• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.50

DeletedUser3108

Vendég
Nem arról volt szó, hogy ugyan áldás formában kapjuk majd a TP-ket, de többet, mint eddig? Ehhez képest a Hoshi által írt bejegyzésben éppenséggel kevesebb TP-t látok a korábban nyerhető mennyiségnél. Vagy lehet, hogy valamire nagyon rosszul emlékszem?
Sajnos, nem emlékszem minden láda tartalmára, de az biztos, hogy a 6. láda megszerzésével 35 TP volt összesen a jutalom. az 5. megszerzésével pedig 25 összesen.
Nem tudom, ez segítség volt-e Neked... :)
 

Siorna

Veterán
Hát éppen hogy éppen ezt akartam mondani! Hogy ez szerintem is így VOLT! Most meg a 10. ládával lesz 30 TP. (?!) :(
 

DeletedUser2649

Vendég
Nos kicsit hagytam a témát, hogy bizseregjen és látom többségbe kerültek a változást kedvelő emberek, de mindezek egy dolgot felejtenek el, éspedig azt, hogy nem is olyan rég még ők maguk sírtak-ríttak, hogy nem jön már az új faj, kéne már az új faj és erre az volt a válasz, hogy nincs elég játékos még azon a szinten, hogy behozzák az új fajt, nos ezzel a változással nem is lesz meg az a szituáció már soha, hogy legyen annyi játékos magas szinten mert egyszerűen le leszünk blokkolva a tündérek, orkok tájékán és nem fogunk tudni tovább haladni. Pl. most is tp hiányban szenvedek, ambróziával és éjeszenciával tömve a raktáram, de nem tudok haladni tp hiány miatt.

Másik dolog meg amit a nagyok felejtenek az az, hogy igen fontosak a csodák, de azok a fontos csodák amiket említettetek egy bizonyos szint alatt zárva vannak, tehát nekünk tündéreknél nem ér semmit, hogy odafönt vannak azok a csodák amik nélkül "öngyilkosság" játszani mert meg sem tudjuk építeni őket és ahogy nézem meg sem fogjuk tudni soha, vagy legalábbis nem 1-2 éven belül.

Őszintén nem értem a fejlesztőket, ahelyett, hogy pezsdítenék a játékot és minél több játékost csalogatnának be a versenyképesség fejlesztésével (hozzátenném, hogy ezzel több pénzt is tudnának keresni mert sok új játékos, sok új esélyt ad arra, hogy megnyitják a pénztárcát is) behoznak ilyen intézkedéseket amik nemhogy nem hoznak kedvet a kicsiknek a játszáshoz, de kifejezetten elveszik azt.

Én játszottam sok online játékot az utóbbi 10-15 évben és sehol sem raktak ennyi akadályt a kis játékosok útjába mint itt. Mindenhol volt egy rendszer amivel fel lehetett zárkózni a nagyokhoz, vagy legalábbis a közelükbe lehetett férkőzni, egy angolul úgynevezett catch-up system, magyarra lefordítva pont azt jelenti, hogy felzárkóztatási rendszer. Miért nem lehet egy ilyent behozni ide is? Miért kell lassítani a kis játékosokat ahelyett, hogy éppen gyorsítsák őket? Arra játszanak, hogy az ember megunja és költ? Nem fog, inkább abba hagyja a játékot. Látom ezt tisztán, a környékemen, az a pár ember aki velem együtt kezdte és aktívan játszottak már egyre kevesebbet van fent, kezdtek megfenekleni, nem tudnak haladni és végül abbahagyják.

Másképp a szombat esti tp-kérdést meg lehetett volna oldani másképp is, pl. megadva a játékosnak az esélyt, hogy akkor gyűjtse be a bajnoksági jutalmat amikor akarja. Mint pl. egy küldetésjutalmát. Szépen szombaton este megjelent volna egy extra küldetés, teljesen befejezve, csak rá kellett volna klikkelni, hogy beszedje az ember a jutalmakat és kész, meg volt oldva a kérdés és nem kellett volna ilyen kényszerítő eszközöket használni. Vagy az is jó megoldás amit Wiccara mondott, hogy lehessen az áldást is használni a kutatásfán.

Mindegy meg fogom próbálni az új rendszert, de ha nem sikerül megszokni akkor egy nagyon aktív játékossal kevesebb lesz a játékban annyi biztos. Augusztusban kezdtem, de meglássuk megéri-e az egyéves évfordulót a pályafutásom itt?
 

DeletedUser3108

Vendég
azok a fontos csodák amiket említettetek egy bizonyos szint alatt zárva vannak, tehát nekünk tündéreknél nem ér semmit
Ezek számunkra is csak egy bizonyos szint felett lettek elérhetőek. ;)
ahogy nézem meg sem fogjuk tudni soha, vagy legalábbis nem 1-2 éven belül.
Erre rá kell cáfoljak, a saját példámon keresztül. 2016. július 23.-án kezdtem a játékot, és mostanra az elementáloknál tartok. Nincsenek pénzes épületeim, egyetlen területet vettem a kapott gyémántokból, és mivel antitalentum vagyok a harchoz, a területeimet is tárgyalással szerzem, bajnokin is leginkább tárgyalok. Nálam is volt üresjárat, amikor tp-re vártam, volt olyan fejezet, amit ügyesebben oldottam meg, mint egy másikat. (Az orkokat kifejezetten elbénáztam meglátásom szerint.) Sokat tanultam viszont, különösen itt a fórumon, más, tapasztaltabb játékosoktól. Igyekeztem a játékomat az Ő tapasztalataik segítségével alakítani.
Biztos vagyok benne, hogy ez másnak is megy.... :)
 

DeletedUser683

Vendég
mindezek egy dolgot felejtenek el, éspedig azt, hogy nem is olyan rég még ők maguk sírtak-ríttak, hogy nem jön már az új faj, kéne már az új faj
Én nem emlékszem, hogy sírtam volna. Mindenesetre ha volt, is aki "sírt", talán jogosan tette, de erről lejjebb.
odafönt vannak azok a csodák amik nélkül "öngyilkosság" játszani mert meg sem tudjuk építeni őket és ahogy nézem meg sem fogjuk tudni soha, vagy legalábbis nem 1-2 éven belül.
Ez biztos, hogy nem így van, és némileg félre is értelmezted a mondandómat. Mi, akik régóta játszunk, sokat vártunk a csodákra, mert eleinte még bajnoki, sem volt, és az eventekben is, ha jól emlékszem, csak később (amikor a számunkra visszamenőleges új csodák bejöttek). Csak a tartományokból lehetett szerezni rúnaszilánkokat a csodaépületekhez, meg ha támogattuk más csodáját. Akkoriban még nem is voltak ilyen jó bónuszai a csodaépületeknek, ebből következik, hogy a csodaépületek tömése sem volt ilyen mértékű, ráadásul csak néhány csodaépület volt (a többit utólag rakták be a techfára visszamenőleg), így állandóan ugyanahhoz a csodaépülethez kaptuk a rúnaszilánkokat. Én konkrétan fél-fél évet vártam két csodára a kikutatása után, most meg ha valaki bajnokizik, akkor egy bajnokiban összeszedhet akár (most nem számolom össze) 30 rúnaszilánkot is, vagyis most jóval nagyobb az esélye annak, hogy valaki összeszedhesse, és megépíthesse a csodaépületeket. Abban igazad van, hogy egy része még nem elérhető neked, de arra nincs is még szükséged, viszont az arany szakadék már a játék legelején elérhető, a hegyi csarnokra már jó esélyed van, ha tündéres fejezetben vagy, illetve még sok más is, katonai is, ha szeretsz harcolni, és erősítenéd a harci bónuszaidat. Ezeket viszont fejlesztheted orrba-szájba, ha akarod, vagyis (amire fentebb utaltam) növelheted, ha akarod az összes csodaszintedet. Ha akarod. Ha nem akarod, akkor nem teszed. Jó tanácsként írtam, ezzel szemben te egészen másként olvastad, a szavaid ezt tükrözik, de sebaj. ;)
Tudod (ez biztos rosszul fog esni sokaknak, de nem azért írom), ti beleestetek a jóba. Sok mindenen keresztül mentünk, sok dolog nem volt régen, és ha nem is fapados volt a játék, de közel sem volt ennyi lehetősége annak, aki akkoriban kezdett. Nem véletlen, hogy sokan majdnem utolérik azokat, akik már közel 3 éve nyúzzák a játékot. Persze ez nektek nem vigasz, de nem illene előjönnöd azzal, hogy "sírt" bárki is, aki várja az új fajt, mert bizton állíthatom neked, hogy nagyon sokan, nagyok sokat vártunk már az új fajra. Főleg ezért tudták sokan utolérni azokat, akik még az elején kezdték, meg a plusz lehetőségek miatt, ezért én csak annyit mondanék neked, légy türelmes! :) Néha nehéz, néha mi sem voltunk azok, de az egészen más világ volt, illetve mégis itt vagyunk sokan. Több dologgal egyetértek, amiket írtál, ezért azokra nem térek ki, csak azt akartam neked közölni, hogy amikor a csodák fontosságáról írtam, akkor azt segítő szándékkal tettem, irányotokba. Ebből azt fogad meg valaki, amit akar, illetve ha neked nem tetszik a változás, akkor azt is megértem. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

GreenKnight

Veterán
Csak megerősíteni tudom @Djyahel mondandóját. Nem kéne "sírni", hiszen mi még úgy csináltuk meg az általad említett korokat, hogy csak a napi TP-ből és a tartományokból jutottunk TP-hez. Nem volt bajnoki, nem volt testvériségi kalandtúra és eventek is sokkal ritkábban. Egymás csodájába se nagyon pakoltuk a TP-t, hiszen csodák se igazán voltak és a TP-t is sajnáltuk erre. De ennek ellenére megcsináltuk, kivártuk a TP-t (vagy vettünk, mert az se tilos!), a termelést vagy amire éppen szükség volt. És nem "sírtunk" állandóan, hiszen ezek voltak a körülmények, ilyen feltételek mellett játszottunk.
Most bekerült jó pár újítás és ennek megfelelően próbálnak meg a fejlesztők alkalmazkodni a játékosok ilyen-olyan igényeihez, ötleteihez. Várhatóan mindig lesz, akinek ezek a változtatások nem tetszenek. Eddigi tapasztalataim alapján, ha a fejlesztők rájöttek, hogy a módosítás nem jó vagy a játékosok túlnyomó többségének hátrányos, akkor ott valamit csináltak. Mindig is voltak akik "sírtak" és az a játék abbahagyásával fenyegetőztek. Ez mindenkinek szíve joga, senkit se lehet kötelezni arra, hogy az Elenarral játsszon.
Ráadásul még arra is felhívnám a figyelmedet, hogy amikor mi "végigmentünk" a fán, akkor még nem kaptunk egy árva gyémántot se a fejezetek végén. És visszamenőleg se került nálunk jóváírásra egy a pár száz gyémánt, amiből most tudnék venni 1-2 területbővítést, ami nagyon is jól jönne. De ezért se "sírok", hiszen tudomásul vettem, hogy én akkor játszottam, az akkori szabályok és feltételek alapján.
Jó lenne végre tudomásul venni, hogy ez a játék nem arról szól, hogy gondolkodás, tervezés és szervezés nélkül hipp-hopp eljutsz az elementálokig vagy az akkor éppen aktuális újabb fajig. Ezért akár tetszik, akár nem meg kell küzdeni. A várost megtervezni, a lakosságot, kultúrát kiszámolni és egyensúlyba hozni és a legkisebb helyet is optimálisan kihasználni. Akinek ez nem megy vagy nincs rá ideje, energiája az is nyugodtan játsszon, csak ne "sírjon" mindenért.
 

Dizel1

Veterán
Egyetértek Wiccarával a felhasználhatóság szempontjából (is). Engem sem érdekeltek sokáig az ősi csodák. Természetesen már a számomra fontosak megvannak, de most meg a fejlesztésük nem érdekel. Én inkább haladni szeretek. Majd a végén csúcsra húzok mindent, ha már nincs hova haladni. Egy éve játszom, és most akadtam el először a kutatás 2/3-ánál, az Ork fejezetben. Most fogom majd felhasználni az Ősi csodákba a tudáspontokat. De ha tehetném, akkor inkább a kutatásba ölném továbbra is. Az utóbbi fejlesztésekben több olyan elem volt, amik beleszólnak a játékstílusomba. Ez nem szimpatikus. Még pár fejlesztés. és mindenkinek egyformán kell játszani a játékot. Tényleg ezt akarjátok?
 

DeletedUser

Vendég
Az utóbbi fejlesztésekben több olyan elem volt, amik beleszólnak a játékstílusomba. Ez nem szimpatikus.
Tekintheted akár kihívásnak is. :) Ahogy eddig csináltad, az hatékony, jól ment. Attól már nem fejlődsz te magad. Az új feltételek, új körülmények változtatásra, megoldás-keresésre ösztönöznek. Hm? Mindegy is, mit akarnak a fejlesztők, nem? Megoldjuk így is, nem? ;) :)
 

Dizel1

Veterán
Tekintheted akár kihívásnak is. :) Ahogy eddig csináltad, az hatékony, jól ment. Attól már nem fejlődsz te magad. Az új feltételek, új körülmények változtatásra, megoldás-keresésre ösztönöznek. Hm? Mindegy is, mit akarnak a fejlesztők, nem? Megoldjuk így is, nem? ;) :)
Arany Királynőm!
Persze. Mindent megoldunk. Azért tartunk ott, ahol tartunk. Csak rosszul tűröm, ha irányítani akarják a tevékenységemet. Sokaknak szükségük van erre, de én a "kevesek" vagyok. Miután csupán két műhellyel belőttem a nyereményeket alapanyag termelésre, egyszer csak elkezdtek varázsport hányni visszamenőleg. Becsaptam őket, mert még mindig csak két műhelyem van. Most is ez lesz. Túlélem. Csak bosszant. Szeretnék végigérni a fejezeteken, mielőtt méregből itt hagynám a játékot.
 

DeletedUser3

Vendég
Majd a végén csúcsra húzok mindent, ha már nincs hova haladni.
Bocsi, de akkor minek? Ha már nem lesz mit elérni, nem kell mire költened, miért akkor akarnád fejleszteni a csodákat? Ez így pazarlásnak tűnik nekem...

Még pár fejlesztés. és mindenkinek egyformán kell játszani a játékot.
Eddig sem kellett, ezután sem kell pontosan egyformán játszani a játékot. Persze, vannak korlátok, hiszen enélkül mindenki más irányba menne, és így a fejlesztés is nehézkes lenne, még ennyire sem lehetne az igényeket kielégíteni.
 

Wiccara

Veterán
Az utóbbi fejlesztésekben több olyan elem volt, amik beleszólnak a játékstílusomba. Ez nem szimpatikus.
Köszönöm, pont ez az egyik ok, amiért szerintem se ideális ez a megoldás.
A másik pedig a kicsik fejlődése.
amikor mi "végigmentünk" a fán
Tisztelet és elismerés a veteránoknak, kitapostátok a játék ösvényét az újaknak, hasonlóan, ahogyan a bétások; és ezért végtelenül hálás is vagyok!
Ennek ellenére az új korba "születtem" ide elfként, és ez alapján haladtam, ami most van.
Tekintheted akár kihívásnak is.
Annak tekintem természetesen!
DE! Még mindig a kicsik helyzetébe gondoljatok bele. Vannak, sokan, csetlenek, botlanak; fontos a sikerélmény! Az első 5 szintnél ne erőltessük már a csodákat, nekik techfa kell, öröm és játékélmény.
Nagyon jó ötlet áldás formájában, ez nem kérdés. Talán, lehetne kétféle áldás TP-re, legyen közte olyan, ami techfába tehető. Mondjuk az első 3-4 láda nyereménye, ez segítené a kicsiket, jó lennea többi a nagyoknak ;)
( mérleg vagyok, nem vitás) :rolleyes:
A mennyiség pedig mindenképpen pozitív,hogy szinte kétszer annyira emelkedett az elérhető TP-formáció száma!
 

Dizel1

Veterán
Bocsi, de akkor minek? Ha már nem lesz mit elérni, nem kell mire költened, miért akkor akarnád fejleszteni a csodákat? Ez így pazarlásnak tűnik nekem...
Na erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy az átlagtól eltérő játékstílust játszom. Nem kell értened, csak fogadd el, fogadják el a fejlesztők, hogy nekem az a fontos, hogy haladjak a játékban, mert inkább érdekel a "jövő"! Beérem az Ősi csodák minimális szolgáltatásával, ugyanakkor az nagyon is fontos, hogy beépülnek a háttérbe. Ilyen kevés lakóépülettel, és műhellyel nem láttam még várost ezen a szinten, és még ha kisebb trükökkel, de így is van többletem. Fogadjátok el, hogy számomra fontosabb a nyeremények letelepítése, mint a túltermelés! (Ezért is álltam ki a nyeremények raktárba való visszatétele mellett, illetve javasoltam is) És fogadjátok el, hogy varázsport sem akartam termelni azokkal a nyereményekkel, amiket az alapanyag miatt küzdöttem ki. Mert így is kell vennem varázsport, csak kevesebbet. És hidd el, hogy eddig egy mákszemet sem pazaroltam el! Egy év után akadtam el az Orkokból kifele jövet, ami még mindig csak pillanatnyi probléma. Nem látom a pazarlást. Jók a fejlesztések, mert egy részük tette lehetővé, hogy ilyen tempóban haladjak. De sokadszorra mondom, fogadjátok el, hogy ha kevesen is, de nem az általános játékstílust játszák, játszuk! Nem kellene bennünket "szankcionálni" nem elég rugalmas fejlesztésekkel.

Eddig sem kellett, ezután sem kell pontosan egyformán játszani a játékot. Persze, vannak korlátok, hiszen enélkül mindenki más irányba menne, és így a fejlesztés is nehézkes lenne, még ennyire sem lehetne az igényeket kielégíteni.
Semmi baj a korlátokkal, szabályokkal. Ettől működik minden. Azzal van bajom, ha indokolatlanul elveszik a szabadsági fokaimat. Ez egy kicsit olyan, mintha meg lenne határozva, hogy mire költsd a pénzedet. Pedig eddig nem volt.

A raktárba visszahelyezhető nyereményeknek sokkal jobban örülnék, mert hamarosan törölnöm kell párat, amiért a szívem fog megszakadni. Ez miért nem került be egyik fejlesztésbe annyi játékos oly sok könyörgése után sem?
 

ElfSusa

Erős harcos
Köszönöm, pont ez az egyik ok, amiért szerintem se ideális ez a megoldás.
A másik pedig a kicsik fejlődése.

Tisztelet és elismerés a veteránoknak, kitapostátok a játék ösvényét az újaknak, hasonlóan, ahogyan a bétások; és ezért végtelenül hálás is vagyok!
Ennek ellenére az új korba "születtem" ide elfként, és ez alapján haladtam, ami most van.

Annak tekintem természetesen!
DE! Még mindig a kicsik helyzetébe gondoljatok bele. Vannak, sokan, csetlenek, botlanak; fontos a sikerélmény! Az első 5 szintnél ne erőltessük már a csodákat, nekik techfa kell, öröm és játékélmény.
Nagyon jó ötlet áldás formájában, ez nem kérdés. Talán, lehetne kétféle áldás TP-re, legyen közte olyan, ami techfába tehető. Mondjuk az első 3-4 láda nyereménye, ez segítené a kicsiket, jó lennea többi a nagyoknak ;)
( mérleg vagyok, nem vitás) :rolleyes:
A mennyiség pedig mindenképpen pozitív,hogy szinte kétszer annyira emelkedett az elérhető TP-formáció száma!

Kicsit továbbgondolva: lehetne mondjuk az eventes nyereménytárgyak alapján ezt is. X fejezetig kapnának TP-t, utána pedig instantot. Ha a tárgyaknál megoldható volt, itt is meg lehetne...
 

DeletedUser683

Vendég
Tényleg nem akarom tovább szítani ezt a témát, mert már lerágott csontnak tűnhet, de beszéljünk azokról is, akik nem írnak ide, akik nagyon is örülnek a változásnak (a többség), mert egyrészt több tp-t kapnak, másrészt, és ez sokkal fontosabb: nem kell vigyázzban állniuk szombat este, hogy kiürítsék a tp tárat, hogy termelődjenek az automatikus tp-k, amik ugye újabb plusszokat jelentenek a számukra. Többnyire az ilyen fejlesztéseket megelőzi egy felmérés a fejlesztők részéről, és általában többség számára jobbító fejlesztéseket raknak be (vagy olyat is, ami a többségnek nem tetszik, de az meg a játék hosszútávú biztonságos használatát segítik elő a saját szemszögükből, ergo terültetbővítések korlátozása). Ahogyan GreenKnight is írta, olyan fejlesztés még nem volt, és soha nem is lesz, ami mindenkinek megfelel. ;) Ettől függetlenül, vagy ez mellett is szép napot mindenkinek! :)
 
Fent