• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Főnix kultusz

Sancy

Újonc
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy meg lehet csinálni vásárlás nélkül?
Mert én végigértem a feladatokon még lesz egy pár napi feladat de csak 300/800 jutottam el pedig kb 70% duplázóval ment! Lett is egy csomó mogyoróbokor ami nekem egyáltalán nem kell!
Hogy lehet összeállítani egy küldetést ha lehetetlen megcsinálni vásárlás és Óriási szerencsehalmaz nélkül!
Nagyon szerettem ezt a játékot és elég sok pénzt is beletoltam már de az igazságtalanságot nehezen viselem! Nem csak magam hanem a testvéreim nevében is írok akiket vezetek!
Köszi jó volt de lehet hogy törlöm magam!
 

DeletedUser3108

Vendég
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy meg lehet csinálni vásárlás nélkül?
Mert én végigértem a feladatokon még lesz egy pár napi feladat de csak 300/800 jutottam el pedig kb 70% duplázóval ment! Lett is egy csomó mogyoróbokor ami nekem egyáltalán nem kell!
Hogy lehet összeállítani egy küldetést ha lehetetlen megcsinálni vásárlás és Óriási szerencsehalmaz nélkül!
Nagyon szerettem ezt a játékot és elég sok pénzt is beletoltam már de az igazságtalanságot nehezen viselem! Nem csak magam hanem a testvéreim nevében is írok akiket vezetek!
Köszi jó volt de lehet hogy törlöm magam!
Szia,
Milyen igazságtalanságról beszélsz?:eek:
Ez egy játék, nem? Kinek több szerencséje van időnként, kinek kevesebb... Legközelebb, lehet, hogy Neked lesz olyan szerencséd, amit mindenki irigyelni fog. :)
Én nem hajtottam a nagydíjakra, én időnyerőkre mentem, szereztem is egy csomót, meg olyan épületet is párat, ami még mindig a raktáramban pihen. Így nem tudom, mennyire lehetett nehéz begyűjteni a 3. nagydíjat, mindenesetre, még így is 200 megvan a 800-ból...Régebben a 3. nagydíjat csak vásárlással lehetett megszerezni, viszont az újabb eventeken pénz nélkül is van esély a nagydíjakra (persze, némi szerencsével megspékelve), hiszen vannak a duplázó napok.:)
Inkább örüljünk annak, hogy ez egy ingyenesen játszható játék, ahol plusz élményként rendszeresen vannak eventek is, testvériségi bajnokságok, stb. :)
További jó játékot! :)
 

Wiccara

Veterán
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy meg lehet csinálni vásárlás nélkül?
Szia,
igen, meg lehet csinálni! Igaz, nem matematikailag, hanem a plusz égesszenciák által; vagyis némi szerencse kell hozzá; de ez lényegesen jobb, mint régebben, ahol a 3.fődíj általában csak zsebbe nyúlva lehetett meg.
Nem utolsó szempont, hogy a fődíjnál vannak értékesebb napi nyeremények ;)
A mostanival még kedveznek is a nagyközönségnek, hogy ismétlik a szettes épületeket, nehogy kimaradjon valaki, korábban ez is probléma volt.
Ebben tehát kevesebb" igazságtalanság" van, mint eddig valaha :D
 
Pelenkásoknak üzi :D Még én se végeztem ki :p Lehet nem is fogom ...de addig se a napi szarakadáson van a téma! :D Nem sok idő amit itt tölthetek de azt maxizom . :D Bekerültem egy isten tesóságba....Még kapkodom a fejem. hogy max a mindenem :) Kösz wiccera azt hogy tesó lehetek. Köszi Gilingalang hogy nálatok. :)
 

GreenKnight

Veterán
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy meg lehet csinálni vásárlás nélkül?
igen, meg lehet csinálni! Igaz, nem matematikailag
Matematikailag is meg lehet csinálni, DE akkor csak duplázós napon nyithatsz és nem árt a környéken lepotyogó tojásokból minél többet összeszedni, legalább napi 25 égesszenciára lesz szükséged.
De ezt gyakorlatilag az elején el kellett dönteni (ha számolt egy kicsit valaki), hogy a napi nyeremények közül célzol meg valami(ke)t vagy a 3. nagydíjat akarod begyűjteni.
Mindkettő is lehetséges, de ahhoz már szerencse és a szerencsétől függő pontos tervezés kell. De ez már nem a matematikai része.
 

DeletedUser362

Vendég
Én nagyon sokat bontottam ma, erre a napra tartogattam, de sajna egy árva darabot sem adott :(
meg kell elégednem azzal ami már van... pedig de jó lett volna még :)
 

creatin

Erős harcos
Matematikailag is meg lehet csinálni, DE akkor csak duplázós napon nyithatsz és nem árt a környéken lepotyogó tojásokból minél többet összeszedni, legalább napi 25 égesszenciára lesz szükséged.

Taníts Mester!

Startnál kapott: 50 égesszencia
Emiles ajándék: 100 égesszencia
Folyamatos feladatok: 2788 égesszencia
Napi feladatok: 25 x 35 = 875 égesszencia
Napi lehulló (nem számoltam, de legyen akkor 25): 25 x 25 = 625 égesszencia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Összesen: 4438 égesszencia
Ha csak a duplázós napokon nyitjuk a 140-es ládát, az 4438 / 140 = 32 nyitás (kerekítve).
Minden nyitással 40 toll, így 32 * 40 = 1280 főnixtoll szerezhető SZERENCSE NÉLKÜL.

Mindhárom fődíjhoz 250 + 400 + 800 = 1450 főnixtoll szükséges.

Tehát szerencse/pénz nélkül mindhárom fődíj nem elérhető.
Természetesen nyitásoknál kaphatunk 140 vagy 200 új égesszenciát (van is olyan játékos, aki így már elérte a 3. fődíjat), ezzel további főnixtollak szerezhetőek. De vásárolhatunk is. A lényeg, hogy tisztán matematikai úton NEM ELÉRHETŐ mindhárom fődíj, kell hozzá a játékból adódó szerencse is. Vagy pénz :). Ezzel nem is vitatkozom, jól van ez így.
Csak a tények kedvéért.

Amúgy én sem a fődíjakra mentem, sajnos elég keveset adnak, inkább a napi díjakból és egyéb ajándékokból profitáltam.
De ha hibát találsz, akkor jelezd és én kész vagyok átgondolni.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3108

Vendég
Taníts Mester!

Folyamatos feladatok: 2788 égesszencia
Napi feladatok: 25 x 35 = 875 égesszencia
Napi lehulló (nem számoltam, de legyen akkor 25): 25 x 25 = 625 égesszencia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Összesen: 4288 égesszencia
Ha csak a duplázós napokon nyitjuk a 140-es ládát, az 4288 / 140 = 31 nyitás (kerekítve).
Minden nyitással 40 toll, így 31 * 40 = 1240 főnixtoll szerezhető SZERENCSE NÉLKÜL.

Mindhárom fődíjhoz 250 + 400 + 800 = 1450 főnixtoll szükséges.

Tehát szerencse/pénz nélkül mindhárom fődíj nem elérhető.
Természetesen nyitásoknál kaphatunk 140 vagy 200 új égesszenciát (van is olyan játékos, aki így már elérte a 3. fődíjat), ezzel további főnixtollak szerezhetőek. De vásárolhatunk is. A lényeg, hogy tisztán matematikai úton NEM ELÉRHETŐ mindhárom fődíj, kell hozzá a játékból adódó szerencse is. Vagy pénz :). Ezzel nem is vitatkozom, jól van ez így.
Csak a tények kedvéért.

Amúgy én sem a fődíjakra mentem, sajnos elég keveset adnak, inkább a napi díjakból és egyéb ajándékokból profitáltam.
De ha hibát találsz, akkor jelezd és én kész vagyok átgondolni.
Szia,
Ha jól emlékszem, nem 0 esszenciával indultunk, valamint az e-mail-ben található linkre kattintva is lehetett még 100-t szerezni. :)
 

creatin

Erős harcos
Szia,
Ha jól emlékszem, nem 0 esszenciával indultunk, valamint az e-mail-ben található linkre kattintva is lehetett még 100-t szerezni. :)

Így igaz, látod ezt már nem írtam bele. Asszem 50-nel indultunk + 100 emiles ajándék, az egy 140-es ládanyitás. Tehát máris 1240 + 40 = 1280 főnixtoll.
Javítottam is a hozzászólásomban! Köszi az észrevételt! Ha már matek, akkor legyünk alaposak! ;)
 

DeletedUser2853

Vendég
Szia,
Milyen igazságtalanságról beszélsz?:eek:
Ez egy játék, nem? Kinek több szerencséje van időnként, kinek kevesebb... Legközelebb, lehet, hogy Neked lesz olyan szerencséd, amit mindenki irigyelni fog. :)
Én nem hajtottam a nagydíjakra, én időnyerőkre mentem, szereztem is egy csomót, meg olyan épületet is párat, ami még mindig a raktáramban pihen. Így nem tudom, mennyire lehetett nehéz begyűjteni a 3. nagydíjat, mindenesetre, még így is 200 megvan a 800-ból...Régebben a 3. nagydíjat csak vásárlással lehetett megszerezni, viszont az újabb eventeken pénz nélkül is van esély a nagydíjakra (persze, némi szerencsével megspékelve), hiszen vannak a duplázó napok.:)
Inkább örüljünk annak, hogy ez egy ingyenesen játszható játék, ahol plusz élményként rendszeresen vannak eventek is, testvériségi bajnokságok, stb. :)
További jó játékot! :)
Egyetértek. Annyival egészíteném ki a leírtakat, hogy
az előző 2 nagy event főnyereményei átlagos szerencsével
(olyan arányban kapunk vissza eszenciát, ami a felsorolásban szerepel,
pl. 8%-ban 200 db-ot és 15%-ban 140 db-ot)

és sok duplázással megszerezhetők voltak.
A mostani event 3. főnyereményéhez az átlagosnál nagyobb szerencse kell.
Viszont szerintem nem olyan nagy szám a 3. fődíj és vannak egész jó napi nyeremények.
 

DeletedUser3317

Vendég
Ma is kinyitottam 6 tojást, meg majd lesz nemsokára még1 de megháborodok ha megint pénzeső vagy gyorsító lesz... :(:mad:
Mégiscsak van rá esélyem. Rosszul számoltam. Többször is. Ilyenkor kell eltitkolni, hogy túl jó lett a matekérettségi. xD
 

Vicacica1

Erős harcos
Tegnap nyolc nyitásból négyszer kaptam meg a napi exkluzív ajándékot amire egyáltalán nem volt szükségem...
Nem is voltam ideges.........Nagyon...:mad:
Jóbban örültem volna bármi másnak,de hát ez is a játék része...
Ma gondolom nem lesz ilyen az arány...:)
 

Siorna

Veterán
Láttátok a mai - megkésett event - videót? És a hacker folytatást? Nekem nagyon gyanús, pláne így, hogy az Inno videójához van csatolva! Meg egyébként is tisztességtelen - oda a jól végzett munka öröme vele.
 

Vmadar

Felderítő
Egyetértek. Annyival egészíteném ki a leírtakat, hogy
az előző 2 nagy event főnyereményei átlagos szerencsével
(olyan arányban kapunk vissza eszenciát, ami a felsorolásban szerepel,
pl. 8%-ban 200 db-ot és 15%-ban 140 db-ot)

és sok duplázással megszerezhetők voltak.
A mostani event 3. főnyereményéhez az átlagosnál nagyobb szerencse kell.
Viszont szerintem nem olyan nagy szám a 3. fődíj és vannak egész jó napi nyeremények.

Sziasztok.

Sajnos igazat kell, hogy adjak az előttem szólókhoz.
Egyre jobban kezd pénzszagú és vásárlás orientált kezd lenni a játék. Míg korábban meg lehetett simán szerezni a fődíjakat amik sokkal kecsegtetőbbek és jobbak voltak, mostanra már csak a nagy szerencsén kívül vásárlással lehet.
Korábban az épületek is sokkal jobban adtak és a fődíjak is sokkal jobbak voltak. Mostanában (amiket én szerencsére semmibe sem nézek mert ezek nélkül is megvan mindenem) egyre gyakoribbak az épületegyütesek amik sok helyet elvisznek és cserébe alig adnak valamit. Persze ha leteszed őket és elfogy a helyed akkor venned kell(ene) :).
Kezd nagyon átlátszó lenni a dolog és emiatt egyre élvezhetetlenebb a játék.
 

DeletedUser2853

Vendég
Sziasztok.

Sajnos igazat kell, hogy adjak az előttem szólókhoz.
Egyre jobban kezd pénzszagú és vásárlás orientált kezd lenni a játék. Míg korábban meg lehetett simán szerezni a fődíjakat amik sokkal kecsegtetőbbek és jobbak voltak, mostanra már csak a nagy szerencsén kívül vásárlással lehet.
Korábban az épületek is sokkal jobban adtak és a fődíjak is sokkal jobbak voltak. Mostanában (amiket én szerencsére semmibe sem nézek mert ezek nélkül is megvan mindenem) egyre gyakoribbak az épületegyütesek amik sok helyet elvisznek és cserébe alig adnak valamit. Persze ha leteszed őket és elfogy a helyed akkor venned kell(ene) :).
Kezd nagyon átlátszó lenni a dolog és emiatt egyre élvezhetetlenebb a játék.
Szia Vmadar,

kíváncsiságból írom a százalékokat,
közzéteszem az eredményt, hátha másokat is érdekel,
de
a következtetéseiddel sajnos nem értek egyet.

Ez egy izgalmas, összetett játék
és egyben gazdasági vállalkozás is,
ezt tudomásul kell vennünk.
Addig tudunk játszani,
amíg elég bevételt termelnek a vásárlások és a különböző pénzköltő akciók.

Minden internetes játékot föl kell futtatni először,
hogy elég népszerű legyen
(ilyenkor a játék fenntartása még veszteséggel jár).
Ha már elég sok játékos van,
bevételt és némi tisztes profitot kell termelni a működtetéséhez.

Nehéz előre kiszámítani, mi fog jó bevételt hozni,
ezért találkozunk különböző fajta vásárlási akciókkal.

A mostani event és az épületegyüttesek nekem sem a kedvenceim,
de ha kicsit alaposabban megnézed,
a nyeremény épületek jellemzően egyre több kultúrpontot adnak egy területre vetítve.

A játék működtetői kíváncsiak a véleményünkre és rugalmasan reagálnak rá:
ez nagyon ígéretes a jövére nézve.

Játszani vagyunk itt,
koncentráljunk inkább a pozitívumokra és érezzük jól magunkat
az adott feltételek közt.;)

További jó eventezést
és sok szerencsét kívánok az átváltásokhoz!:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

GreenKnight

Veterán
Már csak azért sincs igazad @Vmadar , mert korábban nem is léteztek duplázós napok, tehát a 3. nagydíj csak és kizárólag pénzért volt megszerezhető. Most a duplázás felhasználásával és elég nagy aktivitással minimális szerencsével is megszerezhető a 3. fődíj is. Az más kérdés, hogy az mennyit ér. Ez mindenkinek a saját döntése. Mint ahogy az is, hogy a napi nyeremények közül hajt rá valamelyik(ek)re vagy inkább a fődíjakra. Hiszen, ha meg akarod szerezni a 3. fődíjat is, akkor csak duplázós napon nyithatsz (vagy legyél rendkívül szerencsés)
Ez egy építgetős stratégiai játék, amiben döntéseket kell hozni.
 
Fent