• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Főnix kultusz

DeletedUser

Vendég
Míg korábban meg lehetett simán szerezni a fődíjakat amik sokkal kecsegtetőbbek és jobbak voltak,
Már csak azért sincs igazad @Vmadar , mert korábban nem is léteztek duplázós napok, tehát a 3. nagydíj csak és kizárólag pénzért volt megszerezhető.
Játékbeli korotokból kifolyólag nem ugyanarról beszéltek, amikor korábban-t írtok. :) Volt a régebbi korábban, amikor még nem voltak duplázók és volt az ennél későbbi, de a mostanihoz képest korábbi, amikor voltak és azokkal simán meg lehetett szerezni a 3. díjakat és igen, akkor a nyeremények is jobbak voltak, mint most. És van a MOST, amikor nagy szerencse kell a 3.-hoz a duplázókkal együtt is. :)
 

DeletedUser902

Vendég
Nekem bétán meg lett mind a 3, az élesen nem lesz meg.

Nem bétázom, de nem vagyok link alak..... :D
A 3. fődíjhoz nekem is gyémántoznom kellene, vagy piszok nagy mázli, mert még csak 400/800-nál járok és végeztem a feladatokkal 2 napja.
Az előző nagyobb eventben viszont gond nélkül meg volt az összes fődíj.
Ilyen az elvenari szerencse! :cool:
 

DeletedUser3317

Vendég
Mi van, ha az épületegyüttes egy tagjából több is van? Csak az egyikből lehet majd begyűjteni?
 

Vmadar

Felderítő
Ez egy izgalmas, összetett játék
és egyben gazdasági vállalkozás is,

Sziasztok.
Nem vitázni akartam, csak kíváncsi voltam a többiek véleményére. Ahogyan többen is írták nem értenek velem egyet (nem is kell!!) de mint vállalkozás révén itt is a profit orientáltság a lényeg ahogyan írtátok.
Tökéletes egyet értek ezzel és nem az vagyok aki pénz nélkül szidja a rendszert (tudtommal én vagyok az egyetlen a testvériségben aki vett gyémántot).
Számomra az volt a negatívum, hogy (7 hónapja játszom és csak azzal tudom összehasonlítani) a korábbi (gömbtuskó, hegyi jég-troll, stb) épületekhez képest a mostaniak elmaradnak.
Mint mondtam az épület együttes nem érdekel és nem is számít mit szerzek meg belőle, mert úgysem teszem le.

A többi részt azokból (rendszeresen olvasom a fórumot) a kezdeti játékosok hozzászólásaiból meraítettem, akiik azt mondták, hogy korábban sokkal jobb és többet adó épületek voltak.

Ha rosszul olvastam vagy értelmeztem ezeket, akkor elnézést kérek mindenkitől :)

Kis pozitívum is: tegnap nyitottam a szerintem legjobb (égő főnix fészek) épületre és 10 nyitásból 4 épület, 4x25 TP, egy 200 tol és egy gyorsító.

Üdv mindenkinek és további jó játékot: Zsolt.
 

DeletedUser2853

Vendég
Ez egy izgalmas, összetett játék
és egyben gazdasági vállalkozás is,

Sziasztok.
Nem vitázni akartam, csak kíváncsi voltam a többiek véleményére. Ahogyan többen is írták nem értenek velem egyet (nem is kell!!) de mint vállalkozás révén itt is a profit orientáltság a lényeg ahogyan írtátok.
Tökéletes egyet értek ezzel és nem az vagyok aki pénz nélkül szidja a rendszert (tudtommal én vagyok az egyetlen a testvériségben aki vett gyémántot).
Számomra az volt a negatívum, hogy (7 hónapja játszom és csak azzal tudom összehasonlítani) a korábbi (gömbtuskó, hegyi jég-troll, stb) épületekhez képest a mostaniak elmaradnak.
Mint mondtam az épület együttes nem érdekel és nem is számít mit szerzek meg belőle, mert úgysem teszem le.

A többi részt azokból (rendszeresen olvasom a fórumot) a kezdeti játékosok hozzászólásaiból meraítettem, akiik azt mondták, hogy korábban sokkal jobb és többet adó épületek voltak.

Ha rosszul olvastam vagy értelmeztem ezeket, akkor elnézést kérek mindenkitől :)

Kis pozitívum is: tegnap nyitottam a szerintem legjobb (égő főnix fészek) épületre és 10 nyitásból 4 épület, 4x25 TP, egy 200 tol és egy gyorsító.

Üdv mindenkinek és további jó játékot: Zsolt.

Szia Zsolt,
gratulálok a nyereményekhez és a szerencsédhez!:)
 

Dizel1

Veterán
Lenne két észrevételem a nyereményekre vonatkozóan. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. És Hoshi véleményére is. Főleg.

1.) A 3. fődíj a szerencsefüggőségen túl áldozatot is igényel, mert a duplázós napokon kell feltölteni, hogy minél nagyobb eséllyel induljunk érte. Szerintem a fődíjakat, de főleg a 3. fődíjat nem lenne szabad bevonni az épületegyüttesbe. Főleg úgy nem, hogy a napi nyeremények között is vannak elemek. Még a feladatsor ismeretének birtokában sem lehet kitaktikázni, a legnagyobb szerencsével sem. És ráadásul dugig leszünk a duplázós napi, kicsit gyengébb nyereményekkel. Összemosódnak a nyremény szerzési lehetőségek. Mert eddig vagy a napi nyereményekre hajtottunk, vagy az épületegyüttesre, vagy a 3. fődíjra. Most mindenre kell hajtani, és majd lesz valahogy. Ugyanazt az irányítottságot érzem, mint a tudáspont áldásoknál, és mint a csapatjátékoknál is. Hiába tenném a dolgomat a saját elképzelésem szerint, úgyis az jön ki, amit a tervezők akarnak a véletlennel karöltve.

2.) Nem tartom korrektnek, hogy az egyik napi nyeremény a 140-es feltöltésnél 25%-ban 4 db 14 órás gyorsító, ugyanakkor van 15% esélyem arra is, hogy ugyanebből csak 2db-ot nyerjek ugyanolyan feltételek mellett. A kettő közül az egyiket mással kellene pótolni, mert ez így gáz. Ugyanilyen anomáli van a kisebb feltöltésekben is, csak ott enyhébben (?) érezteti a hatását az értékek miatt.
 

DeletedUser2853

Vendég
Lenne két észrevételem a nyereményekre vonatkozóan. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. És Hoshi véleményére is. Főleg.

1.) A 3. fődíj a szerencsefüggőségen túl áldozatot is igényel, mert a duplázós napokon kell feltölteni, hogy minél nagyobb eséllyel induljunk érte. Szerintem a fődíjakat, de főleg a 3. fődíjat nem lenne szabad bevonni az épületegyüttesbe. Főleg úgy nem, hogy a napi nyeremények között is vannak elemek. Még a feladatsor ismeretének birtokában sem lehet kitaktikázni, a legnagyobb szerencsével sem. És ráadásul dugig leszünk a duplázós napi, kicsit gyengébb nyereményekkel. Összemosódnak a nyremény szerzési lehetőségek. Mert eddig vagy a napi nyereményekre hajtottunk, vagy az épületegyüttesre, vagy a 3. fődíjra. Most mindenre kell hajtani, és majd lesz valahogy. Ugyanazt az irányítottságot érzem, mint a tudáspont áldásoknál, és mint a csapatjátékoknál is. Hiába tenném a dolgomat a saját elképzelésem szerint, úgyis az jön ki, amit a tervezők akarnak a véletlennel karöltve.

2.) Nem tartom korrektnek, hogy az egyik napi nyeremény a 140-es feltöltésnél 25%-ban 4 db 14 órás gyorsító, ugyanakkor van 15% esélyem arra is, hogy ugyanebből csak 2db-ot nyerjek ugyanolyan feltételek mellett. A kettő közül az egyiket mással kellene pótolni, mert ez így gáz. Ugyanilyen anomáli van a kisebb feltöltésekben is, csak ott enyhébben (?) érezteti a hatását az értékek miatt.
Az első pontban egyetértek, de a másodikban nem.
Szerintem sokan szeretjük a 14 (és 20 vagy akárhány) órás gyorsítókat,
miért ne legyen nagyobb esélyünk rájuk az event egyik napján?
 

Wiccara

Veterán
1.) A 3. fődíj a szerencsefüggőségen túl áldozatot is igényel, mert a duplázós napokon kell feltölteni
Szia,
véleményem, és tapasztalatom, hogy bármennyire szeretnénk, nem tudunk nyereményekkel tervezni.
Nem érdekelt a szett, a dupla; de amit akartam, arra nyitottam 20 db 140-est; plusz, még, amiket adott 140-200, mind be lett forgatva. Úgy lettek meg a fődíjak, hogy a tollak is a sok melléktermék része volt a 4 főnixfészeknél.
Biztos vagyok benne, ha a tollak kellettek volna, TP-k röpködtek volna vagy gyorsítók :)

Szerintem a fődíjakat, de főleg a 3. fődíjat nem lenne szabad bevonni az épületegyüttesbe
Teljesen igazad van! Bőven elég lenne egy 3db-os szett, amiből mondjuk a 2. fődíj lenne az egyik rész.
Nem tartom korrektnek, hogy az egyik napi nyeremény a 140-es feltöltésnél 25%-ban 4 db 14 órás gyorsító,
Igen, simán lehetne a 4 helyett mondjuk 8 ;) :cool::D:rolleyes:

Összességében ez egy gazdagon kihasználható játéksor volt, sokkal jobb, mint egy nyúlfarknyi " Valentin "( event ) :D ;)
 

Dizel1

Veterán
Az első pontban egyetértek, de a másodikban nem.
Szerintem sokan szeretjük a 14 (és 20 vagy akárhány) órás gyorsítókat,
miért ne legyen nagyobb esélyünk rájuk az event egyik napján?
Én annyira nem kedvelem, de ezt máshol már levitatkoztuk. (Most is dugig van velük a raktáram.) Én most a mennyiségekről beszéltem, és annak kapcsán a változtatásról. Lenyomod a gombot, és kapsz 2 db 14 órásat, aztán megint gomb, és kapsz 4 db 14 órásat. Nekem itt valami nagyon nem stimmel. Mert hogy minden nap 25% eséllyel megyek a napi nyereményért, de a gyorsító napján 25% + 15% = 40% az esélyem, hogy azt nyerek. De én beérném a 15%-kal is. Sőt, még az is sok. Viszont ha nem duplázok, akkor még halvány esélyem sincs a 3. fődíjra. Főleg úgy, hogy az az épületegység része volt, mert így másra is kellett költeni útközben.
 

Dizel1

Veterán
Szia,
véleményem, és tapasztalatom, hogy bármennyire szeretnénk, nem tudunk nyereményekkel tervezni.
Nem érdekelt a szett, a dupla; de amit akartam, arra nyitottam 20 db 140-est; plusz, még, amiket adott 140-200, mind be lett forgatva. Úgy lettek meg a fődíjak, hogy a tollak is a sok melléktermék része volt a 4 főnixfészeknél.
Biztos vagyok benne, ha a tollak kellettek volna, TP-k röpködtek volna vagy gyorsítók :)


Teljesen igazad van! Bőven elég lenne egy 3db-os szett, amiből mondjuk a 2. fődíj lenne az egyik rész.

Igen, simán lehetne a 4 helyett mondjuk 8 ;) :cool::D:rolleyes:

Összességében ez egy gazdagon kihasználható játéksor volt, sokkal jobb, mint egy nyúlfarknyi " Valentin "( event ) :D ;)
Valóban jó volt a küldetés, eltekintve a felvázolt problémáktól. Egyébként pedig lehet tervezni a nyereményekre, mert a titkos előzetesben látod, mire számíthatsz. Aztán vagy beleszól a véletlen, vagy bejön. De ilyen leosztásnál lehetetlen az épületegyüttes. Megnéztem a nyereményeidet. Hihetetlen. Én tele vagyok gyorsítókkal, amiből havonta egyet használok, és közöm sem volt a nagydíjhoz, pedig erősen rágyúrtam. Nálad elképesztő a nyeremények mennyisége + nagydíj. Simán lemondtam volna a nyagydíjról, ha nem része az épületegyüttesnek cserébe más nyereményekért. Így viszont tört épületegyüttesem van, és se nagydíjam + 1 db más + egy vödör gyorsító, amit elvétve használok. Ennyi. A gyorsítót a felvázolt anomália kapcsán valahol el kellene vetni. Ezt nem tartom korrektnek, hogy azon az egy-két napon, amikor az a napi nyeremény, akkor 40% az esélyem, hogy az jön, csak a mennyiség változik. Dupla csavar van benne. Vagy vissza az elejére, ne legyen része a fődíj az épületegyüttesnek!
 

Wiccara

Veterán
Egyébként pedig lehet tervezni a nyereményekre
Természetesen lehet ;) ( de a szerencse át fogja húzni az egészet..) sajnos a napi nyereményeket nem látjuk végig, de a bétásoknak hála, egy hetet igen; a feladatokat szerencsére hamarabb.
Éppen ezért az event első két napján megcsináltam a 64.feladatig; hogy legyen munícióm, ha korán jönne a kiszemelt főnixfészek ;)
@creatin nagyobb mestere a számoknak , nekem úgy tűnt, hogy a kis 50-es láda/tojás nyitása gyakrabban adott vissza égesszenciát, elképzelhető, hogy kis ládákat érdemes nyitni ha nem a napidíj a cél(?).
Nálad elképesztő a nyeremények mennyisége + nagydíj.
Köszönöm szépen, bár még két égő tojás nincs lent, kell még hely :D :cool:
egy vödör gyorsító
adok érte két vödör arany-áldást ;)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3541

Vendég
Sziasztok! Nekem 140 toll hiányzik a 3. fődíjhoz és ezzel a teljes szetthez, ez annak köszönhető, hogy 8 nyitást rászántam a kívánságkutakra (lett 2), vagyis nálam meglett volna a teljes szett, ha duplázós napokon nyitok mindent, pedig kevés esszenciát kaptam vissza nyitáskor. Mindent nem lehetett elérni, ami érthető is, ki fizetne, ha minden megvan ingyen is?! :)
A két kút sokáig nem volt túl meggyőző, de az utóbbi napokban belehúztak és adtak 70 gyémántot összesen, ha még kapok 80-at, én elégedett leszek :) (ha nem, akkor is, mert játszottam egy jót)
 

Dizel1

Veterán
Sziasztok! Nekem 140 toll hiányzik a 3. fődíjhoz és ezzel a teljes szetthez, ez annak köszönhető, hogy 8 nyitást rászántam a kívánságkutakra (lett 2), vagyis nálam meglett volna a teljes szett, ha duplázós napokon nyitok mindent, pedig kevés esszenciát kaptam vissza nyitáskor. Mindent nem lehetett elérni, ami érthető is, ki fizetne, ha minden megvan ingyen is?! :)
A két kút sokáig nem volt túl meggyőző, de az utóbbi napokban belehúztak és adtak 70 gyémántot összesen, ha még kapok 80-at, én elégedett leszek :) (ha nem, akkor is, mert játszottam egy jót)
Én az épületegyüttesre mentem volna rá. Azokon kívül semmire nem nyitottam, csak a duplázós gyorsítókra. De mintha egy kémprogram figyelné, hogy nem használok gyorsítót. "Bosszúból" kb. annyi gyorsítót nyertem, mint minden mást. Ennyi erővel összejöhetett volna az épületegyüttes, és semmi más. Most az sincs meg, és más sem, csak annyi gyorsító, hogy egy másik játékos is jóllakhat vele. És ez azért bosszant kiemelten, mert napi nyereményként és melléknyereményként is szerepel a listán, mint ahogy elsőre kifejtettem.
 
Fent