• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Ősi csoda - Rúnaszilánk átalakítás

GreenKnight

Veterán
Engem az érdekelne, hogy mennyi az a rúna/TP mennyiség, ami után lekorlátoz a rendszer és nem lehet az illető csodájába semmilyen formában TP-t pakolni?
1645191130032.png

Egyben arra is kíváncsi lennék, hogy ez mitől függ és úgy egyáltalán mire jó?
Meg az is, hogy ha már, akkor erről az érintett miért nem kap valamilyen jelzést/értesítést?
 

creatin

Erős harcos
És hogy erről miért nem lettek részletesen és átfogóan előre tájékoztatva a játékosok? Voltak mendemondák a bétáról, de egy ottani infó és egy részletes tájékoztatás a funkció bevezetésekor messze nem ugyanaz.
Az évek alatt felhalmozott saját rúnaszilánkjaik szabad felhasználását miért korlátozza a játék? Már több játékostársam is elszenvedte ezt a korlátozást, amikor nagyobb tételben cserélgettek egymással. Hangsúlyozom, nem külsős TP-s városka tolta meg a csodát, hanem tesók között lebeszélt cserékről volt szó!
A régi játékosoknak több száz (összesen akár több ezres nagyságrendű) rúnaszilánk is fel van halmozódva. Most akkor szabadon váltható vagy vannak limitek?!
 

Dallas1975

Felderítő
Hamar lefut és utána fájni fog, de nagyon!
Olvashatjátok, hogy mire költik az szja visszatérítés okostelefonra függönyre...!
Munkásember kezébe ne adjanak talált pénzt, elb@ssza, bizonyíték rá az összes Lottó milliomos-milliárdos!
Aki dolgozik a pénzért, az nem ért hozzá!
Sokan átkozzák, majd az IG-t, pár hónapon belül!
Nemá , de tényleg nemááá oszt miért baj ha függönyt meg okostelefont vesz...... azért van a pénz hogy elköltsük ,azért dolgozunk... fogadjunk hogy a játékba is milliárdokat halmozol fel de minek ? :) igy közeledve az 5. x-hez , nembántam meg hogy fiatalon kicsit többet szórakoztam el ,van mire visszaemlékezni :p fájni fog nagyon ,ugyan mi ? hogy volt pár "jó" napunk a játékba és úgy éltünk pár napot mint a milliárdosok ? szórjuk a tp-t két kézzel :) olyan ez mint a wellnes ,nagyon drága de azé jólesik . Aki dolgozik nem ért hozzá ? ez nettó marhaság-közhely ,aki ért hozzá az megdolgozik érte fejbe hogy legyen .)

Halkan jegyzem meg sok mindent elolvasok de hogy azt nézem hogy ki mire költi.... naneee :) ne légy már olyan mint a régi rendszerbe hogy ennek mé van annak mé van olyan ,pont tegnapi cikk Egri Jánossal amikor a pártnál reklamált a volt bányász hogy miért lehet színes tv-t nyerni :)

Élvezd !
 

Dallas1975

Felderítő
És hogy erről miért nem lettek részletesen és átfogóan előre tájékoztatva a játékosok? Voltak mendemondák a bétáról, de egy ottani infó és egy részletes tájékoztatás a funkció bevezetésekor messze nem ugyanaz.
Az évek alatt felhalmozott saját rúnaszilánkjaik szabad felhasználását miért korlátozza a játék? Már több játékostársam is elszenvedte ezt a korlátozást, amikor nagyobb tételben cserélgettek egymással. Hangsúlyozom, nem külsős TP-s városka tolta meg a csodát, hanem tesók között lebeszélt cserékről volt szó!

Talán az a baj hogy egyáltalán vannak tp városok ,ezt kellene inkább tiltani , ( IP) én is kibírom "csibészség" nélkül :) lehet valamilyen szinten mégis összefügg vele.
 

creatin

Erős harcos
Talán az a baj hogy egyáltalán vannak tp városok ,ezt kellene inkább tiltani , ( IP) én is kibírom "csibészség" nélkül :) lehet valamilyen szinten mégis összefügg vele.
Nyilván összefügg. De itt a gond az, hogy nem volt róla semmi infó és most sincs: többen belefutottak ebbe. Meg még mások is bele fognak. Ha adnak egy lehetőséget, és vannak akik ezt a játék adta lehetőséget maximálisan ki szeretnék használni, akkor miért is büntetik őket? És nem egy-két napig tart ám az adott játékos csodái TP-pakolásának teljes letiltása! Ha erről van tudomásuk, akkor nem futnak ebbe bele. Egy szó sem esett erről a korlátozásról.
 
Utoljára szerkesztve:

Dallas1975

Felderítő
Én még nem szaladtam ebbe bele ,de mit jelent a lekorlátoz ? mert ma reggel egy csapatbeli haver vagy 1000 pontot tett a csodámba ( nem is szólt csak úgy ,írta majd visszaadom ide oda ) de ö nem írt semmi ilyet ,hát nemtom ,hogy nincs e mégis valami turpiság a dolog mögött .)

Nem akarok nagy bölcsességeket írni, de a szabályok az életbe sokszor én úgy gondolom azért szigorúak hogy kevesebb legyen a kiskapu ,ha a városba csak te vagy egyedül akkor se mehetsz át a piroson :)
 

creatin

Erős harcos
Nem akarok nagy bölcsességeket írni, de a szabályok az életbe sokszor én úgy gondolom azért szigorúak hogy kevesebb legyen a kiskapu ,ha a városba csak te vagy egyedül akkor se mehetsz át a piroson :)
Kérlek ne vidd el a témát. Nem tőled várjuk a megoldást!

De még egyszer: a "rúnaszilánkot TP-re" cserebere szabályait akkor tudod betartani, ha ismered. Ha nem ismered, akkor mit is kell betartani? De mivel nem tartottad be, ezért a játék büntet. Tudható volt előre, hogy több ezres rúnaszilánkok birtokában nem 3-4 darabos cserék fognak történni. Ennek ellenére nincsenek egyértelmű szabályok. Csak büntetések.
 
Utoljára szerkesztve:

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Engem az érdekelne, hogy mennyi az a rúna/TP mennyiség, ami után lekorlátoz a rendszer és nem lehet az illető csodájába semmilyen formában TP-t pakolni?
3493 bővítmény megtekintése

Egyben arra is kíváncsi lennék, hogy ez mitől függ és úgy egyáltalán mire jó?
Meg az is, hogy ha már, akkor erről az érintett miért nem kap valamilyen jelzést/értesítést?

Szia!

A Rúnaszilánk konverziós lehetőséggel megjelent egy, a push, illetve előnytelen TP szerzést korlátozó funkció is. Ennek részleteiről nem fogunk semmit elárulni, ez többek között azért van, hogy a pusholó játékosok ezt a rendszer ne tudják kiismerni, illetve ne tudják kijátszani sem. Hosszútávon ez a rendszer sokat fog segíteni mind nekünk, mind a játékosoknak abban, hogy aki pusholni szeretne ne tudjon és lekorlátozza a rendszer. Mint ahogy az látható sokszor, főleg Supportos levelezésekből sajnos nagyon sok eset van, amikor pushing fordul elő, egy-egy figyelmeztetés vagy kizárás pedig nem segített, így ez a rendszer került bevezetésre.

Azonban ennek jelenleg az árnyoldala látszódik. A probléma az az, hogy ez a rendszer a Rúnaszilánk konverzióval együtt jelent meg, így jelenleg nagyon sok TP megy körbe a játékosok között, ami miatt elképzelhető, hogy lekorlátoz egy-egy embert a játék, ahogy azt a béta fórumon is láthattuk.

Frissítve április 23-án:
Mivel többen még mindig erre a bejegyzésre támaszkodnak, ezért egy-két módosítás történt: Az ígérethez hasonlóan a legtöbb játékosnál a rendszer működik, a visszajelzések alapján ezt tapasztaljuk, a push ügyeket sikerült visszaszorítani. Amennyiben valaki úgy érzi, hogy továbbra is úgy van korlátozva a csodái, hogy szabályosan játszik, kérjük, hogy vegye fel velünk a kapcsolatot és megnézzük mi okozhatja a problémát, illetve miben tudunk segíteni.
 
Utoljára szerkesztve:

Zaron

Felderítő
1. Csak a LETETT Ősi csodáknál lehet ezt megtenni.
az Ősi csoda SAJÁT rúnaszilánkjait használja fel és az ezekből létrejött tudáspontokat csak SAJÁT magába tudja betenni.

Ez nem így van (már korábbi hozzászólásban is megírták), bármilyen rúnaszilánkot felhasználhatunk Tp-ként másoknál.
 

Tejinashi

Erős harcos
Ez nem így van (már korábbi hozzászólásban is megírták), bármilyen rúnaszilánkot felhasználhatunk Tp-ként másoknál.
Nos valóban tévedtem, de csak félig. Más csodájába is tehetek, de érdekes, hogy annak a csodának a szilánkját tehetem bele az övébe. Tehát ez kitolás vele, mert ő meg lehet, hogy gyűjti a sziilánkokat, hogy majd össze tudja rakni őket egybe, hogy majd húzhassa az épületet. Egyébként még nem értem, hogy miképp tudom másik csodába tenni, ugyanis ahogy rákattintok az ikonra, nekem egyből beteszi abba a csodába, amin állok és nem kérdezi meg, hogy hová akarom betenni. Ezen a képen az egyik céhtagom csodájára klikkeltem és azt írja, hogy használd fel ENNEK az ősi csodának a szilánkjait:

1645246946861.png
 

Tessaiga

Erős harcos
Nem is tudom hol kezdjem. Előbb muszáj reagálnom pár olvasott dologra említés nélkül.
Ne higgye senki se azt, hogy valamiféle bravúrra, push fiókra, 10-20 évre, vagy fekete mágiára lenne ahhoz szükség, hogy valamiből sokat gyűjtsön össze a játékban. Rengeteg aktivitás, stílus létezik, és nem mellesleg csapat, ami meghatározhatja, hogy mid is van, meg persze a beépített kaszinó.:mad: Egyébként meg a csapat számít a legtöbbet.

Általában azért jövök fel a fórumra, hogy valami "szépet" írjak a legújabb bevezetésre került fejlesztésről, vagy azért, hogy utána olvassak. Ez utóbbi az előbbibe torkollik, mint most is.

Talán még decemberben jártam itt, mikor a kérésem ellenére áthelyezték a városom bejelentés nélkül. Dühös voltam, a válaszra, mert sok szomszédomnál hagytam tp-t folytathatóság nélkül. Minimum be kellett volna jelenteni, hogy leírogassam a neveket, csodákat, és csak gépről folytathassam. De még arra sem vették a fejlesztők a fáradtságot, hogy jó, oké, elrontottuk, gyorsan nézzük vissza, hogy ki kinél hagyott tp-t záratlan csodába (program... programozók), és legalább a support részére adjuk ki, hogy tudjon segíteni, ha valaki ír, kéri. De nem visszavonhatatlanul el kellett búcsúznom ezektől. Egyáltalán nem volt átgondolt.

Még pár napig szoktam nézelődni itt, hátha tud valaki valami okosat. Így találkoztam egy frissen nyitott témával, ami arra buzdított, hogy írjam meg, hogy mi tetszett tavaly, mi nem, mit vártam a legjobban, és esetleges kívánságaim ez évre. Biztos vagyok benne, hogy ez innos kötelező dolog, és a support sem várta oda a kellően nagy mennyiségű savat, és előre rettegtek. Nem is írtam megkíméltem magamtól őket, mert zebrában (egy rossz, egy jó) biztos nem tudtam volna oda írni, és nem gondolták komolyan. :D Mindig van, akinek akár minden is tetszik, de aki kicsit is komolyabban játszik igen sokszor botlik súlyos hibákba.

Először is egy egy stratégiai játék. Eleve rossz ötlet, hogy végtelenített, és folyamatosan fejlesztik. De legalább szólnának, és legalább működne. Általában nem teszi, béta ide, béta oda. Legalább előre lenne leírás. Értelmes! Mai napig pl. ha nincs tapasztalat, nem látni sehol, hogy mennyivel növeli a jutalmaknál a bajnoki raktárat egy következő szint. A hivatkozás mindig is az volt - ezért nem is firtatom -, hogy majd a játékos jól kitapasztalja, és az is élmény. Hát nem! Bosszankodás. Mert gondol valami értelmeset, belefektet, és aztán kiderül, hogy baromira nem úgy van, mint gondolta. Az is érdekes stratéga, aki nem tudja, hogy mivel lövöldözik, mire, és az mennyire hatásos... még mindig egy stratégiai játékról beszélünk.

Egy kis történelem, és nem azért, hogy lefikázzátok, de nem láttok a fejembe, ha nem írom le, akkor nem fogjátok tudni mire is gondolok.
Mikor indult a játék klánháborúból, és más innos játékokból kiindulva, azzal magyarázták a 25 fős testvériségi korlátot, hogy kis "családias" csapatok jöhessenek létre. Ez mind szép, és jó, és talán működik is, de mindig rongálják ilyen húzásokkal, ami most is történt.

Másik vesszőparipa a push. Nem is volt lehetőség rá az elején, mégis bekerült KH-ból, vagy akárhonnan a szabályok közé, hogy tilos. Aztán a csodákkal biztos, hogy lehetőséget adtak rá. Nem igazán foglalkoztak vele, és sose írtak rá értelmes programot, ami szabályozná. Nem letilt, csak korlátoz.

Erre jött a bajnoki-csoda kombó. Minél több, minél magasabb szintű csodád van, annál nehezebb lesz a küzdelem, egyezkedés. Miért is? (sok idő, tp, rúna, és hely) Megvan eleve az ára. (fakultatív osztagméret növelő fiaskó - ezért sem kerülnek már vendég nyersanyagba, ami egy távolabbra mutató problémára lett megoldás... újabb korban hiába húzod fel egy korábbi vendégfaj portálját.)

Ezzel összefüggésben először túl nehezek voltak a csaták, és még a manuálisra gondolok. Aztán csodák, és korszak tartományi limitek, meg barkács, hogy annyival is könnyebb legyen, gyorsítók, mert nagyjából már csak az autó csata megy, aztán ez a nehezítés, így sokan lerombolták minden csodájukat, vagy abba is hagyták a játékot. A korok fejlesztése miatti tp felesleg, amin az átkozott portálprofit sem segít (rühellem a portálprofitot, de mindig azt nyerem - legalább 6 hétre időnként ki lehetne venni toronyból), és mindenáron lassítani akarnak. Ehhez képest rengeteg tp nyerhető, szedhető. Persze csak áll halmokban. Sokszor a tp lánc sem segít. De ez mellékes.

Most, hogy ezt bevezették, mikor tudták, hogy nem egy embernél hegyekben állnak rúnák, amiket sose fog felhasználni. (25-ös testvériségi limitnél), úgy, hogy várható volt a 15-ös szorzó miatt, hogy mindenki pár nap alatt 10000-es mértékben fogja szórni a tp-ket mindenfelé, most kellett bevezetni a push akármilyen algoritmusukat is?! Hát persze. Ráadásként csak az nem tud róla, és értelmezésem szerint egy hétre büntetik, aki aztán nem is csinált még semmit?

Komolyan mondom... A fejlesztők vagy naponta vannak cserélve, és fogalmuk sincs mit kellene csinálni, de biztos itt is van egy jó képességű manager, aki szerint ez jó. Illetve egy percet sem játszanak az általuk készített játékkal. A tingli-tanglizást meg hagyjuk. Abból sosem derült még ki semmilyen hiba.

És véletlenül sincs semmilyen jelzés senkinél, hogy mégis meddig nem büntetett. Egyébként meg milyen büntetős korlátozós dolog az, ami nem veszi figyelembe, hogy mit lehet a játékban elérni? Ha legközelebb 1 nap alatt 100000 pontot fejlődik valaki, akkor rögtön ban lesz, vagy mi? Meg lehet csinálni? Hát persze. (gyorsítók, egyebek, egy jó bajnoki)

És még egyszer... bejelentés, leírás, és minden nélkül nem a rendszeres frissítésnél...

Szedjék már kicsit össze magukat! Nem kell mindig titkolózni, gondolkodni, bejelenteni kellene előbb az ilyeneket. Van erre a játékban is lehetőség. Sem a város áthelyezésnél, sem most nem jelent meg, hogy PONTOSAN mivel is kell számolni. Miért nem?

És biztos tudnám még folytatni, de megyek. Remélem értelmesen sikerült leírnom, és nem bántottam meg senkit sem!

Utólag is köszi, hogy elolvastad.

Ui.: Mindig próbálok mögé látni, hogy mire is ment ki a játék. Elsőre azt hittem, hogy igaz már a csodák is gázak a bajnoki miatt, de legalább elszórhasd a felesleges rúnákat, és olyat szerezz, ami esetleg még kellhet is. De nem. Most mondok valamit. 100 felesleges rúna után, kapok mondjuk 10 ugyanolyat. (tudom, tudom tp... és mit kezdjek vele??? :D hova rakom? Még jól le is tiltanak mindenkit...)
 

Tessaiga

Erős harcos
Természetesen így is lemaradt pár gondolat.
Még csütörtökön 00:21-kor jött a csapatunk külső beszélgetős részébe (mert még mindig csak 100 üzenet olvasható durva korlátozásokkal a játékban) egy videó, ahol valakinek a csodáit videózták le. Nos. 4 rúna fázisban, 4 fejlesztés alatt, és 5 csurig töltve. Természetesen tiltva is van.

20+ -os csodák, 2 30 feletti.

Másik. Valaki 1300 tp körül tiltódott, más 1800 körül, a fentebb említett meg jóval felette. Ha nem akar kiadni az inno infót erről a csoda push algoról rendben. De akkor, ne is tiltsa a fiókokat, amiről nagyon jól tudjuk, hogy nem push. Minimum kijelzés legyen, hogy mennyi van meg hátra, vagy mikor lenne 0án. És azonnal oldjon fel, ha bizonyos határok közé ér az ember. Nem mellesleg, ha pusholok valakit, aztán lejár a bünti, újra pusholom, újra szünet... az akkor nem push???????
 

Zaron

Felderítő
Igen, de ez a 10 db a te általad gyűjtött rúnaszilánk, nem az övé volt. Ezeket kaptad, amikor más csodája kész lett, amit Tp-vel segítettél.
 

Tejinashi

Erős harcos
Igen, de ez a 10 db a te általad gyűjtött rúnaszilánk, nem az övé volt. Ezeket kaptad, amikor más csodája kész lett, amit Tp-vel segítettél.
A képen tisztán látszik, hogy az van odaírva, hogy "ENNEK" az Ősi csodának a rúnaszilánkjait és nem az van, hogy használd a "SAJÁT" ősi csodád rúnaszilánkjait. Számomra ez a szöveg azt jelenti, hogy annak a csodának a szilánkjait használja, amelyiken éppen állok.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent