• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Májusi Ünnepségek

Tejinashi

Erős harcos
A kezdetektől fogva zavar, hogy a küldetések égből pottyanó ajándékai közül, a felső sávban lehulló, nincs szerencsés helyen, mivel a rákattintáskor felszálló pontok épphogy csak látszanak. Középen a tudáspont sávja, és a küldetés ikonja ad neki kevés helyet, jobb felső sarokban pedig, az időnként valamilyen 24 órás akciós ajánlatnak megjelenő ikonja veszi el a teret az amúgy is kevésből. És ugye, amint írtam, nagyon hamar felér.
Nem nagy ügy, de nem hiszem, hogy csak engem zavarna. Esetleg át lehetne helyezni azt a pontot valahova, jobban látható helyre.
Nem tudom, nálad hogy van beállítva a képernyő, én egyszerűen az egérrel odébb tolom a várost és semmi gond nincs, simán fel lehet venni ezeket is.
 

GreenKnight

Veterán
Írnál néhány példát azok közül, amik hasznosak Neked? Melyik fejezetben jársz?
Én ma végre megkaptam a budihoz (A legkisebb szoba) a mosdót is, végre tudok sz@rás után kezet is mosni. :D :D :D

De ezen kívül kaptam pár 15TP áldást, néhány egység áldást és némi "élő" TP-t is. Ahhoz képest amennyi energiát ebbe az eventbe fektetek nagyjából arányos a nyeremény is.
 
Sziasztok nekem csak egy gondom van a feladatokkal, hogy én éppen sajnos az első fejezet végén vagyok és e miatt megakadtam.
 

Mihaszna

Veterán
Valami nem tiszta nekem. Van 58 feladat. Nem tudom melyik feladat után megszűnik a feladatsor és jönnek a napi feladatok (ha jól tudom egyesével) az event végéig. Ehhez képest a Nagydíjak között ott van még egy Májusfa pluszba. Addig oké, hogy egy épületet "valahogy" felhúzhatunk 10-es szintre. De a másikkal mit kezdjek? :oops::rolleyes: Ahhoz hogyan lehet szerezni ereklyéket a vásárláson kívül? Vagy az a Májusfa minek lett beleépítve a nagydíjak közé,ha a feladatok teljesítése közben amúgy is meglehet szerezni?
 

Tejinashi

Erős harcos
Valami nem tiszta nekem. Van 58 feladat. Nem tudom melyik feladat után megszűnik a feladatsor és jönnek a napi feladatok (ha jól tudom egyesével) az event végéig. Ehhez képest a Nagydíjak között ott van még egy Májusfa pluszba. Addig oké, hogy egy épületet "valahogy" felhúzhatunk 10-es szintre. De a másikkal mit kezdjek? :oops::rolleyes: Ahhoz hogyan lehet szerezni ereklyéket a vásárláson kívül? Vagy az a Májusfa minek lett beleépítve a nagydíjak közé,ha a feladatok teljesítése közben amúgy is meglehet szerezni?
Ha valaki nagyon sok pénzt akar rááldozni, hogy neki kettő legyen, akkor ne legyen gond :D
 

Mihaszna

Veterán
Ha valaki nagyon sok pénzt akar rááldozni, hogy neki kettő legyen, akkor ne legyen gond :D
Féltem, hogy ebbe az irányba fog elmenni a dolog, de valahol sejtettem. Mondjuk baromság (logikátlan) (már amit ők csinálnak), mert ha az előző Eventeket vesszük alapul, hogy 7-8 db ereklyét lehetett többnyire megszerezni, plusz 2-t a TK-ba, akkor nem értem, hogy itt miért lehetne több, mint tíz ereklyét szerezni, mert ha itt is épp hogy csak megvan a 7-8, meg mondjuk majd TK-ba a +2, akkor a 2. Fejleszthető épület semmit se ér, mert ha lenne mellé még vagy 5 ereklye, akkor azt mondom, hogy birizgálja az embert, hogy már "csak" 5 hiányzik. De így.. :rolleyes:
 

VednofQ

Felderítő
Tegnap este belekezdtem az event sorsolós részébe, tapasztalatként az "Itt a piros, hol a piros" 4.hatványos verziója.
Cél a Napi Exkluzív Répás Kultúrblokk volt, ami valamennyivel kevesebb kulturt ad, mint pl. az akadémiás Lávakódex, de gondoltam dekorluxus építménynek kitenném egy 2x2-es helyre.

Összesen 10x használtam magot, a 9.-nél lett meg a Répás, a 10. egy plusz Rügy szerző volt.
A megszerzett nyeremények:
1. 5 alap TP
2. 2 alap TP !!
3. Újrakeverés + 10 mag
4. 10 alap TP
5. Újrakeverés + 10 mag
6. 5% Váratlan ajándék, 5% alapanyag raktár utántöltés, ami most nekem 8000 lenne
7. 5 alap TP
8. 2 virág Felfedése → megláttam 1 db alap TP !! és 10 Tavaszi mag helyet
9. Napi Exkluzív Répás Kultúrblokk
10. az előző Felfedésből látva a 10 Tavaszi magot választottam, ez a felhasznált-kapott magnál nullás, de adott 1 db plusz Rügyet

10 Rügyet használtam a fához, ebből a vegyesen adott 1-2-3 virágokkal meglett 20 virág és így 1 db Májusfa szintfejlesztő.

Összesen 100 magot használtam, ebből visszakaptam az Újrakeveréssel és Felfedéssel 30 magot.
Gyakorlatilag 70 magért, 9.-re lett meg az építmény.
A nyereményekből 4x kaptam alap TP-t, ami a játékban automatikusan termelődik.
2x volt újrakeverés, amivel gyarkorlatilag újra és újra visszaesett 1:16-ra, azaz 6,25%-ra az esélyem a Napi megszerzéséhez.

Ami felvetődött, hogy a Napi Exkluzívokat hogyan és hányszor lehet megszerezni.
Az első leosztáskor 1:16, azaz 6,25 % esély van a Napihoz. Minden következő felfordításnál növekszik az esély amíg nem jön egy Újrakeverés, mert akkor az azt követő felfordításnál megint 1:16-ról indul. Némi segítség a 2 virág Felfedése, de az is nehezen emeli a megszerzési esélyt pl. 30%-ra.
Mindezek esélyek, valamennyinél folyamatosan fel kell használni 10esével a magokat.
Így az előző eventhez képest szerintem nehezebb megszerezni a Napi Exkluzívot, és még annál nehezebb egy 2. épületet szerezni ugyanabból.

Az egy további felvetődés, hogy a 20 napos event alatt hogyan, miknek a teljesítésével, miknek a felhasználásával lehet megszerezni a 9 szintemelőt a Fődíjhoz, hogy meglegyen a 10. szint.
 
Utoljára szerkesztve:

Dizel1

Veterán
Nem tudom, nálad hogy van beállítva a képernyő, én egyszerűen az egérrel odébb tolom a várost és semmi gond nincs, simán fel lehet venni ezeket is.
Gépemhez mért legjobb beállítás. Húzgálhatom a várost, ahová akarom. A legfelső lehulló izé alig látszik a fejléctől, a tudáspont sávtól, és az esetleges napi ajánlat, valamint a küldetés belógó ikonjától. Rákattintáskor felszálló pont pedig csak két szűk helyen követhető egy pillanatig, mert azonnal kiúszik a képből. Ennyi. Elvagyok vele, csak zavar. Nyugodtan el lehetne onnan tenni máshová, már csak azért is, mert teljesen egyedül van ott fenn.
 

Dizel1

Veterán
Ahogy elnézem a hozzászólásokat, mindenki úgy fel van háborodva, mintha pénzért vettetek volna egy drága mosógépet, és az otthon, rögtön nem működne. A kezdetektől átcsörtettem a fejezeteken, mint a vaddisznó a csapáson. A tündéreket egy éven belül kivégeztem. Most, meg azóta is hőböröghetnék, hogy az utolsó fejezetet még félig sem tudtam megcsinálni a nehézsége miatt, és már megint van egy új fejezet. De nem teszem. Most lassabban haladok, más taktikával, kihasználva a mostani lehetőségeimet. Hőböröghetnék, hogy nincs épületem, amit a küldetésekben fejleszthetnék, mert már mind fullon van. Nem teszem, mert gondolván a kükldetésekre, hagytam fejlesztenivalót. Az első, sőt a második küldetésemen alig nyeretem valamit. Hőböröghettem volna, hogy én csak annyit nyertem, de nem tettem, mert akkor annyi fért bele. Ráadásul a mai napig is foglalják a helyet a városomban az azóta értéktelenné vált épületek. Hőböröghettem volna azért is, hogy nem tudok összehozni egy fejleszthető épületet, mert kevés hozzá a felkínált lehetőség. Nem tettem. Ez a küldetés most ilyen. Ha megéri, letelepítem, ha nem, akkor a raktárban marad. Volt már rá példa. De volt példa arra is, hogy rogyásig töltöttem a raktáramat, MINDENNEL. Még azóta is hasznát veszem. Akkor, az, ott olyan volt. Köszönjük. Höböröghetnék hogy meg kell küzdeni az ajándékokért, de nem teszem, mert egyrészt már van előre feladatsor, másrészt meg kevesebbet kell "dolgozni", nagyságrenddel több nyereményért, mint az (jelző) Testvériségi Kalandban, ahol reggeltől estig lehet nyomkodni a gépet néhány pitiáner gombért, ami a hosszú küldtésekből naponta kipottyan. Hőböröghetnék azért is, hogy nincs hova leraknom a nyereményeket, de nem teszem, mert van. Sőt, úgy választottam mindig nyereményt, hogy legyen haszna is, ezáltal a kiszolgáló épületekből alig tartok fenn. Viszont az összes kedves nyereményem a városban van. Most ennyi jutott hirtelen eszembe, de szerintem hőböröghetnék még egy pár dologért. DE NEM TESZEM! Ingyen játszom egy kiváló játékkal. Ha mindent el akarnék hozni a küldetésekből, akkor vennék gyémántot pénzért. DE NEM TESZEM, mert kiharcoltuk, hogy nyerni is lehessen.
JÁTSSZATOK!
 
Fent