• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

*HighlyEffective*

Erős harcos
Szerintem, ha valakivel konkrétan gondod van, akkor írj a supportnak. Amúgy meg általánosítani fölösleges. Én tudod olyanokat, akik ténylegesen pusholják az egyik városukat a másikkal, olyanokat, akik több várossal vannak egy tesóságban, mégis csak a lánclevélen keresztül fejlesztik a csodáikat, meg olyanokat is, akik egy tesóságban csak egy várossal játszanak, így még csak kapcsolat sincs a városaik között.
Amúgy meg a support nem veri nagy dobra, hogy hogyan kezeli ezt a kérdést. Nyilván nem vetne jó fényt a játékra, ha napi körlevélben olvasnád, hogy ma is ennyi meg ennyi játékost fenyítettek meg pusholás miatt - sokan azt gondolnák, mint Te, hogy itt mindenki csak push-l. Ráadásul van, akinek elég egy figyelmeztető levél, van akinek drasztikusabb beavatkozás kell (mint, amit Red is írt), van, aki meg semmiből nem ért, és muszáj törölni.
 

DeletedUser3

Vendég
Az lenne a kérdésem, hogy eszerint a játékbeli chaten, illetve privát üzenetekben sem irhatok más nyelven a testvériség tagjainak?
Köszönettel: Brendon
Írhatsz, a privát beszélgetéseket mi nem látjuk. Persze az már a testvériséged vezetőin múlik, hogy tolerálják-e, és esetleg megválnak tőled, ha túltolod.

A fórumon is van, amikor használunk idegen eredetű szavakat (pl. tooltip), mert egyszerűen nincs rá más megoldás.


Én úgy értelmeztem a 7.§-t, hogy ez pont erről szól, vagyis már a létrehozása is tilos!
A 7. paragrafus a pushing magatartást (hopp, még egy angol) tiltja, nem azt, hogy több városod legyen.
Lehet én másnál egy picivel több olyan várost néztem át, ahol egy személynek több városa volt, és meglepődnél, de tényleges pushing csak nagyon ritka esetben fordul elő. (bőven 1% alatti arányban). Nem csak a pontokat, de a kereskedelmet, szomszédi segítséget, kalandokat, mindent szoktunk figyelni. Ahol tényleg egyértelműen pushing van, ott nyilván büntetünk, de ahol látjuk, hogy a segítség kétirányú és reális keretek közt megy, ott nem látunk okot a büntetésre. Az olyan, mintha a szomszédoddal kereskednél.
Vannak olyan esetek, amikor a játékosok bejelentenek egy vélt pusht, de az alapos vizsgálatnál (több hétre visszamenőleg átnézve minden lehetséges interakciót, olyat is, amit más játékos nem láthat (kereskedelem pl.)) azt látjuk, hogy a két város közötti kapcsolat hasonlít két független város közötti kapcsolatára (nyilván a játékoshoz képest, tehát kereskedelemnél maradva kb. annyit cserél a másik saját városával, mint egy másik játékos másik városával, és sorolhatnánk), akkor nincs alapja a büntetésnek.
Ezeket mindig kézzel szűrjük és kezeljük, soha nem automatizálva. Egyrészt, hogy ne lehessen kitapasztalni, az automata milyen küszöbértéknél aktiválódik, másrészt pedig hogy elkerüljük a véletleneket.

Ettől függetlenül ha úgy vélitek, valaki csal, azt a supporton jelentsétek be, ne itt. Előre szólok, hogy az ügyet ki fogjuk vizsgálni, de annak eredményéről az adatvédelmi szabályzat értelmében nem adhatunk tájékoztatást.

Arra a kérdésre, hogy mégis minek valakinek 2-3-5 stb város.
Nos, ez sokrétű. Sok olyan játékosról tudunk, akik ki akarták próbálni mindkét fajt, és amikor a játék indult, csak egy szerver volt elérhető, így ennek más módja nem volt.
Mások ki akartak próbálni katonaságmentes városépítést, vagy éppen olyat, ahol nem kereskednek. Ez egyrészt nem ütközik szabályba, másrészt mindenki maga dönti el, hogy szeretne játszani. Nem mondhatjuk meg nekik, hogy "csak egy városod lehet, és csak az, ahol bónuszost termelsz, és katonákat is, és elf".
 

Lupuj

Erős harcos
Törölve!
Hoshi válasza után (tehát lehet több városom is), ez már tárgytalan lett! Ebben a kérdésben ennyi volt a szükséges információ.
Köszönöm!
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser890

Vendég
Írhatsz, a privát beszélgetéseket mi nem látjuk. Persze az már a testvériséged vezetőin múlik, hogy tolerálják-e, és esetleg megválnak tőled, ha túltolod.

A fórumon is van, amikor használunk idegen eredetű szavakat (pl. tooltip), mert egyszerűen nincs rá más megoldás.

Köszönöm a választ, ez megnyugtató. :) (A testvériség vezetője amúgy én vagyok, és nem válok meg emiatt magamtól. Ööööö... ez humor akart lenni, bár tényleg igy van. :D :D ) A kérdésem a rendfenntartás céljából született a testvériségen belül, miheztartás végett.
 

Natty

Felderítő
Sziasztok!
Érdeklődnék, Pc-n mikor lesz mindenki részére bevezetve a gyors szomszédi segítség /pacsizás/ bevezetve?Nagyon várom már. Köszi előre is
 

DeletedUser4433

Vendég
Sziasztok!
Érdeklődnék, Pc-n mikor lesz mindenki részére bevezetve a gyors szomszédi segítség /pacsizás/ bevezetve?Nagyon várom már. Köszi előre is
már bevezették, bár lehet h részedről a "mindenki részére"-n van a hangsúly?! :)
 

Mihaszna

Veterán
Tudtommal csak néhány játékosnál van jelen,kísérleti fázisban.Ezt azért nem nevezném bevezetésnek.
Igen, én is így tudom. Ez ugyan az, mint a műhelyek esetében, amikor még nem volt lehetősége mindenkinek egyszerre elindítani a termeléseket. Szerintem (várhatóan) a következő frissítésnél már mindenkinél elérhető lesz a funkció. :)
 

DeletedUser5121

Vendég
Sziasztok! Térképet honnét tudok szerezni? Valamelyik épület termelésként adja? Köszönöm.
 

WarriorKingu

Erős harcos
Sziasztok !
Kevés a kisállateledel így nehéz vinni a tornyot , bajnokságot , lehetne arról szó esetleg , hogy valahogy a varázsakadémiában termeljünk kisállateledelt ?
Nagyon kéne , persze lehet a többi játékosnak nincs akkora szüksége rá vagy jobb lenne nagyobb ellátás belőle ? Nem tudom a többi elf meg ember , hogyan vélekedik erről , elégedettek vagytok ?
Én nagyon örülnèk neki. Sajnos nem tudom annyira etetni a pandám jelenleg, amennyire szeretném.:confused:

Vagy lehetne egy olyan kulturális épület vagy árutermelő, ami kisállateledeles!:rolleyes:

Az is jó lenne, ha valahogy be lehetne fejezni a fejlesztésüketket.
 

DeletedUser5383

Vendég
Ferenc99 mondta:


Sziasztok !
Kevés a kisállateledel így nehéz vinni a tornyot , bajnokságot , lehetne arról szó esetleg , hogy valahogy a varázsakadémiában termeljünk kisállateledelt ?
Nagyon kéne , persze lehet a többi játékosnak nincs akkora szüksége rá vagy jobb lenne nagyobb ellátás belőle ? Nem tudom a többi elf meg ember , hogyan vélekedik erről , elégedettek vagytok ?
Én nagyon örülnèk neki. Sajnos nem tudom annyira etetni a pandám jelenleg, amennyire szeretném.:confused:

Vagy lehetne egy olyan kulturális épület vagy árutermelő, ami kisállateledeles!:rolleyes:

Az is jó lenne, ha valahogy be lehetne fejezni a fejlesztésüketket.

szervusztok kisállat eledelt tudsz a varázsakadémián (barkácsolással termelni )
fejlesztéseik is ugyanott tallálhatóak ( királyi restauráció - ként )
nehéz elcsípni mikor jelennek meg ....
 

WarriorKingu

Erős harcos
szervusztok kisállat eledelt tudsz a varázsakadémián (barkácsolással termelni )
fejlesztéseik is ugyanott tallálhatóak ( királyi restauráció - ként )
nehéz elcsípni mikor jelennek meg ....

Igen, barkácsolni szoktam is.
Még csak az ötödik fejezetben járok, királyi restaurációt nehezen szerzek vagy azt is elkótyavetyélem. :mad::(
 

Deleted User - 69925

Vendég
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha a vendégek által termelt árucikk raktári kapacitása megtelt, és már kutatásra sem tudom elkölteni, de egy feladathoz szeretném a termelést kigyűjteni, akkor van-e rá mód, hogy valami másra elköltsem/ürítsem a raktárból?
Köszönöm!
 

Rikari

Veterán
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha a vendégek által termelt árucikk raktári kapacitása megtelt, és már kutatásra sem tudom elkölteni, de egy feladathoz szeretném a termelést kigyűjteni, akkor van-e rá mód, hogy valami másra elköltsem/ürítsem a raktárból?
Köszönöm!
A vendégek árucikkeit csak kutatásra tudod fordítani. Ha fejleszted a Kampuszt (most 1-es szinten vagy), ezzel megnöveled a vendégcikkek befogadóképességét és lesz elegendő hely a termelt árudnak is.
 
Fent