• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.50

DeletedUser262

Vendég
sziasztok

frissítés van ? 2 percenként ledob a játék minden böngészőn, folyamathibára hivatkozva :confused:
 

DeletedUser1519

Vendég
Szia! :) Az ilyen felméréseket nem publikáják, szóval nem értem a kérdést. Arra való, hogy egyes fejlesztések irányaiban segítsenek. Ha belegondolsz, hasonló helyzetben te is ezt tennéd. Ahogy korábban Hoshi is írta már pár bejegyzésben, ilyen felmérések léteznek. Amúgy túlzottan nem is fontos az ügy szempontjából, van egy valami készen, van akinek ízlik, van, akinek nem, de abban is csak részben tudok egyetérteni veled, hogy a kicsi nem fejleszt csodát. Na persze ha a legkisebb játékost nézzük, aki pár hete kezdte, az nem. De te is tudod, hogy bétán a kicsik többsége is fejlesztett 1-2 csodát, még az általad említett negyedik fejezet előtt is. Több nem is kell, sőt 1 is elég, és azt fejleszti. Amúgy felesleges felhozni egy negyedik fejezetest példának, mert nem évekig, hanem néhány hónap alatt eljut oda, szóval nem fog megpenészedni az áldás. Aki meg aktív, meg kap segítséget is a tesóságától, az még hamarabb, szóval ne mondd nekem kérlek, hogy nincs hová rakni! Ha nem akarom, akkor nincs. Ha akarom, akkor van. Ahogy későbbi bejegyzésemben írtam, egy javaslatot tettem a kialakult helyzet jobb felhasználása érdekében, és még azt is, hogy sokaknak jó ez, mert nem áll vigyázzban szombat este, ha éppen más dolga lenne, nem "folyik" ki a tp tárból a tp, és az automatikus meg tovább termelődik, tehát így jóval többet kap, mert az sem vész el, ha nem tud ott lenni szombat este. Most komolyan, heti max 45, vagy 60 tp miatt acsarkodunk már két hete? Aki kicsi, az többnyire hasonló tesóságban van, örül, ha kinyitnak 7 ládát, de tizet nem fognak. És ha szombat este közbejött valami, és lehet aznap már ki sem tudja üríteni, vagy mondjuk azt, hogy késő este, akkor is veszít jónéhányat, nem? Azt írtad Hegyi csarnok. Miért? Miért az, amikor már a második fejezetben elérhető valakinek az arany szakadék? Nem is kell várnia sokáig rá. Ez a változtatás jó alkalom volt arra, hogy felhívja a csodaépületek fontosságára a játékosok figyelmét. Bakker, ugyanolyan része a játéknak, mint bármely más épület. Most komolyan azon rágódunk, hogy legyen-e csodaépületem, amikor szerves része a játéknak? Ez egy fantasy játék, természetes, hogy különféle fantasy elemek is vannak benne. Szerintem mindenki tisztában lehetett vele, hogy fantasy játékot választott. Ha azon vitázunk, hogy minek a csoda, azon is vitázhatunk, hogy minek a lakóház? Lehetne helyette egy istálló, vagy hodály, mert mint tudjuk a lakóház komfortos, emezek nem, viszont több lakos tudna benne aludni. Most komolyan lemegyünk ilyen színvonvonalra, hogy folyton ilyeneken rágódunk? Elmondták, akik akarták, hogy nekik nem tetszik. Rögzítve van. Innentől nem kéne továbblépni? Nem kéne elgondolkodni azon, hogy ezzel is volt célja a fejlesztőknek? Hogy mi? Fentebb írtam, és ezt csak sima mezei józanparasztival fogtam fel. Ha a játékos leteszi az arany szakadékot (szerencsével a második fejezet végén, vagy a harmadik elején), azzal olyan rosszul jár? 3x3-as helyen ad neki aranyat és lakosságot. Miben különbözik a lakóháztól? Abban, hogy többet ad ebből is, abból is, már első szinten is, fejlesztés nélkül, mint a számára elérhető szintű lakóházak, ráadásul kultúra elvonása nélkül. Ki az, aki nem örül annak, hogy teszem azt ugyanakkora helyen több lakost, több aranyat kap egy épületből, ami nem is von el kultúrát a városából? Ráadásul később meg majd rájön, hogy egyre kevesebb a helye, egyre kevesebb bővítést tud szerezni, és áldja majd a pillanatot, hogy fejlesztette, és hogy milyen sok lakost ad kevés helyen, ezzel pedig helyet sprórol meg duplán, mert kultúrát sem von el. Ne rágódjunk ezen már ennyi ideig, inkább figyeljünk azokra, akik tanácsot adnak (itt a kicsikre gondolok), és akik ebből előnyt kovácsolnak abból, ha van néhány csodaépületük! Mi így csináltuk régen, kuksoltuk a nagyobbak városát, és megkérdeztük őket valamiről, hogy miért így, és amaz mire jó. Másik dolog meg az, hogy ne mi álljunk ki a kicsikért. el tudják ők is mondani, hogy mi a gondjuk, és ha segítőkészek vagyunk, megpróbáljuk megmagyarázni nekik, hogy a jelen helyzetben mi lenne a célszerű. Természetesen így is maradnak páran, akiknek nem tetszik, de sokan vagyunk, és sokfélék, olyan játék, és olyan változtatás meg nem lehet, ami mindenkinek jó. Aki meg kicsi, és nem alapoz a nagyobbak tapasztalataira, és csak síránkozik már az elején, az vagy változtat, vagy úgyis itt fogja hagyni a játékot, mert nem rá van szabva. Ilyen is volt, van és lesz...
Én is voltam kicsi, és én se fogtam fel mindent az elején, és gyakran rosszul gondolkodtam, bevallom. Nem az a lényeg, hogy hibázok, hanem hogy tanulok-e belőle. :)

Ez egy nagyon jó hozzászólás. Elmondta, hogy nem tetszik, de ugyanakkor ott van benne a pozitívum is. Ő még sokra viheti a játékban. (a többieknek írtam)
Kedves Juditha! Ha rám hallgatsz, tolod az arany szakadékot! :)

Ezért kár volt ennyit írni Dj. Megint sok mindennel egyetértek, amit írtál, ám mégis akkor egy mondatban a lényeg: újfent elvettek valamit a játékosoktól, ami eddig ebben a kérdésben - mivel tp-k voltak, s nem áldás - megvolt és ezt úgy hívják, hogy a szabad döntés joga. Vagyis választhatott, mire kívánja fordítani a nyereményét. S ennyi.
 

DeletedUser683

Vendég
Ezért kár volt ennyit írni Dj. Megint sok mindennel egyetértek, amit írtál, ám mégis akkor egy mondatban a lényeg: újfent elvettek valamit a játékosoktól, ami eddig ebben a kérdésben - mivel tp-k voltak, s nem áldás - megvolt és ezt úgy hívják, hogy a szabad döntés joga. Vagyis választhatott, mire kívánja fordítani a nyereményét. S ennyi.
Szia! :)
Szómenésem volt, és igazából mindenkinek szántam, nem feltétlenül csak neked! :) Igen tudom, a szabad döntés joga. Csak ugye ha veszel egy offline játékot, abban is terelnek valamerre, és ott nincs kivánságműsor, max. megírjuk, hogy van valami hiba, de az óhajok ott elmaradnak, nem aszerint fejlesztik a játékot., és csak azt kívántam megfogalmazni, hogy ez az újítás nem feltétlenül rossz. ;)
 

DeletedUser1519

Vendég
de az óhajok ott elmaradnak, nem aszerint fejlesztik a játékot

:D
Mert itt az óhajok annyira latba esnek.. Még legtöbbször a vélemények sem nagyon. A terelés az megvan, ez tény. Ez nem "offlány" játék. S bizony elvettek valamit, ami volt. S megint csak ennyi. :)

p.s. Amúgy nem egy offline városépítős játékot tudnék felsorolni - és nem is a legújabbak közül -, ahol nagyobb a döntési szabadságod, mint itt, de hát ugye példák említése reklámnak minősülne.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Siorna

Veterán
Azért a TP felcserélése ÁP-re javára szól más is, mint a felhasználhatóság időbeli korlátjának megszűnése! Többen panaszkodtak itt a fórumon a "lesipuskás" bajnokizókra, akik csak pár ponttal bedugják az orrukat a bajnokságra, majd beszedik a mások munkájával megtermelt sok TP-t, és nagyokat haladnak. Mostantól, ha valaki haladni szeretne, akkor kénytelen aktívan bajnokizni, mert TP-t csak úgy tud szerezni, az ÁP-t meg jó eséllyel nem saját magánál, hanem valaki más csodájában fogja felhasználni.
 

Wiccara

Veterán
"lesipuskás" bajnokizókra
Szia, ezt tesóságon belül kell(ene) megoldani!
Mostantól, ha valaki haladni szeretne, akkor kénytelen aktívan bajnokizni
Eddig is "aktív" voltam"; és nem vakít el a dupla mennyiség, ha nem dönthetem el, hova használjam fel!
Vannak előnyei, de úgy lenne korrekt, ha nem korlátoznának le vele senkit, hanem szabadon felhasználható lenne a techfába is!
 
Fent