• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

A természet újjáéledése [történetírás]

DeletedUser

Vendég
Közben a törp hordától közrefogott építőmestert egy fényes, óriás szobrokkal és kohókkal zsúfolt terembe lökték.
- Mindegy, egyedül úgysem találtam volna ide! - mormogta és elixíres butykosát egy félig nyitott rézolvasztóba vágta. A robbanás megrepesztette a kohó gránit falát és füsttel árasztotta el a termet.
 

DeletedUser69

Vendég
Az építőmester megrázta a fejét, és próbált úrrá lenni a nagy bumm okozta amnéziáján.
-Ki is vagyok én?- töprengett, de csak füst, kohók, és büdös vette körül. Logikusan levonta a következtetést:
-Hát persze, én vagyok Izé, a kovácsmester! És tudom is, miért vagyok itt!
 

DeletedUser240

Vendég
Azzal feltápászkodott a padlóról, lesöpörte ruhájáról a kőport, és felállt a kőhalom mögött, amit a detonáció zúdított elé. Ahogy igyekezett a derengő fényben szemeit meresztgetni, akkor látta csak meg...
 

DeletedUser

Vendég
A kovácsmestert.
- Azannya! ha ez egy tükör, hol a széle? - gondolta, de hamar rá kellett döbbennie az igazságra, mert a kovácsmester rágyújtott egy, addig a zsebében lebzselő répára és rekedtes hangon megkérdezte.
- Sakkozunk?
 

DeletedUser69

Vendég
A teljesen összezavarodott építőmester-csak úgy megszokásból- az égre emelte tekintetét, majd úgy is maradt...
A földalatti csarnok tetejét jó darabon beszakította a robbanás, és egy ereszkedő léghajó gondolája vált láthatóvá a nyílásban, majd meg is szorult odafenn.
-Köteleket, ti világ barmai- üvöltözött valaki, és máris több gombolyag fonott kender tekeredett le a földig.
 

DeletedUser

Vendég
Fonott kendert még nem szívtam - gondolta a kovácsmester és rögtön jobb kedve kerekedett.
 

DeletedUser

Vendég
De jókedve hamar elillant. Egészen pontosan abban a pillantásban, mikor a strázsamester alkalmilag a fejére hullott. De ki hibáztathatná, ezt derék és derékban bővelkedő katonát. Sosem kérkedett kötéltáncos múltjával.
A kovács, letörölte magáról az égi áldás maradványait és egy ájult törpre mutatva, odaszólt a dermedt építőmesternek
-- Komám, elgurult egy sötét gyalog, állítsad föl azt is!
 

DeletedUser69

Vendég
Mindeközben a köteleken keresztül folytatódott az elfek inváziója, amint földet értek, fegyelmezetten kupán csapták az éledező törpöket, majd megkötözve egy sarokba cipelték őket.
Most már csak az volt hátra...
 

DeletedUser240

Vendég
..., hogy a sok kis bűzös, izzadt test közül előkerítsék azt az egyet, akinek tulajdonosánál a tekercs volt. - De honnét fogjuk tudni? - mondta ki hangosan is a kérdést a kovácsmester, ami már egy ideje ott forgott cimborája, az építőmester fejében is. - A pipa!- vágták rá, szinte egyszerre a kézenfekvő megoldást. Ebben a pillanatban két karcsú alak árnyéka vetődött az egyik szikraesőt szóró kohóval szemközti falra.
 

DeletedUser

Vendég
Egyelőre úgy tűnt, a beszakadt tetejű csarnokot, árnyékostul, tekercsestül, ájult törpöstül uralmuk alá vonják az égből a mennyezeten keresztül érkezők. De, a közben alig hallható trappolás, a gomolygó porfellegen keresztül testet öltött. Egy láthatóan vezérnek öltözött törp vezetésével az aprónép végeláthatatlan sorai masíroztak a terembe, szakállig felfegyverkezett kalapácsokkal.
-- Állj fel ha tárgyalni akarsz! -- vetette oda gúnyosan a kovácsmester a törp vezérnek. De az nem válaszolt, csak intett és a megnyíló sorok között egy közepesen borostás és még annál is megviseltebb külsejű törp anyó lépett a csapat elé.
-- Fiam! - szólt áhitattal a kovácshoz.
 

DeletedUser69

Vendég
A patkolóműhely gazdája természetesen nem vette magára az áhítatot. Zavartan körülnézett, hol lehet a néni kisfia, de mivel sehol nem lelt törpfiókát, elegánsan túllépett a kérdésen, és a szakállas aprónép vezéréhez fordult.
-Szerintem ez patthelyzet- mutatott a fegyveres törpökre, majd a strázsamesterrel érkező, kapával-kaszával-kakaóspálinkával érkezett elfekre.
 

DeletedUser240

Vendég
Ha-ha-ha! - bújt be egy finom kacaj a bejáraton, és pattogott egyik sziklafaltól a másik még ép kohóig, s ez a csengettyűként szóló hang mind a törpöket, mind az elfeket arra késztette, hogy ugyan úgy tegyenek, mint a kovácsmester és szívbéli jóbarátja. A nyílás felé emelték tekintetüket, ahol éppen akkor jelent meg a varázslónő, nyomában a főpappal. Nos, kedveskéim- szólalt meg ekkor, - kérem a tekercset! - s a nyomaték kedvéért elővette varázspálcáját. Mindannyian megdöbbenve szemlélték, a kovácsmester pedig meg mert volna rá esküdni, hogy a varázslónő egyetlen másodpercre sem nyitotta ki cseresznye színű ajkait.
 

DeletedUser

Vendég
-- Ne tovább! -- fordult a varázslónő felé az ősz törp hölgy, ki csak rőfnyire nőtt, de szava bár rekedtesen hangzott, súlya egyenlőnek tűnt a varázslónő szavával. Feléjük lépett, koszlott gúnyája csettintésre porfellegbe burkolózott, kavicsok repkedtek a csarnok menyezete felé. Majd egy rúna jelent meg, porból előtűnő kérges tenyerében, fénye a smaragdzöld páncélokon táncolt mely mostmár őt és csapatát vértezte.
--Szétrobbanthatnám! És minden szilánkja helyén Kapuőrök vigyáznák léptemet! Menjetek békével, ha még tudtok békével járni! Ti a Nap Gyermekei mindent felemésztettetek már magatok körül és gyűlöletetek tönkretette a természetet. A tekercsetek nincs nálunk és hogy hol van, csak az Öreg Sárkány Jósdájában tudhatjátok meg. Ő érti a jövőt, mert érzi a jelent és látja a múltat! -- ezzel sarkon fordult és kíséretével elindult a mélybe.
 

DeletedUser69

Vendég
A három mester- a kovács, az építő és a szállás- döbbenten néztek utána, majd egymás felé fordultak.
-Még hogy mi emésztünk fel mindent?- dühöngött a kovács- ezek kalapálják szét a világ gerincét, lyukakat ütnek a téridő-kontinuumba...
-Ezzel nem jutunk előbbre-csillapította barátját az építőmester- Akkor most mi legyen?- és várakozóan a varázslónőre nézett.
 

DeletedUser240

Vendég
- Mi sem egyszerűbb. Követjük ezt a, khm, pipaszagot, ami idáig vezetett minket... - amikor befejezte mondandóját, hátravetette fejét, amitől fényes haja elkezdett hullámozni egészen a derekáig, kecses nyaka pedig úgy tűnt, nyúlt még vagy két centit, és legalább ennyit vékonyodott, és ettől az apró mozdulattól még törékenyebbnek hatott.
- Te is hallottad, mit mondott Miss Mágika ?- kérdezte barátját, hangjában nem titkolt megvetéssel a kovácsmester, majd még mindig feldúltan beleharapott a répába, aminek párját oda nyújtotta az építőmesternek.
- Bizony, hallottam - ejtette nyomatékkal a szavakat az építőmester - de nem láttam. Majd hatalmasat harapva a répába...
 

DeletedUser

Vendég
....egy vastagvégű, plajbászt kotort elő, végtelenbe burkolódzó zsebéből és mintegy szemrehányóan, a kardtáncosokhoz fordult.
- A léghajó utat nálam kell fizetni, az alkalmi kedvezmények csak a kórházi kezelés befejeztével érvényesíthetők! - vetette oda és egy kormos füzetkét (melyet a gomblabdarúgó világbajnoki döntő, tavaly esedékessé múlt, két zsöllyére szóló jegyének, társaságában lelt) fecnikre tépve, de a lapokon szereplő összeget, a szigorú elszámolás előírásainak megfelelően láttamozva, nyújtotta át, azzal a mostmár biztató, de szimpatikusnak továbbra sem tűnő félmondattal , hogy --Ez még nem a retour madárkáim! - majd a Titokzatos Monszun fedélzetére lépve, eloldotta a köteleket és átmenetileg kivitorlázott a történetből.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser69

Vendég
A kovács kissé hisztérikusan rántotta meg a vállát, bal szeme mintegy 17 alkalommal megrándult.
-Ne kacsingass, egykomám, abból nem élünk meg!-förmedt rá a szállásmester- Evvel még számolok a hajóm miatt, de addig is:- Időszak, előre, kor, vegyék fel a lépést! Hölgyem, indulunk!
Azzal a léghajó személyzete kissé megtépázva, de alakzatba állt, s a varázsnő előtt elindultak. A többi jelenlévő rendezetlen hordaként zúdult utánuk, mert a kürtő szája magasan volt, felmászni nehéz lévén...
 

DeletedUser240

Vendég
Ahogy másztak felfelé a hideg, sikamlós köveken, egyre csak a hátuk mögött hallották a strázsamester öblös hangját: - Csak érjek ki a levegőre..., majd Éééén előkerítem..., méghogy az én drágámat, az a pöffeszkedő senkiházi.
Így dohogott tovább útján, ami számára különösen megterhelő volt, tekintve méretes pocakját. A varázslónő intett a főpapnak, hogy várják meg a menetet, azután Ők ketten szépen felemelkedtek a magasba egy lenyúló méregzöld lián karikába pöndörödő indáján állva.
 

DeletedUser69

Vendég
...mindeközben az építőmester és az általa eltulajdonított léghajó drámai magasságokba emelkedtek. Elian(az építőmester) szép kék arca a lila árnyalatait vette fel, részben, mert a levegő egyre kevesebbnek bizonyult, részben pedig mert rájött, gőze sincs arról, hogyan is irányíthatná vagy állíthatná meg a hajót. Kétségbeesetten kuksolt a kosárban.
 

DeletedUser256

Vendég
..már órák óta. Az építőmester semmihez sem értett, (vagyis az építéshez értett, de annak abban a pillanatban semmi hasznát nem vette...), pláne nem a léghajókhoz, tehát tényleg veszélyben volt. Csak egy ősi elf legendára tudott gondolni, csak ez az egy dolog járt a fejében, hogy odafenn nincs narancsbogyó-pálinka... És még volt egy dolog, ami ennél veszélyesebb volt, bár Elian elhanyagolhatónak tartotta: az, hogy kezdett egyre kevésbé levegőt kapni, és ezzel együtt a mágiája is gyengült. Fogalma nem volt, hogy mit csináljon.
 
Fent