• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 0.28

DeletedUser3

Vendég
Kedves Elfek és Emberek,

Ide várjuk a gondolatokat, megjegyzéseket a 0.28-as frissítéssel kapcsolatban, melyről ide kattintva olvashattok.

Üdvözlettel:
Az Elvenar csapata
 

DeletedUser

Vendég
  • Ezentúl nem lehet a testvériséged tagjait újra meghívni a saját testvériségetekbe
Ez akkor a vándorkereskedelem végét jelenti?
 

DeletedUser3

Vendég
  • Ezentúl nem lehet a testvériséged tagjait újra meghívni a saját testvériségetekbe
Ez akkor a vándorkereskedelem végét jelenti?

Nem, ez egy hiba volt a játékban, néha lehetséges volt olyan embereket meghívni, akik éppen akkor tagjai voltak a testvériségnek.
 

DeletedUser

Vendég
Szegény, Jó, RiaHU! Akkor most kitalálhat magának valami új kasztot... Mindegy, ahol volt egy ötlet, lesz másik... kíváncsian várom. Általunk eddig fel nem fedezett lehetőségekre mutat...
Az persze érdekesnek tűnik, ha belépek egy nap 5 klánba, akkor aznap 120 testvérem lesz (szép nagy család:D:D), megnőhetnek a támogatások.
Persze biztos, hogy ő nem ezért választotta ezt a játékstilust, egyszerűen izgalmasabbá akarta tenni a maga számára.
Még az ötletek közé sem kellett beírnia...ezért irigy vagyok...
Na ez van, kasztrálták a kasztot mielőtt katasztrófát kreálna közöttünk.:D:D

A következő postra mert még épp írtam : Bocs akkor féreértettem!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser436

Vendég
Szegény, Jó, RiaHU! Akkor most kitalálhat magának valami új kasztot... Mindegy, ahol volt egy ötlet, lesz másik... kíváncsian várom. Általunk eddig fel nem fedezett lehetőségekre mutat...
Miért kellene kitalálni újat? Egy hibát javítottak ki és nem megtiltották a céhváltást és ezáltal a vándorkereskedelmet.
 

DeletedUser3

Vendég
Az persze érdekesnek tűnik, ha belépek egy nap 5 klánba, akkor aznap 120 testvérem lesz (szép nagy család:D:D), megnőhetnek a támogatások.
Ezzel egy gond van: Ez nem lehetséges. Egy testvériségbe belépéstől számított 24 órán belül nem lehet újabb testvériségbe lépni.

Eddig máshol nem szóltunk, de kérlek, ezt a stílust mellőzd a fórumon. Köszönöm.
 

DeletedUser436

Vendég
Természetesen elnézést kérek, Ria-t semmiképp sem akartam megbántani!
Remélem ezt ő is tudja! Nagyrészt inkább mellett szóltam, persze az egész az én tévedésemből indult ki.
Tudja :p Egyébként meg 1-2 hetente egyszer látogatok meg másik csapatot és nem naponta 5x... Az nagyon fárasztó lenne :D
 

Tessaiga

Erős harcos
Hát biztos törölték a nem ideillő részt. Amit látok, abban nem találok kivetni valót. Bár úgy vettem észre, hogy a fórummoderátorok eléggé érzékenyek, avagy nagyon gyorsan elejét veszik a nem éppen modoros mondatoknak, még ha senkit sem bánt. Ez nem baj, de néha kíváncsi lennék, hogy ki mit is írt. :)

Ez most így baromság, de néha el tudnék képzelni egy fórum motort, ahol egy gombbal lehetne a moderált változat, és az eredeti között váltani. És bocs az offért!

Visszatérve a témához, remélem, hogy a hibák tényleg javításra kerülnek, és nem lesznek mellé újabbak. És érdekesnek tartom a lakóépületekre, és gránit bányákra a termelés megkezdését, ahogy megépül, még ha nem is vagyunk itt.

Ezt csak azért mondom, mert az építkezés vége azaz időpont alapból, amikor belépünk, természetesen, ha nem voltunk épp gép előtt. Ez most nálam a küldetéseknél okozott problémát, de az a küldetések hibája. A lényeg, hogy azon kulturális épületek, a főépület, és egyéb épületek, ahol rögtön hasznát vehetné az ember, azok is rögtön megépülhetnének, még ha nem is vagyok itt. Ezt a mindenféle segítségek miatt mondom. Főleg, ha több is épül. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
@m31oti nem figyelmeztetés volt, hanem egy kérés. :) Én is el szoktam mosolyodni a hozzászólásaidon, viszont néha egy vicc írásban nem úgy megy át, mint szóban, és ebből elég kellemetlen félreértések adódhatnak. Mindössze ezt akartam megelőzni. Lehet viccelődni, mértékkel. :)

@Tessaiga Az építések még mindig csak akkor fejeződnek be, amikor be van jelentkezve a játékos. Viszont eddig volt egy olyan hiba, ahol a termelés nem kezdődött meg még akkor sem, ha a felhasználó végig be volt jelentkezve a fejlesztés alatt. Ezt egy oldalfrissítés megoldotta, de ezentúl még erre sem lesz szükség.
 

DeletedUser

Vendég
Elsőre, ami szembetűnő, lett egy szálkeresztem. A városom középpontjához képest balra egy függőleges vékony csík és lefelé, vízszintesen még egy. Ennek van jelentősége?
 

DeletedUser136

Vendég
Sziasztok .
Nálam olyan a Világtérkép mintha egy homokos,áttetsző keretbe tették volna.o_O
Nagyon zavaró , legalábbis nekem.:mad:
 

Tessaiga

Erős harcos
Első zavaró dolog, hogy a chat ablak alatti összes tooltippet megjeleníti. Azaz, megnyitom a chatet, és ha van alatta épület, akkor idegesítő módon azon információkat látom. És tekintve, hogy csak a nyilakkal tudok rajta görgetni...

Ez sajnos másra is igaz. Érdekesen néz ki, ha a küldetéseim fölé állok. :D Üzenetek, értesítések, kultúra, építők, lakosság, kultúra bónusz, egyebek... ahhhhh. :( Sajnos már az áruimat sem látom így. Persze megoldható, de remélem gyorsan javításra kerül.

Az előbb említett térképes dolog sem nyerte el a tetszésem. Még a tartományon belül hagyján, de a térképen scrollozás közben nem túl szép látvány, plusz - eddig is - sokszor úgy éreztem, hogy túl keveset látok. Ez még inkább ráadás. Még a 4:3-as monitoron is zavaró. Volt szerencsém 16:9-eshez is, ott meg aztán alapból játszhatatlan teljes képernyős mód nélkül.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser60

Vendég
a világtérkép nagyon rossz lett !!!!!!!!!!!!!!!!!!
külön ad szilánkot a két csodához, ez igy nem ér !!!!
 

Tessaiga

Erős harcos
  • A Világtérkép láthatósága javult kisebb képernyőkön
Hát most a nagyokon nagyon rossz lett. Kicsin meg azzal, hogy nincs az a több száz képpontos keret, azzal nem lesz jobb. Persze ez csak tipp, mivel nem néztem kis monitoron.

Azonban tetszik, hogy a scrollozás, a térképkijelzések, a chat dátum, és talán a harci egységek infói rendesen működnek. Ez utóbbit még nem néztem.
 

DeletedUser25

Vendég
Ha jól értettem véletlenszerűen kapsz szilánkot provincia foglalásakor a már kikutatott csodákra... Más csodájába pakoláskor és helyzéssel végezve abból a csodából (vagy annak megfelelőjéből a másik faj esetén). Küldetést még nem láttam
 

Tessaiga

Erős harcos
A városom középpontjához képest balra egy függőleges vékony csík és lefelé, vízszintesen még egy. Ennek van jelentősége?
Igen. Gyakorlatilag kifelé vagy zoomolva, és ezért látod. Ha minden igaz, akkor általánosan minden böngészőn <Ctrl> + egérgörgő. El fog tűnni, ha 100%-on leszel. Persze lófüttyöt sem fogsz látni a városokból. :D És több kisebb grafikai hibát is okoz, ha nem 100%-on vagy.

Szerencsére a csata közbeni infók is megy. :) A térképtől meg annyira elszoktam, hogy majdnem hibának jelentettem egy csata után, hogy ott maradt a térképen a kijelzés. (nem teljesített tartomány) :D

A piacon az arányok kijelzésével is gond van. Persze nem egészen. A gond az, hogy ha 2 külön szintből van fent áru, akkor nem veszi figyelembe a 4x-es váltószámot, csak a mennyiséget, így 100 elixírért, 1500 fát kérve valaki 0.07 arányt ír ki. Persze nincs mögötte semmi. Valójában, ha százzal beszoroznánk, akkor megkapnánk, hogy 1500-nak hány százaléka a száz. Hát ennek pont nincs információ értéke. Főleg, hogy a kerekítés miatt egyébként is 6,6% lenne. (3 csillagos egyébként az ajánlat, mint sejthető - 100 ért 1600 lenne az 1:1-ben.) Egyébként meg ennek a számértéknek mértékegység, és minden nélkül egyébként sincs sok értelme, még ha tudjuk, hogy mit is akar jelenteni. A matekot kéne kicsit frissíteni a fejlesztők fejében. :) Rosszindulat nélkül mondom. Én most nem veszem a fáradtságot, hogy az arány párok, egyebek témakörébe vessem magam, és kitaláljam, hogy hogyan is kéne ezt jelezni annak, akit érdekel. Gyakorlatilag valamiféle viszonyszámmá kéne alakítani, ami takarja azt, hogy mennyire is jár jól, avagy rosszul az ember, ha elfogadja az ajánlatot.

Tovább gondolva, és józan parasztésszel átgondolva, az arányt lecserélném. Az emberek arra kíváncsiak, hogy a csillagok ellenére - én nem tudom, hogy mi a csillagok tűréshatára -, hogy mégis mennyivel járnak jobban, avagy mekkora lesz a veszteség, ha elfogadunk egy ajánlatot.

Azonban ehhez közös nevezőre kell hozni az áruk értékét, amit persze lehet bonyolítani, de legegyszerűbb, ha a legkisebb, azaz az egyes szintű árukéra tesszük. Ez picit bonyolult, mert relatív az egész, ám gyakorlatban arról beszélek, hogy megnézzük, hogy ha az 1.-es szintű áruból 1 db 1-et ér, a 2-es 4-et, a 3-mas meg 16-ot, akkor az ajánlat mennyiségeitől függően mennyi lesz a különbség, és ezt hogyan fejezzük ki százalékos értékben.

Ha visszatérünk a fentebbi példához, akkor a 100 elixír, így 100*16=1600, a fa meg 1500*1=1500 a közös nevezőre hozás után. Ha százalékosan akarjuk kifejezni, akkor csupán az ajánlott áruk értékét el kell osztanunk a kért áruk értékével. Ez 1600/1500=1.0666
Szorozzuk 100-zal. 106.66% Ez megint nem a nyereségünket fejezi ki ebben az esetben, (mert lehet veszteséges is), hanem a befektetett árumennyiséget is beleszámolja, ami 100%, így levonva 100%pontot 6.66% lesz a teljes nyereség.
Veszteség esetén, mondjuk legyen a fentebbi osztás eredménye 93%, akkor kitalálható, hogy 7% lesz a veszteségünk, azaz -7% a nyereség. Itt ugyan csak 100%pontot kell kivonni, így nem is oly bonyolult a programozása. És ebből a százalékos dologból a csillagozás is könnyű, mivel ha pozitív, és mondjuk 5-nél nagyobb, akkor 3 csillagos. Egyébként egy érdekesség, hogy a másik irányba, ha 5% a tűréshatár, akkor negatív, és 5-nél nagyobb esetén 1 csillagos lesz. De vannak 0 csillagos ajánlatok is, viszont 4 csillagosak nincsenek. :) Mindegy. Az 5, avagy 5%-os tűrés határ csak fikció, nem ismerem ezt az értéket. A csillagokkal így a veszteséges ajánlatokat akár jobban is lehet árnyalni, hogy mennyire is rosszak.

Egyébként nézegetve az ajánlatokat, és a csillagokra állva Azt írja: "Arány: 1.00", vagy 0.67 a példa kedvéért. Értem én, hogy az 1 alattival rosszabbul járunk, és a felettivel jobban, de ez csak addig igaz, míg egyenrangú árukról van szó. Magyarul, talán már említettem, csak az áruk mennyiségét nézi. 800 ajánlott kristályért 200 drágakő 4.00-ás értékkel rendelkezik, ám 2 csillagos. Ha már arány, akkor "x:z" (x aránylik a z)-hez formában kéne kiírni. Ami nem lehetetlen, de felesleges, mert 27567:31593 féle értékek is kijöhetnek. Persze a legnagyobb közös osztóval lehet egyszerűsíteni (ahol lehet), de a szervert is, és a saját gépünket is felesleges ilyen számításokkal traktálni.
Akár százalékos értékekkel, akár az általam említett 100-zal való szorzás előtti értékekkel is dolgozik a játék, a csillagozás miatt, már egyszer kiszámolta a fentebbi példában a 106.66%-ot, vagy a 1.06-ot akármilyen kerekítéssel is, és ezt használja. Jó lenne, ha ezt az értéket használva pár sort beletéve a kódba használható információ jelenne meg a csillagokra állva! :)

A lakosok továbbra sem sétálnak az utcákon. Persze, ha elérném a törpéket, valószínű, ők sétálnának, ők más játékos látogatásánál is léteznek.

És feltűnt, hogy scrollozásnál az animációk szünetelnek - ez eddig is így volt -, viszont most már újra kezdődnek a scrollozás befejezése után, és nem szimplán folytatódnak. Persze differenciálódnak az animációk, miután már egyszer lement mind, de érdekes látvány, mikor valakinél nagy tömbökben állnak ugyanolyan épületek. Nem mellesleg a kereskedőt ilyesformán az elfeknél bólogatásra lehet bírni, bár csak rövid ideig vicces. :D

A 4. fejezet küldetéseinél az 1 napos áruk készítése összevonva 5000 beszerzett alapanyaggal, mindez 80000 aranyért, még rosszabb, mint ami eddig volt. És erről jut eszembe, hogy viccesnek tartom, hogy a küldetésekből nem lehet szerezni árukat, csak a csodák, esetleg a kereskedelem fellendítése miatt. Aki eddig nem, az ez után sem... Persze ez saját vélemény, ám úgy érzem a valódi indok ennek bevezetésére nem lesz probléma megoldó.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
Elsőre, ami szembetűnő, lett egy szálkeresztem. A városom középpontjához képest balra egy függőleges vékony csík és lefelé, vízszintesen még egy. Ennek van jelentősége?
Erről tudnál képernyőképet készíteni? Nem láttunk még hasonlót.

Első zavaró dolog, hogy a chat ablak alatti összes tooltippet megjeleníti. Azaz, megnyitom a chatet, és ha van alatta épület, akkor idegesítő módon azon információkat látom.
Ez érdekes. A béta szerveren tényleg volt ilyen hiba, de az itteni frissítés előtt ez ki lett javítva, és már a javított verziót kaptuk meg. Utánajárunk.

A Világtérkép láthatósága javult kisebb képernyőkön
Emellé a következő mondatot is be lehet idézni a változásjegyzékből: A Világtérkép grafikai felújításon ment keresztül. A béta szerverről kapott visszajelzések alapján ez a jövőben még változni fog. Tehát nem kell aggódni, változni fog, hallgatunk a visszajelzésekre. ;)

külön ad szilánkot a két csodához, ez igy nem ér !!!!
Ez így is lett meghirdetve. A befejezett tartományok után a már feloldott csodákhoz lehet véletlenszerűen szilánkokat kapni.
 
Fent