogy aki végig csinálja az ismételten csak fix feladatsort az kap +3 ereklyét a régi főnixekhez... Ezen kivűl pedig modosították a ládákat, nincs 18 as láda csak 19 es, 86 helyett 84-es stb és ami nagyon nagyon szomorú és ezért tuti lázadás lesz... állítolag kivették az összes ládából a gyorsítót.... Helyette 1 újfajta bűbáj került a játékba ami + osztagokat ad ha aktiváljuk, pl + 5 osztagot adó bűbáj került a régi 18 as láda helyet lévő 19 es ládába, ahol korábban a 2órás gyorsító volt... ilyesmi bűbájok vannak minden korábbi időgyorsítás helyé.... De ezeket az infókat ne vegyétek 100%-osan! Az új bűbájokra kiváncsi vagyok, jó ötletnek tartom, de nem ilyen áron, az időgyorsítók nekem nagyon fontosak, és azok nélkül nem event az event!
Köszönöm a kiegészítést.
 

DeletedUser262

Vendég
Nekem olyan infoim vannak hogy aki végig csinálja az ismételten csak fix feladatsort az kap +3 ereklyét a régi főnixekhez... Ezen kivűl pedig modosították a ládákat, nincs 18 as láda csak 19 es, 86 helyett 84-es stb és ami nagyon nagyon szomorú és ezért tuti lázadás lesz... állítolag kivették az összes ládából a gyorsítót.... Helyette 1 újfajta bűbáj került a játékba ami + osztagokat ad ha aktiváljuk, pl + 5 osztagot adó bűbáj került a régi 18 as láda helyet lévő 19 es ládába, ahol korábban a 2órás gyorsító volt... ilyesmi bűbájok vannak minden korábbi időgyorsítás helyé.... De ezeket az infókat ne vegyétek 100%-osan! Az új bűbájokra kiváncsi vagyok, jó ötletnek tartom, de nem ilyen áron, az időgyorsítók nekem nagyon fontosak, és azok nélkül nem event az event!

Sajnos meg tudom erősíteni eddig a 15 feladatnál tartok és nem jött gyorsító
 

Laci1016

Újonc
Szóval akkor a kezdő témafelvetésre Hoshi gondolatát idézem is:


Ehhez idézem magamat is:


Itt jegyezném meg, hogy az angol tudásom addig terjed, hogy megértem a leírtakat, és nagyon alapszinten 1-2 mondatot létre is tudok hozni; de 'bonyolultabb' mondatokra már nem vállalkoznék. Így ha van valaki, aki felvállalná, hogy elküldi ezeket a jelentéseket, akkor azt megköszönném.
(A hardver ami alapján ezeket tapasztaltam, egy régi gép (Athlon 64-3200+ proci, 7950 GT VGA --- vagyis nincs lehetőség hardveres gyorsítás használatára). Mindehhez egy Windows XP is tartozik oprendszerszinten; vagyis egy igazi 'őskori' masina. :) )
Kapsz érte 10000forintot, érdekel?
 

Szano

Tag
Egy egészen új Főnix event indult ma a Bétán. Aki a régi Főnix madarához várt ereklyéket az itt nem fog most örülni. Új madár, új ereklyével. Van benne egy olyan csavar is amit eddig nem említettem, hogy megszerezhető régi Főnixereklyét is adhat az új főnix, csak legyünk rá figyelemmel. Ha felbukkan csapjatok rá.

Oh, pedig pont pár napja fejlesztettem ki egy főnixet, azt hittem kapok, majd ereklyét hozzá. :(
 
Fent