• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 0.28

DeletedUser25

Vendég
Első zavaró dolog, hogy a chat ablak alatti összes tooltippet megjeleníti. Azaz, megnyitom a chatet, és ha van alatta épület, akkor idegesítő módon azon információkat látom.

Ugyanez igaz a küldetésikonokkal: ha rájukviszed az egeret nemcsak a küldetés szövege, de az alatta lévő épület tooltipje is feljön.
 

DeletedUser

Vendég
Erről tudnál képernyőképet készíteni? Nem láttunk még hasonlót.
célkereszt.jpg
A képernyőkép teljesen a bal alsó sarokba lett húzva. Így készült a kép és valóban igaza van Tessaiga-nak, a böngészőm 75%-on van. Ha 100%-ra állítom, akkor eltűnik a szálkereszt, ami ugyan nem zavar, tehát marad a 75%. Mivel csak így lehet élvezhetően áttekinteni a várost is és a térképet is.
 

Tessaiga

Erős harcos
Új verzió: 0.28 - Tessaiga egyik hozzászólása
Bocs, de elég sokszor szerkesztettem hozzá dolgokat, ezért rakom be ide. Egy lappal előrébb található egyébként.

Plusz a gyorsbillentyűkről sem itt a fórumon, sem a wikiben nem találtam semmit. (keresőbe írtam be)

Valaki el tudna navigálni egy ilyen leíráshoz?
 
Utoljára szerkesztve:

Xenia

Veterán
Sziasztok!

A földgömbnél lévő változás egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet. Sokkal lassan lehet meglátogatni a szomszédokat és sokkal nehezebben találom meg a már felfedezett, de még nem teljesen teljesített tartományokat.
Még jó, hogy ez olvasható a 0.28 verziónál:
"A Világtérkép grafikai felújításon ment keresztül. A béta szerverről kapott visszajelzések alapján ez a jövőben még változni fog."
Bízzunk benne, hogy jó irányban lesz a változás. :)

A másik, ami nekem személy szerint nem tetszik:
- a 0.26-os verzió: "Mivel a Kereskedőt kevesebben használják, mint ahogy azt sokan szeretnék, ezért ezentúl küldetésekből is lehet szerezni nem bónuszos árucikkeket. Ezek főleg a 24 órás termeléssel kapcsolatos küldetések jutalmai lesznek, hogy elkerüljük a visszaéléseket".
Ez jó ötlet volt, de jött a
- 0.27-es verzió és teljesen lecsökkentették a nem bónuszos árucikkek számát a jutalomnál (kb. 12,5 %-ra az előzőhöz képest). Még ezt valahogy "lenyeltük" sok kicsi sokra megy alapon csináltunk egy napos feladatokat, viszont ma jött a
- 0.28-as verzió
"Ezentúl nem lehetséges küldetésekből árucikkeket szerezni, így megakadályozva az esetleges kihasználását ezeknek a küldetéseknek".
Én kis naiv, azt gondoltam, hogy csak az árucikkeket veszik le a jutalomból és minden marad a régi, de nem. Ugyan a jutalmat megemelték (az árút ugye elvették), de több ezer alapanyagot kell még megszerezni a feladathoz, ahol pl nekem luxus karosszéket vagy tűzijátékot, avagy mágusnaplót kell készíteni.
Tényleg nem értem, hogy kinek is jó ez, hogy folyton .... bennünket!!! Valaki elmagyarázná végre?

Remélem, nem baj, hogy kiadtam, ami bennem volt, de ez a verzió kibeszélője. :rolleyes:
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
Ugyanez igaz a küldetésikonokkal: ha rájukviszed az egeret nemcsak a küldetés szövege, de az alatta lévő épület tooltipje is feljön.
Megerősítve, továbbítva. :)

98 bővítmény megtekintése
A képernyőkép teljesen a bal alsó sarokba lett húzva. Így készült a kép és valóban igaza van Tessaiga-nak, a böngészőm 75%-on van. Ha 100%-ra állítom, akkor eltűnik a szálkereszt, ami ugyan nem zavar, tehát marad a 75%. Mivel csak így lehet élvezhetően áttekinteni a várost is és a térképet is.
Köszi. :) Viszont ha 75%-nál jelentkezik, 100%-on nem, akkor ez nem hibajelenség, hiszen a játék a 100%-os nagyításra van tervezve.

Küldetések:
A küldetésrendszer átdolgozás alatt van. Sok játékos kihasználta az árucikkeket jutalomként adó küldetéseket, többet elutasított, és csak ezeket teljesítette, csak az árucikkek megszerzéséért, így hatalmas előnyt lehetett kapni. Erre jelenleg az a megoldás született, hogy a küldetéseket újragondoljuk, mind követelmények, mind jutalmak szempontjából. Ez viszont nem kis feladat, több lépcsőben kell megoldanunk. Ehhez a türelmeteket kérjük.
 

Xenia

Veterán
........

Küldetések:
A küldetésrendszer átdolgozás alatt van. Sok játékos kihasználta az árucikkeket jutalomként adó küldetéseket, többet elutasított, és csak ezeket teljesítette, csak az árucikkek megszerzéséért, így hatalmas előnyt lehetett kapni. Erre jelenleg az a megoldás született, hogy a küldetéseket újragondoljuk, mind követelmények, mind jutalmak szempontjából. Ez viszont nem kis feladat, több lépcsőben kell megoldanunk. Ehhez a türelmeteket kérjük.
Szia Hoshi!
Köszönöm, hogy válaszoltál. :)
Azt könnyebben megértettem, hogy a 0.26-os verzió 200, 400 és 800 darabos árú jutalmát a 0.27-es verzióval visszavonták, de hogy az egy napi munkáért járó 30, 50 és 100 darabos jutalom annyira sok lett volna, -amit a mostani 0.28-as verzióval visszavontak, - azt én nem nagyon tudom megérteni. :(
 

Cica64

Újonc
Szia Hoshi!
Ez a térkép változtatás, nekem sem jön be. Alig találom meg a félbe hagyott tartományaimat. Sokkal rosszabul lehet áttekinteni.
Nekem pl: azt is előfordult, hogy nem jelentek meg a már meghódított tartományok. Igy aztán nagyon nehéz a szomszédi segítséget végig csinálni.
Pedig tudom, hogy ott már van olyan szomszéd, akit látogatni szoktam. Ha megjelenek kb 1 percet kell rá várni.
Így nállam nem hogy gyorsabb lenne, hanem lassabb. A gépem nem változott és a netem is ugyan azt.
Remélem hamar változtatok ezen, mert igy minden sokkal nehezebb, és hosszabb ideig tart.
Margaret.
 

DeletedUser552

Vendég
Sziasztok!
Nem szeretnék ismételgetésekbe bocsátkozni,de a világtérkép borzalmasra sikeredett,teljesen átláthatatlan,nehéz megtalálni játékosokat,tartományokat!A szépség véleményem szerint a minőség rovására ment.
 

DeletedUser

Vendég
Hoshi írta : "Küldetések:
A küldetésrendszer átdolgozás alatt van. Sok játékos kihasználta az árucikkeket jutalomként adó küldetéseket, többet elutasított, és csak ezeket teljesítette, csak az árucikkek megszerzéséért, így hatalmas előnyt lehetett kapni. Erre jelenleg az a megoldás született, hogy a küldetéseket újragondoljuk, mind követelmények, mind jutalmak szempontjából. Ez viszont nem kis feladat, több lépcsőben kell megoldanunk. Ehhez a türelmeteket kérjük. - "

- De most egy nagyon komoly meghajlás nektek! Tőlem.;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser25

Vendég
A magam részéről:
- a térkép/szomszédlátogatás nagyon jóra sikerült: a 193 szomszéd/céhtag látogatását egyhuzamban el lehetett úgy végezni, hogy nem akadt ki és nem dermedt le, a betöltési idők sem növekedtek az előrehaladással.
- a harc most is ugyanolyan katasztrófa: az első okés, a másodiktól ugyanúgy jönnek a szellemek, frissiteni kell...
- amikor egy bónuszos tartományt elfoglaltam, és a bónusz % is pont akkor lépett feljebb, a runaszilánkot nem kaptam meg, ki se került jelzésre.
 

DeletedUser436

Vendég
A magam részéről:
- a térkép/szomszédlátogatás nagyon jóra sikerült: a 193 szomszéd/céhtag látogatását egyhuzamban el lehetett úgy végezni, hogy nem akadt ki és nem dermedt le, a betöltési idők sem növekedtek az előrehaladással.
- a harc most is ugyanolyan katasztrófa: az első okés, a másodiktól ugyanúgy jönnek a szellemek, frissiteni kell...
- amikor egy bónuszos tartományt elfoglaltam, és a bónusz % is pont akkor lépett feljebb, a runaszilánkot nem kaptam meg, ki se került jelzésre.
Nekem ki volt fejlesztve a csoda a fejlesztési fán és minden egyes tartománynál kaptam a rúnaszilánkot akár bónuszos, akár nem bónuszos tartomány volt.
 

Tessaiga

Erős harcos
Újabb bibi. 4. korszakban több böngészőben, ha egy épületemről a "háttércsodákra" mozdítom az egeret (és még ki sincs fejlesztve, és nem is látszanak), akkor az épületem tooltipje jelenik meg. Gyakorlatban sok-sok képponttal az akármilyen épületemről lejöttem az egérrel, de úgy érzi, hogy mégsem, de kb. csak arra a területre mozogva, ahol ezek a hátterek lesznek majd.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem a beállításokban kellene egy tooltip kapcsoló. Engem is nagyon zavar.
 

Vanek

Veterán
[...]
A lakosok továbbra sem sétálnak az utcákon. Persze, ha elérném a törpéket, valószínű, ők sétálnának, ők más játékos látogatásánál is léteznek.
[...]

Ez egy beállításon múlik, mégpedig a "Város grafikai minősége" résznél. Itt csak a magas beállításoknál lesznek sétáló illetők; közepesnél már nincsenek, de az animációk még itt-ott működnek; alacsonynál minden statikus (az épületeken lévő jelzéseket kivéve).


Az ablakok alatti dolgok megjelenítésével/érzékelésével kapcsolatban: ha kikapcsoljátok a grafikai gyorsítást, akkor megjavul. Sajnos a FoE esetében is még mindig él a hiba, és nem tudják (nem akarják) javítani. A mai rendszereken nem jön elő; de a régebbi gépeken folyamatosan fennáll. Csak amíg ott már nincs opció a gyorsítás kikapcsolására, addig itt (még) van rá lehetőség. ;)
 

Tessaiga

Erős harcos
Hát, csak két problémám van azzal, amit írtál. :D A gépem I5-ös 8 Giga nagysebességű rammal, ssd-vel, durva videókártyával... A másik, hogy maxra van húzva a grafikai beállítás a játékban. Már többször néztem emiatt is, hátha... De megnézem újra! :)

Megnéztem, és magason van azaz maxon az összes grafikai beállítás.
 
Utoljára szerkesztve:

Tessaiga

Erős harcos
Újabb bibi. 4. korszakban több böngészőben, ha egy épületemről a "háttércsodákra" mozdítom az egeret (és még ki sincs fejlesztve, és nem is látszanak), akkor az épületem tooltipje jelenik meg. Gyakorlatban sok-sok képponttal az akármilyen épületemről lejöttem az egérrel, de úgy érzi, hogy mégsem, de kb. csak arra a területre mozogva, ahol ezek a hátterek lesznek majd.

Javítanék. Valahogy az összességében, majd építhető tartománnyal lehet összefüggésben. Nem csak a majdani háttérrel. Persze én még csak azon az oldalon érintkezem épületekkel a már nem építhető részekhez. Ha nagyon szórakozom, akkor észak-nyugat felé indulva, majdnem, hogy a túloldalig vihetném a kurzort körbe. (nagyfokú kifelézoom mellett) Persze a scrollozás megszakítja, és a többi kezelő felület is, mint a chat füle, és egyebek.
 
Fent