• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári esemény: Csordahajtás

Amarie

Újonc
Mire gondolsz pontosan a pótlólag alatt?
Meghatározott számú répa lehet maximálisana városban egyszerre, így ha hosszabb ideig nem lépsz be, akkor sem lesz több, mint egyébként. Illetve a megjelenési idejük is véletlenszerű. Ez a korábbi eseményeken is így volt.
A kimaradt idő alatt a termelődött répát belehetett gyűjteni. Ennek az eventnek az elején is. Keddről szerdára virradó éjszaka, egy darab sem nőtt, reggelig, amíg újra beléptem. Ma reggeltől délutánig ugyanez történt.
 

Hunlau

Tapasztalt építő
Hamarosan szintlépés-közeli állapotba kerülök még az event vége előtt bőven. Ha átlépek, akkor a hátralevő feladatokat sokkal nehezebben tudom majd megcsinálni, hiszen sokkal több cuccot kell termelnem, leadnom stb. Viszont ha még hetekig maradok a mostani szintemen, akkor meg a játék lányegét vesztem el, a haladást, a szintlépés előnyeit.
Mit csináljak szerintetek?
Maradjak a mostani szinten, vagy lépjek egyet amikor tudok?
 

DeletedUser683

Vendég
Hamarosan szintlépés-közeli állapotba kerülök még az event vége előtt bőven. Ha átlépek, akkor a hátralevő feladatokat sokkal nehezebben tudom majd megcsinálni, hiszen sokkal több cuccot kell termelnem, leadnom stb. Viszont ha még hetekig maradok a mostani szintemen, akkor meg a játék lányegét vesztem el, a haladást, a szintlépés előnyeit.
Mit csináljak szerintetek?
Maradjak a mostani szinten, vagy lépjek egyet amikor tudok?
Szerintem lépj szintet, mert a szintednek megfelelő értékkel szerzed meg az épületeket is, így többet fognak érni. ;)
 

DeletedUser1432

Vendég
Hamarosan szintlépés-közeli állapotba kerülök még az event vége előtt bőven. Ha átlépek, akkor a hátralevő feladatokat sokkal nehezebben tudom majd megcsinálni, hiszen sokkal több cuccot kell termelnem, leadnom stb. Viszont ha még hetekig maradok a mostani szintemen, akkor meg a játék lányegét vesztem el, a haladást, a szintlépés előnyeit.
Mit csináljak szerintetek?
Maradjak a mostani szinten, vagy lépjek egyet amikor tudok?
Szerintem maradj még itt, húzz bele, csináld meg pár nap alatt a küldetéseket, szedd össze a répákat belőlük, aztán lépj szintet és ott költsd el a gyűjteményedet :)
(csak hogy legyen alternatíva :D )
 

DeletedUser683

Vendég
Szerintem maradj még itt, húzz bele, csináld meg pár nap alatt a küldetéseket, szedd össze a répákat belőlük, aztán lépj szintet és ott költsd el a gyűjteményedet :)
(csak hogy legyen alternatíva :D )
Igen, ez is egy lehetőség. :) Viszont pár nap alatt nem végez, mert sok az olyan küldetés, ami nem megy egyik óráról a másikra, és itt főként a gyűjtésekre gondolok, és még ott van az is, hogy ha közben lesz egy olyan napi exkluzív, ami aznap kiderül, hogy nagyon jó lenne számára, akkor majd bánni fogja, hogy nem a jobb értékkel szerezte meg. ;)
 

Hunlau

Tapasztalt építő
Igen, ez is egy lehetőség. :) Viszont pár nap alatt nem végez, mert sok az olyan küldetés, ami nem megy egyik óráról a másikra, és itt főként a gyűjtésekre gondolok, és még ott van az is, hogy ha közben lesz egy olyan napi exkluzív, ami aznap kiderül, hogy nagyon jó lenne számára, akkor majd bánni fogja, hogy nem a jobb értékkel szerezte meg. ;)
A gondom a sok majdan megszerzett tudásponttal van. Bár ugye amit az ereklyék gyűjtésekor és a találkozók teljesítésekor szerzek, azok halmozódnak, tehát nem kell 10 db után felhasználnom. Jól látom?
Arra gondoltam, hogy elmegyek a szintlépés határáig és akkor billentem át, ha olyan napi nyereményre van esély, amit nagyon megéri az új szinten kiváltanom. Addig meglesz a 2. nagy díj, a harmadik pedig sztem amúgy se lenne meg, csak ha vásárolnék sok cukorrépát. Vagy van rá esély vásárlás nélkül is?
 

DeletedUser1432

Vendég
A gondom a sok majdan megszerzett tudásponttal van. Bár ugye amit az ereklyék gyűjtésekor és a találkozók teljesítésekor szerzek, azok halmozódnak, tehát nem kell 10 db után felhasználnom. Jól látom?
Arra gondoltam, hogy elmegyek a szintlépés határáig és akkor billentem át, ha olyan napi nyereményre van esély, amit nagyon megéri az új szinten kiváltanom. Addig meglesz a 2. nagy díj, a harmadik pedig sztem amúgy se lenne meg, csak ha vásárolnék sok cukorrépát. Vagy van rá esély vásárlás nélkül is?
Amit megszerzel tudáspontot, az hozzáadódik 10 felett is, viszont az óránkénti tudáspont termelődés 10-nél megáll (kivéve az inspiráló meditáció bűbáj használatának esete, mert akkor 20 a határ). Érdemes helyet találni a tudáspontnak és eltenni, hogy az óránkénti termelődés se álljon meg.
Egy jó csoda kiválasztása és megépítése kiváló tudáspont gyűjtő lehetőség, jótékony hatással van a városképre, illetve nagyon hasznos tud lenni. Érdemes megvizsgálni őket
 

DeletedUser683

Vendég
Viszont ha még hetekig maradok a mostani szintemen, akkor meg a játék lányegét vesztem el, a haladást, a szintlépés előnyeit.
Én éppen ezért javasoltam a szintlépést. Így olyan is lehet, mintha egy helyben topognál. Én például azt nem szeretem, és csak azért, hogy megtakarítsak itt (amott meg vesztek a topogással), nem állnék a játékkal. Ez nekem olyan, hogy ma csakazértis nem eszek, mert holnaptól olcsóbb lesz a kaja...Bár a példa ellentétes előjelű, de talán lesz, akinek lejön a lényeg. ;)
 

DeletedUser1432

Vendég
Ha viszont átlép és ezért csak kevesebb répát tud szerezni, kevesebb nyereményért is nyithat, netán a 2. fődíj sem lesz meg neki, akkor a kultúra (és esetleg lakos) hiánya fogja lelassítani a haladását, amivel nem látványosan, de akár többszörös időt is elveszíthet
Ezt csak ő látja, a saját adatait kell figyelembe vennie.
Nem fekete, vagy fehér ez a kérdés
 

Putyika

Veterán
Arra gondoltam, hogy elmegyek a szintlépés határáig
Azt tudod, hogy csak akkor lépsz szintet, ha a következő fejezet elején lévő Fejlett felderítőket aktiváltad?
akkor billentem át, ha olyan napi nyereményre van esély, amit nagyon megéri az új szinten kiváltanom. Addig meglesz a 2. nagy dí
Szerintem minden épületet érdemes magasabb szinten megnyerni! Egy jó tanács! Ha esetleg még szintlépés előtt nyitsz ládákat, és meg lesz az 1. főnyeremény, ne gyűjtsd be csak a magasabb szinten és akkor az is többet fog érni! ;)
Ha esetleg a véleményem is érdekel, akkor szerintem lépj szintet amikor tudsz! Egész szép kis városod van, nem hiszem, hogy olyan sokkal többet kérne egy szinttel magasabban amit ne tudnál teljesíteni! Én voltam hasonló helyzetben és eszembe se jutott, hogy ez miatt ne haladjak tovább, sőt próbáltam minél hamarabb átlépni! De persze ezt neked kell eldönteni, te látod, hogy mennyire tudod könnyen illetve nehezen teljesíteni a feladatokat! :)
 

DeletedUser683

Vendég
Ha viszont átlép és ezért csak kevesebb répát tud szerezni, kevesebb nyereményért is nyithat, netán a 2. fődíj sem lesz meg neki, akkor a kultúra (és esetleg lakos) hiánya fogja lelassítani a haladását, amivel nem látványosan, de akár többszörös időt is elveszíthet
Ezt csak ő látja, a saját adatait kell figyelembe vennie.
Nem fekete, vagy fehér ez a kérdés
Amikor először írt bejegyzést a kérdező, rákerestem a városára is. Azt láttam, hogy 15. szintű fegyvertára is van, ami azt jelenti, hogy a 6. Törp fejezetbe fog lépni. Jó lassú fejezet, és kell neki legalább 2 hét, mire fejleszteni tud valamit a portál és a gránitbányák 2. szintjén kívül, tehát sem lakost, sem kultúrát nem veszít. Viszont elengedhetetlen, hogy hamar lerakja a portál és a termelőket, mert így is sokáig fog várni 1-1 kutatás feloldására ebben a fejezetben. A gránitbányák termelnek, közben nem szakítja meg magát, mert nem kell fejlesztenie, koncentrálhat az Eventre, és nem nagy mennyiséggel kell többet fizetnie, hogy emiatt helyben topogjon, hogy lelassítson egy amúgy is nagyon lassú fejezetet. Arról nem is beszélve, hogy amíg nem kutatja ki a Fejlett felderítők kutatást, addig drágább a felderítés, hosszabb ideig fedez fel, és nehezebb lesz harccal, vagy drágább lesz kivásárlással teljesítenie ezeket. Én így gondolom. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Hunlau

Tapasztalt építő
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, sokat segítettetek!
Az első főnyeremény megvan, azt nem tudom már átvinni a törpös fejezetre.
Én is néztem, hogy eléggé lassan haladós lesz, ráadásul már túl vagyok az event felén, biztosan nyerek még ezt azt, legfeljebb nem lesz meg a 3. nyeremény.
Inkább haladok tovább és átlépek a VI. fejezetre.

Még egyszer köszönöm, hogy foglalkoztatok az agybajommal.

Azt tudod, hogy csak akkor lépsz szintet, ha a következő fejezet elején lévő Fejlett felderítőket aktiváltad?
Igen, tudom. Már készen van a 100 tartomány, ott vár a láda, csak nyitnom kell.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Hunlau

Tapasztalt építő
Most jöttem rá, hogy mivel 2 karakterem is van ráadásul közel azonos szinten, ezért az egyikkel kipróbálom a haladást, a másikkal pedig az event végéig helyben járok. Majd kiderül, melyik a jó megoldás ebben a helyzetben.

Az kevés ha kinyitod a ládát! Bele kell pakolni a TP-ket és aktiválni a felderítőt! :)
Igen, még oda is kell vagy 80 TP, ha jól emlékszem. Az áruk már megvannak, eléggé jól állok velük.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2119

Vendég
Sziasztok!

Bocsi, ha rossz helyre írom, de nem találtam jobb opciót...
Most megy a Csordahajtás event, lehető leggyorsabban próbálom teljesíteni az összes kérést, (közbe jegyzetelem, hogy milyen küldetéseket kaptam és észrevettem, hogy előröl kezdődnek a küldetések, de kb 40%-al több mindent kér.) Annál a küldetésnél tartok ami már 39 cukorrépát ad jutalmul, de 4900 elixirt kér o_o.( eddig 1 ilyen elixir, drágakő, por sorozat küldetés volt, de ott 500-500-akat kért) Mi ez a hatalmas ugrás? Nem szinthez képest kellene a küldetéseket adnia? (mert így esélytelen, hogy elérjem a 3. fő nagydíjat, de talán a 2. is kérdésessé vált :( ) Életembe nem láttam egybe még ennyi elixirt :D
 
Fent