• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 0.30

DeletedUser25

Vendég
A többlet-idő fejtegetésével maximálisan egyetértek, csak egy a bibi: idő, és nem játékidő - nagy különbség!
Biztosan van akinek elég napi fél óra itt elgründolni, olyan is akinek napi 2 óra és olyanok is vannak, akik több időt töltenének itt. Csakhogy ezeknek immáron almás, mehetnek más játékokhoz.
És ha már városépitő játékoknál tartunk, nem tudok egy olyan nem-Innosról sem, mely ne adna folytonos elfoglaltságot a játékosoknak. Igy a városépitős dolgot sem kéne túlragozni Elvenarban, hiába szeretjük... a FoE-ban is csak annyira, hogy harcolhatsz. de várost épiteni ott is csak módjával tudsz. És igen, azt is lehet erre mondani, nem kötelező ezt játszani...
A rövidesen bevezetikkel meg az a gond, hogy kinek mi a rövidesen... Ismert fogalom a játékoknál: soon, sooner... Bár én tutira örülnék, ha a rövidesen az mondjuk jövőhét lenne. És nem lett volna itt akkora káosz, ha előbb lett volna egy zsák tennivaló bevezetve és utána kilőve a pörgetés. De, mint már annyiszor, a szervezés oldalról nem érzem a profizmust... már csak azért sem, mert rengeteg jó ötlet került továbbításra - és nemcsak magyar oldalról - számos közülük nem kívánna hónapokig tartó fejlesztést, mégis ilyen gyenge dolgokkal foglalkoznak hónapok óta, hogy verjék le a pörgetést, amit - valljuk be őszintén - egy ilyen hátterű és tapasztalatú cég előre láthatott volna.
 

Vanek

Veterán
[...]És ha már városépitő játékoknál tartunk, nem tudok egy olyan nem-Innosról sem, mely ne adna folytonos elfoglaltságot a játékosoknak. [...]

Én sok városépítős játékot nem is ismerek. :D Inkább harcolósat, de ott mindnél az építés csak másodlagos (viszont ott is mindegyiknél egyre több idő kell a magasabb szintű épületekhez; így az első szint megvan fél perc alatt is akár, de a 10. vagy 20. meg már több nap is - kezdve a Tr....-tól a GGEmp....-en és Ika....-on át a Hero....-ig (bár ez utóbbit már szintén kiírhattam volna, mert már ez sincs, így nem tudnám reklámozni :) ). Viszont a harci játékoknál szinte csak az számít, hogy tudsz-e 24 órát folyamatosan lenni. Ha nem, akkor a többiek, akik fizetnek a tartalmakért, hatalmas előnyben lesznek; és amikor nem vagy, elszedik a városaidat. Vagyis valamit valamiért.
A farmosoknál meg hasonlóan van felépítve az egész: az elején a könnyen és gyorsan ültethetőket éred el, amikért csak nagyon kevés XP-t kapsz, és ezzel nagyon lassan fejlődsz; de később egyre több ideig tartó dolgok jöhetnek, amiknél meg sok XP-t kapsz, de sokáig kell rájuk várni (előbb csak pár órát, de aztán előjönnek a 10-20-... órás cuccok is). És nem mindegyiknél van 'közbeni' elfoglaltság (sőt!).
Vagyis jöhet a Te példád (akár magánban is), mert én amilyen nagy 'online-játékgyártó' cég játékaival játszottam, nem találtam olyant, ami városépítős és folyamatosan lefoglalna. És nem az állítás alátámasztásáért, hanem mert tényleg érdekel, és kipróbálnám. (Ja, a Sim City jellegű online játékok számomra túl szárazak. Ott lehet, hogy percenként jön egy földrengés, meg hasonlók, de ha meg nem vagyok 12-24-.... óráig, akkor meg a visszatérésemnél van már földig rombolva/égve szinte az összes épület, és szét van járványozva (de szép kifejezést találtam :D) illetve halomra van lövöldözve a nép.)
 

DeletedUser3

Vendég
"Lefoglalás" - Szeretném a sokak által jól ismert, más cég trademarkjává vált "Soon" kifejezést használni. Amiről én tudok, az sokak "Nincs mit tenni" problémájára megoldást fog nyújtani. De többet nem mondhatok. Majd. Egyszer. Talán. :p

Komolyabbra fordítva a szót: Nem fogok vitatkozni, nem szeretek, nem az én stílusom. (Nem is lehetne kivel, mindenkinek igaza van, és mégse.)
Különbözőek vagyunk. 2 Elvenar szerveren játszom, az én játékidőmnek és stílusomnak pl. teljesen mindegy, hogyan változtak a küldetések, mert nem az a fő az én játékomban. Ahogy olvasom máséban sem. De elfogadom, és megértem, hogy másnak az. Ezért elfogadom és megértem, hogy nem tetszik ez a változás. Én is és több másik Community Manager is jelezte ezt a fejlesztőcsapat felé. Ugyanakkor felétek is továbbítjuk amit tudunk. Nem fogom magamat ismételni, és azt mondani, hogy egy városépítőben talán az önnfenntartó városra kellene koncentrálni, mert sokat úgysem érek vele.
Gondolkozunk és dolgozunk egy olyan megoldáson, ami mindenkinek jó lehet.
 

DeletedUser513

Vendég
Jómagam is törekszem megtalálni az egyensúlyt, az "arany középutat" a város fejlesztésekor. Csak az a fránya harcos szellem nem nyugszik és állandóan a csatatéren találom magam. Ergo, a hadsereg fejlesztése nálam mindig kicsit előrébb van. A tech. fán az ősi csodák áthelyezése kellemetlenül érintett -amint azt már írtam. //Kell az a monostor! :)//
 
Őszintén szólva én már az eldobható küldetések véleményezésekor is azon voltam, hogy nem kellenének ezek az újra és újra bejövő küldik, mert amíg lesznek, addig a játékosok ki fogják használni, akármilyen szigorú dolgokat is fog hozzá bevezetni az Inno, (mindig lesz egy-kettő amit viszonylag gyorsan vagy épp azért mert készen lett a hozzá szükséges dolog néhány másodperc alatt meg lehet oldani) (vagy olyan idétlent csinálnak belőle mint az 1 napos termelést kérők, amikért még egy csomó alapanyagot is kéne adni) én megtartanám a fő küldetéseket, kivenném belőle a nem bónuszos manufaktúrák építését kérő küldiket és mondjuk ebből láthatnánk egyszerre kettőt, (alapanyagot meg aranyat adó akármiket meg teljesen külön szedném valami más módon, ha már adni akar valaki ilyet)

Theodrul: Szerintem azért rakták oda a tech fán a csodákat, mert sokan észre se vették azok közül akik előrébb jártak, (igaz most meg azt nézik, hogy miért nem tudnak fejleszteni) :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser256

Vendég
Az még a baj nálam ezzel, hogy én kőkeményen nekiálltam a tartományok leigázásához (harcokat tekintve 7/8-ig), és már várakozik a befejezésre legalább 15-16 ilyen tartomány. Ezeket, persze rúnabegyűjtésre szántam (és bővítésre is), de így nem tudom mi lesz, ha a kifejlesztésig nem húzom ki azon területen amennyi most épp elég.
A számból vetted ki a szót, én is ugyanígy vagyok, csak vérig/végig harcolás helyett bevásároltam találkozókból egy életre, és a világítótorony kell, nem a katonai :cool:
 

DeletedUser60

Vendég
inkább a harcrendszerrel foglalkoznának mint a küldikkel !!!
meg a motikot egyszerűsitenék valahogy rövidebbre
 

DeletedUser

Vendég
Különbözőek vagyunk.
Ott a pont. .... különböző igényekkel. Ha többet szeretnék játszani egy játékban az nem különleges igény. Ez nem egy olyan, hogy a mosogatógéppel aratnék egy fodrászolló ültetvényen.
Csak a játék, nem kell a pörgetés. Azért volt fő dolog a pörgetés mert nem kínált mást.
Megfordítom. Kinyitottam ezt az ajtót, bekukucskáltam és azt láttam, hogy ez a játék megfelel az elvárásaimnak.Pörgetni is kell, a fene vigye, nem túl szórakoztató, de én ezt az árút "megveszem". Itt el tudom tölteni azt a szabadidőt amit egyébként is játékra szánok. Most ebből az árúból levágtak egy darabkát. Nem baj, mert tudjuk, hogy a készítő előzetes bejelentés nélkül változtathat a tartalmon. Elfogadtuk, mikor regeltünk. Csak adjanak helyette valamit, mert a kialkudott "árú" kevesebb.
Örülök is, hogy a válaszodban céloztál a többítésre. :D
Azok akik itt általában mellette szólnak, egyféle "típusú" játékosok. Azok akik ellene egy másik "fajta".:D Ez jobbára két (jogos!!!) elvárás. Nem olyan nagy szám. Az egyiknek meg is felel, most a másik "kegyeit" is tessék megkeresni. Én úgy gondolom jelentős (!) tábor.

:D Vanek: már mindenhol beszélgetünk egy kicsit. Van egy feloldhatatlan (?) ellentét kettőnk között, mégpedig : Te egy igazi és elkötelezett Elvenar FAN vagy (így csupa nagy betűvel) én meg csak nagyon szeretem...:D

DE! Ha ideologizálni kell egy játékot és elmagyarázni, hogy a fejlesztők mire gondoltak, merre menjünk, akkor vagy én vagy a fejlesztők nagyon nagyot tévednek...és nem én vagyok az.:cool: (By Tsudri)

Csak érdekességként : a pörgetésből szerzett bónuszon én 1-es szintű, nem bónuszos termékeket vettem. Ennek a nagy részével a csapatom haladását is segítettem. Számtalanszor megesett, hogy azt a terméket vettem meg, ami valakinek hiányzott és elcseréltem arra amit adni tudott. Nem vagyok álszent, persze, hogy nekem is jó volt, de nem csak nekem.

Beírtam az ötletek közé mit szeretnék, várom a támogatásokat.

A második legtöbb hozzászólás érkezett ehhez a témához...

Szerkesztés : Közben egy picit halkítok magamon, mert 179282 alapanyagra van szükségem a termékek előállításához naponta. Ezt csak a műhely pörgetős termelésével tudom elérni. Szóval, megint van időtöltésem. Ettől az új tartalmak jöhetnek!!!!!, de kicsit csendesebben is kardoskodhattam volna.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

nlstemplar

Veterán
101 bővítmény megtekintése

Sziasztok! :)

Nem tetszik sok minden ismét, de nem szeretném idézni az előttem szólókat, különös tekintettel Thorra, aki már szép tömören leírta a lényeget....o_O
Viszont itt az új bug..... ááááá :eek:
Amikor elindítom a manukban a termelést, duplán veszi le a hozzávalókat (arany + alapanyag), majd egyszer pluszosan visszateszi (3 ablakban "repkednek" a dolgok), hát már egy lépésben nem is megy?!?!?!? Pffff.....
Gondolom, nemcsak Nálam megy így?!?!?
Küldjük vissza ezt a verziót (is), további finomításokra!!! :p

Nálam is jelentkezik ez a hiba!
 

DeletedUser256

Vendég
Nálam úgyszintén, de nem zavar, úgyhogy nincs vele semmi bajom.
 

DeletedUser333

Vendég
Törlésre került jó pár szomszédom kb. 10-15. Jó vagy rossz? - ez is néző pont kérdése. Nekem nem jó ... Az egészben az a vicces, hogy van három szomszéd akivel nincs mit kezdeni, na azok még mindig ott vannak ... :(
 

DeletedUser436

Vendég
Törlésre került jó pár szomszédom kb. 10-15. Jó vagy rossz? - ez is néző pont kérdése. Nekem nem jó ... Az egészben az a vicces, hogy van három szomszéd akivel nincs mit kezdeni, na azok még mindig ott vannak ... :(
Nekem csak 14. Olcsón megúsztam ;)
 

DeletedUser25

Vendég
Mivel a játékosok több, mint felének kevesebb, mint 500 pontja van, van még szelektálnivaló ... sajnos.
 

DeletedUser256

Vendég
Az én szomszédaim közül nem tűnt el senki... Annyit segítettem őket, hogy megjött a játékkedvük :p
 

DeletedUser624

Vendég
Igen, kicsit heves indulatok kerültek elő...

Egyszer már válaszoltam erre a hozzászólásra, sőt, kedvelést is adtam. Csak azóta eltelt egy kis idő. A helyzet az hogy kicsit megvezetett a változáslista, a játékosok hisztije, meg a te teljesen logikus reakciód, indoklásod. Szóval az eltelt idő óta a "passzolóküldetéses gyorshaladás" technikát nézegettem, és hát megmondom őszintén túl sok változás nincs! Ugyanúgy tele lehet vágni az arany/alapanyag tárolót mint korábban gond nélkül. Az hogy 1-2 feladatnál bekerült hogy kér még pluszban valamit, az nem túl vagy változás, röhögve teljesíthető. Úgyhogy túl sok változás nem történt, szinte ugyanúgy lehet "haladni" mint korábban, ha az ember elkattintgatja a neki nem tetsző küldetéseket. Tehát megmagyaráztad azt, amit nem is kellett volna! A te magyarázatodra akkor lett volna szükség, ha mondjuk - mint ahogy olvastam itt valahol - a feladat elpasszolás gyakoriságát mondjuk nap 1-re korlátoznátok. :) Ami persze hülyeség lenne, de ha naponta mondjuk 5 feladatból lehetne választani egyet (!) listából (!) az normális lenne szerintem. Persze ha fórumot megtöltő pici nehezítés okán ekkora hiszti tört ki, mi lenne ha mondjuk ha ez utóbbi ötletem kerülne bevezetésre? Valószínűleg vér folyna :D
 

DeletedUser3

Vendég
@Rovendor Örülök, hogy így látod. A kommentelők száma megtévesztő, nagy általánosságban azok kommentelnek, akiknek valami nem tetszik (persze kivételek vannak, nekik hatalmas respect!)
A változás ott történt, hogy az egyik küldetés ezentúl kötelezően 3 órás termelés elvégzését kéri, ami eddig nem volt, így korlátozza a teljesíthetőséget (valamennyire). Magyarázkodni nem akartam, mindössze rávilágítani arra, hogy mindenkinek eltérő igénye van.
Az utolsó ötlet meg... Nem lenne rossz ötlet, de belegondolva: mindig vannak olyan küldetések, amelyek könnyebbek, és vannak, amelyek nehezebbek. Ha pl. lenne egy 25-ös lista, amiből naponta 5-öt lehetne megcsinálni, akkor nagy valószínűséggel mindenki (de legalábbis elég sokan) ugyanazt az 5-öt csinálnák meg: legtöbb jutalom legkevesebb energiabefektetésért
 

DeletedUser

Vendég
o_O

Aki itt van mind a játék mellett szavaz. Aki itt van és azt mondja minden heppy hadd hisztizzenek (?????) a többiek, az két igennel akar szavazni és egyszer valótlant állít. Ha a kérdéses tipusú játékot azelőtt nem játszotta, kicsit fogadatlan prókátor féle....
Mi sem ellenségei vagyunk a játéknak. Tényleg több jó dolog van benne mint rossz. De a jórol mit beszéljünk? Szóval amíg itt vagyunk, kérem gondoljátok azt, hogy mi egy hajóban ücsörgünk és nem akarunk rosszat.
Ha a stilus áthágja a megengedettek úgy is (és helyesen) orron koppintanak.
Egyébként a fenti témához már nem szólok, mert leírtam (és választ is kaptam), hogy nem a pörgetős küldi kivétele a baj.
Ha személyesen találkoznánk, akkor talán látszana, hogy közösen szorítunk választottunkért.
Így meg lassan megérjük, hogy megbélyegzettek leszünk.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser60

Vendég
még mindig eltünik a pénztöbblet a főépületből ha betelt a raktár aranykészlete
ez lett továbbitva ???????????
 

DeletedUser624

Vendég
@Rovendor (...)
A változás ott történt, hogy az egyik küldetés ezentúl kötelezően 3 órás termelés elvégzését kéri, ami eddig nem volt, így korlátozza a teljesíthetőséget (valamennyire).

Engem a 3 órás azért nem érint, mert munkából hazaérve amúgy is 3 órást indítok, este pedig mehet a 9 órás :)
Főleg hogy a rövidebb gyártás mindig jobban megéri.

@Rovendor (...)
Az utolsó ötlet meg... Nem lenne rossz ötlet, de belegondolva: mindig vannak olyan küldetések, amelyek könnyebbek, és vannak, amelyek nehezebbek. Ha pl. lenne egy 25-ös lista, amiből naponta 5-öt lehetne megcsinálni, akkor nagy valószínűséggel mindenki (de legalábbis elég sokan) ugyanazt az 5-öt csinálnák meg: legtöbb jutalom legkevesebb energiabefektetésért

Nem akarok tippeket adni nehogy megverjenek, de a feladatok lehetnének... ööö változatosak és reálisak!
Teszem azt: xy uralkodó szeretne xx tipusú yy db. terméket. xx és yy változó :)
vagy: xy uralkodó katonai segítséget kér, mondjuk xx (mondjuk) 100 íjászt. És a csavar: Miután le lett gyártva, el is viszi őket :D
Így lenne azonban értelme, hogy nem a "semmire" ad ajándékot a rendszer. Hanem valamit, valamiért!
Mert a feladatok jelenleg úgy néznek ki, mintha a tutoriál részei lennének, csak éppen nem lett vége a tutoriálnak, hanem beragadt egy körbe...

Lehet ragozni, ha sikerül teljesíteni egy uralkodói feladatot, akkor annál az uralkodónál bónusz+. Bónusz+ -ért lehet mondjuk kedvezőbben vásárolni (bármit, akár katonai egységet is), a vásárlás pedig csökkenti a bónusz+ -t. Esetleg minden uralkodótál más lehet venni...

Persze tisztában vagyok vele hogy akik régebben játszanak a játékkal, és megszokták a jelenlegi gyors pénz/alapanyag szisztémát, azok bizony vért hugyoznának, ha jelentős változás állna be, és érthető is lenne a hiszti, ha a mostani picurka változás hatására is ekkora ribillió tört ki.
 
Fent