• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.74

Corvo

Veterán
Sziasztok!

Ma is történt egy kis frissítés - sajnos MS módra.

Eddig a Műhely fölött egerészve kiírta, hogy éppen mi készül ott:
1386 bővítmény megtekintése

Most viszont ezt az infót kispórolták/kivették(???), így már csak ez látható:
1387 bővítmény megtekintése

Van erre valami "értelmes" magyarázat? ... vagy csak unatkozott valaki? :(
Nálam is ezt írja nem azt hogy pl.: ital vagy kenyér.
Ha valami hibás bétán miért kell azt úgy hibásan kiadni élesre, miért nem lehet a hiba kijavítása után kiadni a frissítést.
 

DeletedUser3

Vendég
Egy: Technikailag nem hiba, ugyanis a műhely azt írja, hogy 6 x alapanyag. Nem 6 italt fog jóváírni, hanem alapanyagot.
Kettő: Attól, hogy ez hibás a bétán, még nem olyan jelentőségű hiba, hogy az egész frissítést el kelljen napolni... Ahogy írták is fentebb, ha megnyitod, látod, mit termel pontosan, illetve ha a termelés lejárt, szintén láthatod.

Ettől függetlenül már jeleztük, hogy ezt jó lenne javítani.
 

DeletedUser4332

Vendég
Az jobb lett volna, ha emiatt a semmiség miatt nincs frissítés és megint várni kell az épületfejlesztős áldásra? Ha csak emiatt kellett volna elhalasztani a frissítést, akkor tökéletes döntést hoztak. :D
 

Corvo

Veterán
Egy: Technikailag nem hiba, ugyanis a műhely azt írja, hogy 6 x alapanyag. Nem 6 italt fog jóváírni, hanem alapanyagot.
Kettő: Attól, hogy ez hibás a bétán, még nem olyan jelentőségű hiba, hogy az egész frissítést el kelljen napolni... Ahogy írták is fentebb, ha megnyitod, látod, mit termel pontosan, illetve ha a termelés lejárt, szintén láthatod.

Ettől függetlenül már jeleztük, hogy ezt jó lenne javítani.
Csak ha event van azt előre gyártok szeretném tudni mit gyártottam le.
 

DeletedUser3

Vendég
Csak ha event van azt előre gyártok szeretném tudni mit gyártottam le.
Ahogy a beidézett üzenetben is írtam: Amikor a termelés lejárt, látod tooltipben.
Amikor még nem járt le, akkor pedig ha megnyitod, látod.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Az idő előtt beszedhetőknél jelent ez igazán gondot (pl. arany vagy manna), ahol eddig pontosan láttad, hogy x/100 a megtermelt adó, manna stb. Persze a hátralévő időből kb. így is kiszámolható, de nem kevés kényelmetlenséggel. Pont emiatt érdeklődtem jó pár frissítéssel korábban a tooltip funkció bevezetése iránt az applikációkban is. Pl. a félszerzet fejezetben a farmok leszüretelése ennek hiányában az app-kban teljes lutri, ha biztosra akartam menni desktopon kellett betakarítani. Most, ezzel a változással a desktopon is csak akkor lehetsz biztos, ha már kész van a termelés, a korai beszedés bizonytalanná vált. Aki most ebben a fejezetnél jár és precízen tervez, az ezzel jókora hátrányt szenved. Remélhetőleg a "jó lenne javítani"-nál magasabb prioritást kap ennek a bugnak a megszüntetése.
 

DeletedUser3

Vendég
Az idő előtt beszedhetőknél jelent ez igazán gondot (pl. arany vagy manna), ahol eddig pontosan láttad, hogy x/100 a megtermelt adó, manna stb. Persze a hátralévő időből kb. így is kiszámolható, de nem kevés kényelmetlenséggel. Pont emiatt érdeklődtem jó pár frissítéssel korábban a tooltip funkció bevezetése iránt az applikációkban is. Pl. a félszerzet fejezetben a farmok leszüretelése ennek hiányában az app-kban teljes lutri, ha biztosra akartam menni desktopon kellett betakarítani. Most, ezzel a változással a desktopon is csak akkor lehetsz biztos, ha már kész van a termelés, a korai beszedés bizonytalanná vált. Aki most ebben a fejezetnél jár és precízen tervez, az ezzel jókora hátrányt szenved. Remélhetőleg a "jó lenne javítani"-nál magasabb prioritást kap ennek a bugnak a megszüntetése.
Az arany és mana betermelése nem hinném, hogy akkora problém, mert ha egy küldetés kér ilyet, akkor ígyis-úgyis beszeded és beszámolja. Max nem fejezed be egyből a küldetést, de semmi nem veszett el.
Farmok: Érdemes nézni az ikonokat az épület felett, az elárulja, mit termeltél.
Tooltip mobilon: Mivel nincs kurzor, így ott ez nem is kivitelezhető.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Max nem fejezed be egyből a küldetést, de semmi nem veszett el.
dehogynem, az idő! ha beszeded a mannát úgy, hogy már csak pár kellene ahhoz, hogy pl. megnyiss egy kutatást, akkor órákat vesztesz, pl. ha csak szőlőgazdaságai vannak valakinek, akkor akár 9 órát várhat a korai beszedésre.
Farmok: Érdemes nézni az ikonokat az épület felett, az elárulja, mit termeltél.
nem a "mit", a "mennyit" a kérdés itt is. Talán a tök volt, de bármi is a 15 órás, ha abból ki akarsz hozni 1,5 ciklust egy nap, akkor bizony +-1 db-bal egész napokat csúszhatsz el a túl korai beszedéssel.
Továbbra is tartom, hogy a "jó lenne javítani"-nál magasabb prioritást igényel ennek a bugnak a javítása. Köszönöm

Tooltip mobilon: Mivel nincs kurzor, így ott ez nem is kivitelezhető.
Erre korábban is egy külön üzemmódot gondoltam megoldásnak, de akkor erre csinálok egy témát az ötleteknél, hátha más is szeretné.
 

DeletedUser

Vendég
Az arany és mana betermelése nem hinném, hogy akkora problém
De igen, a mana lehet nagy probléma. Amikor kevés a termelés és ki van centizve, akár kutatáshoz, de időnként faji termelésindításhoz is, fontos lenne látni, éppen mennyi van kész és az elég-e éppen. És ugye manát nem tudunk áldásozni. ;)
 

Calyr

Veterán
Hoshi:
"Az arany és mana betermelése nem hinném, hogy akkora problém"

Húsz éve ügyfelekkel dolgozom IT területen. Pontosan tudom, milyen nehéz az, amikor rengetegen csak reklamálnak, soha nem jó semmi, még ami elvileg jó, sokaknak az sem jó, vagy amikor az anyacég csinált valamit, amiért tartani kell a hátad - és ezt kezelni kell valahogy. Ezért légyszíves ne vedd támadásnak vagy kötekedésnek az alábbiakat, mert szigorúan segítő szándékkal írom.

Az idézett részben kijön egy nagyon fontos elv. A legtöbb szoftveres cég úgy generál hibát (és így ügyfél elégedetlenséget), hogy megcsinál valamit, amiről "nem hiszi, hogy problém lenne". Ezzel még semmi gond nincs, tévedni bárkinek ér, van ilyen.
Nade!
Amikor bejönnek az ügyfeles visszajelzések, akkor már nagyon nem mindegy, hogy állunk hozzájuk.
Ezt itt és most szerintem azért csinálod rosszul (ami az eddig olvasottak alapján amúgy szerintem nem jellemző rád), mert már többen többféleképpen jelezték, de szemlátomást még arra sem látsz rá, hogy ez nekik MIÉRT probléma. Pedig ebben ez a legeslegfontosabb: mindig az az első, hogy értsd meg, hogy az ügyfélnek MIÉRT van gondja. Az ugyanis objektív tény. Bármi más csak szubjektív akármi lesz.

Még egyszer mondom, ezt ne vedd támadásnak, de teljesen egyértelmű, józan érvek jöttek amellett, hogy ez a változtatás MIÉRT probléma. És tényszerűen valós probléma. Ezt nem lehet kimagyarázni, a mana esetében egy nagyon fontos információ veszett így el.

És szerintem itt senki nem reklamálni akar, csak szeretnék, ha átmenne, hogy ez nem egy "ráér x idő múlva megcsinálni", vagy "opcionálisan megoldható" státuszú gond, hanem jó lenne, ha valami olyasmi jelzéssel menne át a központba, hogy "ez itt bizony valós gond, a megoldása mindenképpen magasabb prioritást érdemel".
 

DeletedUser3

Vendég
mindig az az első, hogy értsd meg, hogy az ügyfélnek MIÉRT van gondja. Az ugyanis objektív tény. Bármi más csak szubjektív akármi lesz.
Remek, akkor ugyanazt az elvet valljuk mind a ketten. Csak épp azt is át kell látni, hogy az adott probléma mennyire valid, mennyire fontos, melyik egyéb problémánál fontosabb.

Viszont:
Ha aranyat/manát 3 óra után gyűjtesz be, akkor nem gyűjtesz be kevesebbet 2 db 3 órás begyűjtéssel, mintha 6 óra alatt gyűjtötted volna be. Ezt akartam volna leírni, de úgy tűnik ez nem ment át sokaknál.

ha beszeded a mannát úgy, hogy már csak pár kellene ahhoz, hogy pl. megnyiss egy kutatást, akkor órákat vesztesz,
De magát a termelést nem fogod elveszíteni. Ha pl 11:00-kor gyűjtöm be a manát, de az nem elég a kutatáshoz, akkor szintén ugyanott vagyok, mintha 11:00-kor NEM gyűjtöm be, hisz akkor sem lenne elég.
Ugyanez a farmoknál, attól, hogy most betakarítok valamit, és utána mondjuk három órán keresztül nem tudok, attól még a végeredmény nem változik, hiszen a termelés nem fog elveszni. 10+5 ugyanannyi mint 12+3.

Mikor aktivaljatok a Királyi restauráció receptet a barkacsolashoz?
Valamikor a mai nap folyamán.
 

DeletedUser683

Vendég
De magát a termelést nem fogod elveszíteni. Ha pl 11:00-kor gyűjtöm be a manát, de az nem elég a kutatáshoz, akkor szintén ugyanott vagyok, mintha 11:00-kor NEM gyűjtöm be, hisz akkor sem lenne elég.
Ugyanez a farmoknál, attól, hogy most betakarítok valamit, és utána mondjuk három órán keresztül nem tudok, attól még a végeredmény nem változik, hiszen a termelés nem fog elveszni. 10+5 ugyanannyi mint 12+3.
Ezzel csak az a baj, hogy nem mindenki tudja noteszezni, hogy mikor szedett be, vagy mikor aktuális a következő. :)
Szerintem is elég kívánatos lenne javítani. Szerk. a hozzászólásom második felében hülyeséget írtam. :p
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Calyr

Veterán
Hoshi:
" Ha aranyat/manát 3 óra után gyűjtesz be, akkor nem gyűjtesz be kevesebbet 2 db 3 órás begyűjtéssel, mintha 6 óra alatt gyűjtötted volna be. Ezt akartam volna leírni, de úgy tűnik ez nem ment át sokaknál."

Ez a példa természetesen jó, de fentebb nagyon nem EZT mondták.
De akkor én is mondok olyat, aminél tényszerűen nem áll meg, amit írsz.

Amuninál járok, 15 percesekkel csapdázok. Ott elég nagy a mana igény - főleg, ha a csapdák készítése mellett a csapdakészítőket is fejleszteni kell. Nagyon nem mindegy, hogy ki tudom számolni takkra, mikor szedjem be a manát, és így folyamatos lehet a csapda termelés is a 15 percesekkel - vagy valami hiba kerül a számításba, és akkor ha nincs mana, a csapda termelés áll.
De ami amúgy még neccesebb (és én jártam így), hogy a rosszkor beszedett mana nem lett elég az éjszakai kilenc órás termelés elindításához - íme a tényszerű, nagyobb mértékű termeléskiesés/kár okozás, ami ezzel a funkció változtatással belekerült a játékba. És nehogy azt mondd, hogy ha fennmaradok még három órát, akkor ez működhetett volna, mert ez a konkrét példa éjjel fél kettőkor történt, és ha tudom pontosan, hogy még negyed órát kell várnom, akkor az már lehet az én döntésem, hogy megvárom-e.

Látod ezért írtam, hogy előbb a problémajelzés MIÉRTJÉT érdemes megérteni, mert amíg ez nincs meg, addig csak egymás mellett elbeszélés megy.
 

DeletedUser4345

Vendég
Hoshi:
" Ha aranyat/manát 3 óra után gyűjtesz be, akkor nem gyűjtesz be kevesebbet 2 db 3 órás begyűjtéssel, mintha 6 óra alatt gyűjtötted volna be. Ezt akartam volna leírni, de úgy tűnik ez nem ment át sokaknál."

Ez a példa természetesen jó, de fentebb nagyon nem EZT mondták.
De akkor én is mondok olyat, aminél tényszerűen nem áll meg, amit írsz.

Amuninál járok, 15 percesekkel csapdázok. Ott elég nagy a mana igény - főleg, ha a csapdák készítése mellett a csapdakészítőket is fejleszteni kell. Nagyon nem mindegy, hogy ki tudom számolni takkra, mikor szedjem be a manát, és így folyamatos lehet a csapda termelés is a 15 percesekkel - vagy valami hiba kerül a számításba, és akkor ha nincs mana, a csapda termelés áll.
De ami amúgy még neccesebb (és én jártam így), hogy a rosszkor beszedett mana nem lett elég az éjszakai kilenc órás termelés elindításához - íme a tényszerű, nagyobb mértékű termeléskiesés/kár okozás, ami ezzel a funkció változtatással belekerült a játékba. És nehogy azt mondd, hogy ha fennmaradok még három órát, akkor ez működhetett volna, mert ez a konkrét példa éjjel fél kettőkor történt, és ha tudom pontosan, hogy még negyed órát kell várnom, akkor az már lehet az én döntésem, hogy megvárom-e.

Látod ezért írtam, hogy előbb a problémajelzés MIÉRTJÉT érdemes megérteni, mert amíg ez nincs meg, addig csak egymás mellett elbeszélés megy.

Lupuj nem az ismerősöd VÉLETLEN?
 

DeletedUser3

Vendég
Lesz hirdetés játékon belül? És push mobilra?
Nem terveztünk erről külön értesítést küldeni, ugyanis nem fixen mindig elérhető recept, hanem ugye a véletlenszerű receptek között bukkan fel. Egy ilyen bejelentés több kavarodást okozna, mint amennyi tájékoztatást ad.
Egyébként pár perce már elérhető.

De akkor én is mondok olyat, aminél tényszerűen nem áll meg, amit írsz.
Nem, ne is haragudj, de te most egy olyat mondtál, ami egy másik probléma.
Én arra világítottam rá, hogy nem szedsz be kevesebb aranyat, manát, bármit, ha korábban gyűjtesz be, hiszen az egységnyi idő alatt történt termelés nem változik.
A probléma amit te leírsz nem ebből adódik, hanem abból, hogy a csapdakészítéshez nem termelsz elegendő manát, nagyobb a felhasználás, mint a beszedés.
Nem akarom és nem is fogom megmondani, hogy hogyan játssz, de szerintem ha "ma eddig tudok fennmaradni játszani", akkor azon a tooltip sem fog változtatni...
 

SirSmithy

Veterán
Nem terveztünk erről külön értesítést küldeni, ugyanis nem fixen mindig elérhető recept, hanem ugye a véletlenszerű receptek között bukkan fel. Egy ilyen bejelentés több kavarodást okozna, mint amennyi tájékoztatást ad.
Egyébként pár perce már elérhető.
 
Fent