• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.146

Mihaszna

Veterán
Nézem a ládákat, a tartalmukat, valamint a nyerési esélyeket.. Ha elméletileg 100%-ot osztanak szét, akkor pár ládánál miért jön ki +- 1%? :rolleyes: (csak kérdem, nem felhánytorgatásként írom)


Sárkányos léggömb /1db/ 13%
Ősi Cs. Áld. 10 tp /5db/ 43%
Spektrális kő /1db/ 33%
Csillogó Kert /1db/ 10%
---
99%


Virágzó Dióbarlang /1db/ 13%
Ősi Cs. Áld. 10 tp /5db/ 50%
Könnyű t. zászlóalj /4db/ 23%
A legkisebb szoba /4db/ 13%
---
99%


Sellő egy kagylóban /1db/ 17%
Ősi Csoda áldás - 10 TP /5db/ 40%
5 órás gyorsító /12db/ 27%
A legkisebb szoba /4db/ 17%
---
101%


Gyémánt /500/ 20%
Ősi Csoda áldás - 10 TP /5db/ 47%
10 - Mágus zászlóalj /4db/ 17%
Elf Kocsi /1db/ 17%
---
101%

UI: A Csillogó kert nem tudom honnan van (melyik eventből), de nagyon szuper lett ^^
 

Calyr

Veterán
Én ezt a dolgot egy kicsit másképp látom. Előre elnézést kérek, ne haragudjon senki. Csak próbálok egy másik nézőpontot is felvetni.

A gyémánt vagy az ahhoz hasonló pénzért vásárolható fizetőeszközök minden játékban a prémium szerves részét alkotják. A legtöbb játékban egyáltalán nem is szerezhető ingyen. Ha igen, akkor is csak nagyon limitált mennyiségben.
Amikor én itt elkezdtem játszani, akkor még csak a kívánságkúton keresztül lehetett hozzájutni. Már ez is egy szép gesztus volt, hogy egyáltalán volt rá esély, még ha nem is sok.
Majd jött a barkácsolás, amivel már jóval nagyobb mennyiségben lehetett szerezni. Bár a bűbájtöredék hiánya ezt nagyban nehezítette, de azért lehetséges volt haladni a ládákkal.
A kívánságkutakat kivették, de érkezett a torony, ami nem csak sok plusz gyémántot hozott, hanem rengeteg bűbájtöredéket és kombináló katalizátort. Ez felgyórsította a barkácsolást, ami szintén több gyémánt megszerzéséhez vezetett.
Mindemellett a torony és a barkácsolás is rengeteg más bónuszt is adnak, ami régen nem volt. Például varázslatos épületet is lehet ingyen szerezni, ami egyébként gyémántba kerülne.
Az meg már csak a ráadás, hogy ha valaki két szerveren egyszerre gyűjti a gyémántokat, akkor havonta annyit tud összeszedni, amennyit régen évek alatt se lehetett. Nem tudom, hogy azokban az országokban is közös-e a gyémánt, ahol számos (US - 8, DE - 7) világ fut egyidejűleg, de ha igen, akkor ez a probléma ott hatványozottan jelen lehet. Miszerint felesleges bárkinek is gyémántot venni, hisz a játékban ingyen is töménytelen mennyiséget tud összeszedni pár hónap, esetleg év alatt.

Mindezekkel azt szeretném mondani, hogy szerintem teljesen indokolt, hogy csökkentik a megszerezhető gyémántok számát.

A másik oldalon viszont azzal teljes mértékben nem értek egyet, már-már felháborítónak tartom, hogy a komplett event set-hez csak pénzért vagy hatalmas szerencsével lehet hozzájutni. Úgy érzem, hogy az rendben van, hogy aki eleget fizet, az akár kétszer is megszerezheti az egészet. De az, hogy aki nem áldoz rá pénzt, az egyszer se... Az valóban nagyon rossz irányba viszi a játékot, ha fizetőssé tesznek valamit, amit addig -bár kemény munkával-, de meg lehetett szerezni. Nagyon demotiváló és jogosan merülhet fel a kérdés, hogy mi lesz a következő, amiért fizetni kell majd?
Nagyon érdekes, hogy ilyen felütésekkel virágzó beszélgetést szeretnél, mert erre nem sok mindent lehet mondani. Te így látod, te így játszol - és akkor mi van, ez szerinted mindenkire érvényes kellene legyen?
Az érveid abban a tekintetben szerintem is helytállóak, hogy a gyémántszerzés lehetősége folyamatosan nőtt, és a pár évvel ezelőttihez képest valóban akár havi több ezer gyémántot is össze lehetett gyűjteni. Ebben teljesen igazad van, hogy ez óriási változás a régi nullás helyzethez képest.

A levezetésed szerintem ott bicsaklik meg, hogy innentől azt feltételezed, hogy vélhetően emiatt (!) esett vissza a gyémánt vásárlás, és ezért kerül sor a visszanyesésekre. Én őszintén remélem, hogy az Inno döntnökei nem így gondolkoznak, mert ha igen, akkor kb. azt sem tudják, milyen rendezvényen vannak. Én magam pl. éveken át vettem átlag havi pár ezer forintért gyémántot, mert úgy gondoltam, hogy ez nekem belefér, hogy ennyivel támogassam a fejlesztéseket - mert hiába ingyenes a játék, a lényeget pénzből tartják fenn. Ezt ott hagytam abba, amikor a sokadik elcseszett fejlesztéssel teljesen szétverték az addig nagy gonddal kiegyensúlyozott játékot. Béna bajnoki, béna eventek, sablonos kalandok, fagolyó szintű kihívások+kacatgyűjtés ezerrel - mára ez lett abból a játékból, amely egykor igazi kihívásokat és óriási élményeket adott. Na EZT én biztos nem támogatom egy kanyi forinttal sem,majd ha a kedves fejlesztők visszatévelyegnek egy normális útra.
Én nem tudom, hányan gondolkodnak így, de amikor ezekről beszélgettünk játékosokkal, elég sokan hasonló következtetésekre jutottunk.
Tehát ha majd lesz érdemi játék, lesz érdemi gyémánt vásárlás is.
Amíg meg nem, addig nem - mi ezzel jelezzük az elégedetlenségünket.

Kézenfekvő levezetés, amit csináltál, csak azt hagytad ki a számításból, hogy aki rendszeresen vesz gyémit, pláne nagyobb mennyiségben, az nem forintoskodik, hisz neki "belefér". És mivel a játékban nincs az a gyémi mennyiség, amit ne lehetne elkölteni, ezért az esetleges visszaesésnek tuti nem az az oka, hogy "ingyen is jön elég". Pár játékosnál ez is lehet ok, de nagyságrendileg biztos nem ez a tényező jelenthet nagy változást. Régen pl. én azért vettem gyémit rendszeresen, hogy mindig legyen x mennyiség. Azaz nem célirányosan valamire, hanem raktárra, mert jól jöhet az még - hogy amikor kell, akkor ne legye gond, hogy épp nincs. Azaz a rendszeres gyémi vásárlásommal én rendszeres tartalékot képeztem.
És én ismét csak tippelek, mert ha azt mondom, hogy kapásból tudnék vagy 40 nevet mondani a top kategóriából (értsd: első száz helyezett), akik szintén így csinálták, az messze nem reprezentatív minta - de arra tippelnék, hogy akinek belefért a rendszeres gyémi vásárlás, jobbára így csinálta, mert a játékban így volt a leglogikusabb módszer.
Azaz ha ez a vásárlási szokás változott, annak nagyon nyomós okai kell legyenek, és ha a kedves fejlesztők ezt elemezve (mert kétséged se legyen afelől, hogy EZ alaposan ki van elemezve, sokkal jobban, mint bármilyen játékelem :) ) arra jutnak, hogy itt a sok ingyen gyémi volt a fő probléma, nem az, hogy a játék eszmei értéke kb. leharmadolódott két év alatt, akkor szerintem itt annál is nagyobb balf...ságok vannak, mint amit a félrement fejlesztésekből látni. Vagy! És ez lehet a reálisabb oka mindennek: arra jöttek rá, hogy a tapasztalt játékosok nekik voltaképpen csak nyűg, és olyanokra van szükség, aki nem látja át eléggé a dolgokat, csak viszi őket a lendület, és költenek mindenre mérlegelés nélkül. És igen nagy valószínűséggel komoly számokat hoz ez a szekció, máskülönben vélhetően nem ebbe az irányba mennének ilyen erőkkel tovább.

Itt van pl. ez a mostani event fődíj, ami reálisan nézve ekkora gigászi területen ilyen kevés plusszokért egy közepes fintorba befektetendő energiát nem ér meg. De tényleg, számomra pl. alig elképzelhető, ki miért akarná sajnálni, hogy nem tudja megszerezni, annyira nem okés szett ez.
Persze én sem vagyok teljesen idióta, azt is tudom, hogy én könnyen beszélek, hisz nekem ennél van sokkal jobb. De akinek nincs, aki újabb játékos, és nincs összehasonlítási alapja a régi dolgokkal, az tök jogosan teljesen máshogy láthatja ezt, hisz csak ezt tudja megszerezni. Ezért még rossznak sem látja, mert a semmihez képest ez lehet tök jó is. Ezért nekem hiába lehet "igazam" a játékelem hasznosságát tekintve, valójában abszolút nincs igazam ezzel a meglátással, hiszen ha valami egy játékosnak fontos lehet, örömet okozhat, az minden mást felülírhat. Én ezért ebben a kérdésben arra jutottam, hogy szerintem nagyon nem korrekt így visszaélni az újabb játékosok számára egyre szűkülő lehetőségekkel, és az az irány, ami ebből látszik (hogy még ezek a nyeremények is egyre inkább megszerezhetetlenek gyémi vásárlás nélkül), hát finoman szólva sem az, amitől szerintem itt felhőtlenül repesni fog a többség áldott szíve, és kétszer ennyit fog költeni a játékra az nagy boldogságában. De nem vagyok ellendrukker, bízok abban, hogy a fejlesztők egyszer újra rá fognak találni egy normálisabb útra, amellyel a lehető legtöbb játékos jól járhat, és ők is dagobert bácsisan pénztengerben úszkálhatnak. :)
 

Calyr

Veterán
Nézem a ládákat, a tartalmukat, valamint a nyerési esélyeket.. Ha elméletileg 100%-ot osztanak szét, akkor pár ládánál miért jön ki +- 1%? :rolleyes: (csak kérdem, nem felhánytorgatásként írom)
Szerintem csak kiírási gond lesz, ez a kerekítésekkel kb. sok éve sok helyen meglévő probléma. :)
(azaz a háttérben soktizedeses számok vannak, amelyeket összeadva jól kijönne a 100 %)
 

Kira7

Veterán
Itt van pl. ez a mostani event fődíj, ami reálisan nézve ekkora gigászi területen ilyen kevés plusszokért egy közepes fintorba befektetendő energiát nem ér meg. De tényleg, számomra pl. alig elképzelhető, ki miért akarná sajnálni, hogy nem tudja megszerezni, annyira nem okés szett ez.

Szia !
Ezen vitáznék veled. A szett utolsó darabja amit nehéz megszerezni, de igazán az a lényeges a varázslók ünnepsége. Amennyiben ezt meg tudod szerezni akkor a szettből leteszed a Tiltott romok mellé a varázslók ünnepsége, alájuk meg a elzárt tó középre hogy mind kettőt érje úgy 4x6-s( 2 csempe hely még meg is marad ebből) helyen 19-s szintem 107100 manna jön össze 24 óra alatt. 4462,5/ óránként és (22 csempére) 4868 csempénként ( a manna kunyhó 4050-t tud ). amennyiben így nézed akkor azért elég jó. A teljes szettet meg nem kell letenned .......;)
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Szia !
Ezen vitáznék veled. A szett utolsó darabja amit nehéz megszerezni, de igazán az a lényeges a varázslók ünnepsége. Amennyiben ezt meg tudod szerezni akkor a szettből leteszed a Tiltott romok mellé a varázslók ünnepsége, alájuk meg a elzárt tó középre hogy mind kettőt érje úgy 4x5-s( 1 csempe hely még meg is marad ebből) helyen 19-s szintem 107100 manna jön össze 24 óra alatt. 4462,5/ óránként és (20 csempére) 5355 csempénként ( a manna kunyhó 4050-t tud ). amennyiben így nézed akkor azért elég jó. A teljes szettet meg nem kell letenned .......;)
Ez a része tényleg jól hangzik. :)
 

Spectral

Újonc
Te így látod, te így játszol - és akkor mi van, ez szerinted mindenkire érvényes kellene legyen?

Érdekes az érvelésed. Nem azt írtam le, hogy hogyan játszom és azt sem írtam le, hogy kire kell hogy érvényes legyen a.. pontosan mi is?
Tényeket írtam le, hogy mi volt és mi van most.
Ezzel egyet is értettél, majd leírtad, hogy aki úgy látja, ahogy én, az "azt sem tudja, milyen rendezvényen van". Ezután azt, hogy te hogy játszol és hogy gondolod. Szóval megtetted ugyanazt, amire alapozva épp pár sorral feljebb valótlan alapokon minősítettél.
Sajnos úgy látszik, hogy néhányan ezen a fórumon, ha olyat olvasnak, amivel kapcsolatban nem azt érzik, hogy az ő nézőpontjaikat támogatja, akkor azt egy személyes támadásként élik meg és ennek megfelelően reagálnak. Elég rossz szokás, semmi jóra nem vezet.
De ettől most tekintsünk el, ha már bármire is vezető beszélgetést szeretnénk itt véghez vinni. :)

Ha személyes gyémántvásárlasi példákat hozunk, akkor hozom az enyémet is. Én sokkal több gyémántot vásároltam az elején, amíg még csak a kívánságkútból lehetett hozzájutni.
Mivel legtöbbször eventek alkalmával lehetett megszerezni napi nyereményként, ezért általában nem is azt választottam, mert úgy éreztem, hogy csekély az a mennyiség, amit összesen adna. A fejlődésem szempontjából jobban jártam más napi nyereménnyel.
Minden alkalommal, amikor megjelent a +X% vásárlási bónusz, olyankor vásároltam. Néha még bónusz nélkül is. Miután jött a barkácsolás, már egyre ritkábban vettem, mert úgy éreztem, hogy felesleges túl sok pénzt költeni, ha már ingyen is van esély többet is szerezni, anélkül, hogy bármi mást fel kellene áldozni cserébe.
Bár nem rég tértem vissza, de amint megláttam, hogy mennyi gyémántot lehet szerezni a toronyból és a barkácsolásból (főleg két szerveren játszva), egyből az volt a gondolatom, hogy többet nem veszek gyémántot, mert felesleges. Lehet, hogy pár hónap, esetleg év alatt, de mindenre össze fogom tudni gyűjteni szép lassan a gyémántot, amire csak szeretném.
Természetesen értem, hogy ez nem vonatkozik mindenkire, nem mindenki így éli ezt meg és ennek megfelelően ezt nem is így látja. Sehol, egy szóval sem állítottam, hogy ez egy általános igazság.
Mivel itt csak azt lehetett olvasni, hogy a fejlesztők csak elvesznek, ezért bátorkodtam leírni, hogy most valóban elvesznek egy keveset, de előtte már jóval többet adtak is.
Aztán le mertem írni, hogy SZERINTEM indokolt, hogy kicsit visszavesznek az osztogatásból. Lehet, hogy itt követtem el a hibát. :)
Ha ezzel nem ért egyet valaki, az teljesen rendben van. Sőt, örülök is neki, mert ha ennek hangot ad, akkor lehet, hogy felvet egy olyan nézőpontot, ami nekem eszembe se jutott, és lehet, hogy kiderül, hogy rosszul gondoltam. Így van esélye, hogy a jövőben jól fogom gondolni.

Tehát köszönöm a hozzászólásod második felét.
Ha jól értem, te azért nem veszel már gyémántot, mert "béna bajnoki, béna eventek, sablonos kalandok, fagolyó szintű kihívások+kacatgyűjtés ezerrel". Valóban meg lehetne ezeket izgalmasabbra is csinálni, annak én is örülnék. De nem hiszem, hogy az ingyen gyémánt mennyiségének növelése ezen segít.
Szóval, ha jól értem, aki rendszeresen vásárol nagy mennyiségben, azt hidegen hagyja, hogy mennyi az ingyen gyémánt a játékban. Ha állításod szerint olyan játékosokra van szükségük, akiket nem érdekel semmi, csak költenek mindenre ész nélkül, akkor ők gondolom az előbbi kategóriába tartoznak. Abba, amelyik rendszeresen vásárol nagyobb mennyiségben. Tehát őket nem érinti az ingyen gyémánt csökkentése.
Viszont, ha az olyanokat nézzük, mint én, vagy ahogy a hozzászólásodból kivettem, te is, akkor azt látjuk, hogy itt már lehet jó ötlet az ingyen gyémánt csökkentése. Hisz, ha jól értettem, a te esedben lényegtelen, te a játék minősége miatt nem vásárolsz.
SZERINTEM (igen, megint bátorkodom leírni) az ingyen gyémánt mennyisége és a játék minősége között van összefüggés. Gyémánttal könnyebb a játék.
Jól értem, hogy te nem szeretnél vásárolni, mert szerinted rossz lett a játék, de az ingyen gyémánt csökkentésével még rosszabb, mert.. miért is? Ezt a részt le tudnád írni kicsit másképp? Nekem nem teljesen volt tiszta, hogy szerinted ez miért rossz.
 

Abab

Újonc
Azon talán nem fogunk rugózni, hogy a játékot részben a fizetős játékosok tartják fenn, és ahhoz ők kellenek, hogy az ingyenesen játszóknak is fusson a szekér.
De ez kölcsönös, hogy állna a szája a fizetősöknek, ha csak ők maradnának? Meddig tömnék még az IG-t?
 

Rikari

Veterán
De ez kölcsönös, hogy állna a szája a fizetősöknek, ha csak ők maradnának? Meddig tömnék még az IG-t?
Véleményem szerint a játékban minden aktív játékos lényeges szerepet tölt be. Eszembe sem jut különbséget tenni közöttünk. Aki fizet, az legtöbbször élvezi is annak előnyeit, amiért pénzt áldozott a játékára. Aki nem fizet, hanem megél abból, amit összegyűjt magának, éppen annyira jó és fontos szerepet tölt be Elvenarban, mint az előbbi. A hangsúly a közös játékon van, ahhoz pedig mindenkire szükség van.
Kicsit kitérnék az "IG tömésre", mert nekem nem ilyen a szemléletem, ahogyan te kifejezted magad. Amikor vásárolok gyémántot, vagy bármit, nekem az a célom vele, hogy valamit megszerezzek a befektetésem által.
Nem gondoltam soha arra, hogy az Inno pénztárcáját gyarapítom, arra viszont erősen, hogy amit elterveztem és megvan a rávalóm, az az enyém legyen. Nálam a "Cél szentesíti az eszközt" és ha lehetőségem adódik, akkor élek vele, de ettől még véletlenül sem vagyok se több, se jobb senkitől. Éppolyan játékos vagyok mint bárki más. A vásárlásom következménye az, hogy ha valamiért fizettem, akkor egyben támogattam is a játék üzemeltetőjét. Ezzel is biztosítva a hosszantartó és zökkenőmentes közösségi terünket Elvenarban, hogy az fejlődhessen, szépülhessen és jöhessenek a bennünket segítő reformok, a mindenki által megszerezhető jutalmak és a csapatban játszható közös javak.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Megelőztél, Rikari, de csak azért, mert én hosszabb szöveggel készültem. :)

Tegyünk már pontot ennek a dolognak a végére, mert úgy érzem, kezd átmenni diszkrimináció jellegbe ez a jellegű téma.

Először is: Rikarinak igaza van, és jól fogalmazott. Részben a fizetős játékosoknak köszönhetjük, hogy ez a játék még él. Nem azt mondom, hogy a cég csak innen nyeri a bevételét, mert biztos, hogy nem, de minden egyes bevétel segíti a cég (és jelen esetben eme játék) fennmaradását, nem számít, hogy honnan, kitől jön be. A lényeg, hogy van.

Másodszor: Miért zavar az bárkit is, ha valaki vásárol gyémántot? Ő pénze, ő dolga. Senki ne ringassa magát olyan álomba, hogy aki gyémántot vásárol (1500 ft-tól egészen több 10.000 ft-ig), az a megvásárolt gyémánton felül még + extra jogosultságot is kap mellé ajándékba. Semmit. Megveszi a kívánt mennyiséget, oszt' azt csinál vele amit akar. Ennyi.

Tiszta kabaré.

Érdekes, hogy többnyire az olyan játékosok sírnak (ugye kinek nem inge, nem veszi magára), akik az elmúlt hónap vagy évek folyamán soha egy petákot nem költöttek erre a játékra, mert ,,hát én biztos, hogy nem, nem vagyok hülye..", de azért hangjuk az van, hogy
- Jaj, a szett! Nem lett meg! Pedig, hogy akartam!".
Hát, hogy? Sehogy! Egy Eventes Nagydíjjal szemben 3 esélyed van.

1: Megveszed. (jó pénzért/Gyémántért)
2: Szerencséd van. (Azon a héten vegyél lotó' szelvényt is)
3 Semmi (bele sem kezdesz, vagy belekezdesz, de nem viszed végig).

Nincs több opció. Ezt el kell fogadni. Akiknek szerencséjük van, azok örülnek, mert meglett nekik. Akik megveszik, azok azt kapják, amit megvásároltak. Akik pedig nem, vagy kevésbé foglalkoznak a dologgal, ők pedig.. örüljenek, hogy lehetőséget kaptak (erre nem tudok mit mondani). Ezzel a kör be is zárul. Vagyis nem zárul be, mert

-Nem Lett Meg A Szett! Csak az a ***** (cenzúra) gyorsító/Ősi TP/Napi E. Díj stb.. (amit egyébként ugyanúgy használni fognak majd, mint minden mást a játékban). Pedig milyen jól mutatott volna.. a Raktáramban".

Nekik ez a másik mániájuk, hogy megakarják szerezni, de nem, vagy ha sikerül is összekaparni így vagy úgy, nem fogják letenni a városukba, mert

- Há' nézd mán'! Mennyi helyet foglal ez?!" És az még semmi, mert mit ad? Semmit! Jó helyen van ott, ahol a többi is.. a Raktárban.. hadd porosodjon. Majd jól az Inno-ra kenem, hogy az ők hibájuk, mert hát, hogy izé, hogy az úgy."

Az megvan, hogy a ,,Bétás tapasztalatok avagy mi is várható" Topicban egyébként is és a legtöbb esetben előre megszokták/megszoktuk osztani, hogy nagyjából mire számíthat a paraszt, ha belevág a lucernásba?

Olvasni kellene, tájékozódni, és eldönteni, hogy mit is akarunk valójában, nem pedig mutogatni és főként "ócsárolni" azokat a játékosokat, akik egyénileg hoznak döntés a saját érdekükben egy olyan világban (Elvenar), aminek egyébként mi magunk is - kitudja miért(??) - részesei vagyunk.

Köszi, hogy elolvastad.
 
Fent