• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 0.30

DeletedUser719

Vendég
nem tom mi a gond , nekem most sikerült 65.000 .-alapanyagot összeszedni küldivel
nehezebb --igen --de nem megoldhatatlan
ez is olyan mint a pacsizás . nehogy ingyen juss nyersanyaghoz , tegyél is valamit érte !!!
aki többet játszik, az több nyersanyaghoz fog jutni ,
matek 20.000- nyeranyagért jutsz 65000.-hez , nekem jó üzletnek tünik
amugy a jót könnyű megszokni , mindig fájóbb ha elvesznek valamit .

És aki nem tud egész nap bármikor odaülni a játékhoz? Az "így járt" ? :(
 

DeletedUser256

Vendég
:DÉn máá csak annak örülök, hogy ennek a Tsudrinak így csupa kis bütűvel leírták a nevét. Jól megkapta. Mer állandójan offolgat.:D
Ne kísértsd az ördögöt, mert aztán ő fog kísérteni fórummoderátor képében :p
 

DeletedUser478

Vendég
nem tom mi a gond , nekem most sikerült 65.000 .-alapanyagot összeszedni küldivel
nehezebb --igen --de nem megoldhatatlan
ez is olyan mint a pacsizás . nehogy ingyen juss nyersanyaghoz , tegyél is valamit érte !!!
aki többet játszik, az több nyersanyaghoz fog jutni ,
matek 20.000- nyeranyagért jutsz 65000.-hez , nekem jó üzletnek tünik
amugy a jót könnyű megszokni , mindig fájóbb ha elvesznek valamit .

Látod, pont ezzel van a probléma, hogy eddig sem ingyen jutottunk a nyersanyaghoz. Mivel közel vagy hozzám, megnéztem a városodat, és látom, van 10 műhelyed. Nekem csak 6db van, még nem is maxosak, mert nem úgy játszom, ahogy TE! Ez egy városépítő játék, ezért építem a városomat, olyan ütemben és irányban, ahogy nekem tetszik. Én inkább fejlesztem a manufaktúráimat, eddig nem is volt gond az arannyal és a nyersanyaggal, mert az árutermelő és aranygyűjtő küldikért kapott jutalom bőven elég volt amellett, amit termeltem. Azok nekem talán ingyen voltak? Egymásra épülő rendszerem volt, ha nem csináltam meg a küldit, csak simán leszedtem, akkor pár alkalom után nem tudtam termelni. Ezért minden alkalommal lelkiismeretesen végigcsináltam az összes termelős küldit, végiglátogattam az összes szomszédomat, hogy legyen elég aranyam és nyersanyagom. Volt játékidő, volt mit csinálnom, más úton jártam, mint te, és élveztem.
A te városod felépítése alkalmas az új rendszerre, ahogy az írásodból látom. Képzeld, az enyém nem (illetve nem biztos). Akkor alakítsam át a teljes városomat, mert csak az az egy szent igaz út van? Miért nem lehet meghagyni az embereknek, hogy úgy haladjanak, ahogy nekik tetszik?
Lehet, hogy még egy darabig tudok igazodni ezekhez a változtatásokhoz, de miért kell azt éreznem (és szerintem még sokan másoknak is), hogy játékbalansz címszó alatt folyamatosan büntetik az egyébként a játék által felkínált lehetőségek mentén kialakított játékstílust? Miért kell mindenkit ugyanarra a birkaösvényre terelni, hogy így játssz, mert ezt mi így találtuk ki?
 

DeletedUser719

Vendég
Látod, pont ezzel van a probléma, hogy eddig sem ingyen jutottunk a nyersanyaghoz. Mivel közel vagy hozzám, megnéztem a városodat, és látom, van 10 műhelyed. Nekem csak 6db van, még nem is maxosak, mert nem úgy játszom, ahogy TE! Ez egy városépítő játék, ezért építem a városomat, olyan ütemben és irányban, ahogy nekem tetszik. Én inkább fejlesztem a manufaktúráimat, eddig nem is volt gond az arannyal és a nyersanyaggal, mert az árutermelő és aranygyűjtő küldikért kapott jutalom bőven elég volt amellett, amit termeltem. Azok nekem talán ingyen voltak? Egymásra épülő rendszerem volt, ha nem csináltam meg a küldit, csak simán leszedtem, akkor pár alkalom után nem tudtam termelni. Ezért minden alkalommal lelkiismeretesen végigcsináltam az összes termelős küldit, végiglátogattam az összes szomszédomat, hogy legyen elég aranyam és nyersanyagom. Volt játékidő, volt mit csinálnom, más úton jártam, mint te, és élveztem.
A te városod felépítése alkalmas az új rendszerre, ahogy az írásodból látom. Képzeld, az enyém nem (illetve nem biztos). Akkor alakítsam át a teljes városomat, mert csak az az egy szent igaz út van? Miért nem lehet meghagyni az embereknek, hogy úgy haladjanak, ahogy nekik tetszik?
Lehet, hogy még egy darabig tudok igazodni ezekhez a változtatásokhoz, de miért kell azt éreznem (és szerintem még sokan másoknak is), hogy játékbalansz címszó alatt folyamatosan büntetik az egyébként a játék által felkínált lehetőségek mentén kialakított játékstílust? Miért kell mindenkit ugyanarra a birkaösvényre terelni, hogy így játssz, mert ezt mi így találtuk ki?

Igazad van! Szívesen olvasnám a Fejlesztők véleményét. Ja és mia a helyzet a gyengébb játékosokkal, akiknek még ismeretlen a terület? Kemény...
 

DeletedUser140

Vendég
Én úgy látom 2 lehetőségünk van [lesz]vagy veszünk gyémántot vagy lemorzsolódunk.
 

DeletedUser25

Vendég
Én úgy látom 2 lehetőségünk van [lesz]vagy veszünk gyémántot vagy lemorzsolódunk.
Ez azért erős túlzás :)
Akik nem közvetlen a techfa végén vannak, azoknak szabad mozgásterük van most, hogy már tudják, több műhely kell (én is tennék még le, ha lenne szabad helyem... no, de majd a következő kiegészitőnél :)). Viszont ez semmit sem fog javitani azon, hogy több legyen a játékidőd, és talán ez a legrosszabb az egészben... Ezt pedig se gyémánttal se semmi egyébbel nem lehet megnyújtani a jelen körülmények között.
 

DeletedUser60

Vendég
szerintem meg inkább örüljünk hogy egyáltalán vannak küldetések
plána hogy forgatható !!!
sok játékban egyáltalán nincs ilyen !
én meg nem tehetek arrol hogy kevés a műhelyetek, előbb kellett volna gondolkodni
akinek több ideje vagy több pénzzel játszik az bizony előrébb jut
ez mindenhol igy van !
 

DeletedUser436

Vendég
Ez azért erős túlzás :)
Akik nem közvetlen a techfa végén vannak, azoknak szabad mozgásterük van most, hogy már tudják, több műhely kell (én is tennék még le, ha lenne szabad helyem... no, de majd a következő kiegészitőnél :)). Viszont ez semmit sem fog javitani azon, hogy több legyen a játékidőd, és talán ez a legrosszabb az egészben... Ezt pedig se gyémánttal se semmi egyébbel nem lehet megnyújtani a jelen körülmények között.
Én már kukáztam, egy új mühelyem már kész, 4 másik most épül. 13 mühellyel már csak menni fog az önellátás :p
 

DeletedUser25

Vendég
Nekem is fel kötnöm a gatyám, hogy a napi 100K port tartani tudjam :p
 

DeletedUser436

Vendég
Nekem is fel kötnöm a gatyám, hogy a napi 100K port tartani tudjam :p
Jujj :D Nekem csak napi kb 35k elixir a gyártásom, de már így is nehéz elérni a küldi nélküli önellátást. :oops:
Pont elkezdtem építeni egy új elixirt a módosítás elött, amit azonnal töröltem is :mad:
 

Xenia

Veterán
Thordek, nem tudlak sajnálni :rolleyes:.
Úgy látom, többen elég jól eltértetek a témától. Lehetne csak a 0.30 verzióra visszatérni?

Elég car teljesíteni a Világtérképnél a szomszédokat segíteni :( .
Direkt leraktam jó pár pici műhelyet - a még üres helyeimre -, hogy a 2 db szerszámot hozzátudjam adni az aranybegyűjtéshez.
Amikor megjelenik a zöld pipa lehet újra "hazamenni", hogy a következő 2 db szerszámot hozzá lehessen adni a pörgetés után. Ez megint arra megy ki, hogy minél több időt töltsön az ember a játékban, ha haladni akar.
Sajnos annyi műhelyem nincs, hogy egyhuzamban sok szomszédomnak tudjak segítséget adni, :( pedig a játék többet között a segítésről is szól. Akkor miért veszik el ezt a lehetőséget, ilyen mondva csinált fejlesztésekkel? Fejlesztenek? A francokat. Mindent rosszabbá tesznek.
 

DeletedUser513

Vendég
Ezer bocs mindenkitől, ha ezt már valaki leírta, de nem szemezgettem át minden hozzászólást!
Engem egy dolog "bánt" jelenleg - túl a felemlegetett változások zömén -, ez pedig nem más, mint a technológia fa átrendezése. Egy karnyújtásnyira voltam az ősi csodák kifejlesztésének megkezdéséhez. Most, hogy az adott kor fejlesztéseinek végére került, "kissé" áthúzta a számításaimat.
Persze megértem, hogy kellett egy alternatíva a t. fán azoknak, akik már előttem járnak fejlettségben, hogy megépíthessék a világítótornyot, vagy a monostort, de szerény véleményem szerint maradhatott volna úgy is. Sokkal vonzóbb volt a kihívás a fán egy - mondjuk úgy - holtágon, mint így bebombázva a fejlődés folyamának sodrába!

A többi dologra nem térnék ki. Próbálok az eddigi terveimnél maradni az építésben, aztán meglátjuk...
Viszont, hogy ma még ezért fröcsögni fog vér Elvenar földjén, azt garantálom! :p

Uff! Én szóltam... :)
 

DeletedUser513

Vendég
Az még a baj nálam ezzel, hogy én kőkeményen nekiálltam a tartományok leigázásához (harcokat tekintve 7/8-ig), és már várakozik a befejezésre legalább 15-16 ilyen tartomány. Ezeket, persze rúnabegyűjtésre szántam (és bővítésre is), de így nem tudom mi lesz, ha a kifejlesztésig nem húzom ki azon területen amennyi most épp elég.
 

Vanek

Veterán
Pár reagálásra reagálok.

Igen, amit leírtam, az most már nem csak az én véleményem, hanem látom, hogy Hoshi is így gondolkodik; és a készítők is ebbe az irányba terelik a játékosokat (tehát ezért írtam általánosan). És végre a játékosokat is megpróbálják arra terelni, hogy a legfontosabb az, hogy hogyan építed fel a városod, és nem az, hogy mennyi és milyen küldetést tud milyen gyorsan megcsinálni - legalábbis egy városépítős játéknak nem arról kellene szólni, hogy 1 nap 20-szor végigpörgeti valaki a küldiket, mert 1 darabot nagyon gyorsan meg tud csinálni. Ez eddig a játékon belül egy 'kiskapu' volt, amit ha nem is szüntetnek meg teljesen, de az ezért túl hamar túl sok cucc begyűjthetőséget próbálják visszafogni - hogy ne a kismillió küldetés legyen a fő, hanem az épületek, és azok fejlesztése (optimális módon). Hogy a városotok 'önellátó' legyen; és ne a 'pluszok'-ból éljenek, amik ha nincsenek, akkor a város meghalna (már átvitt értelemben). És igen, a játékkészítők mindig egy koncepció mentén készítik a játékukat; és nagyon nem szeretik, ha ezt a koncepciót több ezer különböző irányba még bővíteni kelljen, mert mindig vannak olyanok, akik nem olyan játékot szeretnének játszani, mint amilyent a készítők alkottak. Egy ideig még kompromisszumos megoldást keresnek és próbálnak meg behozni; de mindenki egyéni igényét nem fogják tudni teljesíteni (például nem fogják kidobni a küldetések rendszerét, hiszen az meséli el a történetet, az visz előrébb, és az egy fajta iránymutató, hogy mit várnának el a játékosoktól - de az ezekkel kapcsolatos 'visszaéléseket' (hirtelen nem találtam rá jobb szót, bár tudom, hogy nem ez lenne az ideillő) meg próbálják visszaszorítani). Ettől még bárki választhat magának más utakat is, mint amit a programozók elgondoltak, de akkor legyen képben, hogy az a 'nehezebb' út (és nem is lesz könnyebb, akárhány fejlesztést is hoznak majd be). Persze, lehetne a készítőktől néha egy útirányt kapni arról, hogy ők mit szeretnének, milyen irányba szeretnék bővíteni a játékot (ennek megfelelően miben hajlandók kompromisszumot kötni, és miben nem); ami alapján könnyebben lehetne azonosulni a játékkal, és annak fejlesztési lépéseivel (illetve megérteni, hogy ők miért tesznek úgy, ahogy). Hogy miért nem teszik, azt nem tudom, de talán itt is megszűnhetne ez a 'jajj-jajj, már megint kiszúrtak velem' téma (mondjuk én ezt is úgy fogom fel, hogy ha nehezítenek, akkor kicsit többet kell hozzá játszani, és kész).

Túl sok a szabadidő? Lehet. Én azért játszom így, mert a számomra optimális eset a 3 órás termelés. Beállítom, beszedem. Ha lehet, építek (illetve a várost átépítem), ha lehet, fejlesztek (és alkalmazom a fejlesztést). Persze, ha akarnám, 5 percenként is beszedhetnék alapanyagot; és akkor nem játszanék a bétán, a FoE-ben, és a farmosban sem, mert akkor nem lenne másra időm (és sokkal kevesebb műhelyből is meglehetne az a 'kevés' alapanyag); de én ezt a kompromisszumot elfogadom. Persze, megértem, ha valaki meg szeretné, ha olyan pörgős lenne a 20. szint építése is, mint az 1., és úgy le is foglalná, mint akkor; de ezzel azt is jelzik a készítők, hogy minél magasabb szinten vagy, annál tovább tart az építés; annál több cucc kell hozzá; annál több időbe kerül a távoli területek felfedezése; ...; és annál tovább fog tartani a játék - a játékok elején (amivel játszottam eddig, minden játék így épül fel) a pörgés pont azért van, hogy beszívjon, a későbbi lassulás meg mindennél azért, hogy meg is tartson (ne pár hónap alatt tudja le senki a több évre tervezett játékot, mert az senkinek sem jó (a játékosnak sem, mert hamar végigmegy, és megunja; a készítőnek meg azért, mert nem sikerül megfogni a játékosokat, és esetleg így pénzt sem kihúzni belőle)). Persze, ez utóbbinál kellene valami olyasmi, ami az egyre hosszabb építési időt kitölti; de egyelőre ez itt még nincs (ezért is írtam többször, hogy ez még nagyon nem a végleges játékverzió; de mindenki elszalad felette, és azt várja, hogy már most olyan legyen, mint ami már tökéletes és kész). Viszont azt ígérik, hogy lesz. Hogy rövidesen bevezetik azt a tartalom-bővítést, ami ezt az 'űrt' hivatott majd később kitölteni (a céhes közös dolgokat). Igen, jöhetett volna hamarabb is, de ez van; még mindig jobb, mint soha (bár mondjuk a csoda is egy ilyen dolog - az is el tud vinni sok-sok időt).

Ide még akartam írni pár dolgot, de inkább nem (pontosabban: elkezdtem még írni, de aztán újabb 6-7 sor után már töröltem). Ha a fentiek után sem tudjuk közelíteni az álláspontokat, akkor nem is fogjuk soha.
 
Fent