• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.146

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

Bocsánat, de a 24 óra talpon lét betett és fogalmi dugóba keveredtem. :)


  • A Misztikus Tárgyak a barkácsoláson belül módosítva lettek. (Misztikus tárgyak = ???)

A Spektrális Kő és Egységáldások megtalálhatóak lesznek a Varázsakadémián ( Ez tetszik, szuper! :) )
 

Ferenc99

Erős harcos
A Misztikus Tárgyak a barkácsoláson belül módosítva lettek , remélem több gyémántot ad és kevesebb béna épületet .
 

Deathfolk

Veterán
"A Misztikus Tárgyak a barkácsoláson belül módosítva lettek."
De hogyan mik mire lettek módosítva? Azért erről lehetne több infó is, vagy 5 misztikus láda nyitásra van elég pontom, ha a frissítés után jóbb dolgokat kaphatnék esetleg több eséllyel gyémántot akkor megvárom, de ha rosszabb lesz az új rendszer mint a mostani, gagyibb dolgok kerülnek bele, vagy kevesebb gyémánt akkor viszont elhasználnám most...

"A Varázsakadémián, a már ismert barkácsolható épületek közül számos lecserlésre kerül más esemény épületekkel."
Miért nem lehet megnevezni hogy mégis mik kerülnek ki és jönnek be? Ennek a tájékoztatásnak így név nélkül kb semmi értelme nincs. A hátralévő 2 napba még lehet sokan lebarkácsolnák ezeket ha tudnák hogy utána már kikerülnek.
 

Putyika

Veterán
(Misztikus tárgyak = ???)
Az a láda, amit 100 vízióporért tudsz nyitni.
gagyibb dolgok kerülnek bele, vagy kevesebb gyémánt akkor viszont elhasználnám most...
Hogy kinek mi a gagyi az megítélés és helyzet kérdése, de gyémánt kevesebb ládában lesz és kisebb eséllyel. Nem véletlen, hogy ilyen "homályos" a tájékoztatás, ha pozitív lenne a változás, akkor azt nem rejtegetnék, hanem hangosan kikiabálnák. ;)
A béta fórumon megtalálható az új ládák listája.
 

Deathfolk

Veterán
Olvasva az új listát és a béta fórumot hát nagyon szomorú vagyok :( 10%-al csökkentették a gyémánt esélyét és eleve kevesebb ládába van, az idő gyorsítók esélye is csökkentve lett :( pedig pont hogy ezekből kéne több, régen az eventeken is lehetett nyerni, azt kéne inkább vissza hozni, nem még máshol is elvenni! Folyamatosan elvesz a játék... :(
Ja és béta fórumon látom hogy a toronyba is elvettek dolgokat, nem tudom hogy ez is ennek a frissítés eredménye lesz vagy majd a következőé, de oda már rakják be a képeket hogy régen és most, ugyanazon a helyen pl 5x5ó gyorsító helyett 3x5ó gyorsító, 3db katalizátor helyett 2db stb... aztán gyémánt nélkül megszerezhetetlen szett az aktuális eventen, totál feleslegesen elhúzott új fejezetek, nagyon rossz irányba megy a játék... :(
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Komoly csalódást hozott ez a sok hasznosságot érintő leépítés. Azt gondolták, hogy túlságosan bőkezűek voltak eddig velünk?...hát ezt nem mondanám. Vajon mi a cél azzal, hogy mindenből szépen lassan visszavesznek, aminek eddig értelme volt? Ha az, hogy ezt is vásárlással váltsuk ki, szerintem nem fog menni. Több évre visszatekintve: Eleinte a játék segítette a játékosokat és adott, majd egy idő után amit adott, azt már máshol elvette különböző indoklással (ugye nem kell emlegetni a mindig előrántható játékegyensúly kártyát, ami akkora homály, mint a feneketlen kút), mostanában meg már nem ad, hanem csak elvesz. Szétverték a bajnokságot, megnyírbálták a Tornyot, benga eventekkel nyomulnak, most meg a Varázsakadémiát kurtították meg. Hát ez minden, csak nem játékosbarát fejlesztés. Komolyan felmerül bennem ezek után a kérdés, hogy játszák is a "szabóasztalnál" ezt a játékot, vagy csak csinálják? :mad:
 

MesterAlma13

Erős harcos
sziasztok, jól látom, akkor ezek lesznek az új épületek a Misztikus Tárgyak között?
itt kerestem: https://www.elvenarchitect.com/buildings/

--lista javítva az alatta levő bejegyzés alapján - Köszönöm @Simple ---

Virágos Kocsi - 3x3 - Kultúra
Elf Kocsi - 3x5 - LAKOS + Kultúra
Sárkányos léggömb - 3x3 - Kultúra
Csillogó kert - 5x3 - Lakos + Kultúra
Virágzó Dióbarlang - 2x3 - Kultúra+ Alapanyag/Áru/Mana
A legkisebb szoba - 1x1 - Kultúra
Obszervatórium - 2x2 - Kultúra
Anyasárkány - 3x4 - Lakos + Kultúra
Sellő egy kagylóban - 3x3 - Lakos + Kultúra
Kagylósziklák - 2x4 - Kultúra+ Alapanyag/Áru/Mana/Mag

ládák ugye itt találhatóak

Üdv, Alma
 
Utoljára szerkesztve:

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager

Szia!

Virágos Kocsi = Flower Float
Elf Kocsi = Elven Float
Csillogó kert = Glossy Garden
Kagylósziklák = Clam Cliffs
 
Utoljára szerkesztve:

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Olvasva az új listát és a béta fórumot hát nagyon szomorú vagyok :( 10%-al csökkentették a gyémánt esélyét és eleve kevesebb ládába van, az idő gyorsítók esélye is csökkentve lett :( pedig pont hogy ezekből kéne több, régen az eventeken is lehetett nyerni, azt kéne inkább vissza hozni, nem még máshol is elvenni! Folyamatosan elvesz a játék... :(
Ja és béta fórumon látom hogy a toronyba is elvettek dolgokat, nem tudom hogy ez is ennek a frissítés eredménye lesz vagy majd a következőé, de oda már rakják be a képeket hogy régen és most, ugyanazon a helyen pl 5x5ó gyorsító helyett 3x5ó gyorsító, 3db katalizátor helyett 2db stb... aztán gyémánt nélkül megszerezhetetlen szett az aktuális eventen, totál feleslegesen elhúzott új fejezetek, nagyon rossz irányba megy a játék... :(

Komoly csalódást hozott ez a sok hasznosságot érintő leépítés. Azt gondolták, hogy túlságosan bőkezűek voltak eddig velünk?...hát ezt nem mondanám. Vajon mi a cél azzal, hogy mindenből szépen lassan visszavesznek, aminek eddig értelme volt? Ha az, hogy ezt is vásárlással váltsuk ki, szerintem nem fog menni. Több évre visszatekintve: Eleinte a játék segítette a játékosokat és adott, majd egy idő után amit adott, azt már máshol elvette különböző indoklással (ugye nem kell emlegetni a mindig előrántható játékegyensúly kártyát, ami akkora homály, mint a feneketlen kút), mostanában meg már nem ad, hanem csak elvesz. Szétverték a bajnokságot, megnyírbálták a Tornyot, benga eventekkel nyomulnak, most meg a Varázsakadémiát kurtították meg. Hát ez minden, csak nem játékosbarát fejlesztés. Komolyan felmerül bennem ezek után a kérdés, hogy játszák is a "szabóasztalnál" ezt a játékot, vagy csak csinálják? :mad:

:( Határozott dislike az irány....

Sziasztok!

Köszönjük szépen a visszajelzéseket, mindenképpen továbbítjuk őket!
 

Spectral

Újonc
Én ezt a dolgot egy kicsit másképp látom. Előre elnézést kérek, ne haragudjon senki. Csak próbálok egy másik nézőpontot is felvetni.

A gyémánt vagy az ahhoz hasonló pénzért vásárolható fizetőeszközök minden játékban a prémium szerves részét alkotják. A legtöbb játékban egyáltalán nem is szerezhető ingyen. Ha igen, akkor is csak nagyon limitált mennyiségben.
Amikor én itt elkezdtem játszani, akkor még csak a kívánságkúton keresztül lehetett hozzájutni. Már ez is egy szép gesztus volt, hogy egyáltalán volt rá esély, még ha nem is sok.
Majd jött a barkácsolás, amivel már jóval nagyobb mennyiségben lehetett szerezni. Bár a bűbájtöredék hiánya ezt nagyban nehezítette, de azért lehetséges volt haladni a ládákkal.
A kívánságkutakat kivették, de érkezett a torony, ami nem csak sok plusz gyémántot hozott, hanem rengeteg bűbájtöredéket és kombináló katalizátort. Ez felgyórsította a barkácsolást, ami szintén több gyémánt megszerzéséhez vezetett.
Mindemellett a torony és a barkácsolás is rengeteg más bónuszt is adnak, ami régen nem volt. Például varázslatos épületet is lehet ingyen szerezni, ami egyébként gyémántba kerülne.
Az meg már csak a ráadás, hogy ha valaki két szerveren egyszerre gyűjti a gyémántokat, akkor havonta annyit tud összeszedni, amennyit régen évek alatt se lehetett. Nem tudom, hogy azokban az országokban is közös-e a gyémánt, ahol számos (US - 8, DE - 7) világ fut egyidejűleg, de ha igen, akkor ez a probléma ott hatványozottan jelen lehet. Miszerint felesleges bárkinek is gyémántot venni, hisz a játékban ingyen is töménytelen mennyiséget tud összeszedni pár hónap, esetleg év alatt.

Mindezekkel azt szeretném mondani, hogy szerintem teljesen indokolt, hogy csökkentik a megszerezhető gyémántok számát.

A másik oldalon viszont azzal teljes mértékben nem értek egyet, már-már felháborítónak tartom, hogy a komplett event set-hez csak pénzért vagy hatalmas szerencsével lehet hozzájutni. Úgy érzem, hogy az rendben van, hogy aki eleget fizet, az akár kétszer is megszerezheti az egészet. De az, hogy aki nem áldoz rá pénzt, az egyszer se... Az valóban nagyon rossz irányba viszi a játékot, ha fizetőssé tesznek valamit, amit addig -bár kemény munkával-, de meg lehetett szerezni. Nagyon demotiváló és jogosan merülhet fel a kérdés, hogy mi lesz a következő, amiért fizetni kell majd?
 

Putyika

Veterán
Szinte mindenben egyetértek veled.
Ezt kivéve:
már-már felháborítónak tartom, hogy a komplett event set-hez csak pénzért vagy hatalmas szerencsével lehet hozzájutni.
Nem kell rá pénzt költeni. Elég az ingyen kapott gyémántból áldozni rá néhányat.

A barkács változások viszont nagyon nem tetszenek. Az sem a gyémánt nyerési esély miatt, hanem inkább a gyorsítók fognak hiányozni, viszont cserébe nyerhetek még több semmire sem jó épületet a több100 mellé ami a raktárban áll.
Remélem az csak valami rémhír, amit a béta fórumon láttam, hogy a toronyban is csökkentették a gyorsítók számát.
 

Szerencse fia

Veterán
Komoly csalódást hozott ez a sok hasznosságot érintő leépítés. Azt gondolták, hogy túlságosan bőkezűek voltak eddig velünk?...hát ezt nem mondanám. Vajon mi a cél azzal, hogy mindenből szépen lassan visszavesznek, aminek eddig értelme volt? Ha az, hogy ezt is vásárlással váltsuk ki, szerintem nem fog menni. Több évre visszatekintve: Eleinte a játék segítette a játékosokat és adott, majd egy idő után amit adott, azt már máshol elvette különböző indoklással (ugye nem kell emlegetni a mindig előrántható játékegyensúly kártyát, ami akkora homály, mint a feneketlen kút), mostanában meg már nem ad, hanem csak elvesz. Szétverték a bajnokságot, megnyírbálták a Tornyot, benga eventekkel nyomulnak, most meg a Varázsakadémiát kurtították meg. Hát ez minden, csak nem játékosbarát fejlesztés. Komolyan felmerül bennem ezek után a kérdés, hogy játszák is a "szabóasztalnál" ezt a játékot, vagy csak csinálják? :mad:
Sziasztok!

Teljes mértékben egyetértek Rikarival! Továbbá azon is érdemes elgondolkodni, hogy a bevezetésre került jutalomrendszerrel (ami a csapatok szintjét érinti) több csapat érheti el, hogy bearanyozza a tornyát, - de ha a maximális csapatjutalmat is megkurtítják (pl. elvesznek a gyorsítókból, teleportokból) akkor már nem lesz annyira megérős a torony.... Ergo akkor mi értelme volt az újításnak?! :mad:
Most úgy érzem, hogy a jutalomrendszer örömét fel fogja váltani az üröm...... S igaz lesz a mondás, hogy ami túl szép, hogy igaz legyen, az valószínűleg nem az......

Üdv.: Szeri
 

Rikari

Veterán
Kedves Spectral!
Nagyon szépen kifejtetted a bejegyzésem azon részét, amire én azt írtam, hogy " Eleinte a játék segítette a játékosokat és adott, majd egy idő után amit adott, azt már máshol elvette." Úgy festetted le a játékot, mint valami gyémántesőt. Üdvözölted azt, hogy minimálisra állították be annak a randomitását, hogy elfogadható eséllyel hozzájuthass gyémánthoz a gyűjtőládában. Megkockáztatom azt is, hogy azért ez a véleményed, mert téged nem igazán érint ez a változás, így sokkal könnyebben nyilatkozol olyanról, ami hidegen hagy. Két szerverrel is kalkulálsz, amit nem lehet általánosítani, mert nem mindenki játszik Winyandorban és Arendyllben is egyránt, ebből következően nem igazán szerencsés, ha rögtön a dupláját veszed a "töménytelen" (ezen egyenesen felnevettem, már megbocsáss) gyémántoknak. Az eventes szett elérhetetlensége sokkal jobban zavar téged, ami a nagy egészet nézve zajlik már egy ideje a játékban (leépítés, visszacsökkentés, nehezítések és rossz cserék, ami nem rémhír /válaszolva itt Putyinak is/) viszont nem akarod látni. Támogatsz olyan fejlesztéseket, ami mindenkit érintően hátrányos az eddigiekhez képest, főként azokra nézve, akik az idejüket, pénzüket eddig beletették a városuk fejlesztésébe. A jelen helyzetben amerre tartunk, nyilván ők is meggondolják, hogy feccoljanak-e bele ettől még többet. Azon talán nem fogunk rugózni, hogy a játékot részben a fizetős játékosok tartják fenn, és ahhoz ők kellenek, hogy az ingyenesen játszóknak is fusson a szekér. Összességében nézve a dolgot, szerintem mi nem ugyanazt a játékot játszuk. :eek:
 
Utoljára szerkesztve:

Spectral

Újonc
Szeretem, ahogy egyből személyes síkra tereled a beszélgetést, teljes mértékben elvéve még csak a lehetőségét is egy prosperáló beszélgetésnek. :)
 

Kira7

Veterán
Szinte mindenben egyetértek veled.
Ezt kivéve:

Nem kell rá pénzt költeni. Elég az ingyen kapott gyémántból áldozni rá néhányat.
Szia!
A játék alatt volt akkora szerencsém hogy nyertem annyi varázslótudást nyitásokkor amit ha vennem kellett volna arra most 4400 ( még akciósan is több mint 2000-t) gyémántot kellett volna ráköltenem, így nekem meg is van a teljes szett, de ez nélkül nem lenne meg.
Tudsz nyerni , meg feladat sorra is kapsz ingyen gyémántot ebben igazad van, de azért annyit nem tudsz hogy eventenként 2000-t költs el rá.
Most meg még ha csökken annak az esélye is hogy mennyi gyémántot tudsz nyerni, még inkább nem lesz rá esélyed.
 

Rikari

Veterán
Szeretem, ahogy egyből személyes síkra tereled a beszélgetést, teljes mértékben elvéve még csak a lehetőségét is egy prosperáló beszélgetésnek.
Neked is volt egy véleményed és arra nekem is, ettől személyes. Most érezzem magam rosszul, mert nem értünk egyet? Egy fellendülést hozó és sikeres beszélgetést vártál...ugyan már. Érveléssel engem is meg lehetett volna győzni, hogy miért jó az nekem, ha ugyanannyi befektetéssel kevesebb a nyerési esélyem (gyűjtőláda), valamint miért jó az nekem, ha csökkentett mennyiségben kapom azt, amit eddig (torony). Prosperáljunk hát, én benne vagyok, ...ha van miről.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent