• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.50

liliputy

Veterán
Én személy szerint örülök ennek a változtatásnak, mivel a csodákat adó épületek ugrás szerűen fognak fejlődni és ez nagyon hasznos dolog az általános haladás érdekében, főleg ha figyelembe vesszük, hogy egy-egy csoda szintemelkedése jó sok tp-t igényel (pl 8-9 szint már 590 tp).
Szóval ez jó. :)
 

Dizel1

Veterán
Én személy szerint örülök ennek a változtatásnak, mivel a csodákat adó épületek ugrás szerűen fognak fejlődni és ez nagyon hasznos dolog az általános haladás érdekében, főleg ha figyelembe vesszük, hogy egy-egy csoda szintemelkedése jó sok tp-t igényel (pl 8-9 szint már 590 tp).
Szóval ez jó. :)
És mi a kifogásod az ellen, hogy a TP legyen felhasználható szabadon, bárhol?
 

DeletedUser2649

Vendég
Ezek számunkra is csak egy bizonyos szint felett lettek elérhetőek. ;)

Erre rá kell cáfoljak, a saját példámon keresztül. 2016. július 23.-án kezdtem a játékot, és mostanra az elementáloknál tartok. Nincsenek pénzes épületeim, egyetlen területet vettem a kapott gyémántokból, és mivel antitalentum vagyok a harchoz, a területeimet is tárgyalással szerzem, bajnokin is leginkább tárgyalok. Nálam is volt üresjárat, amikor tp-re vártam, volt olyan fejezet, amit ügyesebben oldottam meg, mint egy másikat. (Az orkokat kifejezetten elbénáztam meglátásom szerint.) Sokat tanultam viszont, különösen itt a fórumon, más, tapasztaltabb játékosoktól. Igyekeztem a játékomat az Ő tapasztalataik segítségével alakítani.
Biztos vagyok benne, hogy ez másnak is megy.... :)

Igen, de neked nem volt az utadban ez a bajnoksági korlátozás ami nekünk fog útban lenni, tehát neked könnyebb volt fejlődni, nekünk nem lesz az.

Én nem emlékszem, hogy sírtam volna. Mindenesetre ha volt, is aki "sírt", talán jogosan tette, de erről lejjebb.

Ez biztos, hogy nem így van, és némileg félre is értelmezted a mondandómat. Mi, akik régóta játszunk, sokat vártunk a csodákra, mert eleinte még bajnoki, sem volt, és az eventekben is, ha jól emlékszem, csak később (amikor a számunkra visszamenőleges új csodák bejöttek). Csak a tartományokból lehetett szerezni rúnaszilánkokat a csodaépületekhez, meg ha támogattuk más csodáját. Akkoriban még nem is voltak ilyen jó bónuszai a csodaépületeknek, ebből következik, hogy a csodaépületek tömése sem volt ilyen mértékű, ráadásul csak néhány csodaépület volt (a többit utólag rakták be a techfára visszamenőleg), így állandóan ugyanahhoz a csodaépülethez kaptuk a rúnaszilánkokat. Én konkrétan fél-fél évet vártam két csodára a kikutatása után, most meg ha valaki bajnokizik, akkor egy bajnokiban összeszedhet akár (most nem számolom össze) 30 rúnaszilánkot is, vagyis most jóval nagyobb az esélye annak, hogy valaki összeszedhesse, és megépíthesse a csodaépületeket. Abban igazad van, hogy egy része még nem elérhető neked, de arra nincs is még szükséged, viszont az arany szakadék már a játék legelején elérhető, a hegyi csarnokra már jó esélyed van, ha tündéres fejezetben vagy, illetve még sok más is, katonai is, ha szeretsz harcolni, és erősítenéd a harci bónuszaidat. Ezeket viszont fejlesztheted orrba-szájba, ha akarod, vagyis (amire fentebb utaltam) növelheted, ha akarod az összes csodaszintedet. Ha akarod. Ha nem akarod, akkor nem teszed. Jó tanácsként írtam, ezzel szemben te egészen másként olvastad, a szavaid ezt tükrözik, de sebaj. ;)
Tudod (ez biztos rosszul fog esni sokaknak, de nem azért írom), ti beleestetek a jóba. Sok mindenen keresztül mentünk, sok dolog nem volt régen, és ha nem is fapados volt a játék, de közel sem volt ennyi lehetősége annak, aki akkoriban kezdett. Nem véletlen, hogy sokan majdnem utolérik azokat, akik már közel 3 éve nyúzzák a játékot. Persze ez nektek nem vigasz, de nem illene előjönnöd azzal, hogy "sírt" bárki is, aki várja az új fajt, mert bizton állíthatom neked, hogy nagyon sokan, nagyok sokat vártunk már az új fajra. Főleg ezért tudták sokan utolérni azokat, akik még az elején kezdték, meg a plusz lehetőségek miatt, ezért én csak annyit mondanék neked, légy türelmes! :) Néha nehéz, néha mi sem voltunk azok, de az egészen más világ volt, illetve mégis itt vagyunk sokan. Több dologgal egyetértek, amiket írtál, ezért azokra nem térek ki, csak azt akartam neked közölni, hogy amikor a csodák fontosságáról írtam, akkor azt segítő szándékkal tettem, irányotokba. Ebből azt fogad meg valaki, amit akar, illetve ha neked nem tetszik a változás, akkor azt is megértem. :)

Bocs, hogy félreértettem amit akartál írni, de fenntartom az álláspontom, nem értem minek kell lassítani az embert? Nem vagyok a türelmes típus, tudom, hogy türelem rózsát terem meg blablabla, de ha nem vagyok az, nem vagyok az. Én amikor játszom egy játékot szeretek fejlődni, tehát amikor a fejlesztők ellenem játszanak és próbálnak lassítani az nálam egy vészzászlót kezd előszedni, hogy hoppá itt baj van, meg kéne nézni, hogy még megéri-e időt tölteni a játékba vagy sem? Most nagyon azon vagyok, hogy nem nagyon, tehát ha valami nem változik, lehet egy időre szüneteltem vagy teljesen abba is hagyom a játékot, hisz nem fair, hogy csak ezt a megoldást látták megfoghatónak amikor annyi mást is felsoroltunk csak így kapásból.

másrészt, és ez sokkal fontosabb: nem kell vigyázzban állniuk szombat este, hogy kiürítsék a tp tárat, hogy termelődjenek az automatikus tp-k, amik ugye újabb plusszokat jelentenek a számukra.

Erre meg felsoroltam én is pár megoldást amit választhattak volna, és ha nekem így csípőből kipattant egy ilyen javaslat, akkor nem hiszem el, hogy a fejlesztőknél akiknek ez a dolguk, hogy ilyesmiket kigondoljanak nem jött elő, kérdés, hogy akkor miért a szankciós dolgot választották?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3108

Vendég
neked könnyebb volt fejlődni, nekünk nem lesz az
Szerintem maradjunk annyiban, hogy mindannyiunknak megvannak, illetve meg voltak a saját nehézségei. (Akkoriban a bajnokizás nehezebb volt, pl. 8 találkozót kellett megoldani egy tartományban. Nem csapatban űzted, hanem egyénileg, nem voltak összdíjak, és közel sem lehetett ennyi tp-t összeszedni.)
Viszont én is azt a megoldást találom mindenki számára elfogadhatónak, amit @Wiccara önálló javaslatként felvetett. :)
 

DeletedUser1121

Vendég
Befekteted. Beteszed más csodájába és cserébe kapsz szabad felhasználású TP-t. Csak megfelelő helyre kell tenni. ;)
Én nem bánom a változást. A bajnokiból jön annyi TP ami a fába kell. Ha ráadásul többet kapunk a bajnoki végén akkor az azt is jelenti, hogy hamarabb telnek a csodák, tehát gyakrabban jön onnan is TP.
Nyilván Te nem ma kezdted. Én sem, de nagyon nem örülök. És főleg nem örültem volna kicsiként. Befektetem? Persze. Beteszem azt az 1-1 db 20, vagy 30 tp-s áldást valaki csodájába, ahonnan majd valamikor egyszer kapok vissza belőle valamennyit, hacsak valaki nagyobbak szintén nem ugyanabba rakják az ő 20-30 tp-s áldásaikat, + még valamennyit, letolva engem az utsó 5 tp-s helyre. Szóval nem, nem jó ez, a kicsiknek meg pláne nem. :(
 

Siorna

Veterán
Befektetem? Persze. Beteszem azt az 1-1 db 20, vagy 30 tp-s áldást valaki csodájába, ahonnan majd valamikor egyszer kapok vissza belőle valamennyit,
Megoldás: a csere. Megbeszéled egy szomszéddal, tesóval, szimpatikus játékostárssal, hogy kölcsönösen egymás csodájába teszitek azt az x mennyiségű TP-t - innentől kezdve csak nyerhetsz, hiszen a TP mennyiség ott van a csodádban, viszont a másik csodából még jöhet rá +5, 10...TP. Ha meg "lenyomtak"? Sebaj. Nullszaldó. Akkor sem vesztettél.
Mondjuk ezt Te biztosan tudod, Sharia, csak a kezdőbbek kedvéért írom, hátha valakinek még nem jutott eszébe.
 
Sziasztok!

Nekem jobb volt amikor szabadon felhasználható Tp-t kaptunk a bajnokságokból és én döntöttem el, hogy kutatásra, saját vagy mások ősi csodájába teszem.
Sokszor a kutatásban nagyon sokat segített. Na de ha így döntöttek, ehhez kell alkalmazkodnunk és a legjobbat kihozni ebből az újításból.
 

Corvo

Veterán
Nem értelek benneteket miért vitatkoztok a tpk végett.A foe egy hasonló játék ott én pl most a holnap korban vagyok karácsony óta. A holnapkori techfa rég kész a nevezeteseket húzom ott.
Őszintén mondom, hogy itt is elgondolkodtam azon már, hogy neki állok csak a csodákat fejleszteni a ranglista pontok meg nem érdekelnek.
 

DeletedUser1519

Vendég
Tényleg nem akarom tovább szítani ezt a témát, mert már lerágott csontnak tűnhet, de beszéljünk azokról is, akik nem írnak ide, akik nagyon is örülnek a változásnak (a többség), mert egyrészt több tp-t kapnak, másrészt, és ez sokkal fontosabb: nem kell vigyázzban állniuk szombat este, hogy kiürítsék a tp tárat, hogy termelődjenek az automatikus tp-k, amik ugye újabb plusszokat jelentenek a számukra. Többnyire az ilyen fejlesztéseket megelőzi egy felmérés a fejlesztők részéről, és általában többség számára jobbító fejlesztéseket raknak be (vagy olyat is, ami a többségnek nem tetszik, de az meg a játék hosszútávú biztonságos használatát segítik elő a saját szemszögükből, ergo terültetbővítések korlátozása). Ahogyan GreenKnight is írta, olyan fejlesztés még nem volt, és soha nem is lesz, ami mindenkinek megfelel. ;) Ettől függetlenül, vagy ez mellett is szép napot mindenkinek! :)

Dj :)

Van igazság abban, amit írsz, de bőven van abban is, amit Wiccara említ. Az alacsony koros játékosokat ezzel rendesen a trágyába tették. Mert ők még hova fejlesszenek csodákat? Ha van is nekik csodát fejleszteni csak bónuszos ereklyével lehet, s hát ilyenkor azoknak még bőven a gyűjtögetése folyik, hogy meglegyen a 700%-os termelés. Rakja más csodáiba? Minek? Az ő korukban ez pazarlás, minimális esetben kapsz vissza annyi tp-t, mint amennyit befektetsz. Tartogassák? Hja, majd egyszer, ha majd nagy leszek és beteszem mind a 1563 eddig összegyűjtött ősi tudás áldásomat a Hegyi csarnokba, de kafa lesz! Persze tervez az ember, de nyilván egy negyedik korszakban járót nem az foglalkoztatja elsősorban, hogy mit fog csinálni majd az ork korban, a saját kis idejében szeretne haladni.
Igen nekem nagyon jól jött ez a változás, mint ahogy szerintem minden nagynak, csak itt most korszakos a hiba s nem csak egyes embereknek nem tetsző és megfelelő. Úgyhogy szerintem is az elfsusa által említett differenciálás lenne jó.
Tényleg vannak egyébként az általad említett felmérések? Én még egybe sem futottam bele.. Nem, még a bétán sem.. :D
 

DeletedUser1121

Vendég
Megoldás: a csere. Megbeszéled egy szomszéddal, tesóval, szimpatikus játékostárssal, hogy kölcsönösen egymás csodájába teszitek azt az x mennyiségű TP-t - innentől kezdve csak nyerhetsz, hiszen a TP mennyiség ott van a csodádban, viszont a másik csodából még jöhet rá +5, 10...TP. Ha meg "lenyomtak"? Sebaj. Nullszaldó. Akkor sem vesztettél.
Mondjuk ezt Te biztosan tudod, Sharia, csak a kezdőbbek kedvéért írom, hátha valakinek még nem jutott eszébe.
Eddig rendben is van, de többnyire azért hajtottam meg a bajnokságot, hogy gyorsabban haladjak a kutatással, a csodákat többnyire akkor fejlesztettem, ha a kutatás valamilyen okból szünetelt :) Másfelől egyáltalán nem biztos, hogy egyszerre 30-at akarok tenni csodába! :)
 

DeletedUser3860

Vendég
Hölgyeim, és Uraim!
Nyávogtok a TP kontra TP-bónusz kapcsán.
Viszont van 1-2, ennél sokkal fontosabb gond a játékkal kapcsolatban:
Az 1.50 verzió óta drasztikusan megnövekedett a lefagyások száma. Főleg akkor, ha a játék mellett más lapokon más veboldalak is nyitottak. Sok esetben ilyenkor szinte azonnal lefagy a játék. A lapot sem lehet bezárni, a böngészőt kell újraindítani.
A másik: sikeresen összekeveredett a magyar és az angol verzió. Az üzenetek, jelzések, figyelmeztetések egy része angolul jelenik meg.

Ami meg az épületek eltárolhatóságát illeti, hát kérdezzék meg a másik fejlesztő csapatot - FoE - , hogy ők hogyan csinálták meg. Egy cégen belül miért nem lehet egységesebb játék koncepciót kialakítani?
 

DeletedUser1121

Vendég
Hölgyeim, és Uraim!
Nyávogtok a TP kontra TP-bónusz kapcsán.
Viszont van 1-2, ennél sokkal fontosabb gond a játékkal kapcsolatban:
Az 1.50 verzió óta drasztikusan megnövekedett a lefagyások száma. Főleg akkor, ha a játék mellett más lapokon más veboldalak is nyitottak. Sok esetben ilyenkor szinte azonnal lefagy a játék. A lapot sem lehet bezárni, a böngészőt kell újraindítani.
A másik: sikeresen összekeveredett a magyar és az angol verzió. Az üzenetek, jelzések, figyelmeztetések egy része angolul jelenik meg.

Ami meg az épületek eltárolhatóságát illeti, hát kérdezzék meg a másik fejlesztő csapatot - FoE - , hogy ők hogyan csinálták meg. Egy cégen belül miért nem lehet egységesebb játék koncepciót kialakítani?
Ez nem nyávogás, hanem aki akarja, elmondhatja a véleményét. Azokat a sokkal fontosabb gondokat a hibajelzéseknél szoktuk jelezni. Az angol-magyar keverés minden frissítésnél megmutatja magát, aztán max. 1-2 napon belül helyreáll. A raktározható épületek pedig nyilván nem a tudás, hanem a szándék hiánya miatt nem valósult meg. Ha ennyit nem tudnának megcsinálni, nyilván a játékot sem sikerült volna. Azért köszönjük az építő jellegű kritikát! :)
 

DeletedUser683

Vendég
Tényleg vannak egyébként az általad említett felmérések? Én még egybe sem futottam bele.. Nem, még a bétán sem.. :D
Szia! :) Az ilyen felméréseket nem publikáják, szóval nem értem a kérdést. Arra való, hogy egyes fejlesztések irányaiban segítsenek. Ha belegondolsz, hasonló helyzetben te is ezt tennéd. Ahogy korábban Hoshi is írta már pár bejegyzésben, ilyen felmérések léteznek. Amúgy túlzottan nem is fontos az ügy szempontjából, van egy valami készen, van akinek ízlik, van, akinek nem, de abban is csak részben tudok egyetérteni veled, hogy a kicsi nem fejleszt csodát. Na persze ha a legkisebb játékost nézzük, aki pár hete kezdte, az nem. De te is tudod, hogy bétán a kicsik többsége is fejlesztett 1-2 csodát, még az általad említett negyedik fejezet előtt is. Több nem is kell, sőt 1 is elég, és azt fejleszti. Amúgy felesleges felhozni egy negyedik fejezetest példának, mert nem évekig, hanem néhány hónap alatt eljut oda, szóval nem fog megpenészedni az áldás. Aki meg aktív, meg kap segítséget is a tesóságától, az még hamarabb, szóval ne mondd nekem kérlek, hogy nincs hová rakni! Ha nem akarom, akkor nincs. Ha akarom, akkor van. Ahogy későbbi bejegyzésemben írtam, egy javaslatot tettem a kialakult helyzet jobb felhasználása érdekében, és még azt is, hogy sokaknak jó ez, mert nem áll vigyázzban szombat este, ha éppen más dolga lenne, nem "folyik" ki a tp tárból a tp, és az automatikus meg tovább termelődik, tehát így jóval többet kap, mert az sem vész el, ha nem tud ott lenni szombat este. Most komolyan, heti max 45, vagy 60 tp miatt acsarkodunk már két hete? Aki kicsi, az többnyire hasonló tesóságban van, örül, ha kinyitnak 7 ládát, de tizet nem fognak. És ha szombat este közbejött valami, és lehet aznap már ki sem tudja üríteni, vagy mondjuk azt, hogy késő este, akkor is veszít jónéhányat, nem? Azt írtad Hegyi csarnok. Miért? Miért az, amikor már a második fejezetben elérhető valakinek az arany szakadék? Nem is kell várnia sokáig rá. Ez a változtatás jó alkalom volt arra, hogy felhívja a csodaépületek fontosságára a játékosok figyelmét. Bakker, ugyanolyan része a játéknak, mint bármely más épület. Most komolyan azon rágódunk, hogy legyen-e csodaépületem, amikor szerves része a játéknak? Ez egy fantasy játék, természetes, hogy különféle fantasy elemek is vannak benne. Szerintem mindenki tisztában lehetett vele, hogy fantasy játékot választott. Ha azon vitázunk, hogy minek a csoda, azon is vitázhatunk, hogy minek a lakóház? Lehetne helyette egy istálló, vagy hodály, mert mint tudjuk a lakóház komfortos, emezek nem, viszont több lakos tudna benne aludni. Most komolyan lemegyünk ilyen színvonvonalra, hogy folyton ilyeneken rágódunk? Elmondták, akik akarták, hogy nekik nem tetszik. Rögzítve van. Innentől nem kéne továbblépni? Nem kéne elgondolkodni azon, hogy ezzel is volt célja a fejlesztőknek? Hogy mi? Fentebb írtam, és ezt csak sima mezei józanparasztival fogtam fel. Ha a játékos leteszi az arany szakadékot (szerencsével a második fejezet végén, vagy a harmadik elején), azzal olyan rosszul jár? 3x3-as helyen ad neki aranyat és lakosságot. Miben különbözik a lakóháztól? Abban, hogy többet ad ebből is, abból is, már első szinten is, fejlesztés nélkül, mint a számára elérhető szintű lakóházak, ráadásul kultúra elvonása nélkül. Ki az, aki nem örül annak, hogy teszem azt ugyanakkora helyen több lakost, több aranyat kap egy épületből, ami nem is von el kultúrát a városából? Ráadásul később meg majd rájön, hogy egyre kevesebb a helye, egyre kevesebb bővítést tud szerezni, és áldja majd a pillanatot, hogy fejlesztette, és hogy milyen sok lakost ad kevés helyen, ezzel pedig helyet sprórol meg duplán, mert kultúrát sem von el. Ne rágódjunk ezen már ennyi ideig, inkább figyeljünk azokra, akik tanácsot adnak (itt a kicsikre gondolok), és akik ebből előnyt kovácsolnak abból, ha van néhány csodaépületük! Mi így csináltuk régen, kuksoltuk a nagyobbak városát, és megkérdeztük őket valamiről, hogy miért így, és amaz mire jó. Másik dolog meg az, hogy ne mi álljunk ki a kicsikért. el tudják ők is mondani, hogy mi a gondjuk, és ha segítőkészek vagyunk, megpróbáljuk megmagyarázni nekik, hogy a jelen helyzetben mi lenne a célszerű. Természetesen így is maradnak páran, akiknek nem tetszik, de sokan vagyunk, és sokfélék, olyan játék, és olyan változtatás meg nem lehet, ami mindenkinek jó. Aki meg kicsi, és nem alapoz a nagyobbak tapasztalataira, és csak síránkozik már az elején, az vagy változtat, vagy úgyis itt fogja hagyni a játékot, mert nem rá van szabva. Ilyen is volt, van és lesz...
Én is voltam kicsi, és én se fogtam fel mindent az elején, és gyakran rosszul gondolkodtam, bevallom. Nem az a lényeg, hogy hibázok, hanem hogy tanulok-e belőle. :)
Sziasztok!

Nekem jobb volt amikor szabadon felhasználható Tp-t kaptunk a bajnokságokból és én döntöttem el, hogy kutatásra, saját vagy mások ősi csodájába teszem.
Sokszor a kutatásban nagyon sokat segített. Na de ha így döntöttek, ehhez kell alkalmazkodnunk és a legjobbat kihozni ebből az újításból.
Ez egy nagyon jó hozzászólás. Elmondta, hogy nem tetszik, de ugyanakkor ott van benne a pozitívum is. Ő még sokra viheti a játékban. (a többieknek írtam)
Kedves Juditha! Ha rám hallgatsz, tolod az arany szakadékot! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent