• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Főnix kultusz

DeletedUser2853

Vendég
Sziasztok,
kíváncsiságból striguláztam, miből mennyit ad a kívánságkút.

Az event végéig ilyen arányban kaptam a jutalmakat:
- gyémánt: 10,3 %
- TP: 6,4 %
- áruk összesen: 32,0 %
- alapanyag: 27,6 %
- arany: 23,6 %

(A kerekítések miatt a százalék értékek összege nem kereken 100.)
 

Dizel1

Veterán
Engedd el ;)
Legközelebb csak a harci duplázósokon nyiss, és táltost farag majd belőled :D.. őőő, a seregedből!!
A gyorsítók felettébb hasznosak, mert a TP-átok által lassul a techfa, cserébe a nehezen elért fejlesztést villámgyorsan megépítheted :p:cool::rolleyes:
Az a baj, hogy ha a gyorsítót nem becsülöm sokra, akkor a harci gyorsítót még attól is sokkal kevesebbre. Mindegy. Ez a küldetés nem volt rossz, csak jó lenne, ha elhallatszana a hangom a tervezőkig, mert ez az épületegyüttes szerintem még nagy szerencsével is bevehetetlen volt ebben a leosztásban.

Tényleg!
Nem lehetne kitalálni valamit a maradék "töltelékre", jelen esetben az Égesszenciára, a csapatjáték Gödörhöz hasonlóan valami apróságért?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dizel1

Veterán
Szerintem jelentősen emelne a vérnyomásodon, ha kapnál értük 1-5 perces "gyorsítókat" :p:oops::rolleyes:
A maradékért akár még jó is lehetne. Mondjuk az 1 perces már veszélyes.

Én is vezetem, 14 nap alatt nekem is hasonlóak jöttek ki:
- gyémánt: 10,7 %
- TP: 14,3 %
- áruk összesen: 28,6 %
- alapanyag: 35,7 %
- arany: 10,7 %
Ez tényleg hihetetlen. Az én játékomban valami kémprogram van. Amit nem használok, vagy számomra értéktelen, mindig abból kapok. Amiért csinálom az egészet, az meg vagy nincs, vagy csak cseppen mutatóban. Én ugyan nem vezetem a listát, de azt tudom, hogy 2x kaptam gyémántot, 1x Tudáspontot, azon kívül minden mást, következetesen napi két indítással. És nekem az első körből van kívánságkutam. Akárhogy is saccolom, ezek nálam 1-2%-nál nem jönnek ki magasabb értékre még együtt sem. Lehet, hogy gyári hibás a kívánságkutam? Gari van?

ez bizony dupla like:D:cool:
Aranyosak vagytok, de miért nem a felvetést kedvelitek? Vagy azt is... :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2853

Vendég
Ez tényleg hihetetlen. Az én játékomban valami kémprogram van. Amit nem használok, vagy számomra értéktelen, mindig abból kapok. Amiért csinálom az egészet, az meg vagy nincs, vagy csak cseppen mutatóban. Én ugyan nem vezetem a listát, de azt tudom, hogy 2x kaptam gyémántot, 1x Tudáspontot, azon kívül minden mást, következetesen napi két indítással. És nekem az első körből van kívánságkutam. Akárhogy is saccolom, ezek nálam 1-2%-nál nem jönnek ki magasabb értékre még együtt sem. Lehet, hogy gyári hibás a kívánságkutam? Gari van?
Nem tudom, pontosan mikor tetted ki a kutat a városodba (gondolom, kb. 14 napja),
így a számítás nem lesz pontos - 27 ajándékkal számolok:
- a 2 gyémánt 7,4%,
- az 1 tudáspont 3,7 % gyakoriságot jelent.

Ne a 100-hoz viszonyíts, hanem a kapott ajándékok számához;)
 

Dizel1

Veterán
Nem tudom, pontosan mikor tetted ki a kutat a városodba (gondolom, kb. 14 napja),
így a számítás nem lesz pontos - 27 ajándékkal számolok:
- a 2 gyémánt 7,4%,
- az 1 tudáspont 3,7 % gyakoriságot jelent.

Ne a 100-hoz viszonyíts, hanem a kapott ajándékok számához;)
Igazad van. De nem a százalék számításommal van baj, hanem az időérzékemmel. De a saccolásomat átíró számításod szerint is kisebbek az értékek. (Sajnos.)

Na úgy látom, van itt baj mindenkinél.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

LestaR

Erős harcos
Köszi. Abból még annyit se használok, mint a gyorsítóból. Konkrétan semennyit. Ezek a "gyorsítók" nekem ilyen mennyiségben púpok a hátamra.

Szívesen átvennék tőled párat. :rolleyes: Úgy voltam eleinte, hogy csak púp a hátamra, ám eventeknél nagyon hasznos mind az építős, mind a felderítős részeknél.
Én nem mondanék le róla.
Nyilván nem csak az eventeknél jó, a közepesekkel akár a katonák előállítását is befolyásolhatod.


A kút szóval 10%, ha ki tart 100 napig, a mondjuk, 170 -dobással számolva 17 x 10 170 gyémántot ad ?
Elgondolkodtató, de mivel kitartottam az elveim mellett, nem bánom, hogy nem nyitottam rá ládát.

CSAK kiváncsiság képpen, van vkinek 4 v 5 kútja?
 

DeletedUser2853

Vendég
Szívesen átvennék tőled párat. :rolleyes: Úgy voltam eleinte, hogy csak púp a hátamra, ám eventeknél nagyon hasznos mind az építős, mind a felderítős részeknél.
Én nem mondanék le róla.
Nyilván nem csak az eventeknél jó, a közepesekkel akár a katonák előállítását is befolyásolhatod.


A kút szóval 10%, ha ki tart 100 napig, a mondjuk, 170 -dobással számolva 17 x 10 170 gyémántot ad ?
Elgondolkodtató, de mivel kitartottam az elveim mellett, nem bánom, hogy nem nyitottam rá ládát.

CSAK kiváncsiság képpen, van vkinek 4 v 5 kútja?

Igen, számolhatunk kutanként kb. 170 gyémánttal,
ha marad a gyémánt 10 %-os gyakorisága.

Van annyi kutam és végig strigulázni fogom az eredményeket.:)

update:
Külön vezetem az event vége után kapott ajándékok statisztikáját,
így jobban fog látszani, van-e különbség: sajnos van:(:eek:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dizel1

Veterán
Szívesen átvennék tőled párat. :rolleyes: Úgy voltam eleinte, hogy csak púp a hátamra, ám eventeknél nagyon hasznos mind az építős, mind a felderítős részeknél.
Én nem mondanék le róla.
Nyilván nem csak az eventeknél jó, a közepesekkel akár a katonák előállítását is befolyásolhatod.


A kút szóval 10%, ha ki tart 100 napig, a mondjuk, 170 -dobással számolva 17 x 10 170 gyémántot ad ?
Elgondolkodtató, de mivel kitartottam az elveim mellett, nem bánom, hogy nem nyitottam rá ládát.

CSAK kiváncsiság képpen, van vkinek 4 v 5 kútja?
A gyorsítókat-feltöltőket én is a küldetésekre tartogatom, de oda se kellett. Alig használtam el 1-1- darabot.

A kívánságkút meg a széles repertoár miatt elég kis eséllyel ad gyémántot és Tudáspontot, Úgyhogy ne éld bele magad a statisztikába! (Szerintem.)
 

DeletedUser683

Vendég
Lenne két észrevételem a nyereményekre vonatkozóan. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. És Hoshi véleményére is. Főleg.

1.) A 3. fődíj a szerencsefüggőségen túl áldozatot is igényel, mert a duplázós napokon kell feltölteni, hogy minél nagyobb eséllyel induljunk érte. Szerintem a fődíjakat, de főleg a 3. fődíjat nem lenne szabad bevonni az épületegyüttesbe. Főleg úgy nem, hogy a napi nyeremények között is vannak elemek. Még a feladatsor ismeretének birtokában sem lehet kitaktikázni, a legnagyobb szerencsével sem. És ráadásul dugig leszünk a duplázós napi, kicsit gyengébb nyereményekkel. Összemosódnak a nyremény szerzési lehetőségek. Mert eddig vagy a napi nyereményekre hajtottunk, vagy az épületegyüttesre, vagy a 3. fődíjra. Most mindenre kell hajtani, és majd lesz valahogy. Ugyanazt az irányítottságot érzem, mint a tudáspont áldásoknál, és mint a csapatjátékoknál is. Hiába tenném a dolgomat a saját elképzelésem szerint, úgyis az jön ki, amit a tervezők akarnak a véletlennel karöltve.

2.) Nem tartom korrektnek, hogy az egyik napi nyeremény a 140-es feltöltésnél 25%-ban 4 db 14 órás gyorsító, ugyanakkor van 15% esélyem arra is, hogy ugyanebből csak 2db-ot nyerjek ugyanolyan feltételek mellett. A kettő közül az egyiket mással kellene pótolni, mert ez így gáz. Ugyanilyen anomáli van a kisebb feltöltésekben is, csak ott enyhébben (?) érezteti a hatását az értékek miatt.
Én egyetértek. Nem igazán sikerült értelmes nyereményre szert tenni, mivel a duplázós napok elveszik ennek a lehetőségét, ráadásul így se jött össze, nem beszélve arról, hogy nem csak a duplázós napokon kell nyitnod, hanem még legalább 2 napon (valójában a többségnek 3 napon, mert a második napra még nem biztos, hogy van annyi eszencia, hogy megszerezhesd az épületegyüttes tagját) kell nyitni, hogy meglegyen a szett. Én először játszottam ilyen szerre, korábban szünetelt a játékom, így nem volt tapasztalat, de nem nyerte el a tetszésemet. Ugyanakkor talán szerencsésebb lenne, ha első napra nem dobnának be egy egészen jó épületet, ami aztán nem visszatérő, így akik időben elkezdik, azoknak is csak max fél napja van rá gyűjteni. Kimaradtak az egységtermelős épületek, ami lehet hogy okkal történt, ezt megint csak nem tudom. Ráadásul egyik nap vagy a szett tagja volt, másnap meg manás, vagy magtermelős jobb épület, vagy ugyanez, csak nem szett-épülettel, hanem duplázóssal. Összességében nekem most (talán a játékom történetében először) csalódás volt ez az event, egyes épületértékek tekintetében is. :)
 

DeletedUser1240

Vendég
Törölve.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2853

Vendég
Az event végéig ilyen arányban kaptam a jutalmakat:
- gyémánt: 10,3 %
- TP: 6,4 %
- áruk összesen: 32,0 %
- alapanyag: 27,6 %
- arany: 23,6 %

Event utáni statisztika:
- gyémánt: 7,3 %
- tudáspont: 9,9 %
- áruk összesen: 28,0 %
- alapanyag: 25,0 %,
- arany: 29,7 %

(A kerekítések miatt a százalék értékek összege nem kereken 100.)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent