• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Valentin napi esemény

DeletedUser683

Vendég
Ha így fogod fel, hogy csak arra való, hogy ami nem kell, abból mást tudj csinálni, akkor valóban nem lenne sok értelme event feladatnak betenni. De ennek a játéknak pont az a szépsége, hogy rengeteg különböző és jó stratégia van arra, hogy elérjük, amit szeretnénk. Ahogy én játszom, úgy nem jelent különösebb problémát se 900 se 9000 töredék megszerzése.
Egyébként pedig pont az a nehézség, hogy van vagy nincs. :D Ha lenne végtelen árum, akkor egyetlen bajnokság sem jelentene problémát. Mivel nincs, ezért nehéz..
Hát most nagyon bölcs lettem, köszi...! Mert amúgy a barkácsolás mire való, ha nem arra, hogy ami nem kell, azt elhasználd egy másvalamire, ami meg kell? Nem is kell válaszolnod, de talán átfuthatnád azt, amit írtam. Teljesen logikus. Mindenesetre a véleményemet tartom, és annak is helye van ezen a felületen, én úgy érzem.
 

DeletedUser4345

Vendég
Hát most nagyon bölcs lettem, köszi...! Mert amúgy a barkácsolás mire való, ha nem arra, hogy ami nem kell, azt elhasználd egy másvalamire, ami meg kell? Nem is kell válaszolnod, de talán átfuthatnád azt, amit írtam. Teljesen logikus. Mindenesetre a véleményemet tartom, és annak is helye van ezen a felületen, én úgy érzem.

Miért kell mindent egyből személyes támadásnak venni? Mondta bárki is, hogy nincs helye a véleményednek?
Ha ennyire tudni szeretnéd, arra használom, hogy egységerősítő épületeket és áruvisszatöltő bűbájokat gyártsak. Illetve a ládák is jó dolgokat adnak, gyorsító, tp, épületek stb. Épp ezért szinte folyamatosan megy a barkácsolás. Tehát arra használom, hogy erősítsem az egységeimet és gyorsítsam a fejlődésemet. Nem arra, hogy elhasználjam, ami nem kell.. de hagyjuk is, mert látom veled nem lehet értelmesen beszélni ilyenekről, mert egyből megsértődsz.
Részemről lezártam, erre a témára innentől nem válaszolok.
 

Deleted User - 204368

Vendég
egyszerű a játék stílúsa. nem úgy csinálja mint a többség ha vége a bajnokinak akkor betöri az összes bűbájt hanem felhalmozza és csak akkor töri be ha szüksége van rá. én is csak akkor tartományozok veszek tp-t ha event van vagy ha tényeg szükséges szint lépéskor. nem kell elkapkodni semmit türelmesen vársz. nekem se jelentett gondot 900 töredék. 5k-ig nekem se lett volna gond.
 

Tessaiga

Erős harcos
A veszekedésekt leszámítva több dolgot is megtudtam tőletek. Ami egyben jó, és egyáltalán nem. Mar tudom mi is az a manutrio.. :) Régen játszottam, és régen abbahagytam a játékot. App nem volt. És a végjátékomnál jött be a varázs kunyhó, vagy mi... a barkácsolós rész, meg a szintenkénti tartomány kötelezvény...
Rá kellett jönnöm az olvasottakból, hogy teljesen esélyteln ez a küldetés sorozat nekm. 3 napja, ha játszom... az időrabló küldik (pl: 1 nap-os termelés) és a rengeteg nem létező erőorrásom... ma szereztem meg a varázsakadémiát... nem is folytatom.. kicsit sajnálom a belefektetett energiát, a max pár perces gyorsítók számomra egyelőre nem nagy jutalmak. Később is max eventeken hinném. És még bajnokság is.... Ezek nekem újdonságok. Ha időben jövök ekkora szinten úgy érzem alapból esélytelen. Na mindegy. Csak leírtam az igazán kicsik szemszögéből, boncolgatva a szintekhez mért teljesíthetőség jegyében... :)
Ez jó értelmes mondat lett. :D
 

Deleted User - 204368

Vendég
A veszekedésekt leszámítva több dolgot is megtudtam tőletek. Ami egyben jó, és egyáltalán nem. Mar tudom mi is az a manutrio.. :) Régen játszottam, és régen abbahagytam a játékot. App nem volt. És a végjátékomnál jött be a varázs kunyhó, vagy mi... a barkácsolós rész, meg a szintenkénti tartomány kötelezvény...
Rá kellett jönnöm az olvasottakból, hogy teljesen esélyteln ez a küldetés sorozat nekm. 3 napja, ha játszom... az időrabló küldik (pl: 1 nap-os termelés) és a rengeteg nem létező erőorrásom... ma szereztem meg a varázsakadémiát... nem is folytatom.. kicsit sajnálom a belefektetett energiát, a max pár perces gyorsítók számomra egyelőre nem nagy jutalmak. Később is max eventeken hinném. És még bajnokság is.... Ezek nekem újdonságok. Ha időben jövök ekkora szinten úgy érzem alapból esélytelen. Na mindegy. Csak leírtam az igazán kicsik szemszögéből, boncolgatva a szintekhez mért teljesíthetőség jegyében... :)
Ez jó értelmes mondat lett. :D
nyilván egy friss játékos nem tudja megcsinálni... de nem is ez a lényeg a játékban hanem h legyen kihívás. most tényleg legyen mindne event pofon egyszerű? ne azt várjátok már el h egy 3 napos város megcsinálja az eventet :D majd idővel pár hét és elég nagy lesz a városod ahhoz h megcsináld. a nagyoknak ez az event semmi nem volt szinte rá s ekellett készülniük. most ők kezdjenek el panaszkodni h túl könnyű? :D a játékba is kell legyen kihívás
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tessaiga

Erős harcos
legyen. persze fel is lehet készülni előre. Valójában lehetne olyan algoritmust írni, amivel mindenkinek lehetne kihívás, és csak rajtunk múlna, hogy teljesíthető-e. Gondolva a felkészülőkre időhúzós küldket lehetne nekik adni. Igazság szerint minden időkorlátos küldisorozat csak arról szól, hogy itt legyél folyamatosan, és egyesek ne unatkozzanak...
Persze most elviszem a témát, de egy gépnek semmibe sem kerülne, hogy egyénre szabott küldik legyenek, az elért, és összegyűjtött dolgaid alapján. Pl.: van 6 alapanyag termelőm, és mondjuk 8at kér 9 órásat... tuti építek gyorsba még kettőt... de ez persze csak példa. 10+ ilyen épülettel rendelkezőknek tök felesleges 12t kérnie. A lényeg, hogy mindenki számára lehetne kihívás, úgy, hogy teljesíthető legyen. Megfelelő aktivitás, és értelmes döntések mellet.
A nyeremény fejlődését is megoldanám, ahogy majdan szintet lép az emberfia. :)
Nem is lenne ennyi kritika. :D
 

DeletedUser4433

Vendég
Olyan jó lenne, ha mindenki tudna örülni annak,ami van :) ( nem kritizálna senki semmit ) Na de persze ez egy utópisztikus "gondolat" sajnos. Én is voltam kicsi ( vagyis inkább kisebb, mert most sem vagyok nagy :) ) Az első ( nekem első ) eventet én sem tudtam teljesíteni,de örültem annak,hogy eljutottam addig,ameddig. Nyilván logikusabb lenne,ha mindenki szintjéhez mérten lennének a feladatok/kérések és a nyeremény is. Ezt nyilván a fejlesztők is tudják,de mint már máskor is írtam, mi csak azt gondoljuk,hogy ezt mennyire egyszerű lenne megoldani,de a műszaki hátteréről fi**** sincs. ( legalábbis nekem, nem vagyok programozó :p )
 

DeletedUser3

Vendég
Akkor újra:
Próbáljátok már úgy leírni a véleményeteket, hogy nem tapostok bele a másikba. Mindenkinek van, ami tetszik az eventből, és mindenkinek van valami, ami nem. Ezeket összeszedjük, továbbítjuk.

egy gépnek semmibe sem kerülne, hogy egyénre szabott küldik legyenek, az elért, és összegyűjtött dolgaid alapján. Pl.: van 6 alapanyag termelőm, és mondjuk 8at kér 9 órásat... tuti építek gyorsba még kettőt... de ez persze csak példa.
Igen, ha így működne, akkor az event előtt mindenki lebontaná a termelőépületeket, hogy a küldetés kevesebbet kérjen. Tényleg milyen jó lenne. Arról nem is beszélve, hogy ha mi mind a ketten egy fejezetben járunk, és nekem van 5 termelőm, neked meg 2, akkor a küldetés mást kér, viszont a jutalom ugyanaz...

A lényeg, hogy mindenki számára lehetne kihívás, úgy, hogy teljesíthető legyen. Megfelelő aktivitás, és értelmes döntések mellet.
Ez eddig is így volt. Kell aktivitás az eseményekhez, főleg a nagyokhoz.

A nyeremény fejlődését is megoldanám, ahogy majdan szintet lép az emberfia.
Ez meg is lesz oldva...
 

DeletedUser683

Vendég
Miért kell mindent egyből személyes támadásnak venni? Mondta bárki is, hogy nincs helye a véleményednek?
Ha ennyire tudni szeretnéd, arra használom, hogy egységerősítő épületeket és áruvisszatöltő bűbájokat gyártsak. Illetve a ládák is jó dolgokat adnak, gyorsító, tp, épületek stb. Épp ezért szinte folyamatosan megy a barkácsolás. Tehát arra használom, hogy erősítsem az egységeimet és gyorsítsam a fejlődésemet. Nem arra, hogy elhasználjam, ami nem kell.. de hagyjuk is, mert látom veled nem lehet értelmesen beszélni ilyenekről, mert egyből megsértődsz.
Részemről lezártam, erre a témára innentől nem válaszolok.
Te szólítottál meg, amivel nem is lenne baj, de osztottad a tanácsot, holott nem kértem, csak véleményt írtam, aztán az egyik hozzászólásodban már inkább kifiguráztál, mintha tök hülye lennék a játékhoz. Te nem nyugodtál bele a véleményembe, én csak viszontreagáltam. ;)
veled nem lehet értelmesen beszélni ilyenekről
Nem, mert egyrészt nem teljesen ugyanarról beszéltünk mi ketten, másrészt meg nem vagyok értelmes. :)
 

Deleted User - 204368

Vendég
A nyeremény fejlődését is megoldanám, ahogy majdan szintet lép az emberfia. :)
Nem is lenne ennyi kritika. :D
most fog bejönni az újítás. pechükre az embereknek főleg a 10 ládás embereknek fog kedvezni ez :) amúgy szerintem nem jó 5let mert így az eventes épületek kifogják szorítani a sima alap épületeket. persze a fejlesztés nehézségének a függvénye lesz ez is. majd kiderül
 

DeletedUser4332

Vendég
Igen, ha így működne, akkor az event előtt mindenki lebontaná a termelőépületeket, hogy a küldetés kevesebbet kérjen. Tényleg milyen jó lenne. Arról nem is beszélve, hogy ha mi mind a ketten egy fejezetben járunk, és nekem van 5 termelőm, neked meg 2, akkor a küldetés mást kér, viszont a jutalom ugyanaz...

Úgy gondolod, hogy egy kimaxolt manut valaki lebontana, csak amiatt, hogy az event kevesebbet kérjen tőle, nem hogy inkább letenne pár picit a feladatkiosztás után? Kicsit ironikus, hogy anno az épület szintenkénti bontásos ötletem (talán már 2 éve is lehetett...) azzal az indokkal lett elutasítva, hogy ki lenne az, aki visszaléptetne épületet amiatt, hogy az eventen tudja teljesíteni a "fejlessz épületet xy szintre" feladat miatt, mivel nem érné meg. Most meg az az indoklás, hogy ledózerolná az egészet a könnyítés miatt. Amit kb 1 hónap visszaépíteni, persze ha a magam délután, meg néha este belépésemből indulok ki. Nem is beszélve arról, hogy aki nem harcol, hanem kivásárol, így elég sokáig elásná magát a bajnokiban. Ez észszerűtlen helyzet és semmi értelme nem lenne, szerintem. ;)

Az igaz, hogy a küldetés mást kérne, de ugyan azt adná, de a fenti példádnál maradva, ha neked van 5, nekem 2 és a feladat 4et kér, akkor nekem kell építeni, neked meg nem. De ha nekem 4 kellene, neked meg 7, akkor mindkettőnknek kellene pluszt csinálni, így meg csak nekem kell pluszt építenem ugyan azért a nyereményért. Én kevés manus vagyok, tehát én ilyen szemszögből élem ezt meg. :)

Bár tudom, hogy ebből az ötletből úgysem lesz semmi, mert elég régóta itt vagyok már, csak ezt az indoklást érdekes volt olvasom. :)

amúgy szerintem nem jó 5let mert így az eventes épületek kifogják szorítani a sima alap épületeketl

Pont az a lényeg, hogy szorítsák ki azokat, azért jók. Ha az alap épület többet adna, mint az eventes, akkor nem eventezni senki, mert felesleges lenne ha haszontalanabb annál, amiért meg sem kell dolgozni. Már elnézést, de ki az a bolond, aki azért gürizik, hogy egy haszontalanabb épületet nyerhessen, szerintem senki...
 

Tessaiga

Erős harcos
Pont az a lényeg, hogy szorítsák ki azokat, azért jók. Ha az alap épület többet adna, mint az eventes, akkor nem eventezni senki, mert felesleges lenne ha haszontalanabb annál, amiért meg sem kell dolgozni. Már elnézést, de ki az a bolond, aki azért gürizik, hogy egy haszontalanabb épületet nyerhessen, szerintem senki...
a számból... :D
 

Deleted User - 204368

Vendég
Pont az a lényeg, hogy szorítsák ki azokat, azért jók. Ha az alap épület többet adna, mint az eventes, akkor nem eventezni senki, mert felesleges lenne ha haszontalanabb annál, amiért meg sem kell dolgozni. Már elnézést, de ki az a bolond, aki azért gürizik, hogy egy haszontalanabb épületet nyerhessen, szerintem senki...
épp ez a baj. beszerzel 5 db eventes kultúrát adó épületet és onnantól kezdve csak ezeket fejleszted ezáltal a eventes épületek amket ajövőben nyersz szintén hasztalnok lesznek. kérdés h mennyire lesz könnyű fejleszteni őket
 

DeletedUser4332

Vendég
beszerzel 5 db eventes kultúrát adó épületet és onnantól kezdve csak ezeket fejleszted

Nem tudom, hogy milyen szinten tartasz, mert én másik világon vagyok, de a válaszod alapján az elején járhatsz. Későbbi szinteken már a lakos+kult épületek lesznek a leghasznosabbak, ezen kívül a mana, mag és katonát adókat. Plusz a kívánságkút. Jelenleg kb 40db eventes épületem van, bár 12 kút holnap lejár, azokat majd kukázom is és akkor is lesz vagy 30. Ezek közül van olyan, amit már jópár korral ezelőtt szereztem be, ezeknek a fejlesztése biztosan drágább lesz, de amíg nincs konkrétum nem kukázom. Ha drága lesz, akkor a következő eventen szerzek majd és így tovább... ha sok eventes épületed van, akkor a világ összes tervrajza sem lesz elég, mert csak heti 1et kapsz a bajnokiból. És azt se felejtsük el, hogy nem minden csapatban alap a heti 10 láda. Bár ha ez majd kialakul, akkor megint nagy csapatszétválások és új csapat alapítások lesznek, mint már volt jópárszor, de ez ezzel jár.


De amúgy az előző válaszomat erre írtam.
amúgy szerintem nem jó 5let mert így az eventes épületek kifogják szorítani a sima alap épületeket

Mert ez teljesen normális dolog és ez mindig is így volt. Bár régebben ezzel kapcsolatban is voltak itt a fórumon elég agresszív véleményezések... A fejlesztések kivitelezése az már egy másik dolog, az egy külön téma. De abban biztos vagyok, hogy meg kell érte szenvednünk majd.
 

Tessaiga

Erős harcos
Egyébként az események nyereményei döntik el, hogy részt veszel-e rajta, avagy nem. Nagyon leegyszerűsítve, annyi a lényege ennek a játéknak, hogy minél több árút termelj, illetve - aki harcol -, annak a katonaságának az ereje, hatékonysága. A kultúra, a lakosok, csak másodlagosak. A kultúra a bónuszokhoz, és építkezéshez kell, a lakosság meg simán az építkezéshez. Alapjaiban ezekkel sakkozgatva, számolgatva tudod növelni az egy mezőre jutó paramétereket. (lakosság, kultúra, mennyi 1-es, 2-es, stb... árút tudsz termelni... katonaság)

Optimális esetben ez alapján veszel részt bármiben is. Általában több dolgot is be kell áldozni a feladatok során. Független attól, hogy ez neked jó, vagy sem. És persze eldöntöd, hogy megéri-e. Itt 2 verzió létezik: Rövid távon megéri, mert később jobb is lesz, illetve hosszabb távon fogja megérni, mert még fejleszteni kell. A végeredmény, hogy azokat az épületeket hagyja meg az ember, amikkel minél többet ki tud hozni a játékából. A játékstílusához mérten persze. Az elvenarban ez kb. annyit tesz, hogy csatázol, vagy nem. Mondjuk túl nagy különbség így sem lesz.

Az eseményeken szerzett épületeknek többet kell nyújtaniuk, mint az alapvetően megépíthetőeknek. Ha ez nem így lenne, meg sem építenék az emberek, max dísznek. Viszont felmerül a kérdés, mi van, ha egy megszerzett eventes épület jobb, mint a másik. Hát egyszerű. Előbb a sima épületek helyét átveszik az eseményeken szerzettek, míg nem lesznek jobbak esetleg, illetve utána a "jobb" megszerzett épületekkel cseréljük le a már megszerzetteket. Ez természetes dolog. Persze meg lehet sok mindennel bolondítani ezt a dolgot, pl.: 2 eseményes épület még ad egy kis bónuszt. Ám alapjaiban ugyanoda fogunk visszalyukadni: egy mezőre eső paraméterek...
 

DeletedUser3783

Vendég
Sziasztok!
Kérdésem a következő...
/who, ez rendben van, ezt ismerem, ez megmutatja a chat ablakba beírva, hogy épp akkor ki van online a Tesók közül..
viszont, statisztikát hogyan tudok lekérni? (pl. legjobban teljesítő tag a héten, bajnokságban legjobban teljesítő tag, stb...)
Várom a választ, további szép napot! :))
 
Fent