• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.74

DeletedUser4332

Vendég
Én arra világítottam rá, hogy nem szedsz be kevesebb aranyat, manát, bármit, ha korábban gyűjtesz be, hiszen az egységnyi idő alatt történt termelés nem változik.
A probléma amit te leírsz nem ebből adódik, hanem abból, hogy a csapdakészítéshez nem termelsz elegendő manát, nagyobb a felhasználás, mint a beszedés.

Eléggé elbeszéltek egymás mellett.
Amit írsz, az igaz, hogy a termelés mennyisége változatlan marad, ezt senki sem vitatja. (Bár az értéke lehet kevesebb, ha belevesszük a bomlást is, ha éppen úgy jön ki, de az más téma. :D)

De amit ő ír, ha ő pl este 23:00kor aratja a manát (vagy bármi olyat, ami automatikusan termel és időhöz kötött a korai aratás), hogy elindítsa a gyártást, de amennyi kell ahhoz, hogy mindenhol gyárthasson az 23:02kor jönne össze, akkor valami állni fog, amíg alszik. Pedig ha látná, hogy csak 2 perc kellett volna a mennyiséghez (mit ahogy ez a változtatás előtt látható volt), akkor annyit várt volna. De így 3 órát kellene várnia (ha olyan épülete van, de ez lehet több is, meg kevesebb is) az meg már nem fér bele, mert másnap meló. :D Akinek mindenből van bőven, annak ez nem probléma, az igaz. De sokan vannak, akiknél ezeknek a gyártása nagyon centizett, nekik ez elég rosszul is elsülhet. Persze ilyenkor elővehető a gyémántos megoldás.
 

DeletedUser3

Vendég
Eléggé elbeszéltek egymás mellett.
Amit írsz, az igaz, hogy a termelés mennyisége változatlan marad, ezt senki sem vitatja. (Bár az értéke lehet kevesebb, ha belevesszük a bomlást is, ha éppen úgy jön ki, de az más téma. :D)

De amit ő ír, ha ő pl este 23:00kor aratja a manát (vagy bármi olyat, ami automatikusan termel és időhöz kötött a korai aratás), hogy elindítsa a gyártást, de amennyi kell ahhoz, hogy mindenhol gyárthasson az 23:02kor jönne össze, akkor valami állni fog, amíg alszik. Pedig ha látná, hogy csak 2 perc kellett volna a mennyiséghez (mit ahogy ez a változtatás előtt látható volt), akkor annyit várt volna. De így 3 órát kellene várnia (ha olyan épülete van, de ez lehet több is, meg kevesebb is) az meg már nem fér bele, mert másnap meló. :D Akinek mindenből van bőven, annak ez nem probléma, az igaz. De sokan vannak, akiknél ezeknek a gyártása nagyon centizett, nekik ez elég rosszul is elsülhet. Persze ilyenkor elővehető a gyémántos megoldás.

Én teljes mértékben megértem, hogy a korai begyűjtéssel van a gond. Viszont eredetileg nem erről volt szó, hanem arról, hogy a tooltipben nem látszik termelés közben a mennyiség. Majd hogy mobilon nincs tooltip, meg hogy ez a kalandoknál is fontos (kalandoknál sem arany, sem mana nem szükséges, a többi termelés tooltipje a termelés lejárta után meg nem hibás...)
Azt még mindig tartom, hogy a "kt percet kellett volna várnom" problémát egy ilyen tooltip nem fogja megoldani, hiszen abban max. azt látod, épp mennyi szedhető be akkor, azt nem ,hogy mikor lesz annyi, amit be tudsz szedni.

Ettől függetlenül a hiba jelentve lett, javítás alatt áll.
 

DeletedUser4653

Vendég
Jelenleg ha egy lakóház főlé viszem az egérmutatót, akkor kiírja, hogy "maxmennyiség x Arany".
Régen ez így nézett ki: "aktuális mennyiség / max mennyiség x Arany".
Mikor várható, hogy ismét fog látszani az aktuális mennyiség ? Ha valaki szeret "centizni", annak ez fontos lenne.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Jelenleg ha egy lakóház főlé viszem az egérmutatót, akkor kiírja, hogy "maxmennyiség x Arany".
Régen ez így nézett ki: "aktuális mennyiség / max mennyiség x Arany".
Mikor várható, hogy ismét fog látszani az aktuális mennyiség ? Ha valaki szeret "centizni", annak ez fontos lenne.
lol
szó szerint a bejegyzésedet megelőző mondatban volt erre válasz:
... a hiba jelentve lett, javítás alatt áll.
;)
 

DeletedUser4332

Vendég
Eddig a királyi restauráció recept olyan, mint Columbo felesége. Tudom, h van de nem látjuk soha.

Ezzel teljesen egyetértek, még nekem sem volt. Pedig emiatt lépek fel reggel meló előtt, de semmi... Ez a "random generátor" elég érdekesen működik, tele vagyok lángokkal minden árnyalatban, kódexekkel minden fajtával, a 10-15 fajta gebével, ereklyékkel, virágágyásokkal meg ketrecekkel... Már kínomban a 10-15 perces gyorsítókat barkácsolom, hogy lassan, de legalább teljen a láda. Az elején még voltak benne gyakrabban katonai épületek, gyártók és erőnövelők is. Már azok is nagy ritkaságba mennek. Mintha a rendszer figyelné, hogy miket gyártunk és azokat megspórolná. Persze a pónigyűjtők nagyon örülhetnek most.
 

DeletedUser2066

Vendég
Ha már az összes varázslatos épületet fejlesztettétek, ti hol nézitek meg, hogy hány tervrajzotok van? A varázsakadémián a királyi restauráció receptnél sem találtam lehetőséget csekkolni.
 

DeletedUser4362

Vendég
Miért lettem áthelyezve :eek:
Buktam az összes jó szomszédod.
 

DeletedUser3

Vendég
Elhiszem, h vannak... de egyszerűen nagyon szerencsétlenül van ez így megoldva. :(
Ez egyszerű valószínűségszámítás.Van több mint 100 recept, amiből egyszerre ötöt kapsz. Az összesből mindössze 3 tartozik az új áldáshoz. Egyértelmű, hogy lényegesen gyakrabban fog más recept jönni, mint ez a három.

Miért lettem áthelyezve :eek:
Buktam az összes jó szomszédod.
Mert be van kapcsolva az áthelyezés a beállításaidnál. Rendszeresen történnek áthelyezések, most épp te kerültél sorra. Olyan helyre kerültél, ahol több szomszédod van, mint eddig volt.
 

SirSmithy

Veterán
Ez egyszerű valószínűségszámítás.Van több mint 100 recept, amiből egyszerre ötöt kapsz. Az összesből mindössze 3 tartozik az új áldáshoz. Egyértelmű, hogy lényegesen gyakrabban fog más recept jönni, mint ez a három.


Mert be van kapcsolva az áthelyezés a beállításaidnál. Rendszeresen történnek áthelyezések, most épp te kerültél sorra. Olyan helyre kerültél, ahol több szomszédod van, mint eddig volt.

Értem én a valoszinusegszamitast... epp ezért írtam, h nem a legjobb helyre került a konverzio... külön fülön nem a random generátor által kontrollált helyre kellene tenni. Vagy... felhúzni magasabbra a megjelenés esélyét.
És meg ma sem jött egy sem... ha így marad akkor ez tényleg gaz
 

DeletedUser3

Vendég
Ha végiggondolod:
Legyen mondjuk 20 tervrajzod, amit át tudsz alakítani... Plusz kapsz minden 3. héten egyet. (Ez egy valószínűleg reális, átlagos mennyiség)
Ha fixen lenne ott, akkor miután felhasználtad a meglévő tervrajzokat, abszolút nem lenne hasznodra, mert nem lenne mit átalakítani, csak foglalná a helyet másik receptek elől.
Így pedig tényleg ritkább az átalakítás, viszont amikor megkapod, valószínűleg tudod is majd használni.
 

SirSmithy

Veterán
Ha végiggondolod:
Legyen mondjuk 20 tervrajzod, amit át tudsz alakítani... Plusz kapsz minden 3. héten egyet. (Ez egy valószínűleg reális, átlagos mennyiség)
Ha fixen lenne ott, akkor miután felhasználtad a meglévő tervrajzokat, abszolút nem lenne hasznodra, mert nem lenne mit átalakítani, csak foglalná a helyet másik receptek elől.
Így pedig tényleg ritkább az átalakítás, viszont amikor megkapod, valószínűleg tudod is majd használni.
Mindent értek, látom is ennek a megoldásnak is a hátrányát. De remelem látod, h a jelenleginek is van egy nagy hátránya.
Raktárakban csucsul epp kb 30 tervrajz. Emellett a megoldás mellett sosem fogom tudni őket mind konvertálni.
Ezért írtam alternatív megoldásnak, h növelni kellene a megjelenés esélyét. Nem mondom, h napi 1szer megjelenjenek, de legalább a heti 1-2 elvárható lenne.

(Amúgy olyan tesosagban vagyok, ahol minden héten kapjuk a tervrajzot. Az utolsó bajnokin elsők is lettünk. :p)
 

DeletedUser4362

Vendég
Ez egyszerű valószínűségszámítás.Van több mint 100 recept, amiből egyszerre ötöt kapsz. Az összesből mindössze 3 tartozik az új áldáshoz. Egyértelmű, hogy lényegesen gyakrabban fog más recept jönni, mint ez a három.


Mert be van kapcsolva az áthelyezés a beállításaidnál. Rendszeresen történnek áthelyezések, most épp te kerültél sorra. Olyan helyre kerültél, ahol több szomszédod van, mint eddig volt.
Nem is láttam sehol ilyen opciót. :(
Ezt most nagyon nem kedvelem !!!
 

DeletedUser4362

Vendég
Szia,
Jobb alul fogaskerék (Beállítások), majd a kicsi fogaskerék (További beállítások), ezen belül pedig kipipálható az "Automatikus áthelyezés engedélyezése" :)
Köszönöm szépen! ;)
Telefonon is van ilyen? Mert hiába keresem. Én csak telefonról játszom.
 
Fent